Утиліта

Про відновлення віддалених файлів/розділів із приводів SSD із підтримкою Trim

Про відновлення віддалених файлів/розділів із приводів SSD із підтримкою Trim

На даний момент доступна велика кількість програм для відновлення випадково видалених файлів та розділів на жорсткому диску або USB -диску. Усі ці програми ґрунтуються на тому, що при видаленні файлу з файлової системи її дані та метадані продовжують зберігатися на фізичному середовищі, поки вони не будуть перезаписані новими файлами. Програми реставрації віддалених файлів дозволяють сканувати диск та знаходити видалені файли підписами на диску та при аналізі невикористаних блоків диска. Однак класичний підхід до відновлення файлів не працює з пристроями SSD (Твердотільний привід) із підтримкою функцій Обрізати. Давайте розберемося, чому.

Зміст:

Вилучення файлів від Driver SSD та команди Trim

Процес видалення файлів на SSD принципово відрізняється від процесу видалення файлів на класичному жорсткому диску. Коли файл видалено, ОС надсилає команду інтерфейсу ATA на пристрій SSD - Обрізати, який повідомляє, що ці дані не потрібні. Пристрій SSD відзначає ці клітини для видалення, а у фоновому режимі залишає їх (фоном процесу збору сміття). Це дозволяє швидко зберегти дані у вільних комірках SSD та збільшує термін служби пристрою. Таким чином, команда Trim робить привід фізично чистим невикористаними блоками даних.

Як результат, будь -яка програма відновлення файлів бачить лише нулі в незайнятих клітинах SSD.

Виявляється, якщо ваш диск SSD підключений до комп'ютера через інтерфейс SATA, то відновити з нього майже неможливо відновити видалені дані. Це стосується також дисків SSD з інтерфейсом NVME. Для таких пристроїв є аналог командування обрізки, який називається - Вивертатися (це аналог обрізки для ATA, підтримується у Windows 8 і вище).

Як Windows визначає диски SSD?

Windows, захищаючи, включає підтримку команди TRIM для дисків SSD, які підключені через інтерфейс ATA/IDE/SATA/M.2/PCI Express (але не USB!) в режимі AHCI (трапляється, що внутрішні диски SSD неправильно відображаються як знімні пристрої). Це необхідно для оптимізації роботи твердих держави. Крім того, обробка використовується лише для файлових систем NTFS та Refs. Коли ці умови виконуються, при видаленні файлу команда TRIM автоматично виконується, а фоновий процес SSD майже негайно очищає комірки.

У MacOS Trim, файлові системи APFS та HFS з файлами Apple включені в систему оборони для SSD+. Команда Trim також йде відразу після видалення файлу.

Таким чином, ви можете відновити видалені файли та розділи з накопичувача SSD, якщо:

Приклад відновлення віддалених файлів з накопичувачами SSD

Розглянемо функції відновлення даних на привід SSD за допомогою безкоштовної програми відновлення даних Leestus. Безкоштовна версія програми дозволяє відновити до 500 Мб видалених файлів (або до 2 ГБ, якщо ви поділилися посиланням на програму Facebook або Twitter). Але ви можете використовувати будь -яку подібну програму для відновлення видалених файлів або навіть вбудованої утиліти Відновлення файлів Windows.

Отже, мій диск SSD підключений до мого комп’ютера. Перевірте, чи один із дисків (21 ГБ) визначається як SSD за допомогою команди PowerShell Get-PhysicalDisk:

Get-PhysicalDisk | Виберіть число, фізична розподіл, MediaType, розмір

Перевірте, чи включена функція обробки:

Запит поведінки FSUTIL Відключення -розетки

Наступний рядок означає обробку включений:

Ntfs uptabledeletenotify = 0 (вимкнено) refs incabledeletenotify = 0 (вимкнено)

Я спробую видалити один файл з накопичувача SSD та відновити його, використовуючи майстерність відновлення даних:

  1. Я завантажив та встановив безкоштовну версію програми з веб -сайту розробників. Щоб запобігти випадковому переписуванню віддалених блоків на диску, ви не можете встановити програми відновлення даних на тому ж диску, з якого потрібно відновити файли!
  2. Тепер я видаляю довільний файл на накопичувачі SSD;
  3. Я запускаю утиліту відновлення, я проводжу повне сканування диска SSD. У моєму випадку утиліта відновлення даних не знайшла видаленого файлу.

Тепер спробуємо вимкнути підтримку обробки в Windows за допомогою команди:

FSUTIL поведінки Набір інваліда -посередництва 1

Якщо обробка успішно відключена, ви побачите повідомлення "Ntfs upyabledeletenotify = 1 (увімкнено)Що.

Ви можете відключити обробку лише для певної файлової системи. Так:

FSUTIL поведінки Набір інвалідіветенотифікуйте NTFS 1

або так

FSUTIL поведінки Набір інвалідіветенотифікуйте refs 1

У MacOS ви можете відключити команду TRIM:
Sudo trimforce відключити

Я видаляю ще один файл із SSD накопичувача і починаю повне сканування диска з утилітою відновлення. Програма миттєво знаходить видалений файл і пропонує відновити його.

Виберіть файл, який потрібно відновити, і натисніть кнопку Відновлення. При відновленні файлу доцільно вказати інший диск, щоб ви випадково не перезапустили падіння на диск.

Щоб увімкнути обробку назад, виконайте команду:

FSUTIL поведінки Набір інвалідіветенотифікуйте 0

Отже, ми переконаємося, що коли обробка увімкнеться, ви не можете відновити віддалений файл із дисковим SSD. Пошук підпису файлів навіть не допомагає.

Таким чином, так що команда оздоблення не застосовується до диска SSD, ви можете:

Перевірені способи блокування небажаних дзвінків
Блокування спам -дзвінків та дзвінків від Scammers - одна з найпопулярніших функцій для більшості користувачів телефонів. Здається, що жодна людина не...
Як зробити плавання та округлі кути у Windows 10
У оновленні Windows 10 розробники внесли значні зміни в пошуковий модуль за файлами та програмами, доступними на робочому столі. Панель результатів по...
Резервне копіювання та реставрація меню «Пуск» Windows 10 за допомогою утиліти макета «Пуск» Резервного копіювання
Намагаючись виконати роботу з Windows 10 максимально комфортними при використанні декількох комп'ютерних пристроїв Microsoft реалізувала в ньому механ...