Прасувати

Найкращі відеокарти 2021 року

Найкращі відеокарти 2021 року

Відеокарта -це особливо важливий компонент комп’ютера для всіх, але, зокрема, для тих, хто хоче грати в сучасні ігри, робити відеофайли або працювати з трьомавимірною графікою. У цій статті ми детально розкажемо, як вибрати відеокарту та за якими параметрами прискорювач відео варто вибрати для конкретних цілей, ми дізнаємось, як технології розвиватимуться в майбутньому, що також корисно для того, щоб зробити правильний вибір.

Тепер ви можете придбати найдешевший графічний адаптер на кілька тисяч рублів, а топ -варіанти можуть коштувати до декількох сотень тисяч. Не варто купувати найдорожчу відеокарту - все залежить від того, що ви збираєтеся використовувати її та яка роздільна здатність вашого монітора.

Як вибрати відповідну відеокарту

Якщо ви збираєтеся придбати готовий комп'ютер у магазині, то, швидше за все, вам запропонують недорогий варіант з графічним прискорювачем відеофайл або 3D графіка. Для таких цілей знадобиться окрема відеокарта, встановлена ​​у відповідному роз'ємі на материнській платі.

Як вибрати відеокарту для комп’ютера? Обидва типи відеокарт -вбудовані або дискретні несуть відповідальність за обробку графіки, а також можуть "допомогти" процесору під час обробки відео або тривимірної графіки. Більшість прискорювачів зараз працюють за допомогою двох виробників процесорів - це NVIDIA та AMD. Центральний процесор позначається процесором абревіатури, а графічний в свою чергу GPU.

Відеокарти, виготовлені виробниками графічних процесорів, називаються посиланнями - з англійської довідки про слово - що означає "базовий", "посилання". NVIDIA має такі картки під назвою Видання засновників, а AMD - Radeon. Акселератори, створені на основі цих процесорів.

На перший погляд, може здатися, що найкращим рішенням було б придбати карту, створену виробником графічного процесора, але в більшості випадків партнери демонструють продуктивність краще, ніж довідкові моделі.  Компанії намагаються вдосконалити основну версію, наприклад, додайте гарне охолодження та виробляють розумне прискорення.  Як вибрати правильну відеокарту для ПК?  Доведеться з’ясувати всі нюанси.

Дискретні відеокарти

Відеокарти, вбудовані в процесор, досить придатні для проникаючих завдань, але для більш серйозних операцій потрібна дискретна відеокарта. Щоб грати в вимогливі ігри, швидко обробляти відео, а також працювати з кількома моніторами, вам потрібно мати досить потужний графічний акселератор.

Окрім звичайних відеокартів, є професійні прискорювачі відео. Ви можете грати на них в іграх, але вони найкраще покажуть себе у професійних завданнях з обробки графіки. Такі картки дорожчі, ніж зазвичай, і має сенс купувати їх лише в тому випадку, якщо ви займаєте професійні завдання для обробки тривимірної графіки, а також для використання в робочих станціях з потребою в складних розрахунках та розвитку алгоритмів штучного інтелекту.

Яка відеокарта краще для ігор? Відеокарти Game Nvidia - це лінія під назвою GeForce та Radeon для AMD, у професійному сегменті Nvidia Titan, Quadro та Amd Radeon Pro або Radeon екземпляр.

Варто зазначити, що для обробки відеофайлів та інших професійних завдань краще вибрати відеокарту з графічним процесором NVIDIA, оскільки не всі програми навчилися використовувати продукти AMD для обробки даних. Ситуація поступово змінюється на краще, додатки можуть використовувати графічні процесори AMD, але поки що не всі розробники реалізували цю можливість.

Правильний вибір прискорювача відео

Правильний вибір відеокарти - це непросте завдання. Перш ніж розглянути різні моделі відеокарт, варто згадати параметри, за допомогою яких слід вибрати прискорювач перед покупкою. Одним з найважливіших факторів є роздільна здатність вашого монітора.

Роздільна здатність - це кількість пікселів, точки, з яких створюється остаточне зображення. Чим більше з них, тим красивіше виглядає картина, але, у свою чергу, тим складніше буде відеокарта для виходу зображення на монітор.

