Windows 10

Встановлення (розгортання) Windows 10 по мережі за допомогою SCCM та PXE

Встановлення (розгортання) Windows 10 по мережі за допомогою SCCM та PXE

У цій статті ми розглянемо, як автоматично розгортати Windows 10 по мережі за допомогою SCCM (диспетчер конфігурації системного центру) та PXE. Використовуючи цю техніку, ви можете значно скоротити час для встановлення ОС робочих станцій та використання для масового розгортання Windows 10 на нових комп'ютерах.

Однією з функцій SCCM є можливість встановлення операційної системи Windows для великої кількості комп'ютерів разом із драйверами, програмами, оновленнями. Ми припускаємо, що у вас вже є конфлікт інфраструктури SCCM.

Зміст:

Налаштування PXE роль на SCCM Server для встановлення мережі Windows

Функціональність PXE (середовище виконання попереднього завантаження) у сучасних комп'ютерах дозволяє здійснити мережеву установку операційної системи без використання будь -яких операторів. У SCCM його конфігурація відбувається у вікні ролі точки розподілу (у контекстному меню потрібно вибрати елемент Властивості) і встановіть прапори:

Також бажано вибрати зі списку падіння Дозволити спорідненість пристрою користувача з автоматичним затвердженням.

Після включення цих налаштувань роль буде встановлена ​​на сервері Послуги з розгортання Windows, інтегрований з SCCM.

Створення налаштованого довідкового зображення Windows 10

Наступним етапом є підготовка довідкового зображення з Windows 10, яке буде встановлено на інших комп'ютерах. Найпростіший спосіб - взяти типовий комп'ютер, встановити на ньому Windows 10. Встановіть останні оновлення безпеки, вимкніть непотрібні послуги, видалити вбудовані програми, встановити драйвери. Налаштуйте Windows 10 відповідно до ваших вимог. Цей комп'ютер не потрібно вводити в доменну рекламу.

Створіть завантажувальне зображення для зйомки довідкового зображення Windows 10

За замовчуванням SCCM містить зображення Windows PE (Windows Pre -Installation Envirtional, це завантажувальне зображення X86 завантаження файлів.Вім і завантаження зображення x64.Wim) які необхідні для налаштування операційної системи під час "захоплення".

Спочатку потрібно додати зображення Зображення завантаження x64.штук до простору SCKM. Для цього перейдіть до Бібліотека програмного забезпечення-> Експлуатаційна система-> Зображення завантаження, У контекстному меню виберіть пункт Поширюйте вміст, Потім точка розподілу і добре. Колір кольору стану буде замінений від сірого на жовтий, а в кінці - до зеленого.

Тепер вам потрібно створити завантажувальні файли для "захоплення" референтної операційної системи по мережі. Щоб створити їх, перейдіть до Бібліотека програмного забезпечення-> система експлуатації -> Послідовності завдань і виберіть у контекстному меню Створити медіа -послідовність завдань. У вікні, яке з’являється, пропонуються 4 варіанти створення зображення:

Виберіть елемент Захоплювати засоби масової інформації, Дотримуйтесь підказок майстра встановлення. Вкажіть місце збереження файлу ISO, виберіть Boot Image X64.WIM та точка розподілу, Наступний-> Наступний-> Закрити. Процес триває близько 1 хвилини.

Далі, створене зображення створене для зйомки ОС повинна бути підключена та запущена на підготовленому ПК (LaunchMedia File.CMD). Вкажіть місце збереження отриманих зображень Windows 10.

Весь процес захоплення триває близько 40 хвилин. В кінці отримайте стандартний wim-image розміром приблизно 4.5 ГБ, який потрібно скопіювати на сервер SCCM. Далі вам потрібно додати його до точки розподілу. Для цього перейдіть до Бібліотека програмного забезпечення -> Операційні системи -> Зображення системи роботи, У контекстному меню виберіть пункт Додайте зображення операційної системи, У налаштуваннях майстер вкажіть шлях UNC до сайту зберігання створеного файлу WIM з посиланням.

У контекстному меню виберіть Поширюйте вміст Щоб скопіювати зображення у вашій точці розподілу SCCM.

