Драйвери та плагіни

Комп'ютер не вимикається після завершення Windows 10

Комп'ютер не вимикається після завершення Windows 10

Зміст

06 серпня 2019 року

Windows 10 - досить популярна операційна система, до якої все більше користувачів перемикаються. 

Причин для цього є багато, і одна з них є відносно низькою кількістю можливих помилок з великими засобами їх виправити. 

Тому, якщо ви стикаєтесь з проблемами, коли вимикаєте комп'ютер, ви можете самостійно виправити проблеми.

Комп'ютер Windows 10 не вимикається

Припустимо, пристрій працює без помилок, але він не реагує на спробу вимкнути, або комп'ютер не вимикається повністю. Це не надто часта проблема дивує і вводить у ступор тих, хто ніколи не стикався з нею. Насправді його причини можуть бути різними:

Вирішення проблем із відключенням комп'ютера

Кожна з варіацій цієї проблеми має свої способи вирішення. Розгляньте їх послідовно. Застосовуйте ці методи залежно від цих симптомів на вашому пристрої, а також на основі моделей обладнання.

Проблеми з процесорами Intel

Intel виробляє високоякісні процесори, але проблема може виникнути на рівні самої операційної системи - завдяки програмам та драйверам.

Видалення програми Intel RST

Intel RST - один із рушійних процесорів. Він призначений для організації роботи системи з декількома жорсткими дисками, і вам абсолютно не потрібно, якщо ви лише один жорсткий диск. Крім того, драйвер може спричинити проблеми з комп’ютером, тому найкраще його видалити. Це робиться так:

 1. Клацніть на комбінацію Keys Win+X, щоб зателефонувати в меню швидкого доступу та відкрити "Панель управління".

У меню швидкого доступу виберіть розділ "Панель управління"

 1. Перейдіть до розділу "Програми та компонентів".

Серед інших елементів "Панель управління" відкрийте елемент "Програми та компоненти"

 1. Знайдіть серед Intel RST (технологія швидкого зберігання Intel). Виберіть його та натисніть клавішу "Видалити".

Знайдіть та видаліть технологію Intel Rapid зберігання

Найчастіше така проблема виникає на ноутбуках ASUS та Dell.

Оновлення драйвера інтерфейсу двигуна Intel Management

Проблеми в роботі цього драйвера також можуть призвести до помилок на пристрої з процесорами Intel. Краще оновити його самостійно, раніше видаливши стару версію. Виконайте наступні кроки:

 1. Відкрийте офіційний веб -сайт компанії вашого пристрою. Там ви можете легко знайти драйвер Intel Me, який потрібно завантажити.

Завантажте драйвер Intel Me з веб -сайту виробника або з офіційного веб -сайту Intel

 1. У розділі "Панелі управління" відкрийте розділ "Диспетчер пристрою". Знайдіть свого водія серед інших і виконайте його видалення.

Відкрийте "Менеджер пристроїв" через "Панель управління"

 1. Запустіть установку драйвера, і коли він закінчиться, перезапустіть комп'ютер.

Встановіть Intel Me на комп’ютер і перезапустіть пристрій

Після перевстановлення проблеми з процесором Intel слід повністю усунути.

Інші рішення

Якщо у вашому пристрої встановлений інший процесор, ви можете спробувати інші дії. Вони також повинні вдаватися, якщо наведений вище метод не дав результату.

Повне оновлення драйверів на комп’ютері

Необхідно перевірити всі драйвери системних пристроїв. Ви можете використовувати офіційне рішення для оновлення драйверів у системі Windows 10.

 1. Відкрийте менеджер пристроїв. Це можна зробити як у "Панелі управління", так і безпосередньо в меню Швидкого Пуску (Win+x).

Відкрийте менеджер пристроїв будь -яким зручним чином

 1. Потім відкрийте налаштування поточної схеми живлення та перейдіть до додаткових налаштувань.

Клацніть на рядку "Змінити додаткові параметри живлення" у вибраній схемі управління

 1. Від'єднайте таймери, щоб пробудити пристрій. Це повинно вирішити проблему за допомогою комп'ютера відразу після вимкнення - особливо часто це відбувається на ноутбуках Lenovo.

