Програми та програми

Установка Eclipse (наприклад, Windows)

Установка Eclipse (наприклад, Windows)

Зміст

Як встановити Eclipse на комп’ютер? Потрібно зробити 3 кроки:

Крок № 1:Перейдіть за посиланням http: // www.Затемнення.Org/завантаження/пакети/eclipse-java-розробники/keplerr

Крок № 2:Завантажте Eclipse, що відповідає вашій операційній системі. Де є посилання для завантаження, які ми показали вам на малюнку нижче - див. В червоній кадрі.

Крок № 3: Тоді необхідно розпакувати завантажений .zip -архів у каталозі C: Програмні файли

Все - Eclipse встановлено на вашому комп’ютері. Вітаємо!

Крок № 1: Зайдіть на комп’ютер у C: Програма FileSeclipse І відкрити файл Затемнення.Екзе

Крок № 2: При запуску затемнення.Exe відкриє таке вікно (див. малюнок нижче). Вам потрібно вказати в робочій області, де будуть зберігатися файли програмного забезпечення проекту. Ми вказуємо для нас каталог, наприклад, C: MyWorkspace, як ми показали на малюнку та Далі натисніть кнопку ОК.

Крок № 3: Потрібно закрити вітальне повідомлення - див. Малюнок нижче. Як тільки ви закриєте це повідомлення, ви перейдете до затемнення робочого середовища. І як працювати з нею, ми розглянемо нижче.

Основи роботи з Eclipse

Ідея написати статтю (яка буде включена до циклу статей для початківців, які гостро прагнуть створити щось на мікроконтролах з майже нульовими знаннями в галузі програмування в принципі), я прийшов до мене після того, як мені довелося трохи отримати Відволікаючись від моїх основних питань, щоб допомогти другові створити працівника в середу для написання програмного забезпечення для свого маленького домашнього проекту з STM32F103 на борту. Я сподівався, що це займе близько півгодини, максимум години, але ноутбук друга був у Windows 10 X64, що для мене вже незвично (я працюю в Ubuntu). Як результат, ми витратили майже 8 годин на створення та створення простого проекту, бореться з багатьма неодинними речами. Паралельно з цим мені довелося детально пояснити, який елемент складання для того, що потрібно, а також ці елементи взаємодіють між собою, оскільки друг раніше ніколи не стикався "). Цей матеріал призначений для того, щоб швидко і легко налаштувати абсолютно безкоштовну інфраструктуру для роботи з мікроконтролами, а також зрозуміти, як збирається остаточний файл. Виробник та модель мікроконтролера на етапі встановлення цієї інфраструктури є неважливими. Головне, що він базується на ядрі руки.

Зміст

 1. Постановка задачі.
 2. Вибір програмного забезпечення для впровадження програмного забезпечення.
 3. Ми ставимо Eclipse Neon 3.
  • Завантажте інсталятор Eclipse.
  • Встановіть JRE.
  • Встановіть Eclipse.
  • Встановіть плагін Eclipse Arm Gnu в Eclipse.
  • Pathemy JRE (у випадку, якщо помилка з’являється при встановленні плагіна).
  • Встановіть інструменти збірки Windows Eclipse Gnu Arm Eclipse.
 4. Завантажте та встановіть gnu arm вбудований інструментарій.
 5. Встановіть OpenOCD.
 6. Встановіть драйвери на St-Link V2.
 7. Ми з'ясовуємо, як це все працює.
 8. Висновок.

Постановка задачі

Потрібно налаштувати купу, щоб це можливо:

 1. Складіть проект, що складається з C (C99), CPP (C ++ 14) та ASM -файлів.
 2. Зберіть один файл прошивки зі складених файлів (".Ельф "і, якщо потрібно".Шестигранник ", а також".Карта "Файл для зручного аналізу складання).

Вибір програмного забезпечення для впровадження програмного забезпечення

Для вирішення завдань нам знадобиться такі програмні продукти:

 1. Eclipse Neon 3 для C/C ++ (остання версія на момент написання статті). Ми будемо використовувати його як IDE (текстовий редактор із зручним автоматичним додаванням + зручність у взаємодії з налагодженням обладнання), в якому ми будемо писати код.
 2. JRE (на момент написання статті остання версія 1.8.0). Інсталятор Eclipse не почнеться без нього (ну, сам затемнення).
 3. GNU Arm Embed Chicked інструментів (на момент написання остання версія становила 5_4-2016Q3-20160926). Це набори програмних рішень, які нам потрібні (наприклад, компілятор C "GCC", C ++ "G ++", Linker - "LD", інструмент для завантаження та налагодження остаточної прошивки - "GDB" та багатьох інші), завдяки якому ми отримаємо з наших файлів з файлом вихідного коду з роздільною здатністю ".ELF ", який є двійковим програмним забезпеченням мікроконтролера, який згодом буде завантажений у мікроконтролер (докладніше про це нижче).
 4. OPENOCD 0.10.0. З цим ми завантажимо свої ".ELF "Файл програми до мікроконтролера (насправді OpenOCD забезпечує з'єднання між GDB з вищезазначеного інструмента та налагоджувача).