На сьогоднішній день найпоширеніші резолюції - 1080p, 1440p та 2160p. Ці числа означають кількість пікселів вертикально.  Не важко обчислити, що відобразити зображення у роздільній здатності 2160p порівняно з 1080p відеокарта повинна обробляти приблизно вдвічі більше пікселів, що значно впливає на остаточну продуктивність. Для великих резолюцій знадобиться відеокарти з високою потужністю.

Дивіться також: ми вибираємо відеокарту для процесора.

Частота годинника та розмір пам'яті відео

Вибираючи відеокарту, має сенс звернути увагу на частоту пам'яті та процесора, чим вище, тим краще. Однак за цим параметром можна порівняти лише пристрої одних і тих же моделей, оскільки нова відеокарта з вдосконаленою архітектурою може працювати з меншою частотою, але її продуктивність буде більшою порівняно зі старими моделями.

З розміром відео пам'яті все набагато простіше. Карти, що мають пам'ять відео з 4 гігабайт, дозволять вам комфортно грати майже у всіх сучасних іграх на моніторах низької та середньої роздільної здатності. Варто також зазначити, що деякі ігри мають спеціальний набір текстур для високого екрану, використовуючи такі текстури з відеокартою з обсягом 4 гігабайт, це не буде працювати набагато більше.

Загалом, ми можемо сказати, що сучасні ігри та такий гарний вигляд без текстур високої роздільної здатності, але якщо вам потрібна велика якість. Великий обсяг відео пам'яті також корисний при обробці відео чи графіки у професійних програмах.

Freesync та G-Sync Technologies

Ці технології є спеціальною функцією, яка підвищує гладкість картини при русі, вони в основному користуються попитом. Freesync та G -Sync - це ті самі технології різних компаній - Freesync - це AMD, G -Sync - NVIDIA COMPANY. Вам потрібно зосередитись на підтримці цих функцій за допомогою монітора та придбання відеокарти, яка підтримує ту саму технологію, що і ваш монітор. Ви можете обійтися без цих функцій, зображення на вашому екрані не буде поганою якості, але за допомогою цих технологій це буде виглядати краще.

Оновлення існуючого комп’ютера

Щоб оновити існуючий комп'ютер, замінивши або встановлюючи додаткову відеокарту, вам потрібно переконатися, що ваша материнська плата має роз'єм PCI-E. Він на всіх сучасних материнських дошках, і навіть на дошках, випущених 10 років тому. Інша справа - версія цього роз'єму та швидкість його роботи. Найпоширеніший варіант - версія 3.0 зі швидкістю 16x. Нова версія роз'єму 4.0 порівняно зі старим має чудові показники і може призвести до підвищення продуктивності до 10 % в іграх. Найбільший приріст спостерігається в іграх з хорошою графікою та на великих резолюціях. Швидкість роз'єму для повної спровоженої роботи повинна бути 16x.

Дивіться також: 6 найкращих програм тестування відеокартів.

Окрім наявності потрібного роз'єму, ви також повинні перевірити, чи буде ваша нова відеокарта вписується в комп'ютерний корпус. Для цього вам просто потрібно виміряти простір для відеокарти довжиною, шириною та висотою. Деякі виробники встановлюють спеціальні системи охолодження, саме тому такі картки можуть не вміститись у стандартному випадку.

Особливу увагу слід приділяти живленню. Офісні комп’ютери та системи з вбудованими відеокартами, як правило, оснащені джерелами живлення з низькою потужністю, і, швидше за все, потрібно замінити ВР. Вам потрібно буде визначити, яке джерело живлення для певного прискорювача відео ви можете ознайомитись із документацією відеокарти або використанням калькуляторів потужностей в Інтернеті.

Ви також повинні перевірити, чи є джерело живлення відповідна пробка з достатньою кількістю контактів. Для відеокарт з низькою потужністю зазвичай достатньо штекер з 6 контактами, а високопродуктивні відеокарти можуть навіть потребувати 2 вилки з 8 контактами живлення. Деякі прискорювачі мають у наборі адаптера, що дозволяє підключити відеокарту з двома восьми контактними роз'ємами додаткової потужності через одну.

