Підказки

Класифікація помилок відновлення Windows 10 Класифікація та методи усунення

Класифікація помилок відновлення Windows 10 Класифікація та методи усунення

Зміст

Відновлення операційної системи Windows 10 необхідне, коли «десяток» працює неадекватним або не завантажується після встановлення програм, додатків, встановлення оновлень та драйверів. Проблеми також можуть з’являтися після вірусної атаки або неправильних дій користувача. У статті обговорюються основні аспекти відновлення Windows 10 та показують кроки -кротеч -інструкції з описом варіантів дій.

Windows 10 навантажень

У цьому випадку операції з реставрації неправильно робочих "десятків" проводяться в нормальних або безпечних режимах. Останній варіант може іноді спрацювати, якщо операційна кімната не завантажується звичайним способом.

Як користуватися безпечним режимом?

За допомогою безпечного завантаження ви можете виконати велику кількість корисних операцій, включаючи: десять найкращих місць містить два варіанти безпечного завантаження, тоді як старий метод через клавішу F8 під час початку комп'ютера вже не дійсне. Незважаючи на це, запуск Windows 10 у безпечному режимі здійснюється наступним чином:

Можливий ще один шлях:

Відновлення системи в безпечному режимі рекомендується лише в тому випадку, якщо ця процедура недоступна під час звичайного завантаження.

Через точку відновлення

Використання цієї опції дозволяє нам скасувати останні зміни в "Операції", тим самим повернувши останнє в попередній (робочий) стан. Ми відкочуємо назад Windows 10 через точку відновлення наступним чином:

Після відкат системи машина буде перезавантажена. Якщо проблеми не зникнуть, спробуйте повернутися до попереднього моменту.

Ми створюємо точку відновлення

При необхідності можна створити точку відновлення в ручному режимі. Рекомендований алгоритм:

У вікні "Властивості систем" ви також можете встановити параметри відкатів, контролювати простір диска та видалити точки відновлення. Тут ви можете ввімкнути цю функцію, якщо вона з якихось причин деактивується.

Скиньте до заводських налаштувань

Зворотні налаштування до фабрики рекомендується, якщо метод з точкою відновлення не працює. Ця опція є ризикованою, оскільки коли за замовчуванням виконується за замовчуванням, всі параметри, драйвери, програми видаляються та встановлюються стандарт.Це потенційно загрожує різноманітними сюрпризами, аж до повної безперервності Windows, хоча процедура також може бути виконана під час збереження ваших файлів (за винятком встановлених програм, які повністю видалені). Алгоритм відкатів для заводських налаштувань такий:

Скидання системи матиме такі наслідки: повернення до заводських налаштувань може зайняти тривалий час, після чого ПК буде перезавантажений.

Історія файлів

Слід негайно сказати, що технічне обслуговування історії файлів здійснюється лише на окремому фізичному диску (жорсткий диск, флеш -диск), а опція за замовчуванням, швидше за все, буде відключена вами. Коротка інструкція щодо використання та роботи з цією корисною функцією, а потім:

У процесі копіювання елементів користувач може вибрати, якщо необхідно, замінити або передавати окремі файли. Також можна включити запит на операцію у відношенні кожної папки або файлу.

Відновити реєстр

Використання резервної копії (її "десяток" генерує в автоматичному режимі за замовчуванням) для відновлення реєстру - процедура не є складною, але це може спричинити непередбачувані наслідки. Тому цей метод краще залишити в самому крайньому випадку, коли інші варіанти не працювали.Реєстр відновлюється відповідно до наступного алгоритму:

Введіть дані через збережений файл резервного копіювання, проводиться за допомогою запуску. Однак, як уже написано, цей варіант є небезпечним і не завжди ефективним.

Windows 10 не завантажується

Методи відновлення, обговорені вище, застосовуються, коли операційна кімната завантажується у звичайні або безпечні режими. Але що робити, якщо система відмовляється починати? Розглянемо варіанти вирішення цієї проблеми.

Диск відновлення

Зображення для відновлення допоможе, якщо виникають різноманітні проблеми з Windows, включаючи ситуації, коли воно не починається. Навряд чи звичайний користувач має флеш -накопичувач таким чином. Хоча цей бажаний інструмент може знадобитися в найнесподіваніший момент.Створити це зображення не важко, але для цього вам знадобиться інший комп'ютер із встановленим "десять". Будь -який флеш -накопичувач також необхідний з ємністю пам'яті 2 ГБ.Алгоритм для створення та використання:

Будь -яка вибрана операція супроводжується детальним описом певної дії та рекомендацій.