Окрім перелічених коштів, нам потрібно буде поставити ще кілька невеликих пакетів, про які я скажу безпосередньо під час процесу встановлення.

Ми ставимо Eclipse Neon 3

Як було сказано вище, для того, щоб написати код, нам потрібен текстовий редактор, в якому було б зручно писати (різні методи автоматичних фільмів, пошук пошуку, навігація файлів тощо.Е). І після того, як ми написали код, було б непогано, що його компіляція, збірка та виконання будуть парою комбінацій ключів (або клацанням мишею, як це зручно). Для цих цілей я використовую затемнення. На додаток до редактора, він також представляє можливість з'єднання різних розширень, які значно спрощують життя розробника, приносячи всю звичайну роботу (складання, макет, завантаження програми до контролера) до пари клацань/пресів.

Завантажте інсталятор Eclipse

 1. Ми переходимо на офіційний веб -сайт
 2. У верхній частині клацніть Клацніть Завантажити.
 3. У вікні відкриття зліва виберіть Завантажити (x64/x32 слід вибрати автоматично).
 4. Ну, натисніть Завантажити в центрі, після чого почнеться навантаження. За бажанням ви можете спонсорувати творців IDE ..

Ось більш візуальний процес завантаження.

Встановіть JRE

Щоб запустити інсталятор, спочатку потрібно встановити JRE. Остання версія на момент написання статті 1.8.0.

 1. Ми запускаємо інсталятор, завантажений нами. Ми отримуємо помилку, що немає JRE.
 2. Клацніть "Ні" і чекайте переходу на сайт.
 3. На сайті ми вибираємо елемент "Oracle Jre 1.8.0.
 4. Виберіть "Прийняти ліцензійну угоду".
 5. Завантажте в режимі офлайн версії, відповідно до розряду ваших Windows.
 6. Запустіть завантажений файл. Подальша установка проблем не викликає.

Ось візуальний процес завантаження та встановлення.

Встановіть Eclipse

 1. Ми запускаємо інсталятор, завантажений нами.
 2. Вибір версії для c/c++.
 3. Вкажіть шлях встановлення (я пішов за замовчуванням, і раджу вам).
 4. Ми приймаємо угоду.
 5. Ми чекаємо кінця установки.
 6. Клацніть "запустити", щоб запустити навколишнє середовище.
 7. Ми вказуємо шлях, який Eclipse використовуватиме для ваших проектів за замовчуванням (я пішов за замовчуванням), а також поставить галочку, щоб це вікно більше не з’явилося.
 8. Ми переконані, що IDE запустився, ми закриваємо.
 9. Під час закриття ми можемо поставити галочку, щоб вікно попередження про закриття більше не з’явилося.

Ось процес візуальної установки.

Встановіть плагін Eclipse Arm Gnu в Eclipse

Як було сказано раніше, Eclipse дозволить вам з'єднати різні плагіни, які спрощують життя розробника. Один з цих плагінів - GNU Arm Eclipse. Завдяки йому, ми отримаємо можливість легко поєднати всі компоненти програмного забезпечення, які ми використовуємо під час створення нового проекту для нашого контролера (як це зробити, буде описано нижче).

