Підказки

У розділі жорсткого диска відсутній, що робити і як повернути його на чергування

У розділі жорсткого диска відсутній, що робити і як повернути його на чергування

Зміст

Якщо після перевстановлення Windows 7 або 8.1, а також після того, як вони оновлюють Windows 10, ваш комп'ютер не бачить другого жорсткого диска або другого логічного розділу на диску (диск D, умовно), у цих інструкціях ви також знайдете два прості рішення проблеми Як відео посібник для його усунення. Крім того, описані методи повинні допомогти, якщо ви встановили другий жорсткий диск або SSD, він видно в BIOS (UEFI), але не видно в Windows Proversor.

Якщо другий жорсткий диск не показаний у BIOS, але це сталося після будь -якої дії всередині комп'ютера або одразу після встановлення другого жорсткого диска, я рекомендую спочатку перевірити, чи все підключено: як підключити жорсткий диск до комп'ютера або ноутбук.

Як "увімкнути" другий жорсткий диск або SSD у Windows

Все, що нам потрібно буде виправити проблему за допомогою не видимого диска, -це вбудована утиліта «управління дисками», яка присутня в Windows 7, 8.1 та Windows 10.

Щоб запустити його, натисніть клавіші Windows + R на клавіатурі (де Windows є клавішею з відповідною емблемою), а у вікні "виконати", яке, здається, вводить Дискот.MSC Потім натисніть кнопку Enter.

Після короткої ініціалізації вікно управління дисками відкриється. У ньому слід звернути увагу на наступні речі внизу вікна: є колеса, є інформація, про яку присутня наступна інформація.

У першому випадку натисніть кнопку правої миші під назвою диска та виберіть пункт меню "Ініціалізувати диск". У вікні, яке з’явиться після цього, необхідно вибрати структуру розділів - GPT (GUID) або MBR (у Windows 7, такий вибір може не з’явитися).

Я рекомендую використовувати MBR для Windows 7 та GPT для Windows 8.1 та Windows 10 (за умови, що вони встановлені на сучасному комп’ютері). Якщо не впевнений, виберіть MBR.

Після завершення ініціалізації диска ви отримаєте на ній область "не розподілена".Е. Другий з двох описаних вище випадків.

Наступний крок для першого випадку, і єдиний для другого -це натиснути праворуч -Буттонська миша у збереженій області, виберіть пункт меню "Створити простий том" меню ".

Після цього залишається лише дотримуватися інструкцій майстра створення томів: Призначте букву, виберіть файлову систему (якщо сумніви, то NTFS) та розмір).

Що стосується розміру - за замовчуванням новий диск або розділ займе весь вільний простір. Якщо вам потрібно створити кілька розділів на одному диску, вкажіть розмір вручну (менше вільного простору), то зробіть ті самі дії з рештою нерозподіленим місцем.

Після завершення всіх цих дій другий диск з’явиться в провіднику Windows і буде придатним для використання.

Відеоінструкція

Нижче - невеликий відео посібник, де всі кроки, які дозволяють додати другий диск до системи (включити його до провідника), описані вище показані чітко та з деякими додатковими поясненнями.

Ми робимо другий диск видимим за допомогою командного рядка

Увага: Наступний спосіб виправити ситуацію за допомогою відсутнього другого диска за допомогою командного рядка наведено лише для інформаційних цілей. Якщо вищезазначені методи вам не допомогли, і в той же час ви не розумієте сутності команд нижче, краще не використовувати їх.

Я також зазначаю, що ці дії не змінюються для основних (не динамічних або рейдових дисків) без вдосконалених розділів.

Запустіть командний рядок від імені адміністратора, а потім введіть наступні команди в порядку:

 1. Дисковід
 2. Перелічіть диск

Згадайте кількість диска, який не видно, або кількість цього диска (далі - n), розділ, на якому не відображається в провіднику. Введіть команду Виберіть диск n І натисніть кнопку Enter.

У першому випадку, коли другий фізичний диск не видно, використовуйте такі команди (увага: дані будуть видалені. Якщо диск перестав відображатись, але на ньому були дані, не робіть описаних, можна просто призначити диск для дисків або використовувати програми для відновлення втрачених розділів):

 1. Чистий (Очищає диск. Дані будуть втрачені.)
 2. Створити розділ Первинний (Тут ви також можете встановити параметр розміру = s, встановивши розмір розділу в мегабайтах, якщо вам потрібно зробити кілька розділів).
 3. Формат fs = ntfs швидко
 4. Призначення літери = D (Призначте букву d).
 5. Вихід

У другому випадку (на одному жорсткому диску є збережена область, не видно в провіднику), ми використовуємо ті самі команди, за винятком чистого (очищення диска), в результаті операції для створення розділу це буде бути проведеним точно на збереженому місці вибраного фізичного диска.