Інсталяційний диск

Щоб відновити систему за допомогою інсталяційного диска, вам знадобиться завантажувальний флеш (диск) із подібним виданням "Десять". Якщо у вас немає такого, на іншому ПК під управлінням Windows завантажте веб -сайт Microsoft MediaCrectionTool та дотримуйтесь інструкцій щодо створення інсталяційного диска (вам потрібна флешка з ємністю щонайменше 8 ГБ).Якщо є завантажене зображення Windows (знову ж таки, редактори та розряд, які повинні збігатися з відновленою системою), найпростіший спосіб створити інсталяційний диск за допомогою утиліти Rufus. Завантажте його з офіційного сайту та діяти в наступному порядку:

Після готового завантажувального диска діяти відповідно до наступної схеми:

Крім того, процедура ідентична розглянутому алгоритму в інструкціях щодо роботи з димом відновлення (кроки 4, 5).

Відновлення завантажувача в командному рядку

Ви можете відновити завантажувач з командного рядка або за допомогою зображення відновлення, або запуску завантажувального диска. Для цього ми виконаємо наступне:

Після маніпуляцій закрийте термінал і перезапустіть машину.Відновлення Windows 10 - це досить складна та широка тема, всі аспекти якої неможливо враховувати в рамках однієї статті. Якщо у вас є запитання, швидше за все, на нашому веб -сайті, ви знайдете на них відповіді.

Відновлення Windows 10 може здійснюватися кількома способами.

Якщо комп'ютер завантажується:

 1. Використання точки відновлення.
 2. Скиньте до заводських налаштувань.
 3. Історія файлів.

Якщо комп'ютер не завантажується:

 1. Використання диска відновлення.
 2. Використання інсталяційного диска.

Тепер ми проаналізуємо ці варіанти відновлення детальніше.

Метод 1 - Використання точки відновлення системи

Windows періодично зберігає інформацію про програми, налаштування системи, драйвери, реєстр та драйвери в точках відновлення системи. Це відбувається до того, як значні зміни в ОС, такі як встановлення програм, драйвери або оновлення системи. Також точку відновлення можна створити вручну. Як це зробити, чи можна прочитати в цих інструкціях.

Варто зазначити, що після реставрації ваші дані залишатимуться недоторканими, а драйвери, програми та оновлення, встановлені після створення точки відновлення, будуть видалені.

один. Запустіть вікно системних властивостей (комбінація ключів Windows + темп) і відкрийте предмет "Захист системиЩо.

2. Натисніть кнопку "Відновлювати", а потім" далі ". У списку доступних точок відновлення виберіть потрібний елемент і знову натисніть "Далі".

3. Перевірте вибрані параметри ще раз, натисніть кнопку "Готовий", а потім" так "у вікні попередження. Процес відновлення розпочнеться, поки комп'ютер буде перезавантажений.

Метод 2 - Скиньте до заводських налаштувань

У Windows 10 можна повернути налаштування системи до початкового стану. У цьому випадку ви можете зробити повний розряд або зберігаючи файли користувачів. Перевага цього методу полягає в тому, що якщо ви хочете перевстановити систему, вам не потрібно встановлювати Windows з нуля, цього достатньо лише для розряду.

Для використання цієї функції потрібно перейти до наступного розділу: ""Параметри комп'ютера -> Оновлення та безпека -> Реставрація -> Поверніть комп'ютер до його початкового стану"і натисніть кнопку" запустити ".

Більш детально, процес скидання до заводських налаштувань, які ми вивчали в цій статті: https: // compeconfig.ru/winset/sbros-windows-10.HTML

Метод 3 - Історія файлів

Цей метод не пов'язаний безпосередньо з відновленням системи, але в поєднанні з іншими методами також може бути корисним.

"Історія файлів" дозволяє робити резервні копії своїх файлів в автоматичному та вручному режимі. Вам достатньо активувати цю функцію та вказати, які папки потрібно зберегти. Система автоматично зробить резервні копії ваших документів із частотою, які можна налаштувати. Якщо потрібно, ви можете легко відновити потрібні вам файли.

