Прасувати

Найкраща материнська плата 2021

Найкраща материнська плата 2021

Давайте поговоримо про одну з найважливіших компонентів будь -якого ПК. Ми дізнаємось, як вибрати материнську плату, навіщо це потрібно, чому вам потрібно суворо ставитись до вибору дошки, і, звичайно, поглянути на найкращі пристрої, доступні на ринку у 2021 році.

Що таке материнська плата і чому вона потрібна?

Якщо в двох словах, то материнська плата - це платформа, на якій базуються інші компоненти. Це підключення посилання, яке дозволяє різним пристроям, такими як процесор, відеокарта або жорсткий диск для взаємодії між собою та передавати дані.

Але це не все. Крім усього іншого, є порти для підключення периферійних пристроїв, системи охолодження компонентів, модулів для підключення до Інтернету (щось у дусі мережевої картки) та передача звукових сигналів (для чого використовувалася звукова карта) для збільшення Частота оперативної пам’яті (оперативної пам’яті) та інших комп'ютерних запасних частин. Це важливий пристрій, вибір якого слід реалізувати як вибір процесора чи відеокарти.

Це залежить від нього, яке обладнання ви можете використовувати на своєму ПК, наскільки ефективно воно буде працювати, які можливості будуть доступні за замовчуванням та які технології зможуть користуватися.

Як вибрати материнську плату?

Вибір залежить від маси параметрів. Вам потрібно врахувати вартість, мету покупки тощо.П. Але є три ключові критерії, які важливо враховувати при аналізі ринку та вивчення доступних моделей:

Материнські дошки не є універсальними. Деякі моделі підтримують процесори Intel. Інші підтримують процесори AMD. Ваше завдання - вибрати правильний варіант для ваших вимог. Залежно від того, яку чіп ви будете поставити. Це не буде працювати над обдуренням системи, тому завжди заздалегідь дізнайтеся, який тип чіпсета та розетки використовуються на пристрої пристрою, який вас цікавить.

Тут ви повинні вирішити, що для вас важливіше: компактна системна одиниця або великий набір портів та слотів для запасних частин. У дусі Micro ATX та Mini Itx є формати пластин, які можуть бути встановлені в невеликому корпусі ПК та заощадити на столі. І ви можете придбати стандартний ATX та вміст із збільшенням кількості USB -входів та слотів для оперативної пам’яті.

Якщо ви бачите, що якась плата підтримує Optane пам'яті, але ви не знаєте, що це таке. Тоді не переплачуйте. Крім того, не оплачуйте додаткові порти USB або порти Thunderbol, якщо вони вам не потрібні. Це додаткові витрати, які не окуплять себе.

Дивіться також: Як дізнатися модель материнської плати комп'ютера.

Найкращі материнські плати в 2021 році

А тепер давайте перейдемо до найцікавішого. Давайте подивимось прямо на дошку. Цей розділ статті розділений на дві частини. У першій частині розглянемо найкращі дошки всіх, що пропонуються на ринку, незалежно від їх ціни та мети. По -друге - поговоримо про бюджетні версії.

Короткий огляд найкращих материнських плат

Для початку давайте перейдемо до списку найкращої материнської плати взагалі. Це своєрідний короткий огляд ринку, який є узагальненим модельним діапазоном найуспішніших моделей дощок.

Звичайно, на ринку є набагато більше рішень, багато з яких можуть здатися більш придатними для інших користувачів, але, зокрема, цей зразок базується на думках тисяч покупців, а також на матеріалах фахівців та статей із спеціалізованих публікацій, присвячених присвячених до технологій та компонентів для ПК.

Asus rog maximus xiii герой

Не найдешевший варіант, але це чудово як найбільш універсальне рішення. За його вартість в межах 40 000 рублів власник цієї моделі отримає найбагатший набір варіантів, включаючи покоління Wi-Fi 6, стандартні порти PCIE 4.0, повний набір портів (включаючи два Thunderbolt), підтримка SSD для M.2 і t.П. Найбільш збалансоване рішення для тих, хто потребує материнської плати, на основі якої ви можете створити ПК з тривалим перспективним використанням та подальшим вдосконаленням.