Створіть послідовність завдань для встановлення мережі Windows

Завдання SCCM (Послідовність завдань) забезпечує крок -кроки -кроки та дії для встановлення ОС, програмного забезпечення, драйверів, оновлень. Щоб створити його, перейдіть до Бібліотека програмного забезпечення -> Система роботи -> Послідовності завдань і виберіть у контекстному меню Створіть послідовність завдань. У вікні, яке з’являється, майстер пропонує кілька варіантів:

Оскільки у вас вже є стандартне зображення WIM, виберіть перший елемент. Крім того, майстер пропонує поступово зробити велику кількість налаштувань, але ви можете вказати лише мінімально необхідні параметри:

  1. Вкажіть назву проблеми та виберіть завантажувальне зображення PXE завантаження зображення x64.wim;
  2. Виберіть раніше створене опорне зображення Windows 10;
  3. Встановіть пароль локального адміністратора (ви можете автоматично змінити пароль після додавання комп'ютера до домену за допомогою кругів);
  4. Налаштуйте параметри автоматичного з'єднання з доменом AD, вибравши домен та ОУ, в якому потрібно розмістити новий комп'ютер;
  5. Виберіть користувача, під яким буде здійснювати додавання до домену;
  6. На крок Державна міграція Видаліть усі прапори (Захоплення налаштувань та файлів користувачів, налаштування мережі, захоплення налаштувань Microsoft Windows).

Послідовність завдань створена, але вона вимагає налаштування та перевірки. Перейдіть до редагування послідовностей завдань, вибираючи елемент у контекстному меню Редагувати.

Дерево праворуч вказує на список дій, які автоматично виконуються за допомогою комп'ютера при встановленні Windows 10 в мережі. 2 та 3 кроки вказують на параметри поділу дисків на розділи. На кроці 2 ви можете видалити всі розділи жорсткого диска, створеного за замовчуванням, якщо ви не використовуєте їх для відновлення Windows. Далі створіть новий розділ, зателефонуйте "C:", виберіть тип Первинний, Встановіть фіксований розмір 50 ГБ (або інший гучність), вибравши опцію Використовуйте конкретний розмір. Виберіть, що диск повинен бути відформатований у файловому системі Ntfs (прапор Швидкий формат).

Далі створіть другий диск, зателефонуйте "D", виберіть тип Первинний. Щоб він зайняв весь решту необгрунтованого простору, виберіть варіант Використовуйте відсоток залишків вільного простору, Виберіть значення сто, файлова система NTFS І прапор Швидкий формат.

Таким чином, у вас буде диск із: з фіксованим розміром, а решта місця залишить диск D: (якщо об'єм жорсткого диска великий, то ви можете розділити його на більшу кількість секцій),, який буде автоматично відформатований.

3 -й крок у нашому прикладі видалено, t.до. У нас є комп’ютери з BIOS. Для комп’ютерів з UEFI - вам потрібно налаштувати диски в 3 абзацах.

Наступний крок - Застосувати операційну систему - Вам потрібно вибрати розділ для встановлення операційної системи. Перевірте наявність еталонного зображення та внизу вікна Виберіть інсталяцію Windows:

Наприклад, буде другий пункт і диск із: .

Ви перевіряєте решту кроків на відсутність помилок. На крок Застосовуйте налаштування Windows Вам потрібно вказати ключ ліцензії (ви можете вказати ключ активації KMS), пароль адміністратора та часовий пояс. Коригування налаштувань домену (мережі) відбувається в Застосувати мережеві налаштування, Нанесіть драйвери пристроїв Дозволяє додавати драйвери до установки.

Далі, нове завдання потрібно опублікувати. Для цього у контекстному меню виберіть пункт Розгортання, На першому кроці майстра виберіть колекцію пристроїв Всі невідомі комп’ютери, на параметрі 2 -го кроку Мета Враховуючи значення Доступний (Доступний - Доступно для вибору, ВИМАГАЄТЬСЯ - Примусова установка), у параметрі Зробити доступним для наступного Оберіть Менеджер конфігурації, медіа та PXE, Решта кроків можна залишити за замовчуванням.

У колекції SCCM Всі невідомі комп’ютери Усі комп’ютери падають, про які в SCCM немає інформації. Такі ПК можуть бути новими або не підключені до домену.

Тут завершені основні дії для підготовки довідкового зображення та налаштування SCCM.

Додавання драйверів до зображення завантаження Windows

Наведені вище дії будуть достатньо для автоматичної установки Windows 10 для нових сучасних мініатюрних системних блоків або моноблоків. Що стосується класичних системних систем та зовнішніх мережевих карт, завантаження через мережу може не заробляти. У цьому випадку необхідно додати драйвери до зображення завантаження для моделей мережевих адапторів до завантаження зображення.

