Підказки

Увімкніть дискретну відеокарту на ноутбуці з Windows 10. Як? Розглянемо нижче

Увімкніть дискретну відеокарту на ноутбуці з Windows 10. Як? Розглянемо нижче

Зміст

Тепер ви дізнаєтесь кілька способів відключення вбудованого адаптера. Зрештою, йому більше не знадобиться, якщо ви підключите обладнання більш серйозно. Питання будуть цілком логічними: в чому сенс цього? Хіба система не автоматично переходить на потрібну відеокарту, залежно від навантаження? Існують ситуації (надзвичайно рідко), коли ігри не працюють, ввімкнувши два адаптери.

Ми переходимо до розгляду методів відключення. Їх є лише три.

Через BIOS (UEFI)

Це найефективніший метод, який вимагає уважності на кожному кроці виконання. Це актуально для стаціонарних ПК, оскільки ноутбуки вже оптимально налаштовані виробником.

  1. Спочатку ми йдемо до "BIOS". Ви знаєте, як це зробити? Гаразд, я вам скажу.
  2. Під час завантаження комп'ютера натисніть DEL. Якщо є підтримка UEFI, ви можете дістатися до розділу Налаштування через "Спеціальні параметри завантаження". Цей елемент розташований у параметрах Windows 10, на вкладці реставрації.
  3. Залежно від версії BIOS, інтерфейс може відрізнятися, а необхідні елементи можуть мати різні імена. На скріншоті наведено три різні варіанти. Порівняйте з тим, що ви бачите на екрані, і зробіть правильний вибір. Доцільно знати англійську мову (або використовувати словник):

  1. Основний адаптер PCI (e) повинен бути поставлений на перше місце. А для інтегрованого встановіть статус "відключений". І ось налаштування для UEFI:

  1. Не забудьте зберегти всі внесені зміни та перезапустити ПК.

Тепер давайте розглянемо більш "людський" спосіб налаштування комутаційної графіки.

Через панель управління відеокартом

Є два виробники графічних чіпів - Nvidia та AMD. Входить з адаптерами, програмне забезпечення зазвичай постачається для налаштування продуктивності, якості, додаткових ефектів. Ці комунальні послуги називаються: Catalyst CC / NVIDIA SS. Нижче наведені вікна цих програм з багатьма варіантами.

Думаю, ви знаєте, де його знайти? Чи ні? Гаразд, я покладу його на полиці:

От і все. Тепер ви знаєте, як перейти на використання більш продуктивного адаптера в системі Windows 10. Я завжди рекомендую запустити експерименти з методами, які не потребують втручання в налаштування BIOS.

І вам довелося мати справу з перемикачою графікою? Можливо, у вас є ігровий ноутбук з двома відеокартами? Або ти, як я вирішив зробити оновлення системи? Розкажіть про свою ситуацію, поділіться неоціненним досвідом. Мої читачі будуть дуже вдячні за цінні поради. Чекаю на ваші коментарі.

З повагою, Віктор

03.08.201617: 196556 Wittail Felkinformation Портал ІТ -технік

В останньому оновленні операційної системи Windows 10, випущеному в квітні цього року, функція вибору бажаного графічного процесора (комутації відеокарт) для виконуваних ігор та програм із програми «Параметри» стала доступною для користувачів. Раніше, як всі знають, керувати цим, потрібно було використовувати спеціальні інструменти.

Вони були надані розробниками NVIDIA на своїй панелі управління та каталізатором AMD в центрі управління. По -перше, потрібно було зробити вибір між інтегрованим або високоефективним процесором, і з AMD, на жаль, я не мав справу.

Тепер у новій версії ОС з'явився додатковий параметр "Налаштування графіки". Ми будемо використовувати його для цих цілей. Якщо ви не бачите такого параметра у вашій системі, то правильне оновлення ще не встановлено.

Щоб призначити конкретну програму або гру певним графічним процесором, який за замовчуванням забезпечить їх функціонування, зробіть наступне. Відкрийте систему "параметри", перейдіть до розділу "Система" та підрозділу "Дисплей".

Прокрутіть сторінку трохи вниз і натисніть на посилання "Налаштування графіки". У списку відкриття виберіть категорію програми, яку ви хочете налаштувати на даний момент. Звичайні ігри та програми з виконуваним форматом файлу "EXE" - це категорія - Classic. Клацніть на кнопку "Перегляд", а потім знайдіть потрібний виконуваний файл у вашій системі.