 1. Ми переходимо на офіційний веб -сайт.
 2. У правому стовпці під рядком "Завантаження" Виберіть "Плагалини".
 3. Далі під рядком "URL-адреса веб-сайту GNU ARM Eclipse Eclipse все ще знаходиться на SourceForge:" Скопіюйте посилання на плагін. На момент написання це було: http: // gnuarmeclipse.Sourceforge.Мережа/оновлення
 4. Відкрите затемнення.
 5. Ми перетинаємо "Довідка" -> "Встановіть нове програмне забезпечення ...".
 6. У відкритому вікні натисніть "Додати ...".
 7. В іншому вікні відкрито в пункті "Ім'я:" Ми пишемо, наприклад, "ARM" (ім'я не важливо), а в рядку "Розташування:" Вставте посилання, яке ми скопіювали з сайту.
 8. Натисніть "ОК"
 9. Вікно закривається, і порожній чекбокс із написом "очікування ..." з’явиться у списку рядків. Далі, якщо ви зустрічаєтесь із представленою нижче помилкою, тоді перейдіть до елемента "Patmi Jre", а потім поверніть і повторіть все з пункту 4.Не в змозі прочитати сховище за адресою http: // gnuarmeclipse.Sourceforge.NET/оновлення/вміст.XML. Не в змозі прочитати сховище за адресою http: // gnuarmeclipse.Sourceforge.NET/оновлення/вміст.XML. Прийняте фатальне сповіщення: Handshake_failure Якщо помилка не виникла або ви вже її виправили, ми продовжуємо далі.
 10. Після того, як з’являється рядок "Інструменти перехресного розвитку GNU ARM C/C ++", вам потрібно вибрати прапорець зліва від нього та натиснути "Далі".
 11. Після знову "далі".
 12. Далі ми приймаємо ліцензійну угоду та натисніть "закінчити". Процес установки розпочнеться.
 13. Під час процесу встановлення з’явиться попередження про безпеку. Натисніть "ОК".
 14. В кінці установки вам потрібно буде перезапустити затемнення, оскільки це ми натискаємо "так" у вікні, яке з’явиться.
 15. Установка цього плагіна завершена на цьому.

Процес встановлення плагіна на зображеннях

Pathemy JRE (якщо в елементі вище сталася помилка)

Це просто сталося, що в JRE є неприємна помилка, яка заважає нам нормально встановлювати плагін. Не вступаючи в природу посіву, ми робимо наступні дії.

 1. Ми переходимо на сайт з патчем.
 2. Виберіть товар "Прийняти ліцензійну угоду".
 3. Завантажити ".Zip "Архів.
 4. Ми розпакуємо. У файлах архіву 2 ("local_policy.jar "та" us_export_policy.jar ") виправлення та текстовий файл. Скопіюйте ці 2 файли з дозволу ".jar "і замініть їх файлами на встановленій адресі Java. У випадку 64-бітних Windows 10, це шляхC: Програма Filesjavajre1.8.0_121LibSecurity Шлях може бути різним, якщо випускається нова версія JRE або у вас є ОС з іншим розрядом. Головне, що ви повинні перейти до папки Libsecurity та скопіювати ці 2 файли там із заміною. На цьому патчі можна вважати завершеним. Ви можете знову запустити Eclipse та встановити плагін.

Помилка фотографії та шлях заміни.

Встановіть інструменти збірки Windows Eclipse Gnu Arm Eclipse

Справа в тому, що в Windows, за замовчуванням, команда MAKE не працює в командному рядку (хоча в Linux не всі розподіли ця програма була встановлена ​​за замовчуванням). Навіщо нам потрібна програма для Make, ми поговоримо нижче, і тепер нам просто потрібно поставити плагін, який додасть можливість його використовувати. Для цього.

 1. Перейдіть до офіційного сховища.
 2. Завантажити ".exe "Файл для вашої платформи. На момент написання найрелевантніша версія Gnuarmeclipse-build-inuls-win64-2.8-201611221915-setup.Exe ".
 3. Запустіть завантажений файл і просто натисніть "Далі", "згоден", "наступний", "Встановити", "Finish".

Завантажте та встановіть gnu arm вбудований інструментарій

 1. Ми переходимо на офіційний веб -сайт
 2. Завантажте останню поточну версію, зібрану в ".Exe "Файл для Windows (у стовпці праворуч).
 3. Запустіть завантажений файл.
 4. Натисніть "ОК".
 5. Тоді "далі"
 6. "Я приймаю"
 7. "Встановити" (тут я поясню, що ви можете вказати будь -яку папку, але краще залишити той, який за замовчуванням, щоб уникнути проблем з реєстрацією компонентів під час встановлення).
 8. В кінці встановлення видаліть контроль за допомогою "Покажіть файл readMe.Що. Ми залишаємо решту за замовчуванням.
 9. "Готовий"

Наступні дії є інформативними і їх можна пропустити. У цьому випадку відкритий командний рядок може бути закритий.

 1. У командному рядку відкриття ми пишемо "cd bin", без маси (саме тут ".EXE "Файли всіх інструментів компонентів.
 2. Ми набираємо "Arm-None-EABI-GCC -version", без копійок.
 3. Переконавшись, що GCC відповів, ми закриваємо консоль.

Очевидно встановлення та перевірка процесу.

