Драйвери та плагіни

Вибір найкращого способу визначення температури процесора в Windows 10

Вибір найкращого способу визначення температури процесора в Windows 10

Зміст

У нашому огляді представлені безкоштовні програми для моніторингу температури відеокарти та процесора, що допоможе уникнути критичних показників та перегріву, тягне за собою нестабільну роботу та пошкодження обладнання.

Функціональність програм для моніторингу фізичних показників компонентів ПК надає детальну інформацію про них, сигналізує про критичні параметри, встановлює швидкість обертання вентиляторів та проводить інші тонкі налаштування. Вибір найкращих програм для перевірки температури відеокарти та процесора допоможе вам ознайомитись із можливостями відповідних комунальних послуг та вибрати найбільш гідні для себе.

Програми Російська мова Ліцензія Рейтинг

Температура відеокартиGPU-ZТакБезкоштовний8ТакТакВентилятор швидкостіТакБезкоштовний10ТакТакRivatunerТакБезкоштовний7ТакТакHWMONITORТакБезкоштовний10ТакТакСпектакТакБезкоштовний10ТакТакAIDA64 ЕкстремальнийТакБезкоштовний8ТакТакСвіжа діагностикаТакБезкоштовний10ТакТакMSI AfterburnerТакБезкоштовний10ТакТакCPU-ZТакБезкоштовний8ТакТак

GPU-Z Завантажити

Додаток відображає дані ATI, NVIDIA та графічних адаптерів, аналізує технічні параметри, визначає швидкість вентилятора та відображає детальну інформацію про відеокарту (модель, ім'я, тип, версія, частота, пам'ять тощо.). Опція "сертифікація" дозволяє зберегти всю частоту, отриману під час прискорення, та проаналізувати їх роботу. Інтерфейс зрозумілий з меню російською мовою.

Speedfan Завантажити

Безкоштовна програма високої якості, функціональність якої дозволяє контролювати температурні показники процесора, дисків та інших характеристик системи. Програмні засоби допоможуть користувачеві контролювати швидкість обертання вентиляторів, проаналізувати жорсткі диски, відрегулювати частоти та напругу материнської плати, а також створити графічні зміни змін. Параметр "Події" можна налаштувати сповіщення про зміни в індикаторах, що перевищують допустиму норму через вікно спливаючого вікна, звуковий сигнал або запис на пошту. Важливою корисною функцією Speedfan є регулювання швидкості кулера, частоти системної шини та шуму.

Rivatuner Завантажити

Ця високоякісна програма оцінює та "прискорює" відеокарту та має налаштування на найнижчому рівні. Функціональність дозволяє розблокувати блоки графічних процесів, налаштування системи охолодження та швидкість обертання вентиляторів, а також тонко налаштувати кожну індивідуальну програму з рівня «дрова» до низького рівня підходу до обладнання. Для досвідчених користувачів вводяться функції інтерпретатора сценаріїв патчів та редактора реєстру, а унікальна система моніторингу апаратних засобів та діагностики дозволяє налаштувати тонкі налаштування в режимі реального часу. Програмне забезпечення поширюється безкоштовно і має російський інтерфейс.

Завантажити hwmonitor

Корисне програмне забезпечення для аналізу фізичних показників компонентів ПК. Він являє собою розгалужені користувачами характеристики компонентів, показує поточні, мінімальні та максимально допустимі значення. Експорт можливий до текстового формату аналізу для подальшого порівняння з попередніми показниками та їх стабілізацією. Ядерне застосування розшифровує показники та діагностують сучасні моделі відеокарт та блоку живлення. За замовчуванням інтерфейс -це англійська мова, але ви можете встановити Russifier.

Speccy Завантажити

Програма відображає паспортні дані та поточні характеристики обладнання, встановленого на комп'ютері. Функціональні можливості дозволяють контролювати температуру, частоти ядер відеокарти та процесора, ресурси пам'яті та компоненти системи. Додаток може експортувати звіти для тестування файлів та публікувати в Інтернеті, підтримувати периферійні та мережеві компоненти, а також структуру матеріалів за блоками. Інтерфейс є російським і не складним.