Якщо ви виберете універсальний, буде додано інший список, в якому список усіх встановлених програм UWP. Після того, як ви знайдете необхідну, натисніть кнопку "Додати", яка з’явиться.

У першому та другому варіанті всі додатки, які ви додаєте, відображаються у списку. Клацніть на кожну з них, після чого стане доступна кнопка «параметри». Після переходу до нього ви можете встановити окремі параметри графіки.

Перемикання відеокартів

Технічні умови:

Системне значення - це графічний процесор за замовчуванням, що використовується для всіх програм. Енергетична економія -відноситься до побудованої потужності -на, як правило, з Intel. Висока продуктивність - відноситься до дискретної відеокарти, наприклад, від Nvidia або AMD.

Клацніть "Зберегти", коли закінчите. Якщо гра або програма зараз запущена, можливо, вам доведеться перезапустити її, щоб зміни набрали чинності.

Як перевірити, який GPU використовується? Для цього відкрийте менеджера завдань та увімкніть стовпчик двигуна GPU на вкладці "Процес". Тоді ви побачите номер відеокарти, яку використовує програма. Дякуємо за увагу!

Ростіслав Куцмін, шановні читачі мого блогу!Більшість сучасних ноутбуків оснащені однією або двома відеокарками - інтегрованими та дискретними. Наявність першого дозволяє більш економічно витрачати акумулятор та зменшити нагрівання пристрою, окремий графічний мікросхема забезпечує продуктивність у складних завданнях, пов'язаних з графікою. У сучасних пристроях завжди є інтегрована картка. Але дискретний може бути не. Сьогодні я розповім про те, як увімкнути дискретну відеокарту на ноутбуці Windows 10.

Для чого дві відеокарти

Вище я згадував, що наявність двох адаптерів робить пристрій більш універсальним. З одного боку, у користувача є можливість працювати з графікою, наприклад, обробляти фотографії та відеоролики, займатися візуалізацією та іншими складними завданнями. З іншого боку, під час звичайної роботи - Інтернет, написання листів, прослуховування музики, пристрій працює зі зниженим споживанням енергії і, відповідно, акумулятор сидить повільніше.Логічно припустити, що техніка повинна мати певний елемент, який автоматично перемикає адаптери залежно від типу роботи. Такий елемент - це спеціальна програма, яка часто не працює надто правильно і не розуміє, що існує серйозне завдання. У цьому випадку користувачеві потрібно самостійно переключити графічний чіп. Про те, як вмикається дискретна відеокарта, я розповім вам нижче.

Як переключити відеокарту

Існує кілька способів насильницького включення дискретної відеокарти:

  1. Стандартні Windows 10;
  2. Утиліти Radeon або Nvidia;
  3. через BIOS.

Я одразу підкреслюю, що останній метод не найкращий, і краще не використовувати його. Насправді це дозволяє змусити ноутбук з роботою з дискретної відеокарти або навпаки інтегровано.

Стандартні вікна

Перш ніж використовувати дискретну відеокарту, слід перевірити, чи є вона в ноутбуці, і на ньому є поточне програмне забезпечення, а саме свіжі драйвери. Це робиться дуже просто - просто перейдіть до "диспетчера пристроїв" та знайдіть елемент "відео -адаптери". Якщо там відображаються дві відеокарт, то все працює, і ви можете включити дискретний графічний чіп.Отже, метод, який дозволяє активувати дискретну графіку за допомогою стандартних інструментів Windows 10, підходить, якщо зображення відображається на зовнішньому моніторі. Для цього потрібно ввести точку "скріншот". Найпростіший шлях через контекстне меню робочого столу. Другий метод - це "управління" у меню "start" ".Тут потрібно знайти інший монітор, після натискання кнопки ОС ОС напише, що екран не визначений. Це не страшно. Виберіть для нього дискретну відеокарту, вкладіть у меню "Кілька екранів" - "Спробуйте підключитися через VGA", а також виберіть метод відображення - на одному екрані, два або розділіть зображення. Після збереження налаштувань будь -який монітор, підключений через вихід VGA, автоматично працюватиме з дискретного чіпа.Важливий момент - якщо налаштування проводиться без підключення зовнішнього монітора, то вам не потрібно вибирати дисплей лише на другому екрані! В іншому випадку екран монітора вийде на вулицю, і ви можете змінити що -небудь лише після підключення зовнішнього монітора.Власники ноутбука, які не надто переживають за автономією, можуть вибрати найпростіший спосіб - вимкнути інтегровану відеокарту. Це робиться через "Диспетчер пристроїв", де на відповідному адаптері вам просто потрібно натиснути. ОС не залишиться нічого, крім використання дискретної мікросхеми.

