Windows Server 2019

Встановлення та використання підсистеми Linux (WSL 2) у Windows 10

Встановлення та використання підсистеми Linux (WSL 2) у Windows 10

Підсистема Windows для Linux (WSL) - Підсистема Windows 10, що дозволяє розробникам, тестерам запускати нативні програми Linux, записують сценарії, виконувати команди безпосередньо з Windows. У оновленому Windows 10 (2004) з'явилася 2 -а версія WSL, яка використовує повноцінне ядро ​​Linux з можливістю запускати програму Docker та контейнери, високу швидкість навантаження, невелика кількість споживаних ресурсів, контролю в передумови та ядро ​​оновлюються, а ядро ​​оновлюється. Таким чином, ви можете запустити програми ELF64, які можуть отримати доступ до файлової системи Windows без використання портів третього партії (наприклад, Cygwin).

Зображення ядра Linux (ядра версії 4.19) У Windows 10 це легка віртуальна машина, для запуску якої немає необхідності встановлювати повну роль Hyper-V. Системні дзвінки Linux транслюються влітку на дзвінки Windows без використання емулятора (на відміну від WSL1).

Спочатку компонент WSL відключений. Щоб увімкнути це, вам потрібно перейти на старт -> Панель управління -> Програми та компоненти -> Повернення та відключення компонентів Windows (панель управління \ Усі елементи панелі управління \ Програми та функції \ Увімкнення функцій Windows), активуйте галочка) Підсистема Windows для Linux (Підсистема Windows для Linux), Натисніть кнопку ОК і перезапустіть комп'ютер.

Ви можете включити компоненти WSL у Windows 10 за допомогою DISM:

Розсипати.Exe /Online /Увімкнення-Feature /stafurename: VirtualMachinePlatform /All /Norestart
Розсипати.Exe /online /enable-feature /featurename: Microsoft-windows-subsystem-linux /all /norestart

Або PowerShell

Увімкнути windowsoptionalfeature -online -featurename Microsoft-windows-subsystem-linux
Увімкнути -windowsoptionalfeature -online -featurename VirtualMachinePlatform

У піврічному каналі Windows Server 2004 (SAC) для встановлення компонента WSL використовує команду Install-WindowsFeature:

Install-WindowsFeature -Name Microsoft-Windows-Subsystem-Linux

Після цього також необхідно перезавантажити комп'ютер.

Підтримка апаратної віртуалізації: Intel VT (Intel VT (Віртуалізація Intel Технологія) або AMD-V.

Тепер вам потрібно оновити WSL до версії 2. Для цього перейдіть на сайт https: // docs.Microsoft.Com/ru-ru/windows/wsl/wsl2-Kernel, завантажити файл Wsl_update_x64.MSI, Встановити. В кінці ви побачите малюнок

Щоб зробити WSL2 архітектурою за замовчуванням для нових розподілів, у PowerShell виконайте команду:

Wsl-set-default-arm 2

Далі вам потрібно відкрити Microsoft Store, У пошуку введіть слово "Linux". У списку, який з’являється, виберіть потрібний розподіл. Доступні Ubuntu, Debian, Kali Linux, Linux Cheatsheet, Suse Linux Enterprise Server15, OpenSuse Leap 15-1, Pengwin Enterprise, Fedora Remix для WSL або інших. У нашому прикладі ми будемо використовувати Ubuntu 20.04 LTS, натисніть кнопку, щоб отримати.

Якщо у вас є Windows Store, ви хочете встановити розподіл WSL в ядрі сервера Windows, ви можете завантажити розподіл Ubuntu за допомогою PowerShell Invoke-Webrequest:

Заклик -webrequest https: // aka.MS/WSLUBUNTU2004 -utfile Ubuntu -2004.Zip -usebasicparsing

Накрутіть архів:

Розширити -archive -Path .\ Ubuntu-2004.Блискавка

Запустіть установку зображення Linux за допомогою файлу Ubuntu.Екзе.

Ви також можете завантажити зображення у формі файлу додатків та встановити його за допомогою командування Add-applass.

Після встановлення ви можете перевірити використану версію WSL за допомогою команди

Wsl -list --verbose

Якщо ваш Linux вказаний у версії 1, вам потрібно змінити її на команду WSL2:

WSL-Set-Reversion Ubuntu-20.04 2

Файл жорсткого диска із зображенням віртуальної машини Linux Ubuntu 20.04 буде розташований у профілі користувача: C: \ Користувачі \ 234 \ appdata \ local \ пакети \ canonicalgrouplimited.Ubuntu20.04OnWindows_79rhkp1fndgsc \ localstate.

