Windows Server 2016

Перенесення (клонування) Windows на інший диск SSD/HDD

Перенесення (клонування) Windows на інший диск SSD/HDD

У цій статті ми розглянемо, як перенести встановлені вікна з одного жорсткого диска на інший, використовуючи вбудовані засоби, не використовуючи третій партії (наприклад, Paragon, Aomei або Acronis). Ці інструкції допоможуть вам, наприклад, перенести вікна з жорсткого диска на новий диск SSD або звинувачувати встановлені та налаштовані Windows на інший комп'ютер (є нюанси) або новіший жорсткий диск.

Як приклад, ми включаємо встановлений Windows 10 на новий диск, використовуючи завантажувальну USB -накопичувач, командний рядок та вбудований утиліта Robocopy.

Зверніть увагу, що передача операційної системи шляхом копіювання на новий диск буде гарантовано працювати лише при передачі під одним комп'ютером (або подібним до обладнання), коли ви клонуєте свої вікна на іншому жорсткому диску того ж комп'ютера. Якщо ви хочете скопіювати встановлені Windows на диск для іншого комп’ютера, то, щоб запустити його на новій залозі.

Ви зможете заохотити жорсткий диск на новому меншому диску, якщо місце, що займає на системному диску поточних вікон, менше, ніж потужність нового диска. Якщо не так, вам доведеться видалити/перемістити частину файлів з диска. Найчастіше таке питання виникає при передачі менших можливостей на SSD, ніж звичайний жорсткий диск.

Процедура передачі Windows на інший диск залежить від того, в якому режимі працює ваш комп'ютер: Біос або УФІ. Дотримуйтесь команди:

MSINFO32

Якщо вказана лінія режиму BIOS (режим BIOS) Спадщина (Застарілий) у вас є комп'ютер з BIOS (або UEFI працює в режимі застарілого/CSM). Якщо вказано УФІ - У вас є сучасний комп'ютер та вікна, встановлені в режимі UEFI.

Перш за все, вам потрібно створити таблиці розділів на новому диску. Це можна зробити безпосередньо з занедбаних Windows 10 за допомогою диска. Якщо диск новий, ініціалізуйте його за допомогою консолі Дискот.MSC або команди PoweShell ініціалізувати:

Get-Disk | Що -Object PartitionStyle -eq 'raw' | Ініціалізувати

Тепер ми створимо таблицю розділів на диску. Відкрийте командний рядок з правами адміністратора та виконайте команду:

Дисковід

В контексті Дисковід Дотримуйтесь наступних команд.

Перелічіть диск
Виберіть диск 1 (Залежно від кількості вашого нового диска, який був виданий попередньою командою)
Чистий

Далі, команди відрізняються залежно від типу вашої платформи.

Для UEFI GPT :

Перетворити GPT
Створити розділ efi size = 100
Format fs = "fat32" Quick Label = "efi"
Створити розділ MSR SIZE = 16
Створити розділ Первинний
Формат fs = "ntfs" Quick Label = "new_system"
Вихід

Ми створили таблицю GPT на новому диску, два невеликі секції обслуговування (EFI та MSR), в решті було створено один великий розділ (див. Докладніше про структуру розділів GPT для EFI).

Якщо на диску вже є розділи, ви можете змінити тип таблиці розділів з MBR на GPT без втрати даних за допомогою вбудованої утиліти MBR2GPT.Екзе.

Для BIOS MBR Наступні команди:

Перетворити MBR
Створіть первинне вирівнювання розділу = 1024
Активний
Формат fs = "ntfs" Quick Label = "new_system"
Вихід

Для клонування Windows на новому диску вам знадобиться завантаження флеш -накопичувача USB з встановленням зображення Windows 10 (найпростіший спосіб створити такий флеш за допомогою MediaCrectionTool).

Перезавантажте комп’ютер і завантажте з інсталяційного диска. Коли з’являється вікно встановлення Windows, натисніть Shift+F10, щоб відкрити командний рядок. У відкритому вікні виконайте команди

Дисковід
Список Vol
Вихід

Скріншот нижче показує, що оригінальний розділ Windows на старому диску надається буква диска E:, І лист запланував лист до великого розділу на новому диску (з New_system) Д:.

