Віртуалізація

Перевірка вільного місця на датах VMware за допомогою PowerCli

Перевірка вільного місця на датах VMware за допомогою PowerCli

У цій статті ми розглянемо невеликий сценарій PowerCli, щоб перевірити вільний простір на датах VMware VSphere та визначити сховища з тонким забезпеченням, на якому загальний об'єм тонких (динамічно розширених) дисків віртуальних машин перевищує загальну потужність зберігання. Якщо ви використовуєте багато VMware Datastor у своїй інфраструктурі, зручно використовувати такий сценарій для моніторингу вільного простору, визначаючи сховища з громадським комітетом у місці (вимоги до місця тонких дисків - це більше, ніж зберігання VMFS доступний). Сценарій може бути використаний, наприклад, при аналізі зростання зайнятого місця перед створенням нової віртуальної машини для пошуку сховища з надмірним використанням тонкого забезпечення та t.D.

Для правильної роботи системи віртуалізації рекомендується, щоб на VMware Dator було доступно щонайменше 5-10% вільного місця. Використовуючи знімки (включаючи ті, створені системою резервного копіювання), необхідно мати щонайменше 10-15% вільного простору.

Щоб перевірити та відобразити вільний простір у VMware, ви можете використовувати такий сценарій PowerShell (передбачається, що ви вже встановили модуль VMware VSphere PowerCli на своєму комп’ютері).:

# Імпорт модуля PowerCli
Імпорт-модуль VMware.Вибух.Ядро -твердження мовчки
# Підключення до vCenter
Connect-Viserver MSK-VCSA1 -user
# Отримання списку сховищ у vCenter
$ Datastores = get-datastore
$ ErractionPreference = 'SilenyContinue'
# Забезпечення всіх доступних сховищ у циклі
Foreach ($ datastore в $ datastores)

# Сомізький простір (впорядкований простір) усіх дисків TNIN на даних (скільки потрібно місця, якщо всі файли VMDK зростають до максимального розміру, зазначеного в їх налаштуваннях)
$ PROVIRY = ([MATH] :: Round (($ DataStore.РозширенняData.Резюме.Можливості - $ datastore.РозширенняData.Резюме.FreeSpace + $ DataStore.РозширенняData.Резюме.Не комбінований)/1 Гб, 0))
# Відсоток вільного місця на даних
$ Lest = ([математика] :: раунд (($ datastore.Freespacegb)/($ datastore.Ємність)*100.2))
# Відсоток тонких дисків
$ Revercommit = ([[математика] :: раунд ($ prevision/($ datastore.Ємність)*100.2))
# Додавання додаткових властивостей до об'єкта даних даних
$ DATASTORE | Додати -Member -Type NoteProperty -Name відсоткове
$ DATASTORE | Додати -Member -Type NoteProperty -Name Mapacygb_r -Value ([Math] :: Round (($ DataStore.РозширенняData.Резюме.Ємність)/1 Гб, 0))
$ DATASTORE | Додати -Member -Type NoteProperty -Name freespacegb_r -Value ([Math] :: Round (($ DataStore.РозширенняData.Резюме.FreeSpace)/1 Гб, 0))
$ DATASTORE | Додати -Member -Type NoteProperty -Name ProvisionedSpaceg -value $ Provision
$ DATASTORE | Додати -Member -Type NoteProperty -Name spertivercommit -value $ forvercommit

# Висновок остаточних даних про зберігання VMware та експорт результатів у файл CSV
$ DataStores | Виберіть -Object Name, Type, Datacenter, Captacyitygb_R, freespacegb_r, Percentspacegb, spotovercommit | сортувати відсоткове життя | Експорт-CSV C: \ ps \ vmwaredatastorenventory.CSV -notypeInformation

Якщо у вас є помилка при підключенні до vCenter за допомогою Connect-Viserver: "Не вдалося вирішити запитуваний VC -сервер.
Додаткова інформація: на https: // MSK-VCSA1/SDK не було прослуховування кінцевої точки, яка могла б їх прискорити Essage. Це ображається неправильною адресою або мильною дією. Докладніше див
, Швидше за все, PowerCli намагається підключитися до VCSA через проксі -сервер. Дотримуйтесь команди PowerCliconFiguration І перевірити, чи повертає він використання systemproxy. Якщо так, системний проксі для PowerCli потрібно вимкнути за допомогою команди:

Set -powercliconfiguration -proxypolicy noproxy

У моєму прикладі видно, що в перших 5 сховищах VMFS є менше 5% вільного простору (підкреслено Green). А на деяких сховищах є затримка, що використовується (загальний розмір всіх тонких віртуальних дисків на даних перевищує їх загальний розмір). Якщо у вас є віртуальні диски VM VM на цьому сховищі, ви починаєте несподівано рости до максимального розміру, зазначеного в їх налаштуваннях, ви можете закінчити місце на сховищі VMFS/NFS/VVOL (запущені VM з товстими дисками працюватимуть нормально, але ви не зможе запустити новий VM, t.до. Не буде місця для створення файлу VSWAP). На жовтому скріншоті виділяється сховища.

Такий сценарій PowerShell допоможе вам швидко знайти сховища, в яких мало вільного місця (ви можете перенести VM з такого даних за допомогою зберігання VMotion).

Найкращі програми для малювання на комп’ютері та на планшеті
Ми розглядаємо найкращі програми для художників. Вони допоможуть намалювати швидше, краще та вивести роботу на професійний рівень. Давайте поговоримо ...
Ми ділимо екран на Android на 2 екрани
Якщо необхідно, одночасно працюючи в режимі Multi -window на настільному комп'ютері, вдосконалені користувачі підключають два або більше моніторів до ...
Як перевірити, чи використовує ваш браузер Secure DNS, DNSSEC, TLS 1 Technology Browser.3 та зашифровано SNI
Питання конфіденційності та безпеки в Інтернеті є одним із найбільш релевантних, тому найбільш розсудливі користувачі намагаються докласти максимальни...