Як увімкнути, налаштувати та використовувати цей інструмент, який можна прочитати в цій статті: https: // compeconfig.ru/winset/istoriya-faylov-windows-10.HTML

Метод 4 - Використання диска відновлення

Якщо Windows 10 не завантажується, ви можете спробувати реанімувати систему за допомогою диска відновлення, який дозволить вам отримати доступ до додаткових параметрів запуску.

Якщо у вас ще немає диска відновлення, використовуйте цю інструкцію:

Як створити диск відновлення Windows 10

Після завантаження з відновлення USB -скорочення перейдіть до розділу "Діагностика -> Додаткові параметриЩо.

Тут ви можете використовувати кілька варіантів реанімації комп'ютера:

 1. Відновлення Windows за допомогою точки відновлення. Цей варіант, який ми вже розглянули вище. Його значення те саме, лише запуск робиться в інший спосіб.
 2. Відновлення зображення системи. Цей метод відомий з Windows 7. Якщо ви раніше створили зображення системи у Windows, то ви можете легко відновити його через відновлення диска. Як зображено систему в Windows 10, ви можете прочитати тут: https: // compeconfig.Ru/winset/kak-sozdat -obraz-windows-10.HTML
 3. Використовуючи наступну точку, ви можете спробувати автоматично виправити помилки при завантаженні.
 4. Для більш досконалих користувачів можна запустити командний рядок для відновлення системи чи інших цілей.
 5. Що ж, останній варіант - це повернення Windows до попередньої збірки.

Слід також зазначити, що якщо, створюючи систему відновлення системи, ви записали системні файли на диск, то у вас буде можливість перевстановити Windows з цього диска. Але якщо ви купили комп'ютер із попередньо встановленим вікном 8 (8.1) За допомогою прихованого розділу відновлення буде відновлено версію системи, яка спочатку постачалася за допомогою комп'ютера.

Метод 5 - Використання інсталяційного диска

Якщо Windows не завантажується, і у вас немає диска відновлення, ви можете використовувати інсталяційний диск для інтеграції комп'ютера.

Інсталяційний диск можна записати на USB-операторі або DVD-диску, використовуючи засоби для створення середовища, який можна завантажити тут.

Завантажуючи з інсталяційних носія, ви побачите вікно, в якому потрібно вибрати параметри мови та натиснути кнопку "Далі" ".

У наступному вікні потрібно натиснути на посилання "Відновлення системи"У нижньому лівому куті.

Далі перейдіть до розділу "Пошук та усунення несправностей ". Тут ви побачите 2 варіанти для відновлення:

 1. Поверніть комп'ютер до його початкового стану. Буде скинуто на заводські налаштування під час збереження файлів користувачів або без. Ми вже розглядали цей інструмент вище (метод 2).
 2. Додаткові параметри. Як і на диску відновлення системи, список інструментів відкриється, з яким ви можете повернути продуктивність Windows за допомогою точок відновлення, системного зображення тощо.D.

Ми вивчили основні методи відновлення Windows 10. Зазвичай їх цілком достатньо, щоб повернути систему до робочого стану. Також можна було додати тут чисту установку Windows, але це надзвичайна міра і опосередковано пов'язана з відновленням системи.

Windows 10 пропонує багато функцій відновлення системи, серед яких є повернення комп'ютера до початкового стану та точок відновлення, створення повного зображення системи на зовнішньому жорсткому диску або DVD, а також запису відновлення USB Диск (який став кращим, ніж у попередніх системах). Окремі інструкції також збирають типові проблеми та помилки при запуску ОС та способів їх вирішення, див. Windows 10 не запускається.

У цій статті описано, як саме реалізуються можливості відновлення Windows 10, який принцип їх роботи та які методи можуть отримати доступ до кожної з описаних функцій. На мою думку, розуміння та використання цих можливостей є дуже корисним і може суттєво допомогти у вирішенні проблем з комп’ютером, який може виникнути в майбутньому. См. Також: Відновлення завантажувача Windows 10, перевірка та відновлення цілісності системних файлів Windows 10, відновлення реєстру Windows 10, відновлення зберігання компонентів Windows 10.

Для початку - приблизно один з перших варіантів, який часто використовується для відновлення системи - безпечного режиму. Якщо ви шукаєте способи потрапити в нього, то способи цього збираються в інструкціях Безпечний режим Windows 10. Також питання про відновлення включає таке питання: як скинути пароль Windows 10.