MSI MEG Z490 BODINY

Найкращі ринкові дошки можуть коштувати користувачеві ціле статок. Богоподібно - лише приклад плати, яку вам доведеться піти зламати. Але вибір на користь цього дітища MSI гарантує найвищу продуктивність та підтримку новітніх технологій. Більшість професійних видань називають цю плату найкращим рішенням на ринку. Зокрема, для тих, хто збирає всю систему на основі компонентів Intel і потребує вдосконаленої системи охолодження. Включаються всі сучасні компоненти, зручне розгону та інші радості. Правда, вам доведеться заплатити близько 80 000 рублів.

Gigabyte Z490 Ігри X

Дешевший варіант для тих, хто не має жодної колосальної суми. Недорога материнська плата, яка дозволяє зібрати порівняно просту, але все-таки ефективну систему, яка підходить навіть для встановлення ігрового обладнання, а не лише для дешевих компонентів, що використовуються для складання бюджетних офісних комп'ютерів без будь-яких підказок високої швидкості роботи. Тут у нас є три роз'єми PCIe 3.0, 4 слоти для SSD-депутатів формату m.2, шість портів STATA та 4 слоти для стандартної пам’яті RAM DDR4. Ви можете підключити до 128 ГБ оперативної пам’яті. І все це близько 20 000 рублів.

MSI MPG Z390M Ігровий край змінного струму

Ще одне рішення для тих, хто не готовий витратити занадто багато грошей на материнську плату, але в той же час хоче отримати чітку платформу для складання ПК. Ця материнська плата належить до серії Micro-Atx. Він відрізняється від більшості інших моделей своїх розмірів. Тобто ці дошки були цілеспрямовано створені для розміщення в більш компактних будівлях. Для компактності вам доведеться заплатити наявність деяких портів та технологій. Наприклад, є лише 2 слоти m.2 замість звичайного 4. Ціна вийде з сили 20 тисяч. Правда, важко знайти пропозиції для продажу.

Asus rog strix Z390-i ігри

Шикарне рішення для тих, хто хоче розмістити потужну материнську плату з підтримкою найпродуктивнішого обладнання в максимальному компактному будівлі комп'ютера. Майже безкомпромісне рішення для тих, хто не має гострого питання грошей. На відміну від інших систем Mini-ITX, в іграх Asus Rog Strix Z390-I ви можете негайно розмістити 64 ГБ оперативної пам’яті, коли в інших подібних дошках розміщується не більше 32 ГБ в інших подібних дошках. Також система без проблем (в дусі невідповідної системи охолодження та t.П.) підтримує стандарт М.2 для підключення SSD та оснащені кількома портами USB 3.1. Правда, все це досить дорого. Доведеться дати щонайменше близько 40 тисяч рублів.

Asrock x570 Phantom Gaming x

Дуже гарне рішення для тих, хто планує створити свої ігрові ПК навколо процесорів AMD та іншого сумісного обладнання. З очевидних переваг можна відрізнити дуже адекватну вартість. Здається, це адекватно, оскільки буде важко знайти більш цікавий продукт з точки зору співвідношення цін та якості. Тут Асрок перевершив себе і видав прохолодний набір мікросхем у не надто дорогому пристрої. Підтримка Wi-Fi 6, ефективна система охолодження, підтримка сучасних стандартів передачі даних тощо.П. І все це близько 27 000 рублів.

Гігабайт Aorus x570 майстер

Aorus має всі шанси стати чудовим ядром для дуже потужного комп’ютера. У той же час, придбання такого пристрою не потрапить у гаманець занадто сильно. Це те, що називається майбутньою моделлю від середнього сегмента цін. Тобто пристрій, який є відносно бюджетним, але обладнаний так, що він триватиме на багато років вперед. Оскільки є слоти з можливістю встановити до 128 ГБ оперативної пам’яті, два з'єднувачі для відеокарт та підтримка для третьої генерації AMD Top Models. Існує також підтримка Wi-Fi 6 та багатьох інших цікавих рішень з точки зору вибору вхідних пристроїв та t.П.

Asus Rog Strix B550

Дуже хороший варіант для тих, хто планує зібрати потужний ПК з набором характеристик з нуля, що достатньо для тривалого періоду ефективної роботи та навіть ігор. Чому Asus rog Strix B550-e ігри так добре? Перш за все, повна підтримка третій покоління процесорів AMD Ryzen. Далі - наявність слотів PCIE 4 та PCIE 3. Повне обладнання необхідних портів. Зручна система встановлення та налаштувань. Чудовий візуальний компонент (дизайн дійсно цікавий). Ну, дуже справедлива ціна. Близько 16 000 рублів. Для запропонованих характеристик - це більше, ніж успішна пропозиція.