Завантажити AIDA64 Extreme Edition

Утиліта перевіряє знімні диски, систему в цілому та обладнання. Цей високоякісний модернізатор може підвищити продуктивність машини за допомогою потужного та глибокого тесту, діагностики проблем та помилок, а також вибору різних варіантів тестування. AIDA64 збирає дані про систему, виявляє та аналізує помилки, визначає стабільність та продуктивність пам'яті, процесора та жорстких дисків. Крім того, програмне забезпечення може виміряти напругу, температуру вентилятора, перевірити процесор та пам'ять, а також показувати звіт про. Безкоштовна версія програми працює 30 днів.

Завантажити свіжу діагностику

Свіжа діагноз - це безкоштовна програма, яка дозволяє перевірити ПК та проаналізувати його продуктивність. Діагнозує периферійні пристрої, встановлена ​​мережа та компоненти комп'ютера.Програма працює лише на комп’ютерах з 32-бітною ОС Windows, має доступний інтерфейс та російська мова меню. Свіжа діагностика аналізує продуктивність відеокартів, процесорів, жорстких дисків, материнських плат.D. Після процесу сканування, отриманий матеріал можна порівняти з даними інших систем, на вашу думку, які є більш досконалими.

Завантажити MSI Afterburner

MSI Afterburner - Безкоштовна програма для "прискорення" відеокарти, її моніторингу та коригування.Активні геймери знають, наскільки високими можуть бути вимоги до комп’ютера в новітніх та найвищих іграх. Якщо ви завантажите безкоштовний MSI Afterburner на комп’ютер, ви можете "підходити" параметри відеокарти до потрібних індикаторів.

Cpu-z завантажити

CPU -Z -це безкоштовна утиліта, яка інформує про технічні характеристики компонентів ПК, і корисна для процесорів "розсіювання".Програма надає інформацію про оперативну пам’ять, відеокарту, материнську карту та процесор. Безкоштовно завантажити CPU-Z на комп’ютер буде корисним для оформлення вдосконалених користувачів та тих, хто зацікавлений у тому, як працюють компоненти системи ПК.

Подібні програми для комп’ютера

Найкращі браузери 2019 року для найкращих безкоштовних антивірусів 2019 для Windows -найкращі програми для спілкування в Інтернет -програмах для створення презентацій найкращим менеджерам паролів для Windows -найкращі програми для розпізнавання та сканування текстів для найкращих програм для потоку

Датчик температури процесора Датчик температури GPU Збір інформації про "залозу" Варс частоти Російська мова Тип ліцензії
Справжня температура Так Не Не Не Не Безкоштовно
Основна температура Так Не Не Не Так Безкоштовно
Rivatuner Не Так Не Так Так Безкоштовно
GPU-Z Не Так Не Не Не Безкоштовно
Швидкість Так Так Не Так Так Безкоштовно
Відкрите апаратне монітор Так Так Не Не Не Безкоштовно
Спектак Так Так Так Не Так Безкоштовно з обмеженнями
HWMONITOR Так Так Так Не Так Безкоштовно з обмеженнями
AIDA64 Екстремальне видання Так Так Так Не Так Тиальний

Під час огляду ми оцінимо зручність інтерфейсу ("зручність використання"), функціональність та універсальність корисності. Останній критерій залежить від того, наскільки сумісний з різними компонентами.

Програми для визначення температури процесора

Давайте розпочнемо огляд з утилітами для виявлення температури процесора з підтримкою Windows 10 та іншими версіями програмного забезпечення.

Справжня температура 6 6 5

профі Мінус

Інтерфейс цієї утиліти складається лише з одного вікна. Однак у ньому ви можете отримати достатню кількість інформації для контролю поточних показників. Програма відображає модель, поточне навантаження процесора, фактичні значення температури та кількість градусів, які відокремлюють реальні показники від критичних. Крім того, реальна температура фіксує максимальні та мінімальні значення, виявлені для робочого сеансу.

При необхідності в програмі ви можете розпочати тестування на продуктивність "напруги", а також перевірити продуктивність датчиків.