Повернення комп'ютера або ноутбука до його початкового стану

Перша функція відновлення, яка повинна бути сплачена - повернення Windows 10 до початкового стану, доступ, до якого ви можете отримати, натиснувши піктограму сповіщення, вибравши елемент "всі параметри" - "оновлення та безпека" - "реставрація" ( Є ще один спосіб потрапити в цей розділ, не вводячи Windows 10, описаний нижче). У випадку, якщо Windows 10 починає починатися, ви можете запустити відкат системи з диска відновлення або дистрибуційного диска ОС, про який нижче.

Якщо ви запускаєте "запуск" запуску "у" Повернення до його початкового стану ", вам запропонують повністю очистити комп'ютер і перевстановити Windows 10 (в той же час завантажувати флеш -накопичувачі або диск не потрібні, файли, доступні на Комп'ютер буде залучений) або збережіть ваші особисті файли (встановлені програми та налаштування, однак, будуть видалені).

Ще один простий спосіб отримати доступ до цієї можливості, навіть не вводячи в систему - на екрані на екрані в систему (де вводиться пароль), натисніть кнопку живлення та утримуючи клавішу Shift, натисніть "перезавантаження". На екрані відкрито виберіть "Діагностика", а потім - "Поверніться до свого первісного стану".

На даний момент я не зустрічав ноутбуків чи комп’ютерів із попередньо встановленим Windows 10, але можу припустити, що всі драйвери та програми виробника також будуть автоматично перевстановлені цим методом.

Переваги цього методу відновлення - вам не потрібно розподілити систему, перевстановити Windows 10 автоматично і тим самим мінімізує ймовірність деяких помилок, допущених початківцями.

Основний мінус полягає в тому, що у випадку жорсткого диска або серйозного пошкодження файлів ОС система не може бути відновлена ​​таким чином, але наступні два варіанти можуть стати в нагоді - диск відновлення або створення повної резервної копії Windows 10 побудовані системи на окремому жорсткому диску (включаючи зовнішні) або DVD -диски. Детальніше про метод та його нюанси читайте: як скинути Windows 10 або автоматичне перевстановлення системи.

Автоматична чиста установка Windows 10

У оновленні Windows 10 версій 1703 Creators з’явилася нова функція -"Почніть знову" або "Почніть свіжий", яка виконує автоматичну чисту установку системи.

Деталі про те, як це працює, і які відмінності від скидання, описаного в попередній версії, в окремій інструкції: автоматична чиста установка Windows 10.

Диск відновлення Windows 10

Примітка. Диск тут розуміється як USB -накопичувач, наприклад, звичайний флеш -накопичувач, і назва збереглася з тих пір, як можна було записати диски відновлення CD та DVD.

У попередніх версіях відновлення диска містив лише утиліти для спроб автоматичного та ручного відновлення встановленої системи (дуже корисно), у свою чергу, відновлення диска Windows 10 може містити зображення ОС для реставрації, тобто це може бути Запущений з нього, щоб повернутись до початкової умови, як було описано в попередньому розділі, автоматично повторно відновлюючи систему на комп'ютері.

Щоб записати такий флеш, перейдіть на панель управління та виберіть "реставрацію". Вже там ви знайдете необхідний предмет - "створення диска відновлення".

Якщо при створенні диска ви позначаєте елемент "виконайте резервну копію системних файлів на відновлювальний диск", то остаточний диск може бути використаний не лише для виправлення проблем, які виникли, але і для Windows 10, що швидко перевстановлюється на комп'ютері.

Після завантаження з диска відновлення (вам потрібно буде встановити завантаження з флеш -накопичувача або скористатися меню завантаження), ви побачите меню дій, де в розділі "Діагностика" (і в "додаткових параметрах" в цьому пункті ) ти можеш:

 1. Поверніть комп'ютер у вихідний стан за допомогою файлів на флеш -накопичувачі.
 2. Перейдіть до BIOS (побудований -in UEFI).
 3. Спробуйте відновити систему за допомогою точки відновлення.
 4. Запустіть автоматичне відновлення при завантаженні.
 5. Використовуйте командний рядок для відновлення завантажувача Windows 10 та інших дій.
 6. Відновити систему з повного зображення системи (описано пізніше у статті).

Це може бути ще зручніше мати такий привід, ніж просто флеш -накопичувач для завантаження Windows 10 (хоча ви можете запустити відновлення з нього, натиснувши відповідне посилання внизу ліворуч у вікні за допомогою кнопки "встановити" після вибору мови). Детальніше про відновлення відео Windows 10 +.

