Windows 11

Встановлення Windows 10 та 11 через PXE

Встановлення Windows 10 та 11 через PXE

У цій статті ми розглянемо, як встановити Windows 10 або 11 в мережі без використання завантажувального флеш -накопичувача USB (інсталяційний DVD -диск). Щоб завантажити комп'ютер через мережу через PXE, ми будемо використовувати невеликий крихітний сервер PXE. Інструкція застосовна для встановлення Windows на пристроях як з програмним забезпеченням UEFI, так і з BIOS.

Корпоративні мережі для заливання зображень Windows в мережі використовують більш функціональні послуги розгортання Windows (WDS) та інструментарій розгортання Microsoft (MDT). У цій статті ми покажемо, як швидко запустити сервер PXE на будь -якому наявному комп'ютері (будь то пристрій з Windows або Linux) та використовувати його для встановлення мережі Windows на комп'ютерах в одній локальній мережі, використовуючи прості інструменти.

Нам знадобиться:

Зміст:

Створіть зображення завантаження Windows PE за допомогою ADK

Завантажте Windows ADK для додатків Windows 11 та Windows PE для Windows ADK за посиланнями на сторінці HTTPS: // Docs.Microsoft.Com/en-sus/windows-hardware/get started/adk-inchstall .

Під час встановлення Windows ADK виберіть мінімальну установку Інструменти розгортання.

Потім аналогічно встановіть додаток Windows PE для Windows ADK.

Після завершення установки запустіть інструмент розгортання та візуалізації у початковому меню Windows. Або запустіть вручну команду:

"C: \ Програмні файли (x86) \ набори Windows \ 10 \ комплект оцінювання та розгортання \ Інструменти розгортання \ dandisetenv.Кажан "

Тепер скопіюйте файли для середовища WinPE у вказаний каталог (вам не потрібно створювати):

Автор AMD64 C: \ Tools \ Winpe

У цьому випадку я створюю файли для середовища Winpe X64. Ви можете використовувати інші варіанти залежно від архітектури: x86, ARM або ARM64.

Тепер ви можете створити завантажувальне зображення ISO з Winpe:

Makewinpemedia /iso c: \ tools \ winpe c: \ tools \ winpe.ISO

У деяких випадках вам потрібно завантажити додаткові драйвери у файл завантаження.WIM відповідно до інструкцій, що інтегрують драйвери, у встановлення зображення Windows .

Підготовка сервера встановлення мережі TINYPXE

Тепер вам потрібно налаштувати свій сервер PXE:

 1. Роздуття архіву PXESRV.Zip у каталозі C: ​​\ Tools \ PXESRV;
 2. Перейдіть до каталогу C: \ Tools \ PXESRV та створіть текстовий файл Pxe_menu.TXT З таким вмістом:
  #!Ipxe set boot-url http: // $ dhcp-server #================= Головне меню ================================== ========> === Параметри головного меню ==============: Winpeiso sanboot $ boot-url/iso/winpe.ISO Boot

 3. Скопіюйте файл, отриманий раніше Шнурка.ISO У каталозі C: ​​\ Tools \ pxesrv \ files \ iso;
 4. Встановіть зображення ISO ISO у віртуальний накопичувач Windows і відкрийте загальний доступ до нього мережу (якщо хочете, ви можете відкрити до нього анонімний доступ, але це не потрібно);
 5. Запустіть файл Pxesrv.Екзе з правами адміністратора;
 6. Увімкніть параметр HTTPD;
 7. Якщо ваш комп'ютер сам розподіляє IP -адреси DHCP (крихітний PXE Can), вимкніть параметр ProxyDHCP. Переконайтесь, що варіант 54 сервер DHCP та поля наступних сервер вказують на IP-адресу вашого комп'ютера. Поле запуску пулу IP вказує на початок діапазону DHCP, переконайтеся, що цей діапазон не зайнятий вашою мережею;
 8. У розділі завантажувального файлу вкажіть IPXE.PXE (для завантаження на пристрої BIOS) або IPXE-X86_64.Efi (для пристроїв UEFI);
 9. В полі Ім'я файлу, якщо user-class = gpxe або ipxe Вкажіть назву файлу меню, який ви створили раніше Pxe_menu.TXT;
 10. Запустіть сервер PXE, натиснувши кнопку в Інтернеті;

Отже, ваш сервер PXE запускається та готовий до роботи. Якщо вікна включає брандмауер (простіше), відключіть його або дозвольте вхідним трафіком для процесу PXESRV.Exe за протоколами DHCP, PXE, HTTP, TFTPS та SMB.

Мережева установка Windows 10 та 11 за допомогою сервера PXE

Тепер вам потрібно завантажити комп’ютер, на якому ви хочете встановити Windows, за допомогою сервера PXE. Комп'ютер повинен бути в тій же локальній мережі (VLAN), що і комп'ютер із сервером PXE.

У налаштуваннях BIOS/UEFI виберіть PXE Завантажити пристрій завантаження.

Коли ви запустите середовище, PXE знайде сервер у мережі DHCP, отримає IP -адресу та отримає доступні параметри в меню IPXE.

Комп'ютер завантажиться через мережу в Winpe.
У моєму випадку, при тестуванні завантаження за допомогою сервера PXE, VMware Virtual Machine з програмним забезпеченням UEFI з’явилася помилка:

Не вдалося описати пристрої SAN: операція не підтримується
Не вдалося завантажувати зображення: операція не підтримувана https: // ipxe.Org/err/3c2220

Як виявилося, у прошивці UEFI віртуальної машини на моєму хост VMware Esxi є помилка:

Ця помилка вказує на те, що у вашій програмній програмі UOR є помилка, яка запобігає встановленню таблиці програмного забезпечення ISCSI (IBFT). Перейдіть на завантаження в режимі "застарілий" BIOS RATER режим UEFI.

Мені довелося перемикати VM на режим BIOS та запустити сервер PXE з опцією IPXE.PXE. Після цього пройшла звичайна установка Windows у мережі.

Ви повинні підключити мережевий каталог через SMB, який зберігає ваше встановлення ISO ISO ISO Windows 11.

Після ініціалізації середовища за командою Wpeinit Підключіть свій мережевий каталог, в якому встановлено зображення Windows Installation. Дотримуйтесь команди:

Чисте використання e: \\ 192.168.13.202 \ e

Де 192.168.13.202 - Назва комп'ютера, на якому зберігається встановлення зображення, і Е - Назва загальної папки.
Введіть ім’я користувача з правами доступу до Windows за допомогою сервера PXE.

Запустіть знайомий майстер встановлення Windows.

Під час встановлення Windows 11 не забувайте, що комп'ютер повинен відповідати певним вимогам до апаратних засобів. Але ви можете встановити Windows 11 і не перевіряючи наявність TPM, безпечного завантаження та t. D.
Встановіть та встановіть FTP -сервер у Linux
Ми розповідаємо, як налаштувати протокол передачі файлів FTP в Linux. Що таке FTP та vsftpd Протокол передачі файлів - це мережева технологія передачі...
Відключіть Google Assistant на пристрої Android
Google Assistant - чудовий голосовий помічник, але навіть не всі йому подобаються. Багато хто просто дратується присутністю ШІ, хтось перейшов на дома...
Як знайти всі стиснуті папки за допомогою командного рядка в Windows 10
Щоб заощадити простір на жорсткому диску в Windows 8.1 і 10 забезпечує спеціальну функцію стиснення даних, алгоритм якого дещо відрізняється від того,...