Від'єднайте таймер пробудження в налаштуваннях живлення

 1. Перейдіть до розділу "Сон" та вийміть поле з точки про автоматичний вихід комп'ютера з режиму очікування.

Відключіть дозвіл на самостійно зняти комп'ютер з режиму очікування

Ці дії повинні виправити проблеми з комп’ютером на ноутбуці.

Скидання налаштувань BIOS

BIOS містить найважливіші налаштування вашого комп’ютера. Будь -які зміни там можуть призвести до проблем, тому ви повинні бути надзвичайно обережними. За наявності серйозних несправностей ви можете скинути налаштування до стандарту. Для цього відкрийте BIOS, коли ви вмикаєте комп'ютер (у процесі запуску натисніть кнопку DEL або F2 залежно від моделі пристрою) та позначте потрібну точку:

У старій версії BIOS елементи, що не захищають від невдачі, встановлює безпечні налаштування для системи

Клацніть на Налаштування завантаження за замовчуванням, щоб відновити налаштування за замовчуванням

Після цього збережіть зміни та залиште BIOS.

Проблема з USB -пристроями

Якщо ви не змогли визначити причину проблеми, а комп'ютер все ще не хоче нормально вимикати - спробуйте вимкнути всі USB -пристрої. У деяких випадках невдача може виникнути через певні несправності з ними.

Комп'ютер вмикається після відключення

Є кілька причин, чому комп'ютер може ввімкнути самостійно. Варто їх вивчити і знайти той, що відповідає вашій проблемі:

Якщо ви активно використовуєте планувальник проблем, але не хочете, щоб він включив комп'ютер, то ви можете зробити певні обмеження:

 1. У вікні "Виконати" (Win+R) введіть команду CMD, щоб відкрити командний рядок.

Введіть команду CMD у вікні "виконати", щоб відкрити командний рядок

 1. У командному рядку напишіть запит powercfg -waketimers. Усі завдання, які можуть керувати початком комп'ютера, з’являться на екрані. Зберегти їх.

Використовуючи команду PowerCFG -Waketimers, ви побачите всі пристрої, які можуть включати ваш комп'ютер

 1. У "Панелі управління" Введіть слово "План" і виберіть "Розклад завдань" у розділі "Адміністрація". Відкриється послуга "планувальника завдань".

Виберіть пункт "Розклад завдань" серед інших елементів "Панель управління"

 1. Використовуючи дані, які ви дізналися раніше, знайдіть потрібну послугу та перейдіть до її налаштувань. На вкладці "Умови" видаліть галочку з елемента "Ознайомлення з комп'ютером, щоб виконати завдання".

Відключіть можливість пробудження комп'ютера для виконання поточного завдання

 1. Повторіть цю дію для кожного завдання, яке може вплинути на включення комп'ютера.

Планшет Windows 10 не вимикається

На планшетах подібна проблема набагато рідше і майже завжди не залежить від операційної системи. Зазвичай планшет не вимикається, якщо:

На планшетах з Windows 10 проблема вимкнення пристрою була знайдена в основному у тестових версіях системи

Рішення будь -якої з цих проблем полягає у створенні спеціальної команди на робочому столі. Створіть ярлик на робочому екрані планшета та введіть наступні команди як спосіб:

Тепер, натиснувши на цю мітку, планшет вимкнеться.

Проблема з неможливістю вимкнути комп’ютер є рідкісною, тому багато користувачів не знають, як з цим боротися. Проблеми можуть бути викликані неправильною роботою драйверів або протиріччям налаштувань пристрою. Перевірте всі можливі причини, і тоді ви можете легко усунути помилку.

Джерело

Швидкий запуск Windows 10

Помилка операційної системи, завдяки якій, коли робота буде завершена, комп'ютер не вимикається на Windows 10, може бути спричинена відмовою функції ... Швидкий запуск. Так, так, ви не поспішали! Я не знаю, що таке "Берелі" програмісти з Microsoft, але функція може мати значний вплив не тільки на включення, але і на відключення. Тож якщо ваш ПК не вимикається, спробуйте його деактивувати. Для цього натисніть кнопку «Пуск» та виберіть пункт меню «Параметри», щоб відкрити це вікно:

У списку доступних налаштувань виберіть розділ "Система" та перейдіть до його налаштувань:

Тепер вам потрібно вибрати підрозділ "їжа та сплячи" в меню зліва та зліва - натисніть на посилання "Додаткові параметри живлення". Відкривається вікно живлення:

Тут, у меню зліва, потрібно натиснути на елемент "Кнопки їжі", щоб перейти до параметрів системного джерела живлення ПК.