Повний огляд "//->

Основна температура 7 8 5

профі Мінус

Проста корисність для визначення температурапроцесор - програма Він починається без проблем Вікна7 І навіть XP має простий інтерфейс для розуміння. Основні темп -розробники переконалися, що користувач може отримати вичерпну інформацію про процесор (модель, платформа, чіпсет та інші дані). Утиліта показує поточне, максимальне та мінімальне значення температури для кожного ядра окремо, вимірює енергоефективність "каменю" та допомагає оновити драйвери BIOS.

Окремо ми відзначаємо наявність функції "захист від перегріву". Коли досягнуто критичного значення, Core Temp може надіслати лист на електронну пошту, вимкнути ПК або перенести його в режим сну.

Повний огляд "//->

Програми моніторингу відеокарти

Розглянемо програмне забезпечення, призначене для роботи з відео -адаптерами.

Rivatuner 7 7 3

профі Мінус

Поширена утиліта для низького рівня налаштування графічних адаптерів дозволяє не тільки з’ясувати температуру GPU, але й внести коригування робочих частот ядра та пам'яті, змінити швидкість обертання вентиляторів та інших налаштувань пристрою. Утиліта часто використовується для "розповсюдження" відеодискатних адаптерів та розблокування деяких моделей пристроїв.

Останнє оновлення тюнера Riva "вийшло" наприкінці літа 2009 року, тому утиліта несумісна з сучасними моделями обладнання. Через це програма отримала такий низький рейтинг у точці "універсальність".

Повний огляд "//->

GPU-Z 7 7 5

профі Мінус

Утиліта служить для збору різної інформації про встановлений графічний адаптер. З його допомогою ви можете з’ясувати модель та технічні характеристики пристрою, інформацію про шину, версію BIOS, що використовується драйвером, робочі частоти, температура, швидкість обертання кулера, а також інші дані.

Моніторинг температури проводиться на окремій вкладці "датчики", у цьому розділі читання датчиків відображаються в онлайн -режимі. Функція надсилання сповіщень при досягненні певних значень відсутня.

Повний огляд "//->

Універсальні програми для моніторингу температури процесора та відеокарти

У цьому розділі представлені програми для видалення показань із датчиків температури відеокарти та процесора, а також визначення інших параметрів системи.

Швидкість 8 9 7

профі Мінус

Як випливає з назви, основною метою цієї утиліти є контроль кулерів обертів. Перші версії програми володіли такими можливостями. З часом розробники розширили функціональність програми. Сьогодні вентилятор Speed ​​- це багатофункціональна утиліта, яка дозволяє приймати читання з усіх видів комп'ютерних датчиків (включаючи температуру), а також діагностувати жорсткий диск та регулювати частоту системної шини. "Особливості" програми - це автоматичні зміни в обертовій кулішах залежно від температури.

Повний огляд "//->

Відкрите апаратне монітор 7 6 6

профі Мінус

Діагностичне програмне забезпечення на основі відкритого коду. Програма призначена для онлайн -моніторингу основних показників, включаючи дані про напругу та інформацію з усіх видів датчиків температури. Максимальне та мінімальне значення, досягнуте для програми програми, записується у відповідних полях, - це можливість "нульових" показників. Отримана інформація може бути експортована до текстового звіту.

Цікаво, що ряд розробників використовують вихідний код відкритий монітор Hardwar як основу для їх продукції.

Повний огляд "//->

Спектак 8 8 8 8

профі Мінус

Багатофункціональне програмне забезпечення для збору інформації про існуюче обладнання. Програма дозволяє з’ясувати паспортні характеристики пристроїв, поточних значень продуктивності, для моніторингу залучених ресурсів. Окремо зчитуються дані від датчиків температури обладнання, ця інформація відображається серед списку характеристик.

З додаткових функцій ми підкреслюємо наявність різних інструментів для експорту звітів до швидкого вивантаження в Інтернет -скріншоти інтерфейсу.

Безкоштовна версія Speccy містить основні варіанти. Необмежена версія утиліти дозволяє отримувати детальні звіти та включає технічну підтримку від розробника. Його вартість трохи менше 20 доларів.

Повний огляд "//->

HWMONITOR 8 7 6

профі Мінус

Інший системний аналізатор, який дозволяє завантажувати інформацію з різних датчиків ПК. У своїй структурі інтерфейсу програма нагадує стандартний інструмент системи для диспетчера пристроїв. Однак він використовує ту саму схему, подібну до дерева, HWMonitor показує набагато більше даних. Для всіх параметрів відображаються три індикатори - струм, мінімальне та максимальне значення. Таким чином, ви можете з’ясувати динаміку змін температури, стежте за швидкістю вентилятора.