Примітка. У методах, що використовують командний рядок, я описав лише два основні, найімовірніші варіанти, але інші можливі, тому описані лише в тому випадку, якщо ви розумієте і впевнені у своїх діях, а також піклувались про безпеку даних. Більш детальну інформацію про роботу з розділами за допомогою диска можна прочитати на офіційній сторінці Microsoft, створюючи розділ або логічний диск.

Більшість користувачів створюють розділи на жорсткому диску для своєї зручності. Їх зазвичай називають c, d і t.D., і їх корисність не може бути відмовлена ​​в будь -якому випадку. Припустимо, у вас є операційна система для одного тома, а на другому всі інші файли користувачів (музика, фотографії, фільми). Після перевстановлення ОС на розділі з вашими файлами навіть не вплине, що збереже дані та продовжить використовувати їх у нових Windows.

Одна з надзвичайно поширених несправностей, з якими користувачі часто стикаються досить часто - комп'ютер не бачить розділів жорсткого диска і не може їх знайти. Ця проблема виникає несподівано і може бути викликана низкою причин, що впливають на роботу жорсткого диска. Давайте розберемося, що робити в цій ситуації та як вирішити проблему, яка виникла.

Призначення листа

Якщо ваш ПК або ноутбук не бачить одного з розділів жорсткого диска, то перше, що вам потрібно перейти до спеціального меню управління, і перевірити, чи відображається він у відповідному списку. Якщо він там, то йому потрібно призначити лист.

Давайте проаналізуємо процес у порядку:

 1. Ми переходимо до меню "Панель управління" - "Адміністрація".
 2. У новому вікні ми знаходимо предмет "Управління комп'ютером" і натискаємо на нього двічі.
 3. Інше вікно відкриється, у його лівому регіоні ми знаходимо та відкриємо "управління дисками".

Запитувана інформація буде миттєво відображатись на екрані. Необхідно переглянути місцеві колеса, і якщо буде зникло, то вам потрібно встановити лист.

Для цього вам потрібно:

 1. Натисніть праву кнопку в порожній області, а в контекстному меню виберіть "Змінити літеру ... або шлях ...".
 2. У вікні, яке з’являється, натисніть "Додати".
 3. Виберіть відповідний лист зі списку та збережіть зміни.
 4. Тоді ви побачите повідомлення про те, що встановлені програми можуть припинити свою роботу. Натисніть "Так".

Для того, щоб поправки використовувались для застосування, вам потрібно перезапустити комп'ютер. Як тільки операційна система завантажується, перевірте, чи видно розділ, вона повинна з’явитися під вказаною вами буквою.

Не вдалося усунути проблему?Шукати допомоги фахівця!

Вирішити мою проблему

Створення нового тома

Цілком ймовірно, що, коли ви зайшли в меню управління, ви не знайдете пропущеної області, замість цього буде присутня нерафінована частина, яка не може бути привласнена буквою, ви можете створити лише новий том:

 1. Для цього натисніть на нього з правою мишкою, у меню Drop -Down виберіть "Створіть простий том" та дотримуйтесь інструкцій "Master".
 2. На останньому кроці при створенні розділу його потрібно відформатовано в NTF, єдиний спосіб, який він - читати та записувати.

Але в той же час ви повністю втратите на ньому файли. Тому, якщо ви їх не цінуєте, тоді сміливо використовуйте цей метод, в інших випадках я рекомендую використовувати метод розібрання нижче.

Всі процеси розібраються за допомогою прикладу Windows 7, однак, в інших версіях, Windows XP/8/10 вони будуть подібними.

Створення нового розділу

Якщо перший метод не допоміг, і комп'ютер все ще не бачить розділів жорсткого диска, то проблема може полягати в тому, що сама ОС не може бачити її через втрату файлової системи, як це часто відбувається, тоді як дані про неї все одно буде врятовано.

У цьому випадку, щоб виправити ситуацію, ми будемо використовувати один дуже ефективний інструмент, а саме програму директора Disk Acronis. З його допомогою ми визнаємо зниклий локальний розділ жорсткого диска, відокремлюємо невелику частину від неї, з якої ми зробимо нову область із файловою системою NTFS, а потім просто поєднаємо їх.

