Windows Server 2016

Вікна моніторингу жорстких дисків у Windows

Вікна моніторингу жорстких дисків у Windows

Сучасні версії Windows збирають інформацію про стан жорстких дисків комп'ютера через SMART та можуть повідомити користувача про наявність проблем. Поміркуйте, як виглядає сповіщення про фізичні проблеми з жорстким диску та як використовувати PowerShell та командний рядок, отримують розумну інформацію про здоров'я ваших дисків через побудовані заняття WMI.

Більшість сучасних жорстких дисків (включаючи HDD, SSD, NVME SSD) підтримують технологію основного тестування та аналізу держави С.М..R.Т (Самоніторинг, аналіз та звітність). Контролер диска оцінює стан фізичних характеристик диска, а Windows може отримати доступ до цих даних через WMI.

Зміст:

Розумна інформація доступна лише для місцевих фізичних дисків (пристрої ATA /SATA). Зовнішній LUN, підключений через волоконний канал, ISCSI, RAID або мережеві приводи в основному не повідомляють про розумний статус.

Помилка Windows виявила проблему на жорсткому диску »

Диски диспетчера диспетчера диспетчера та діагностичної політики Windows за замовчуванням та служба діагностичної політики. І якщо один із дисків поверне статус Прогнозний збій, ОС запускає завдання планувальника Microsoft-Windows-diskdiagnosticResolver (\ Microsoft \ Windows \ diskdiagnostic), який відображає повідомлення:

Windows виявила проблему жорсткого диска, негайно створити резервну копію всіх файлів, щоб запобігти втраті інформації. Потім зверніться до виробника комп'ютера для заміни або ремонту жорсткого диска.
Windows виявила проблему жорсткого диска, негайно створити резервну копію своїх файлів, щоб запобігти втраті, а контакт з комп'ютером Manaufacture, щоб визначити, чи Юнд Латд, щоб відремонтувати репоратор DIS.

У цьому випадку подій є повідомлення про тип:

Драйвер виявив, що пристрій \ пристрій \ harddisk1 \ dr1 передбачив, що він вийде з ладу. Негайно створити резервну копію своїх даних та замінити свій жорсткий диск. Невдача може бути неминучою.
Діагностика диска Windows виявила s.М..R.Т. Несправність на диску ... (томи E: \). Цей диск може зазнати невдачі; Резервне копіювання комп’ютера зараз. Усі дані про жорсткий диск, включаючи файли, документи, зображення, програми та налаштування, можуть, якщо ваш жорсткий диск не вдасться. Щоб визначити, чи є жорсткий диск, який слід відремонтувати чи замінити, зверніться до виробника вашого комп’ютера. Якщо ви не можете створити резервну копію (наприклад, у вас немає компакт -дисків або отерир -резервних засобів масової інформації), ви зможете закрити комп'ютер і перезапустити, коли ви доступні. Тим часом не зберігайте критичні файли на цьому диску.

Статус Прогнозний збій говорить, що одна з характеристик диска (наприклад, механічне знос) не відповідає еталонним значенням та ймовірністю цього відмови диска в майбутньому.

У цьому випадку рекомендується створити резервну копію даних з цього диска в окрему середовище. Потім виконайте дискову перевірку, використовуючи стандартну розумну утиліту від виробника (або універсальних утиліт типу CrystaldiskInfo), перевірте носія за допомогою CHKDSK.

Ви можете ввімкнути або відключити зняття цього користувача, використовуючи спеціальний параметр групової політики Діагностика диска: Налаштування рівня виконання У адміністративних шаблонах GPO -> Система -> Трблешування та діагностика -> Діагностика диска.

Найчастіше, щоб отримати інформацію про стан дисків у Windows, використовуються третя програми (наприклад, Crystaldiskinfo, Hdtune та T.D.). Такі програми дійсно дозволяють отримати багато інформації про диски.