Ми прокручуємо до кінця вміст вікна до підрозділу "Параметри завершення роботи". Тут вам потрібно знайти прапорець "Увімкніть швидкий запуск (рекомендується)". Саме вона може значною мірою вплинути на той факт, що Windows 10 не вимикається. Вийміть його, перезавантажте і перевірте результат.

Примітка: Я хочу зазначити, що загалом ця опція корисна лише тому, що він повністю вимикає свій комп'ютер або ноутбук. Якщо ви звикли просто відправляти його в режим сну, то в цьому випадку це насправді буде марним.

Драйвер інтерфейсу Intel Management Management

Ще одним фактором, який може спричинити комп'ютер з Windows 10, не відключений, - це драйвер MEI - "Інтерфейс управління двигуном управління", який встановлений на ПК з Intel Processors. а саме його 11 -а версія. Щоб перевірити, що ви встановили - відкрийте менеджер пристроїв та перейдіть до розділу "Системні пристрої":

Знайдіть там рядок інтерфейсу двигуна управління Intel, натисніть на нього за допомогою правої кнопки миші та виберіть пункт меню "Властивості". У відкритому вікні перейдіть на вкладку Драйвер:

Ми дивимось, що написано в рядку "версія драйвера". Якщо, як у моєму прикладі, 11.X.X.X - має сенс спробувати замінити його на більш старий випуск із гілки 9.X.X.X. Для цього вам потрібно зайти на офіційний веб -сайт виробника материнської плати та завантажити цю версію. Як варіант, ви можете завантажити драйвер із веб -сайту Intel - посилання. Тоді вам потрібно буде видалити встановлений драйвер і насильно вказати завантаженому файлу. Після цього вам потрібно буде вимкнути службу оновлення Windows, щоб вона не оновила все самостійно. Я також рекомендую використовувати спеціальний пакет, який буде приховувати сповіщення в системному лотку про необхідність завантаження нової версії - посилання.

BIOS Оновлення материнської плати

На ноутбуках (особливо з якихось причин частіше в ASUS) я зіткнувся з тим, що навіть на дуже сучасних моделях після встановлення Windows 10 "чудеса" починаються - тоді Wi -Fi не працює, тоді ПК не перетворюється на синій екран, тоді ПК взагалі не вимикається. У більшості випадків проблема була вирішена шляхом оновлення драйверів.

Це робиться відносно не складно. Нам потрібно зайти на офіційний веб -сайт виробника пристрою, відкрити розділ "Підтримка", знайти власну модель та перевірити наявність оновлень BIOS. Якщо такі є - завантажте, а потім дотримуйтесь інструкцій, доданих до файлу.

Ноутбук не переходить у режим сну

Багато користувачів нещодавно були відключені ПК в сенсі того, як це робилося раніше, тобто до повного завершення роботи. Частіше відправте ноутбук спати, закриваючи кришку. І тому я окремо хочу розглянути якусь проблему вище, а саме: коли пристрій вимикається нормально, але комп'ютер не переходить у режим сну, але повертається в стандартний режим роботи.

- Найчастіше в цьому випадку винуватець - це окрема програма або утиліта, яка працює в активному або фоновому режимі, і запобігає засинах пристрою. І, отже, варто почати з того, що диспетчер завдань і подивитися, які процесорів найбільш активно використовують процесор та оперативну пам’ять. Якщо це певна програма - спробуйте припинити її реалізацію. І якщо активна служба є системною (наприклад, система, SVCHOST, Explorer.exe і t.П.) тоді в цьому випадку вже потрібно перевірити Windows 10 за допомогою хорошого антивірусу, оскільки якесь шкідливе застосування, швидше за все, влаштовується у вашій ОС.