Для деяких це може здатися дуже важким, але якщо ви дотримуєтесь наступної інструкції, яка детально описує, що робити в цій ситуації, ви можете легко впоратися з цим завданням:

Не вдалося усунути проблему?Шукати допомоги фахівця!

Вирішити мою проблему

 1. Ми завантажуємо програму з офіційного веб -сайту або будь -якого іншого перевіреного ресурсу та встановлюємо на комп’ютер.
 2. Створіть в ньому флеш -накопичувач або диск CD.
 3. Ми переходимо до налаштувань BIOS.
 4. Ми переходимо до "Розширені функції BIOS", а в стовпці "Перший завантажувальний пристрій" ми вказуємо раніше створений завантажувальний диск або флеш -диск. Залежно від версії BIOS, заголовки предметів можуть незначно відрізнятися.
 5. Ми зберігаємо налаштування (ключ F10 зазвичай використовується) і залишаємо BIOS.
 6. Після завантаження комп'ютера ми переходимо до інтерфейсу програми Acronis.
 7. У головному вікні програми відображатимуться всі існуючі розділи, як і те, що ви зникли, та інші, з нерозподіленою областю.
 8. У лівому меню головного вікна виберіть інструмент "розділити Том".
 9. Вкажіть новий розмір і натисніть "ОК".
 10. Щоб застосувати зміни у верхній частині вікна, натисніть кнопку "Застосувати операції з очікуванням".
 11. На наступному етапі натисніть "Продовжити", щоб запустити процес.

Після створення розділу залишається лише поєднувати проблемні та нові розділи, використовуючи функцію "комбінувати".

Тепер вам потрібно зберегти зміни та перезапустити систему. Для цього вам потрібно знову ввійти в BIOS і повернути навантаження на своє колишнє місце - з жорстким димом. Залишивши BIOS, система автоматично завантажиться під ОС Windows. Знову перевірте розділ диска, тепер він обов'язково повинен відображатися правильно.

Відновлення розділу

Майже у всіх випадках, коли логічний розділ жорсткого диска зникає, його можна повернути. Щоб відновити, ми будемо використовувати той самий директор диска Acronis.Отже, як це зробити:

 1. Я не буду повторювати себе і малювати, як створити завантажувальний носій і почати з нього, ви можете прочитати про це вище в попередньому абзаці.
 2. Ми переходимо до інтерфейсу утиліти та вибираємо "експерт з відновлення" в меню зліва.
 3. Клацніть "Далі" та виберіть режим вручну, а потім знову "Далі".
 4. Виберіть незайнятий простір (виділяйтесь зеленим) та натисніть "Далі".
 5. У вікні "Метод пошуку" я рекомендую вказати "завершити", але в більшості випадків швидко швидко.
 6. Після того, як відсутній розділ, до речі, не бентежиться, якщо це вказано іншою літерою, акроніки часто бентежить імена, виберіть його та натисніть "далі".
 7. Ми чекаємо, коли статус "відновлено" у стовпці "умова", ми позначаємо його і натискаємо далі.
 8. У вікні "відновлені томи" ми ставимо наш розділ і рухаємось далі.
 9. Залишається натиснути кнопку "Продовжити", щоб процес починався.
 10. В кінці процедури ми залишаємо LiveCD і запускаємо комп'ютер за допомогою встановленої ОС Windows.

Процедура відновлення інформації з розділу, яку ПК перестав бачити, може зайняти значну кількість часу. Тривалість процесу залежить від кількості та обсягу даних, наявних на диску. Тому варто підготуватися до того, що, можливо, комп'ютер буде працювати надовго.

Ми сподіваємось, що методи вирішення проблеми, яку ми перераховували, прості у виконанні, і ви можете за допомогою їхньої допомоги виправити проблеми, які виникли.

Не вдалося усунути проблему?Шукати допомоги фахівця!

Вирішити мою проблему

ВІДЕО: Як вирішити проблему нерозподіленого простору в Windows 10

Youtu.Be/q03dpsokpdw

Професійна допомога

Наш фахівець допоможе вам у цьому.

Залиште запит та отримайте безкоштовну консультацію та діагностику фахівця!

Оцініть статтю:

Про автора Трунова

Це спеціаліст з 10 -річним досвідом роботи. Я професійно займаюся ремонтом, налаштуванням комп’ютерів та ноутбуків. У вільний час з роботи мій блог "onouts.ru "і допоможіть читачам вирішити проблеми з комп'ютером.