Наприклад, я можу дізнатися решту ресурсу SSD. Поточне значення загального хоста пише - 507 ГБ. Виробник гарантує максимальний ресурс запису для цієї моделі SSD 300 ТБ. Тож диск носить менше 0.2%. Період використання дискотеки лише 108 годин.

Отримання параметрів розумного жорсткого диска через клас WMI

Ви можете отримати доступ до Windows до розумних дисків, використовуючи вбудовані засоби.

Інформація про стан дисків комп'ютера можна переглянути через панель управління панеллю управління \ система та безпека \ безпека та технічне обслуговування (у тому ж розділі є інформація про стан звітності про помилки Windows).

У моєму випадку все в порядку з дисками, t.до. У розділі стану приводу вказується: Гаразд, всі диски працюють належним чином .

Як ми сказали вище, Windows збирає розумну інформацію з дисків і дозволяє отримати доступ через WMI.

BIOS/UEFI для дисків повинні включати розумну підтримку.

Відкрийте командний рядок з правами адміністратора та виконайте наступну команду, щоб отримати умову всіх дисків:

Wmic diskdrive отримайте статус

У цьому випадку з дисками все добре. Якщо ні, то буде поганий, невідомий або статус опір.

Якщо з’являються помилки при обробці WMI, спробуйте відновити сховище WMI.

Ви можете отримати інформацію про ймовірну відмову жорсткого диска через клас WMI MSStorageDriver_filurepredStatus:

WMIC /Простір імен: \\ root \ wmi шлях msstoragedriver_filurepredstatus

Якщо контролер диска не бачить проблем з димом, значення Передбачити Він повинен бути рівним помилковий.

Цей самий клас можна взяти інтерв'ю за допомогою PowerShell:

Get -wmiobject -namespace root \ wmi -class msstoragever_filureprepredstatus

Якщо значення прогнозування = правда, зверніть увагу на причину помилки, код якого вказаний у параметрі Розум. Розшифровка коду помилки Прогнозначення залежить від постачальника. Інформацію про деякі помилки можна знайти у вікі (https: // en.Вікіпедія.Org/wiki/s.М..R.Т.#Ata_s.М..R.Т._Attributes).

Значення деяких дисків надійності дисків можна отримати за допомогою наступного коду PowerShell:

Get-Disk | Foreach $ _ | Get-storagereliabilitycounter | Список формату

Ви можете відображати інформацію лише про певні характеристики:

Get-PhysicalDisk | Get-storagereliabilitycounter | Виберіть -Object -Property DeviceId, знос, читання, читання, обрані, записи, що пишається, записуючи, температура, температура, температура | Фута

Ви також можете отримати загальну інформацію про диски через Get-PhysicalDisk:

$ (Get-PhysicalDisk | Виберіть *) [0]

Раніше ми показали, як отримати інформацію про несправний диск у Windows Server S2D за допомогою Get-PhysicalDisk та замінити його:

Get-PhysicalDisk | Що -Object $ _.HealthStatus -ne 'здоровий'

Використовуючи команди даних WMI та PowerShell, ви можете налаштувати збір даних про стан дисків на комп'ютерах користувачів для проактивного моніторингу. Ви можете створити сповіщення для системи моніторингу (наприклад, Zabbix, Nagios, Icinga та T.D.(.

Найкращі програми для проектування будинків
Щоб створити дуже високоякісний проект, не потрібно користуватися послугами професійних архітекторів та давати багато грошей. Вам допоможуть програми ...
Як друкувати документи в Windows 10
Сьогодні ми розповімо, як встановити та налаштувати принтер у Windows 10 та надрукувати необхідні документи. Встановіть принтер Найчастіше, підключуюч...
Як прискорити роботу віртуальної машини
До віртуальних машин Віртуальна скринька, Робоча станція VMware або Гіпер-V Вони працювали стабільно і без замерзання, вони повинні мати в своєму розп...