- Ще одна поширена причина - активність периферичних пристроїв. І зазвичай це або клавіатура, або миша, або щось інше, що з'єднається через універсальну послідовну USB -шину. Наприклад, адаптер Wi -Fi. У Windows 10 є інструмент, який дозволяє уточнити, який із пристроїв був востаннє, коли комп'ютер пробудився - це консольна команда:

Powercfg -lastwake

Якщо це не працює, спробуйте інший варіант:

Powercfg -devicequery wake_armed

Введіть його в командний рядок і в результатах ви побачите "винуватця".  Наприклад, це буде якийсь USB -пристрій. Щоб заборонити йому пробудити ПК, відкрийте гвинтовий диспетчер Windows.

Знайдіть у списку рядок "Core USB -концентратор", натисніть на нього за допомогою правої кнопки миші та виберіть "Властивості". У вікні, яке відкриється, потрібно перейти на вкладку "Контроль живлення":

Видаліть поле "Дозвольте цьому пристрою відображати комп'ютер у режимі очікування" та натисніть кнопку ОК. Бажано зробити те ж саме для миші та мережевих карт - дротових та бездротових. Після цього ми перезавантажимо і перевіряємо - комп'ютер переходить у режим сну або не повертається назад.

Не забувайте про можливу Tiera пробудження, встановлену в системі. Наприклад, оновлення програми чи гри або якесь шкідливе застосування. Щоб виключити цей сценарій, ви повинні знову відкрити налаштування живлення Windows 10, перейти в додаткові параметри схеми управління живленням та відкрити підрозділ SON:

Буде предмет "Дозволити теймера пробудження". Необхідно перевірити, чи має значення "відключення".

П.С.: Як висновок, я хочу ще раз зазначити, що ми з вами розглядали лише найчастіших винуватців, які впливають на нормальну роботу ПК. Решта приватних випадків становлять лише 5-10% від загального обсягу. Щоб вирішити їх, ви можете спробувати це зробити: - Спробуйте встановити останні оновлення Windows 10 - вимкніть усі периферійні пристрої (особливо USB) - виведіть драйвери на відеокарту і коли нічого не допомагає, швидше за все, така невдача є найбільшою ймовірно, підключений або, швидше за все, підключений або з серйозними проблемами з програмним забезпеченням, які виникли в самому Windows 10, і потрібно відновити його, або несправність апаратних засобів певних компонентів і без серйозної діагностики не буде працювати для вирішення цього.

Багато користувачів, оновлених до нової ОС, або встановлені Windows 10 зіткнулися з проблемою, що комп'ютер або ноутбук не повністю вимикаються через "завершення роботи". У цьому випадку проблема може мати різні симптоми - монітор не вимкнено на ПК, всі індикатори вимикаються на ноутбуці, за винятком потужності, і кулер продовжує працювати, або ноутбук включається відразу після вимкнення та інші подібні.

У цих інструкціях можливі рішення проблеми, якщо ваш ноутбук з Windows 10 не вимикається, або настільний комп'ютер поводиться дивно, коли завершується робота. Для різного обладнання проблема може бути викликана різними причинами, але якщо ви не знаєте, який варіант виправити проблему підходить для вас, ви можете спробувати їх усі - те, що може призвести до несправностей у керівництві. См. Також: Що робити, якщо комп'ютер або ноутбук з Windows 10 вмикається або прокидається (не підходить для цих випадків, якщо це станеться відразу після вимкнення, у цій ситуації проблема допоможе виправити методи, описані нижче), Windows 10 є перезавантажився при вимкненні при вимкненні.

Ноутбук не вимикається, коли робота буде завершена

Найбільша кількість проблем, пов’язаних із відключенням, і справді з управлінням живленням, з’являється на ноутбуках, і не має значення, чи отримали вони Windows 10, оновлюючи, або це була чиста установка (хоча в останньому випадку проблеми рідше).

Отже, якщо ваш ноутбук з Windows 10 в кінці роботи продовжує «працювати», t.Е. Кулер видає шум, хоча, здавалося б, пристрій вимкнено, спробуйте наступні кроки (перші два варіанти лише для ноутбуків на основі процесорів Intel).