Багато комп’ютерів та ноутбуків дозволяють підключити додаткові жорсткі диски до себе. Правда, користувачі можуть зіткнутися з тим, що нещодавно доданий пристрій не відображається в системі. Така проблема справді виникає. У цій статті ми поговоримо про те, як його можна виправити за допомогою вбудованих інструментів Windows 10. Однак деякі з розглянутих методів виправлення будуть актуальними для попередніх операційних систем сім'ї.

Зміст

Що робити, якщо Windows 10 не бачить жорсткого диска

Перш ніж розглянути, як вирішити проблеми відображення диска в системі, потрібно переконатися, що пристрій без фізичного пошкодження і сам по собі є регулярним. Проведіть зовнішню перевірку як самого диска, так і інтерфейсів, з якими є з'єднання з комп'ютером. Крім того, рекомендується перевірити наявність пошкоджень самих роз'ємів у комп'ютері/ноутбуці.

Якщо під час перевірки було знайдено будь -яку шкоду на диск та/або обладнання, що постачається, ви маєте право вимагати безкоштовного ремонту або повернення коштів. Правда, за умови, що гарантія застосовується до покупки.

Якщо перевірка не дала жодних результатів, спробуйте підключити диск до комп'ютера. Операційна система може не бачити її, але в BIOS її слід зазвичай відображати. Якщо можливо, спробуйте підключити його до декількох пристроїв.

Нижче ми підемо відповідно до варіантів, за допомогою яких ви можете виправити неправильне визначення жорсткого диска операційною системою.

Варіант 1: Утиліта управління дискусами

У цьому випадку вам потрібно буде ініціалізувати привід та його форматування з призначенням листа. Це необхідно для того, щоб побачити це. Інформація, що знаходиться на середовищі, буде повністю видалена після цієї процедури, і відновити її буде дуже важко. Майте це на увазі!

Ми починаємо ініціалізувати диск у Windows 10:

 1. Спочатку вам потрібно зателефонувати до самої утиліти "управління дисками". Існує кілька способів зробити це. Як приклад, ми виконаємо це через лінію "виконати", яка відкрита комбінацією ключів Win+R.
 2. Запишіть команду: diskmgmt.MSC та натисніть клавішу Enter або кнопку ОК, щоб використовувати команду.

Якщо диск відображався раніше в BIOS, то він повинен відображатися в цій утиліті. Зазвичай це позначається чорним кольором, що означає збережений простір диска. Крім. Знайди це. Швидше за все, він відображатиметься під розподіленими дисками.Клацніть на цей диск за допомогою правої кнопки миші, щоб зателефонувати в контекстне меню з параметрами для дій. З них виберіть "Ініціалізувати диск". Однак на диску може бути розміщений "не розповсюджений". У цьому випадку перейдіть на 7 -й крок цієї інструкції.

Вікно ініціалізації вікна відкриється. Тут виберіть свій диск. Швидше за все, він буде лише одним у відповідному вікні, але все ще не забувайте встановити контрольну площу навпроти нього.Нижче зверніть увагу на стиль розділів, які пропонує утиліта вибрати. Якщо HDD/SDD використовується для інших ОС, покладіть маркер на MBR. Якщо ви використовуєте лише на "десять", тоді покладіть GPT. Натисніть кнопку ОК для використання.

Тепер диск буде показаний як "не розподілений". Клацніть на нього за допомогою правої кнопки миші та виберіть у контекстному меню "Створіть простий гучність".Буде запущений майстер створення простих томів. Спочатку вам потрібно призначити лист на диск, встановивши маркер навпроти відповідної точки. Лист, який ви встановлюєте на диск, не слід повторювати з іншими. Тобто, якщо у вас є диск D, C, Z, то вам не потрібно встановлювати ту саму букву з нового пристрою, щоб уникнути проблем у майбутньому.Тепер натисніть "Далі", щоб перейти на наступний етап.

Вкажіть формат диска, в якому він буде відформатований. Для Windows рекомендується використовувати формат NTFS. Вам також потрібно вказати розмір. Його можна встановити на найбільш доступному. Якщо диск розірветься на кілька локальних секцій, то вам не потрібно вказувати найдоступніший обсяг.Запустіть процес форматування та очікуйте його завершення. Процес може тривати до декількох годин. Все залежить від характеристик самого диска та вашого комп’ютера. Після завершення процесу перезавантажте комп'ютер.

Таким чином, ви можете ініціалізувати будь -який диск. Він підходить для більшості користувачів, оскільки щойно придбаний SSD/HDD може бути неправильно відформатований для Windows. Однак є й інші причини, через які диск відображається неправильно в "десятій першій" або взагалі не відображається.