Asus tuf Gaming b550m-plus

Пристойне бюджетне рішення для геймерів з хорошим набором характеристик та якісних технологій під капотом дошки. За знижкою ви можете придбати за 12 000 рублів, що дуже, дуже добре. Але не всі захочуть заплатити повну суму 16-20 тисяч за цей пристрій. Зокрема, через відсутність нормального видалення тепла з області, де встановлюється SSD-диска. Але решта пристрою проявляється ідеально. Підтримує сучасні технології, охолоджує інші ключові компоненти ПК, виглядає красиво і обладнано технологією шумного розсилення AI для блокування зайвого шуму при використанні мікрофона.

NZXT N7 B550

Одна з найкращих дощок із підтримкою AMD B550. Підходить для тих, хто планує перейти на третє покоління процесорів AMD Ryzen і, як правило, планує побудувати свої ПК навколо обладнання, сумісного з AMD. З приємного, варто виділити підтримку великої кількості сучасних технологій. Наприклад, Wi-Fi 6E вбудований за замовчуванням. Також є 4 слоти для оперативної пам’яті стандарту DDR4. Ви можете встановити до 128 ГБ одночасно. З не стандартних мінусів можна виділити лише відсутність задньої кришки.

ASROCK X299 TAICHI

Досить цікава серія материнських плат на чолі ASROCK X299 Taichi давно привертав увагу геймерів. Це дійсно вражаючий бойовий автомобіль, який може стати платформою для надзвичайно потужного ігрового ПК. Чому? Тому що є слоти для 128 ГБ стандарту DDR4. І що ще важливіше, вони можуть бути прискорені через розгону до частоти 4400 Megage. Не найчастіше явище в дошці. Цей підхід дозволяє досягти безпрецедентної потужності та вичавити максимум будь -яких компонентів. Це, мабуть, одна з найкращих дощок. Якщо гаманець натискає, то такий пристрій, безумовно, може бути безпечно вимкнено.

MSI Creator Trx40

Ще одне надзвичайно дороге, але ефективне рішення для тих, хто потребує найбільш безкомпромісної бази для складання потужного ПК. Тут є цілий набір необхідних технологій. Підтримка декількох відеокарт, слоти для оперативної пам’яті із загальним обсягом до 256 ГБ, декількома форматами для підключення до мережі, ефективною системою охолодження, підтримкою розгону з високочастотними показниками тощо.П. Загалом, ви можете знайти вину з витратами тут. Доведеться дати щонайменше 60 000 рублів для такого дива. Зважаючи на те, що багато ПК мають менше, така покупка не буде доцільною для всіх.

Найкращі недорогі материнські плати

Природно. Багато хто намагається заощадити гроші, але в той же час вони хочуть зробити успішну спробу, а не натрапити на плату за низьку якість. Найкращі представники їх типу збираються в колекціях нижче. Надійний, швидкий, функціональний тощо.П. Напевно є щось на вибір, і вам не доведеться платити занадто багато за цей вибір. Як для ігор, так і не ігрових рішень.

Найкращі картки з найбільш бюджетного сегменту

Тепер давайте перейдемо до вивчення більш цікавого для багатьох категорій материнських дощок. На пристрій, придбання якого може бути комфортно введено майже будь -який бюджет.

Більше того, це не просто набір дешевих платформ для складання ПК, а зубних пристроїв, які ідеально виконують це своїми завданнями, і які не соромляться відправляти до такого верху.

Усі вони в тій чи іншій мірі "найкращі" у своїй категорії. І в той же час вони коштують досить скромних грошей. У Сполучених Штатах ціна на передані дошки не перевищує півтора сотень доларів. Отже, у Російській Федерації ви можете очікувати ціни в межах 15 000 рублів.

Gigabyte B550M DS3H

Першим претендентом на звання найкращого бюджетного плати є Gigabyte B550m DS3H. Універсальний і досить хороший пристрій, який має розетку AM4 і підтримує процесори AMD Ryzen третього покоління. Пристрій продається з довгою гарантією 3 роки.

GIGABYTE B550M DS3H має розмір мікро -ATX типу. Тож ця плата може вважатися досить компактною. Його можна встановити в дуже маленькі комп'ютерні випадки.