Встановіть OpenOCD

З навколишнім середовищем та інструментальними інструментами з'ясовано. Далі вам потрібно встановити OpenOCD, з яким Eclipse через Arm-None-EABI-GDB керуватиме контролером. Тут все просто.

 1. Перейдіть до офіційного сховища.
 2. Завантажити ".exe "Файл для вашої ОС. На момент написання найрелевантніша версія Gnuarmeclipse-openocd-win64-0.10.0-201701241841-Setup.Exe ".
 3. Запустіть завантажено ".Exe ". Ми робимо установку, не змінюючи нічого (включаючи шлях).

Встановіть драйвери на St-Link V2

OpenOCD керує контролером, це правда, але для цього йому потрібен водій для налагоджувача. У нашому випадку це St-Link V2. Якщо у вас є інший налагоджувач, то цю частину можна пропустити. Незалежно від того, чи є у вас фальшива сторонка чи оригінал, драйвери однакові. Давайте розпочнемо.

 1. Ми переходимо на офіційну сторінку St-Link V2
 2. У нижній частині сторінки завантажте файл "STSW-LINK009" з описом "ST-LINK, ST-LINK/V2, ST-LINK/V2-1 Драйвер USB, підписаний для Windows7, Windows8, Windows10".
 3. Переходячи на іншу сторінку, натисніть "Завантажити" внизу сторінки. Тут важливо відзначити, що якщо ви не сидите в Інтернеті не через VPN, то вам доведеться зареєструватися. Як це зробити, я не опишу. Після чого файл буде завантажений.
 4. Відкривши архів, виберіть файл встановлення драйвера відповідно до розряду ОС. У моєму випадку це "dpinst_amd64.Exe ".
 5. Під час встановлення ми погоджуємося з усіма вимогами. І ми вибираємо Chekbox "завжди довіряє програмному забезпеченню Stmicroelectronics".

Процес завантаження та встановлення на малюнках.

Ми з'ясовуємо, як це все працює

Тут ми встановили всі необхідні компоненти, створили проект у Eclipse (як створити та налаштувати проект, буде написано в наступній статті) та натиснути "Ctrl+B". Ми отримали готовий файл програмного забезпечення, який, натиснувши піктограму "налагодження", можна завантажити в контролер і запустити налагодження безпосередньо. Але що заховано за всіма цими діями? І відбувається наступне:

 1. Після натискання "Ctrl+B" - Eclipse аналізує проект каталогів проекту (усі папки та файли, які ми створили в них). Для цього він використовує способи до файлів, які ми вказуємо під час створення проекту.
 2. Крім того, Eclipse викликає програму MAKE, що вказує на створений MakeFile, а також параметри складання, які ми вказали при налаштуванні проекту (це, наприклад, кількість потоків процесора, що використовуються для компіляції).
 3. Програма MAKE проходить через усі файли проекту відповідно до інструкцій у MakeFile і отримує файл з розширенням для кожного файлу ".o ". Ці файли розташовані в папці налагодження так само, як і в головному проекті (зберігаючи ієрархію деревини). Якщо в якомусь файлі є помилка, ви отримаєте повідомлення про це, виділене червоним у консолі компіляції (за замовчуванням він розташований у нижній частині екрана). Якщо виникає помилка компіляції, припиняється подальша компіляція та збірка. Make використовує файли, зазначені в інструментарії MakeFile (а точніше, його компоненти: gcc/g ++). Шлях до інструментарію-O Eclipse знову приймає з налаштувань проекту.
 4. Після створення всіх ".o "файли з".C ",".CPP ",".S "(я прошу вас помітити, файли з кодом асемблера повинні мати розширення капіталу" s ", інакше, створюючи MakeFile, ці файли просто будуть ігноровані, що призводить до важких помилок) здійснює дзвінки компотера (Arm-none-eabi-lld від встановленого інструмента, що вказує, що вказує шляхи до макета з проекту (файли розширення ".Ld "що ми додамо до проекту). Тут сполук, покладаючись на макет, вказаний у файлах з розширенням ".Ld "Інструкції (Правила) намагається зібрати з купи".o "Файли - це один об'єктний файл з роздільною здатністю".Ельф "(і, якщо в MakeFile є такі інструкції", ".Шестигранний "і".Карта "). Важливо зазначити, що саме лінкер (сполука) вирішує, які фрагменти коду та даних можна викинути з програми (якщо він вважає, що вони ніде не використовуються і просто відбудуться). Таким чином, якщо ми створимо 1000 глобальних змінних, з яких ми будемо використовувати лише 2 в коді, то решта (якщо це явно не враховує, що вони не можуть бути виключені з проекту ключовим словом "мінливим" або вказівкою ", встановленим Розділ, з якого нічого не можна видалити ") буде виключений з кінцевого файлу об'єкта, який дасть нам більше безкоштовної пам'яті.
 5. Після того, як OpenOCD зміг встановити з'єднання з контролером, він відкриває з'єднання Telnet. Якщо ви не вступаєте в деталі, це необхідно, щоб рука-ні-eabi-GDB міг успішно керувати контролером.
 6. Після встановлення Telnet Eclipse запускає Arm-None-EABI-GDB, вказуючи на порт, який потрібно підключити (той, який відкрив OpenOCD).
 7. Крім того, Eclipse надсилає команди ініціалізації на GDB (стирання спалаху, записуйте файл прошивки, встановіть точку зупинки на головному та ще кілька військово -морських параметрів).
 8. Після цього, в Eclipse, ми бачимо вказівник на перший рядок коду в головному файлі, і ми можемо почати налагодження.