Варіант 2: Форматування через "командний рядок"

За допомогою "командного рядка" ви також можете форматувати та ініціалізувати диски. Правда, тут вам потрібно мати певний досвід роботи з комп’ютером та "командним рядком". В іншому випадку ви ризикуєте отримати додаткові проблеми.

Див. Також: Як відформатувати жорсткий диск через заміну BIOS (BIOS) MBR на GPT: Встановіть Windows (Windows) 10 без помилок, що робити, якщо комп'ютер не бачить, що комп'ютер жорсткого диска не бачить SSD-диска: причини та рішення

Якщо ви впевнені у своїх навичках, то діяти відповідно до інструкцій, поданих нижче:

 1. Зателефонуйте на "командний рядок" будь -яким чином зручним для вас. Наприклад, це можна зробити через пошукову лінію відповідно до системи (відкривається комбінацією клавіш Win+S).
 2. Напишіть там ім'я потрібного об'єкта. Відповідно до першого результату з видачі, натисніть кнопкою правої миші та виберіть у контекстному меню "Запуск від імені адміністратора".

Введіть команду DiskPart у рядку та натисніть кнопку Кнопку ENTER, щоб ввести її та виконати.Тоді вам потрібно отримати відображення всіх дисків - основних та локальних, підключених до системи. Це робиться за допомогою команди диска спискуСеред підключених приводів знайдіть той, який система відмовляється відображати. Це можна знайти відповідно до характеристик. Його потрібно буде вибрати за допомогою команди Select Disk 1. Замість "1" вам потрібно написати номер диска, відображений у "Командному рядку".Очистіть диск файлів та іншу інформацію, яка може бути на ньому. Чиста команда відповідає за це.З цього створити новий розділ. Команда: Створіть первинний розділ.Форматуйте диск у форматі NTFS. Команда відповідає: Формат FS = NTFS ШвидкийЧекайте процедури. Це може здатися, що це "командний рядок" вивішений. Зачекайте, поки процедура буде завершена, не закривайте "консоль"!Встановіть розділ імені за допомогою команди Letter = G. Замість букви "g" ви можете встановити будь -який інший латинський лист, однак не слід повторювати з літерами, які вже встановлені в системі, тобто не повинно бути "c", "d", якщо такі є , є один.Тепер залиште утиліту Diskpart за допомогою команди: Вихід.

Варіант 3: Змініть лист -лист

Можливо, що диск був успішно ініціалізований правильно, але назва, встановлене на диску, збігається з тими, що встановлені диски та локальні секції на комп’ютері вже мали. Ви можете змінити букву, використовуючи наступні дії:

 1. Перейдіть до утиліти "Disks Management". Як це зробити, було написано вище. Зателефонуйте рядку "виконати" (Win+R) Вставте команду: Diskmgmt.MSC і введіть його.
 2. В інтерфейсі виберіть диск, з яким у вас є проблеми. Клацніть на ньому за допомогою правої кнопки миші та виберіть "Змінити букву або шлях на диск ...".
 3. Вибираючи потрібний диск у спеціальному вікні, використовуйте кнопку "зміна".

Призначте новий лист на диск, щоб він не збігався з іншими локальними дисками в системі. Для використання натисніть "ОК".

Інші рекомендації

Розглянуті методи дозволяють ініціалізувати диск у Windows 10. Але може виникнути кілька проблем з відображенням дисків, які безпосередньо не пов'язані з ініціалізацією у Windows. Ось кілька порад, які можна використовувати для відображення диска:

Як бачите, основні проблеми з відображенням жорсткого диска в системі пов'язані з її неправильною ініціалізацією, яку можна виправити за допомогою самих Windows. Правда, якщо проблема була викликана чимось іншим, то це може бути набагато складніше виправити. Якщо виникають питання щодо теми статті, запишіть їх у коментарях нижче.

5 найкращих програм для зміни відео прямо зараз
У відкритих просторах всесвітньої павутини легко знайти багато програм для зміни відео. Така різноманітність може спричинити труднощі користувача у ви...
Яким може бути меню «Пуск» та Центр сповіщень у Windows 10 у 2020 році
Microsoft зізналася "косяки" Не завжди мають негативні наслідки, іноді це трапляється навпаки. Підготувавши наступну інсайдерську збірку, компанія бул...
Як встановити звичайну роздільну здатність екрана в завантажувальному середовищі Winpe 10-8 Sergei Strelec
Щоб усунути ряд проблем у Windows, найкраще використовувати SO -зведені рятувальні диски, які мають повний набір інструментів адміністрування на борту...