На відміну від Specsy, HWMonitor - це не так багато можливостей для експорту. Насправді звіт може бути переданий лише до текстового документа.

Необмежена версія програми додатково включає три варіанти - віддалений доступ, генератор графіків та можливість відображення значень із датчиків у системі слідів. Ціна ліцензійного ключа - від 20 євро.

Повний огляд "//->

AIDA64 Екстремальне видання 9 9 9 9

профі Мінус

Історія цієї програми знайома всім системним адміністраторам "з досвідом". Додаток AIDA64 Екстремального під час свого існування кілька разів змінив назву, модель ліцензування та свого часу-це не-регульне програмне забезпечення для моніторингу в Інтернеті та збору інформації про систему. Навіть зараз функції програми вражають на тлі таких рішень - утиліта збирає найповнішу інформацію про ПК, може перевірити систему різними способами, підтримує обладнання різних виробників і дозволяє переглядати всілякі Дані в Інтернет -режимі.

Як і у випадку з Speccy та Hwmonitor, всі функції екстремального видання AIDA64 доступні після придбання ліцензійного ключа. Однак лише в AIDA64 Extreme Edition всі варіанти заблоковані після 30 днів періоду пробної заявки. Вартість ліцензії становить трохи менше 40 доларів.

Повний огляд "//->

Центральний процесор або процесор - це "серце" ПК та його "мозок". Він рідко провалюється. Найчастіше його можливості просто стають достатніми, і користувач змінює його та материнську плату. Однак якщо процесор є досить потужним, і користувач часто завантажує систему важкими іграми та додатками, то процесор може вийти з ладу через банальний перегрів. Або цей компонент через високі температури працюватиме повільніше, що вплине на продуктивність не лише ігор, але й усієї операційної системи в цілому.

Тому для того, щоб завжди знати про інформацію про те, наскільки безпечним є функціонування процесора, доцільно перевірити температурні показники процесора. Це можна зробити як повними інструментами самої ОС, так і за допомогою третій партійних програм та настільних пристосувань. Тому ми пропонуємо розглянути, як з’ясувати температуру процесора в Windows 10 різними методами.

Читайте на Softikbox: Що робити, якщо ноутбук потепліє?

Зміст:

Ранги безпечних робочих температур для ноутбуків та стаціонарних процесорів ПК відрізняються через розташування кристала. У ноутбуці він набагато менший і оточений усіма компонентами ПК. Невеликий кулер відповідає за його охолодження. Якщо він зупиниться, і користувач цього не помічає, ймовірність перегріву процесора гарантується. Хоча ноутбук, в цьому випадку, вимкніть, видаючи чорний або синій екран смерті з відповідним повідомленням.

Ситуація з процесором ПК дещо інша. У корпусі системи більше місця, кулер, відповідальний за охолодження процесора, більший і потужніший, і тому охолодження процесора краще.

При низькому навантаженні на процесорі його температура знаходиться в межах від 30 до 50 ° C. Якщо користувач запускає потужну гру або програму з інтенсивними розрахунками, то підвищення температури можливе на 82-85 ° C. Ця температура не єкритична для процесора, аварійне відключення ПК не буде дотримуватися (якщо обмеження не встановлені в BIOS). Це буде лише зі значенням вище 95-100 ° C.

Для процесорів ноутбуків безпечна температура становить від 30 до 80 ° C. Далі може вже слідувати зниження продуктивності лептопа через високу температуру.

Важливий! Температурні показники для ноутбуків вказані в середніх значеннях. Для кожної моделі лептопа та встановленого процесора вони будуть різними. Якщо, наприклад, ви використовуєте ігровий ноутбук, то температура досягне понад 80 градусів. Однак якщо така температура виникає на слабкій офісній техніці, то це вказує на проблему. Вам потрібно негайно перевірити процесор на перегрів

Визначте, яка температура встановленого процесора на комп’ютері з Windows 10 може бути декількома способами. Розгляньте їх на практиці.