Чисто технічно всі операції, виконані тут, можна робити щоразу вручну, але, ви повинні погодитися, набагато зручніше просто натиснути ключ і насолоджуватися занедбаною налагодженням.

Висновок

У цій статті я намагався детально описати процес конфігурації складання для Windows. Якщо у вас є запитання - напишіть особисто, я спробую допомогти і додам проблему до статті + її рішення. У наступній статті я розповім вам, як налаштувати Eclipse для певного контролера, зібрати демонстраційний проект та налаштувати налагодження.

Я намагаюся встановити на своєму комп’ютері Eclipse Neon, який має Windows 10 64 біт. Я завантажив файл exe на офіційну сторінку 🙁https: // www.Затемнення.Org/завантаження/завантаження.PHP?Файл =/oomph/epp/neon/r/eclipse-inin64.exe), але він не буде працювати, я не знаю, чому.

На сьогоднішній день у мене є Java та JDK, але я все ще не можу змусити це працювати.

заздалегідь дякую

1) Створіть системну змінну: java_home → c: програми filesjavajdk1.8.0_66; C: Програма Filesjavajre1.8.0_66; C: Програмні файли (x86) javajdk1. 8.0_66; C: Програмні файли (x86) javajre1.8.0_66

2) Додати до шляху → C: Програма Filesjavajdk1.8.0_66bin; C: ProgramDataoracleJavajavapath;

Можливо, це одна з причин того, що ви використовуєте дві версії JDK, перевірте сумісну версію JDK для Windows 10 - 64 біт.

Спочатку перевірте версію Java ..

З командного рядка: Java -version, Ви повинні побачити поточну версію Java, запущену у вашій системі, як показано нижче:

C: usersxxxxxx> java -versionВерсія Java "1.8.0_121 "Java (TM) SE середовище виконання (Асамблея 1.8.0_121-B13)Hotspot Java (TM) 64-бітний сервер VM (збірка 25.121-B13, змішаний режим)

Якщо ви могли побачити вищезазначене MSG, тоді перевірте свою змінну системи Java:

Java_home: C: Програма Filesjavajdk1.8.0_121 Шлях: C: Програма Filesjavajdk1.8.0_121bin

Спробуйте Eclipse Кисень (новіший за Неон). У мене були проблеми з інсталятором, який рекомендує команда Eclipse, тому я завантажив та видалив поштовий файл у розділі " Eclipse IDE для розробників Java EE "/" 64 біт "на http: // www.Затемнення.Org/завантаження/eclipse-packages/(пряме посилання: http: // www.Затемнення.Org/завантаження/завантаження.PHP?Файл =/Технологія/EPP/Завантаження/випуск/кисень/1/eclipse-jee-oxygen-1-win32-x86_64.блискавка)

Потім вкажіть свою версію Java у файлі Eclipse.ini. Шукати

-VM C: javajdk1.8binjavawaw.Екзе 

на https: // wiki.Затемнення.Org/eclipse.ini для отримання додаткової інформації.

Помилка 0x800F0831 у Windows
Помилка з кодом 0x800F0831 з'являється при встановленні оновлення Windows і може бути викликана різними причинами. Повідомлення про помилку з кодом ...
Найкращі програми для малювання на комп’ютері та на планшеті
Ми розглядаємо найкращі програми для художників. Вони допоможуть намалювати швидше, краще та вивести роботу на професійний рівень. Давайте поговоримо ...
Як додати або змінити пошукову систему в браузері Microsoft Edge Chromium
Не так давно компанія Microsoft представила свою нову альтернативну версію браузера Обрізати, на основі вимаганого двигуна Хром. Спостерігач знаходить...