Після встановлення розподілу на його стартовому меню з’являється ярлик. Щоб запустити Ubuntu, перейдіть до меню «Пуск», натисніть на відповідний ярлик та отримайте повну оброблену команду в окремому вікні. Ви можете запустити WSL за допомогою команди WSL. Під час першого запуску зображення в командному рядку Bash вас запросять створити користувача та пароль (який не повинен відповідати обліку Windows). Для виконання кореневих команд необхідно використовувати додатковий ключ (префікс) sudo. WSL має загальні команди для BASH та CMD, і тут ми не повинні забувати, що система Linux чутлива до реєстру.

Ви можете виконувати команди Linux з CMD. Для цього ви повинні спочатку вказати "WSL". Наприклад, щоб переглянути список файлів та папки у каталозі Windows, дотримуйтесь:

WSL
Ls /mnt
ls/mnt/c


Дір | Wsl gryp sa
Wsl ls - -la> 123.TXT
Wsl ls -la /proc /cpuinfo
Wsl ls - la "/mnt/c/програмні файли"

Ви також можете відкрити провідник провідника.Екзе, Калькулятор - CALC.EXE, Ноутбук - Блокнот.Exe, фарба - mspaint.Exe, Календар - Кал, Погода - Ковник WTTR.у

Ще один приклад співвідношення між двома системами - ви можете відкрити файл із дисплея WSL у Windows на мережевому шляху. Для цього, в CMD, пройдіть шлях до файлу:

Блокнот \\ wsl $ \ ubuntu-20.04 \ Головна \ 1122.TXT

У вікні консолі ви можете оновити список пакетів в Ubuntu за допомогою команд:

Sudo apt-get оновлення
Sudo apt-get оновлення

Після оновлення Ubuntu ... /LocalState займе 1.5 Гб.

З командного рядка Linux ви можете не лише переглядати файли Windows та каталоги, але й отримати доступ до них. Щоб більш зручно копіювати файли, перегляньте директорів та їх вміст, встановіть менеджер файлів Midnight Commander за допомогою команди

Sudo apt-get install mc

Ви можете запустити командувач опівночі як в командній мембрані Баш, так і всередині CMD. На екрані нижче показано, що на двох панелях MC показано список файлів з обох ОС.

Ви можете встановити налаштування мережі (IP -адреса) IP -адреси системи Linux:

IP ADDR | Grepa eth0

WSL не передбачає програми з графічним інтерфейсом. Тим не менш, ви можете спробувати їх встановити та використовувати. Щоб запустити графічні програми в Linux, потрібно завантажити та встановити програму в Windows VCXSRV Windows X Server (https: // sourceforge.Net/Projects/VCXSRV/).

Використовуючи менеджер пакетів APT-Get, ми встановлюємо кілька графічних програм: наприклад, браузер, текстовий редактор чи щось інше:

Sudo apt-get встановити gedit
Sudo apt-get встановити firefox
Sudo apt-get встановити x11-app

Потім створіть файл у каталозі Корінь:

CD /~
Штук .Bash_login

Їжте лінію

Експортний дисплей = $ (CAT /etc /Resolutv.Conf | Grep mayserver | Awk 'print $ 2'): 0

Збережіть запис

ESC ->: WR ->: Q

Тепер ви можете запустити графічні програми Linux за допомогою команд WSL:

Фефокс

або

gedit

Ви можете встановити кілька дистрибутивів Linux у Windows 10 та запустити різні Windows Windows одночасно. Ви можете зняти весь список встановлених розподілів за допомогою команди:

Wsl -list -all

Для завершення роботи всіх занедбаних розподілів та основних WSL 2 виконайте команду:

Wsl -shutdown

Як дізнатися, що таке жорсткий диск на комп’ютері
Ви можете дізнатися, який жорсткий диск встановлюється на вашому комп’ютері, як за допомогою стандартних засобів операційної системи Windows, так і з ...
Як налаштувати ущільнення документа з телефону
Друк з телефону - це дуже зручна можливість для людей швидко отримувати необхідні документи чи фотографії не в цифрових, а у фізичній формі. без викор...
Як виправити помилку реєстрації ключа екрана друку при використанні екрана OnEdrive та третього сторон
Якщо ви використовуєте третій партійні програми для створення скріншотів разом із хмарним клієнтом Ондринь, Тоді, мабуть, вже зіткнулися з повідомленн...