Створення повного зображення системи відновлення Windows 10

Windows 10 має можливість створити повне зображення відновлення системи на окремому жорсткому диску (включаючи зовнішні) або кілька DVD -дисків. Нижче наведено лише один спосіб створити зображення системи, якщо ви зацікавлені в інших параметрах, викладених більш докладно, див. Копія резерву інструкцій Windows 10.

Відмінність від попереднього варіанту полягає в тому, що таким чином створюється своєрідна «лита» системи, з усіма програмами, файлами, драйверами та налаштуваннями, які є на момент створення зображення (і в попередній версії ми Отримайте чисту систему, крім персональних даних та файлів).

Оптимальний час для створення такого зображення - це відразу після чистої установки ОС та всіх драйверів на комп’ютері, t.Е. Після того, як Windows 10 був привезений до повністю робочого стану, але ще не стиснувся.

Щоб створити таке зображення, перейдіть на панель управління - історію файлів, а потім виберіть "Резервну копію системи системи" - "Створення зображення системи" внизу ліворуч. Інший спосіб - перейти до "всіх параметрів" - "Оновлення та безпека" - "Архівна служба" - "Перейдіть до розділу" Архів та реставрація (Windows 7) " -" Створення зображення системи ".

На наступних етапах ви можете вибрати, де збережеться зображення системи, а також які розділи на дисках, які потрібно додати до резервного копіювання (як правило, це розділ, зарезервований системою та системним розділом диска).

Надалі ви можете використовувати створене зображення для швидкого повернення системи до необхідного стану. Ви можете почати відновлення з зображення з диска відновлення або вибору "відновлення" у програмі встановлення Windows 10 (Діагностика - Додаткові параметри - Відновлення системного зображення).

Точки відновлення

Точки відновлення в Windows 10 працюють так само, як і в двох попередніх версіях операційної системи, і часто можуть допомогти повернути останні зміни на комп’ютері, які спричинили проблеми. Детальні інструкції для всіх можливостей інструменту: Windows 10 точок відновлення.

Щоб перевірити, чи включено автоматичне створення точок відновлення, ви можете перейти на "панель управління" - "відновлення" та натиснути "Налаштування відновлення системи".

За замовчуванням захист системного диска ввімкнено, ви також можете налаштувати створення точок відновлення для диска, вибравши його та натиснувши кнопку "Довідник".

Точки відновлення системи створюються автоматично при зміні будь -яких параметрів системи та налаштувань, встановлення програм та послуг, також можна створити їх вручну перед будь -яким потенційно небезпечним ефектом (кнопка "створити" у вікні налаштувань системи).

Коли вам потрібно застосувати точку відновлення, ви можете перейти до відповідного розділу панелі управління та вибрати елемент «запуск відновлення системи» або, якщо Windows не запускається, завантажте з диска відновлення (або встановлення) та знайти відновлення запустіть в діагностиці - додаткові параметри.

Історія файлів

Ще одна функція відновлення Windows 10 - це історія файлів, яка дозволяє зберігати резервні копії важливих файлів та документів, а також їх попередні версії та повернутися до них, якщо це необхідно. Деталі про цю можливість: Історія файлів Windows 10.

На закінчення

Як бачите, інструменти відновлення у Windows 10 представлені досить широко та досить ефективними - для більшості користувачів їм буде більш ніж достатньо з вмілою та своєчасною використанням.

Звичайно, ви можете додатково використовувати такі інструменти, як Aomei OneKey Recovery, програма резервного копіювання та відновлення акроніків, а в екстремальних випадках, приховані зображення відновлення комп'ютерів та виробників ноутбуків, але не забувайте про стандартні можливості, які вже присутні в Операційна система.

Найкращі клієнти Torrent для MacOS
Вибір найкращого торренту для Mac OS X. Ми вважаємо найпопулярнішими, функціональними та зручними клієнтами Torrent для операційної системи Apple. Що ...
Як запустити Windows PowerShell
Windows PowerShell. Що це? Почніть з концепції Shell. Це означає певний набір утиліт, які утворюють інтерфейс для доступу до будь -яких системних функ...
Вимкніть пароль або PIN -код під час завантаження Windows 11
Під час чистої установки Windows 11 система пропонує ввести один PIN -код для подальшого авторизації. Це не потрібно це робити, але тоді вам знадобить...