Використання вбудованих -в Windows 10

Ви можете побачити поточні робочі індикатори тепла процесора на комп’ютері з Windows 10 (він також працює в Windows 8) за допомогою консолі PowerShell. Для цього потрібно зробити наступні кроки:

Далі, стандартні інструменти включають сам BIOS. У ньому ви також можете побачити температуру, робочі частоти та напругу процесора. Для цього ми виконуємо наступне:

Важливий! На пристроях з UEFI дані про температуру даних відображаються прямо на головній сторінці, і якщо їх немає, то правильне поле легко знайти. Потрібно шукати інформацію про моніторинг або збірку

Це найпростіші та найдоступніші способи моніторингу тепла процесора. Інші в Windows 10 не надаються.

На нашому сайті ви можете знайти та завантажити багато програм, розроблених для діагностики різних компонентів системи системи. Розглянемо деякі з них.

AIDA64 - найпростіша програма для визначення потрібного індикатора. Більше того, є безкоштовна версія, яка не потребує встановлення. У утиліті потрібно вибрати "комп'ютер" та знайти "датчик". Моніторинг даних, як вони зміниться.

Core Temp - безкоштовна програма, яка має простий інтерфейс і відразу після встановлення показує температуру та робочі частоти процесора.

Hwinfo - безкоштовний аналоговий AIDA. Відображає дані на всіх компонентах ПК. Дозволяє бачити температуру процесора.

HWMonitor - безкоштовний інструмент для моніторингу стану системи системи. Програму потрібно завантажити та встановити за пару кліків. Далі почніть і подивіться на температуру. Все надзвичайно зрозуміло.

Відкрийте апаратне монітор - програма, яка не потребує встановлення. Додаткові будуть запущені Exe-файл папки програмного забезпечення та отримувати детальні дані.

Speccy - програма, яка, щоб встановити, потрібно вимкнути антивірус на деякому ПК. Однак він також показує інформацію про всю збірку, включаючи процесор.

Speedfan - це просте рішення, яке має лише кілька вкладок: температура, обертання кулерів, напруги, швидкості та налаштувань. У головному вікні відображатиметься температура ядра.

Природно, це не весь список програм. Ми не будемо писати про всіх, бо якщо подивитися на скріншоти, помітно, що все тестоване програмне забезпечення показує майже однакові дані. Тому цих застосувань буде достатньо для визначення температури процесора.

Читайте на Softikbox: Програми для визначення температури процесора

У мережі ви можете знайти багато віджетів для моніторингу стану компонентів ПК. Ми рекомендуємо завантажити такі температури процесора для Windows 10, як:

Розглянемо приклад встановлення та використання одного з представлених гаджетів.

Ми завантажуємо всі лічильники процесора на наш комп’ютер. Розпакуйте архів і запустіть установку віджета.

З'явиться дуже маленьке вікно. Програмний інтерфейс, який потрібно налаштувати. Для цього натисніть на значок "Налаштування". Ми переходимо на вкладку "Параметри". Виберіть "На ПК -mete".

Щоб розмір гаджета більший, вам потрібно вибрати масштаб.

Далі, лише монітор температури процесора. Ця програма дуже зручна для використання і дозволяє контролювати не тільки температуру графічного прискорювача, але й інші компоненти ПК.

Важливо зазначити, що ми розглядали лише найпростіші та найдоступніші методи для звичайного користувача ПК. Однак у мережі ви можете знайти інші рекомендації щодо перевірки температури процесора.

Ми створюємо презентацію в MS PowerPoint
Мало хто знає, що вперше програма презентації PowerPoint 1.0 (перекладений "переконливий звіт") був створений для Apple Macintosh і працював у чорно -...
Яка папка $ getCurrent у Windows 10 і чи це можливо
Оновлюючи Windows до нової версії, ви, ймовірно, знайдете це на диску З Ваше місце значно зменшилось. Це нормальне явище, Windows просто зберігає файл...
Резервне копіювання та реставрація меню «Пуск» Windows 10 за допомогою утиліти макета «Пуск» Резервного копіювання
Намагаючись виконати роботу з Windows 10 максимально комфортними при використанні декількох комп'ютерних пристроїв Microsoft реалізувала в ньому механ...