Утиліти від виробників відеокарт

Як підключити продуктивну мікросхему за допомогою своїх рідних утиліт, про які я вже сказав, як правило, процес полягає не в включенні чіпа, а в його налаштуванні.Є кілька налаштувань:

Утиліти від виробників відеокартів називають Центром управління NVIDIA та Центром управління каталізатором. Перша програма працює з картками GeForce, друга з AMD.Обидва комунальні послуги приховані в контекстному меню, яке можна назвати в будь -якому місці робочого столу. Ми запускаємо програму, відкриваємо "3D параметри". Ми переходимо до "Налаштування програмного забезпечення" та вибираємо всі необхідні програми, які повинні працювати з дискретним чіпом. Після збереження вони автоматично почнуть з більш потужної відеокарти. Для того, щоб не вибрати відеокарту для кожної програми, ви можете зробити посібник з процесу, а саме під час запуску певної утиліти, активувати потрібний адаптер для нього. Для цього ми переходимо на панель управління NVIDIA та переходимо на вкладку. У запропонованому списку слід активувати останні дві точки - "Додати елемент для запуску ..." та "Відобразити значок активності ...". Тепер, коли будь -яка програма увімкнена, ми спочатку натискаємо її на неї і починаємо з високоефективного процесора Intel.Для відеокартів AMD процес не відрізняється. Ми переходимо до застосування каталізатора і вибираємо "їжу". Далі ми зацікавлені в "переключених графічних адаптерах". Після цього, за аналогією з описом вище, виберіть продуктивну карту для конкретних програм. Цей метод працює в поєднанні Intel + Radeon, для AMD + Radeon додаток називається AMD Vision, принцип включення схожий.

BIOS та UEFI

Останній метод - активація відеокарти в BIOS або UEFI (аналог біози, на нових ноутбуках багатьох відомих виробників - ACER, HP та інших). Ви можете перейти до BIOS, натиснувши спеціальні клавіші. Усі бренди мають різні. Зазвичай це кнопки f* або del. Lenovo та Acer на своїх пристроях ставлять інші клавіші, вам просто потрібно заглянути в посібник і знайти потрібний варіант.У меню BIOS потрібно ввести елемент відображення та вибрати графічний пристрій, натиснувши кнопку Enter, список доступних відеокарт відкривається. Виберіть правильний, збережіть результат. Цей метод включення передбачає, що при запуску ноутбука вибрана відеокарта активується. Якщо ви виберете дискретну графіку, то вона буде задіяна весь час, навіть при грі в пасьянс.

Висновок

Ще в 2014 році почали ходити чутки, що виробники ноутбуків та праски прийшли до них, щоб розробити можливість одночасно працювати на дискретній та інтегрованій відеокарті, а також зробити можливість одночасно працювати з двома знімними мікросхемами різних брендів. Більше того, планувалося, що в цьому випадку загальна пам'ять для графіки поєднає об'єм обох адаптерів. Ідея чудова, але не вирішена на цьому етапі. Тому тепер користувач може вибрати, на якому чіпі працювати, але не активуйте обидва відразу.Не забудьте поділитися, вам це подобається та статті, які допомогли вам зрозуміти вашу проблему, а також з друзями та друзями в соціальних мережах (кнопки знизу). Можливо, у них є ті самі проблеми в голові, але вони не можуть їх вирішити, оскільки немає часу приховати Інтернет.Дякуємо за увагу! З повагою, Ростіслав Куцмін.Якщо ви хочете бути в курсі, я перебуваю в Instagram, де я демонструю нові статті, які з’являються на сайті.Поділіться з classnate, щоб надіслати його

Основи роботи з Microsoft Word
Поява Windows "Windows" зробила справжню революцію серед користувачів комп'ютерів. Я пам’ятаю, як важко було освоїти використання миші. І як зручно бу...
Звук у Windows 10 зник
Я зіткнувся з тим, що звук зник у Windows 10, і кожен раз, коли я успішно повертав його. Мені довелося використовувати різні методи залежно від джерел...
Як додати до меню завантаження від рятувального диска Sergei Strelec
Якщо ноутбук Windows раптом перестає завантажуватися, ви можете отримати доступ до файлів, використовуючи будь -кого Livecd З побудованим менеджером ф...