 1. Видаліть технологію Intel Rapid зберігання (Intel RST), якщо у вас є такий компонент у "Панелі управління" - "Програми та компоненти". Після цього перезавантажте ноутбук. Помічено на Dell та Asus.
 2. Перейдіть до розділу підтримки на веб -сайті виробника ноутбука та завантажте звідти драйвер інтерфейсу Intel Management Interface (Intel ME), навіть якщо це не для Windows 10. У диспетчері пристрою (ви можете відкрити його за допомогою клацання правою кнопкою миші на початку), знайдіть у пристрої "Системні пристрої" з цим іменем. Клацніть на нього за допомогою правої кнопки миші - Видалити, позначте "Видалити драйвери для цього пристрою". Після видалення запустіть установку попередньо завантаженого драйвера та в кінці перезавантажте ноутбук. 
 3. Перевірте, чи встановлені всі драйвери на системні пристрої та нормально працюють у диспетчеві пристроїв. Якщо ні, завантажте їх з офіційного веб -сайту виробника (а саме звідти, а не джерел -лінійки).
 4. Спробуйте вимкнути швидкий початок Windows 10.
 5. Якщо щось підключено до ноутбука USB, перевірте, чи нормально він вимикається без цього пристрою.

Ще одна версія проблеми - ноутбук вимикається і негайно знову вмикається (помічений на Lenovo, можливо, на інших брендах). Коли з’являється така проблема, перейдіть на панель керування (у поданні праворуч, встановіть "піктограми") - джерело живлення - встановлення ланцюга живлення (для струму) - змініть додаткові параметри живлення.

У розділі "Сон" відкрийте підрозділ ", щоб дозволити Tiera пробудження" та переключити значення "відключити". Іншим параметром, на який слід звернути увагу, - це властивості мережевої картки в диспетчері пристроїв Windows 10, а саме елемент, який дозволив мережевій картці відобразити комп'ютер з режиму очікування на вкладці управління живленням.

Відключіть цей параметр, застосуйте налаштування та спробуйте знову вимкнути ноутбук.

Комп'ютер з Windows 10 (ПК) не вимикається

Якщо комп'ютер не вимикається з симптомами, подібними до тих, які були описані в розділі про ноутбуки (t.Е. Продовжує шуміти з вимкненим екраном, негайно вмикається знову після завершення роботи), спробуйте описані вище методи, тут про одну різноманітність проблеми, яка була помічена поки що лише на ПК.

На деяких комп’ютерах, після встановлення Windows 10, при вимкненні монітор перестав вимикати, t.Е. Перейдіть у зменшений режим споживання енергії, екран продовжує «світитися», хоч і будьте чорними.

Щоб вирішити цю проблему, я все ще можу запропонувати два способи (можливо, в майбутньому я знайду інших):

 1. Встановіть драйвери відеокарти з повним видаленням попереднього. Як це зробити: Встановлення драйверів NVIDIA у Windows 10 (також підходить для відеокарт AMD та Intel).
 2. Спробуйте завершити роботу з USB -пристроями відключеними (у будь -якому випадку спробуйте відключити все, що можна вимкнути). Зокрема, проблема була помічена в присутності підключених геймпад та принтерів.

На даний момент це все відомі мені рішення, які зазвичай дозволяють вирішити проблему. Більшість ситуацій, в яких Windows 10 не вимкнено, пов'язане з відсутністю або несумісністю окремих драйверів чіпсетів (тому це завжди варто перевірити). Випадки з монітором, що не перетворюється, з підключеним геймпадом схожі на якусь помилку системи, але я не знаю точних причин.

Примітка. Я забув інший варіант-якщо з якихось причин ви вимкнули автоматичні оновлення Windows 10, і він встановлюється в оригінальній формі, то, можливо, варто його оновити: багато подібних проблем зникають у користувачів після наступних оновлень.

Я сподіваюся, що описані методи, описані одному з читачів.

Як відключити групу вкладок у мобільному браузері Google Chrome Mobile
Google браузер використовує майже ⅔ користувачі Інтернету. Справа в тому, що браузер Chrome має досить зручне застосування для всіх типів пристроїв - ...
Найкращі читачі для Android
Читання книг добре, але в електронній версії це також зручно. Тут все просто - знайдіть літературу у форматі FB2, EPUB або PDF, завантажте, відкрийте ...
Резервне копіювання та реставрація меню «Пуск» Windows 10 за допомогою утиліти макета «Пуск» Резервного копіювання
Намагаючись виконати роботу з Windows 10 максимально комфортними при використанні декількох комп'ютерних пристроїв Microsoft реалізувала в ньому механ...