З'єднувачі відеокарти до монітора

Відеокарти можна підключити до монітора за допомогою різних кабелів - VGA, DVI, HDMI та DisplayPort. VGA та DVI - найдавніші стандарти, сьогодні більшість відеокарт використовують з'єднання за допомогою HDMI та DisplayPort, тому перед покупкою слід перевірити, які роз'єми є у вашого монітора. Якщо необхідний варіант не є, ви можете використовувати адаптери, вони недорогі, але часто виникають проблеми з ними, доцільно не використовувати їх.

Щоб з'єднати монітори з роздільною здатністю 4K, вам потрібно буде підтримувати стандарти принаймні HDMI 2.0a або Displayport 1.2/1.2A. Якщо відео -адаптер оснащений більш новими версіями цих роз'ємів, наприклад, HDMI 2.0b або Displayport 1.4, тоді це ще краще. Більшість сучасних відеокартів, випущених за останні два роки, мають такі роз'єми на складі.

На сьогоднішній день лише стандартний показник 1.4 дозволить вам грати у роздільній здатності 4K з частотою оновлення 60 Гц і вище, а також перевищувати цю частоту при роздільній здатності 1440p за допомогою технології G-sync. Якщо ви збираєтеся грати на таких дозвоках, то ви обов'язково повинні зняти відеокарту з виходом версії DisplayPort щонайменше 1.чотири.

Віртуальна реальність

Пристрої віртуальної реальності все ще менш вимогливі до відеокарт, ніж монітори з роздільною здатністю 4K, однак для нормального використання шоломів віртуальної реальності потрібні більш високі частоти кадрів, тому вимоги все ще відносно високі. Для комфортної гри відеокарта повинна мати можливість випускати щонайменше 90 кадрів у грі з роздільною здатністю близько 2160 х 1200 пікселів.

Відеокарти Nvidia у нових моделях лінії GeForce RTX оснащені портом під назвою Virtoallink. Це останній стандарт з'єднання, але є так багато шоломів віртуальної реальності з підтримкою такого з'єднувача, вони, швидше за все, з’являться в майбутньому. Цей фактор слід враховувати при виборі відеокарти.

Високі монітори

Зовсім недавно монітори мали стандартну частоту оновлення 60-75 Гц, але зараз на ринку з'явилися екрани з частотою 120 Гц, 144 Гц та 240 Гц. На таких моніторах зображення є більш плавним, вони будуть корисні для електронних спортсменів, коли кожна мить у грі має велике значення. З появою високочастотних моніторів, запит на продуктивність відеокартів збільшувався багато разів.

Позначення моделей відеокарт

Якщо ви не збираєтеся грати в ігри, займайтеся відео встановленням або працюєте з 3D -графікою, то будь -яка вбудована відеокарта підходить для вас. Для вимогливих завдань вам потрібна дискретна, окрема відеокарта. Серія відеокарт GTX та нова серія RTX на сьогоднішній день можуть вважатися релевантними. Нове покоління є більш продуктивним і набагато дорожче.

Серія відеокартів Nvidia позначена наступним чином

Розглянемо маркування, використовуючи приклад картки GTX 960 TI.

Перша цифра або перші два цифри вказують на покоління, а наступні 2 цифри - це серія. Скорочення Ti означає вдосконалену версію моделі.

Тобто, GTX 960 TI - це карта серії 9 -го покоління 60, покращена.

У межах одного покоління моделі з більшою кількістю вона завжди є більш виробничою, ніж їх попередники. Наприклад, GTX 960 буде більш продуктивним, ніж GTX 950, а GTX 970 є більш продуктивним, ніж GTX 960. Те саме з новими поколіннями, які вже мають дві цифри в позначенні, наприклад, GTX 1060 буде більш продуктивним, ніж GTX 1050. Це в межах одного покоління, і якщо ми порівнюємо різні?