Крім усього іншого, є й інші вагомі причини звернути увагу на цю раду. Наприклад, підтримка для третього покоління процесорів AMD Ryzen. Це потужні геймери. Тож не буде складно створити ігровий ПК на основі цього пристрою.

З несподіваних переваг варто відзначити наявність підтримки стандарту PCIE 4.0, тобто ви можете підключити нове покоління компонентів із подвійною швидкістю передачі даних, високоякісним пристроєм для передачі звукових сигналів та дуже надійної збірки, досить важко, щоб вижити протягом багатьох років активного використання.

І тут є шасі для встановлення охолодження води, що значно збільшує здатність розгойдувати плату та компоненти з точки зору продуктивності.

Звичайно, є недоліки. Найважливіший:

Решта - відмінне рішення для відмінних грошей.

Вартість: близько 12 000 рублів

ASROCK B460M PRO4

Ще одна компактна модель для встановлення в невеликому системному блоці. Так, ми говоримо про формат Micro Atx.

ASROCK B460M PRO4 -це материнська плата, яка підтримує чіпсет LGA 1200 та десята -Generation Core Core Core. Тут встановлено чіпсет Intel B460, і він повністю загострений для роботи з відповідними компонентами.

ASROCK B460M PRO4 має багато значущих переваг:

Недоліки висвітлити і взагалі не працюватимуть. Якщо така платформа не передбачає встановлення виключно сучасного обладнання. Це змушує вас витрачати більше коштів на інші види компонентів. Наприклад, на процесорі. Плата не підтримує старі покоління, тому з усім бажанням це не буде працювати, щоб заощадити на чіпі. Пристрій не має інших помітних недоліків. Дуже солідний варіант ваших грошей.

Вартість: близько 8000 рублів

Asrock H470 Phantom Gaming 4

Платформа Full -Format для складання ігрових ПК. Asrock H470 Phantom Gaming 4 відповідає стандарту ATX. Тож це може бути зроблено ядром для комп’ютерів, «упакованих» у стандартних випадках.

Пристрій підтримує Intel LGA 1200. Це означає, що десята покоління може використовуватися як процесор. Плата продається із скороченою гарантією всього за один рік.

Чи варто купувати цей варіант? Це варто, якщо ви хочете якісно зібрану плату, яка може тривати протягом багатьох років. Якщо вам подобається звук високої якості (в Asrock H470 Phantom Gaming 4, встановлено фірмову систему Nahimic Audio). І якщо вам потрібна підтримка технології пам'яті Optane від Intel.

У комплекті з дошкою є набір програмних засобів для виправлення помилок та налаштувань та компонентів, необхідних для підключення системи рідини.

Недоліки такі ж, як і більшість дощок з цієї категорії. Немає зрозумілого модуля Wi-Fi. Деякі сучасні технології не підтримуються, ну, а гарантія - лише рік. Цього недостатньо для такого значного компонента ПК. В іншому випадку, ASROCK H470 Phantom Gaming 4 NO.

Вартість: близько 9500 рублів.

Gigabyte B450 AORUS M

Один з найнадійніших та найефективніших форматів Micro Atx для встановлення в невеликих системних одиницях.

Gigabyte B450 Aorus M використовує розетку AM4. Вона працює з процесорами AMD першого, другого та третього покоління. Відеокарти Radeon Vega також підтримуються. Це рішення, розроблене для складання ПК на основі компонентів AMD.

Gigabyte B450 Aorus M вважається універсальним рішенням, оскільки він негайно підтримує всю серію чіпів AMD. Немає обмежень щодо встановлення лише останнього покоління чи чогось подібного. Є щось на вибір, і є можливість заощадити, купуючи більш доступний варіант процесора.

Gigabyte B450 AORUS M BUIND ASSULT також чудова. Плата дуже сильна і протистоятиме багаторічній активній роботі. Також підтримує USB-C, охолодження води, адаптоване для роботи з драйвами даних m.2. Загалом, існує повний набір необхідних функцій та варіантів. І все це з розширеною гарантією протягом 3 років.

Пристрій має обмеження щодо кількості встановлених оперативних баранів за кількістю слотів для SSD тощо.П. Візьміть це і підрахуйте, що він залишатиметься актуальним протягом багатьох років, ви не повинні. Це бюджетне рішення для використання тут і зараз, або для створення шалених транспортних засобів від запасів на довгі роки.