Щоб додати драйвер на веб -сайт SCCM, перейдіть до Бібліотека програмного забезпечення -> Операційні системи -> Драйвери і виберіть у контекстному меню Імпортувати драйвер. Далі, господар допоможе заповнити необхідні поля. Вам потрібен UNC шляху до каталогу з драйвером та встановіть для параметра Вкажіть опцію для дублікатів драйверів значення Не імпортуйте драйвера.

Тоді вам потрібно зайти у властивості завантажувального зображення зображення x64 x64.Wim і на вкладці Водії Додати водіїв.

Налаштування PXE на комп’ютерах

На комп’ютерах, які ви хочете оформити в мережі, вам потрібно включити в підтримку BIOS для завантаження мережі. Різні виробники материнських дощок будуть в різних місцях і називаються по -різному. Швидше за все, назва параметра завантаження мережі повинна бути чимось на зразок завантаження PXE, мережевої завантаження, мережевої картки.

Наприклад, активація PXE в моделях UEFI HP Pro 3520 та HP Pro 6300 відбувається в розділі Безпека -> завантаження мережі Встановлення параметра Ввімкнути.

Тепер все готово до початку. З початковим завантаженням ПК визначаються його параметри (Post). Потім сервер DHCP призначає IP -адресу з мережевою карткою. Щоб запустити мережеву установку ОС протягом 5 секунд, натисніть клавішу F12 (означає PXE-Decription), після чого SCCM копіює завантаження файлів на ПК (у моделях HP потрібно натиснути F9, Можна вибрати додатковий Мережевий контролер Завантажити через мережу).

Далі з'являється вікно для вибору завдання, після чого починається поетапне розгортання операційної системи, тобто виконання тих дій, які вказані у вашій послідовності завдань. Курс установки контролюється за допомогою індикатора. Приблизно за 20 хвилин ваше опорне зображення Windows 10 буде встановлено на новому ПК, а комп'ютер вводиться в домен. Якщо ви запускаєте установку мережі Windows за допомогою SCCM на 10-20 комп'ютерах, час встановлення може незначно збільшуватися.

В кінці встановлення ОС, за замовчуванням, назва Minint-, наприклад, призначається Minint-5EFG9DR. Це можна побачити на консолі SCCM у розділі Активи та відповідність -> пристрої. Ви можете змінити ім’я комп'ютера на більш незабутні, наприклад, Buh -lga. Для цього вам потрібно зайти у властивості комп’ютера -> Зміна параметрів -> Зміна, Вкажіть нове ім’я комп'ютера та перезапустіть ПК. Незабаром зміни будуть відображатися як у DNS, так і в SCCM.

Встановлення програм на новому комп'ютері за допомогою SCCM

Наступний етап встановлення на новому комп’ютері необхідних програм. Програми можна встановити у вигляді пакету (пакету) або як додаток (додаток). Програми - програми з встановленнями з розширеннями MSI, програмами, XAP, IPA, APK тощо. Додаток має більше можливостей, плюс користувачі також можуть брати участь у роботі. Пакет - це спеціальний контейнер (обгортка), який може включати кілька файлів (розподіли). Використовуються файли exe-, vbs-, cmd-, кабіни та інші. В налаштуваннях простіше.

Ми не будемо детально описати особливості розгортання програм у SCCM, t.до. Цей вийде окремою великою статтею. Щоб ознайомитись, ви можете побачити приклад розгортання Office 2016 за допомогою SCCM.

Після створення пакетів встановлення програм ви можете додати з послідовності проблеми розгортання Windows 10 (послідовність завдань)/

Тут ви створюєте групу встановлення програмного забезпечення в меню Додати -> Програмне забезпечення -> Встановити пакет Додайте створені пакети програм.

Найкращі програми для завантаження відео з YouTube
Ми говоримо про найкращі програми, які дозволяють завантажувати відео з YouTube, щоб переглянути його без Інтернету безкоштовно або залишити на випадо...
Як приховати фотографії та альбоми на iPhone
Ми розповідаємо, як приховати фотографію на iPhone: усіма способами. Як додати фотографію до альбому "Hidden" Як приховати альбом "прихований" Як дій...
Оновіть монетний двір Linux
Починаючи з 2016 року, Linux Mint перейшов на дворічний цикл розвитку. Основна версія розподілу має двозначний серійний номер. На даний момент це був ...