Якщо літери дисків не призначені, ви можете призначити їх від DiskPart наступним чином:
Виберіть диск 1
Перелічіть частину
Виберіть частину 1
Присвоювати
Перелічіть обсяг

Тепер вам потрібно скопіювати файли зі старого диска з встановлених Windows у новий. Найпростіший спосіб зробити це - використання Robocopy. Наступна команда Robocopy копіює всі символічні посилання, файли та папки з атрибутами, правами NTFS та часовою позначкою. У цьому випадку копія копії зберігається в корені цільового диска:

Robocopy e: \ d: \ /e /copyall /sl /xj /r: 3 /w: 3 /uniLog: "D: \ rcopy.Журнал " /tee

Копіювання може зайняти тривалий час залежно від розміру старого диска (у моєму випадку копіювання 60 ГБ диска зайняло близько години).

Тепер ви можете вимкнути комп'ютер і вимкнути старий жорсткий диск.

Наступний крок налаштування навантажувача Windows на новому диску.

Якщо ви спробуєте завантажити з нового диска, операційна система не знайдена помилка.

Завантажте комп'ютер на установки Windows знову та запустіть командний рядок ( Shift+F10 ).

Відновлення BIOS MBR завантажувач.

Перевірте букву диска, призначений на новий великий розділ на диску:

Дисковід
Список Vol

Литу присвоюється лист С:

Відновити завантажувач BCD на C:

BCDBOOT C: \ Windows /S C:

Правильний запис MBR та записи у завантажувачі BCD:

BootRec.Exe /fixmbr
BootRec.Exe /Fixboot
BootRec.Exe /rebuildbcd

Відновлення завантажувача UEFI GPT Комп'ютер (ця процедура детально описана в реставрації статті завантажувача Windows 10 на комп'ютері UEFI).

Необхідно визначити букву системного диска та призначити букву розділ диска з EFI.

Дисковід
Список Vol

У цьому прикладі лист на диск С присвоюється системному розділі. Вам потрібно призначити розділ листа Efi (розмір файлової системи 100 Мб та FAT32) із наступними командами (в командах змінюють номер розділів відповідно до вашої конфігурації):

Виберіть том 1
Призначення букви M:
Вихід

Тепер вам потрібно розслабити BCD завантажувача:

CD /D M: \ EFI \ Microsoft \ Boot \
Ren BCD BCD.Бак
Bcdboot c: \ windows /l en-su /s m: /f всі

Перезавантажте комп'ютер і вимкніть флешку для завантаження. Переконайтесь, що Windows було завантажено правильно з нового диска.

Усі встановлені програми, документи та налаштування залишилися на місці. Ви успішно скопіювали встановлені Windows 10 на новий диск.

Під час копіювання файлів на новий диск за допомогою Robocopy може виникнути помилки. Відкрийте файл на новому диску Rcopy.журнал і подивіться, які файли не були скопійовані. У моєму випадку 94 файли не були скопійовані (у моєму випадку лише сміттєві файли не копіюють).

Стаття опустила процедуру створення запису завантаження для середовища відновлення Windows. Зазвичай він розташований на окремій системі секції, зарезервовано. Якщо ви хочете налаштувати середовище відновлення Windows (Winre), дотримуйтесь інструкцій у статті.
Як перетворити файли HEIC в JPEG
Довгий час на системі фотографії "Apple" розширюється .Гейк. Це нова альтернатива застарілому JPEG, яка, завдяки складним механізмам стиснення, уникає...
Як замінити Flash Player після його вимкнення
Ми говоримо про те, для чого ви можете змінити Flash Player. Як грати без флешєра в класичних браузерних іграх? Як відтворювати відео на сайтах, де ва...
Значок акумулятора на ноутбуці з Windows 10 відсутня
Значок акумулятора допомагає контролювати рівень заряду та вивчити час, що залишився, поки кінець роботи не буде автономним. Коли він зникає з панелі ...