Тут все трохи складніше. Наприклад, GTX 780 показує більшу продуктивність, ніж навіть GTX 1050, хоча він більше старший для 2 поколінь. Найкраща відеокарта GTX у продуктивності - це не остання модель рядка - GTX 1660 TI та карта, випущена за 2 роки до неї - GTX 1080 TI. Більше того, останні є більш потужними понад 50%. Вибираючи між картками з порівнянною продуктивністю, завжди краще вибрати нове покоління, оскільки такі картки споживають менше електроенергії і менше розігріваються.

Найпростіший спосіб порівняти продуктивність графічних прискорювачів на спеціальних сайтах, таких як технічні.Місто або GPU.userbenchmark.Com

Відеокарти AMD мають власне позначення поколінь та моделей, що трохи схоже на маркування Nvidia, наприклад, карта RX 570 буде менш виробничою, ніж RX 580 тощо. Щоб зрозуміти всі імена моделей та поколінь, не має великого сенсу та користі, оскільки в кінцевому підсумку при виборі краще зосередитись на реальних тестах та порівнянні на вищезазначених сайтах.

Система охолодження

Раніше найкращі бюджетні графічні картки були обладнані двома вентиляторами, і тепер більшість карт доступні з системою охолодження з 2 або 3 вентиляторами. Якщо у вас є добре розбита справа, то проблеми з картками з двома шанувальниками не повинні виникати.

Якого виробника вибрати

На сьогоднішній день існує така ситуація, що неможливо порадити конкретному виробнику карт, усіма видатними брендами, такими як ASUS, MSI, EVGA, SAPPHIRE, GIGABYTE, PALIT, XFX та ZOTAC, зберігаються на належному рівні. Єдине, що ви можете порадити, -це не купувати відеокарти маловідомих брендів, хоча багато людей без проблем використовують такі прискорювачі.

Іноді можна наткнутися на підробки. Програма GPU-Z допоможе перевірити автентичність відеокарти, вона здатна визначити, чи відповідає відеокарта тому, що вказане на її ім'я, і ​​у випадку невідповідності визначає карту як підробку.

Конкретні моделі

Які картки можна рекомендувати купувати? Ми пропонуємо вам такий вибір:

Бюджетний варіант з найбільш мінімальною продуктивністю, щоб ви могли хоча б якось грати в небезпечні ігри, такі як CS GO та подібні онлайн -проекти в мінімальних налаштуваннях у FullHD - це NVIDIA GTX 750 TI або AMD Radeon R7 370

У середньому сегменті можна порадити GTX 1660 або RX 5500 XT карт, вони дозволять вам грати із середніми налаштуваннями майже у всіх іграх на середньо розміщеній резолюції монітора.

У верхньому сегменті слід звернути увагу на картки RTX 3070 та RX 6800 XT. Це майже найкращі відеокарти для ігор, які підтримують новітні технології. Вони дозволять вам грати в вимогливі ігри на високих резолюціях.

Висновок

Звичайно, найкраще придбати найпродуктивнішу відеокарту, але в цьому випадку вам доведеться переплатити. Вибір графічного адаптера вартий цього з точки зору коефіцієнта виробництва цін. Оскільки ціни постійно змінюються, особливо під час зростаючої популярності видобутку, це не має жодного особливого значення, щоб запропонувати конкретні варіанти. Виберіть кілька карток, придатних для ваших потреб, і після цього порівняйте їх ціну та продуктивність. Найкращим вибором буде карта, яка має найкраще.

Корисно знати: як дізнатися свою відеокарту на Windows 10. 

З цього приводу перегляд відеокарт закінчилося, ми сподіваємось, що ця стаття допоможе вам вибрати правильний графічний прискорювач.

Перегляди допису: 270
Як видалити обліковий запис Google
Іноді настає час розлучитися зі своїми обліковими записами. Хтось їх змінює, і хтось просто перестає використовувати через небажання асоціюватися з пе...
Чотири непохитні можливості завдань Windows 10
Існує корисність для управління процесами та отримання інформації про них у Windows 10 TaskMgr, відомий як Диспетчер завдань. Вам, мабуть, довелося ви...
Функція VRR у Windows 10 та як це ввімкнути
У версіях Windows 10 1903 Microsoft Developers зробила наступний крок до геймерів, впровадивши нову функцію в цій версії системи Змінна швидкість онов...