Вартість: близько 8000 рублів

Сталева легенда Asrock B450M

Компактний варіант для тих, хто потребує чіпсета AM4 та AMD B450 для підключення процесорів AMD різних смуг.

Сталева легенда Asrock B450M - дуже сильний пристрій. І користувачі та відповідні публікації вдалося перевірити це для сили.

З суттєвих переваг варто відзначити наявність двох слотів для накопичувачів SSD формату m.2, а також порт USB-C. Виявляється, дуже сучасний набір технологій за невеликі гроші.

Але сталева легенда Asrock B450M має дві значні недоліки, які можуть вплинути на ваш вибір, а саме:

В іншому випадку це виявляється повністю стандартним вибором для шанувальників AMD. Якщо вам вдасться взяти знижку на тисячі за 8, то, як правило, отримує велику справу.

Вартість: близько 8000 рублів

Найкращі бюджетні материнські плати для геймерів

Тепер поговоримо про дошки, спеціально розроблені для геймерів. Вони створені таким чином, щоб шанувальники відеоігор могли встановити потужні чіпси та відеокарти, а крім усього, щоб підвищити свою продуктивність через розгону. І хоча часто такі дошки коштують шалених грошей, ви все одно можете знайти щось дуже добре на гаманці. І є навіть щось на вибір.

Gigabyte B450M DS3H

Досить популярне рішення для геймерів, які збирають свій перший ігровий ПК. Це дуже дешевий варіант, хоча не якесь сміття, яке доведеться відправити на сміття через короткий проміжок часу після покупки та налаштування. І це також ідеально підходить для тих, хто планує поставити свіжі чіпси AMD як основну для ігрової платформи.

Технічні характеристики:

З інших переваг варто виділити просту схему зв’язку та налаштувань, яка ідеально справляється зі своїм завданням хоча б зірками з неба і недостатньо. Ця система працює надзвичайно стабільно. Незважаючи на низьку вартість правління, розробники подбали про введення зручного та функціонального BIOS, в якому ви можете налаштувати розгону в декількох пресах. Хороше рішення про ваші гроші.

І недоліки повинні бути записані недостатньою кількістю областей для з'єднання вентиляторів. Система охолодження може бути недостатньо ефективною.

Вартість: 6000 рублів

Asus tuf Z390-плюс ігри

Напевно, найкраща материнська плата із середнього сегменту цін. Майже ідеальний баланс між ціною та якістю. Модель, яка надасть вам підтримку сучасного обладнання, дозволить вам вичавити максимум з підключеної мікросхеми та забезпечити ПК, зібране майбутнє, в якому він триватиме довго як відмінна ігрова платформа.

Технічні характеристики:

Основними перевагами ігор ASUS TUF Z390-Plus є надійність використовуваних компонентів, дуже хороша основна конфігурація, невелика вартість, кілька PCI-кутів та дійсно стабільна робота протягом тривалого періоду часу.

Недоліки дуже конкретні. Наприклад, користувачі відзначають низьку продуктивність у орієнтирах. А також їхні власники ігор ASUS TUF Z390-Plus часто засмучують вбудований Wi-Fi-модуль, який може бути швидшим.

Вартість: 16 000 рублів

Gigabyte Z390 Aorus Ultra

Чудовий вибір для тих, хто планує створити свій ігровий ПК на основі процесорів Intel та іншого сумісного обладнання. Загалом, сумісність з великою кількістю популярних компонентів є однією з найважливіших особливостей гігабайт Z390 Aorus Ultra. Саме ця особливість приваблює більшість покупців дошки.

Технічні характеристики:

Ще один важливий плюс дошки, яку користувачі часто вибирають, - це компетентна підтримка. Ви можете помітно підвищити продуктивність компонентів (процесора або пам'ять) без ризиків для них та інших компонентів. Також власники Gigabyte Z390 Aorus Ultra Note Good Hood Retwork та потужна система охолодження. Це також пояснюється налаштуваннями для налаштувань, які відрізняються від інших таких утиліт з зручністю та чіткою конструкцією.

Недоліки стосуються тих самих аспектів, які стосуються плюсів. Наприклад, розгортання пам'яті обмежене. І суттєво. Багато систем охолодження несумісні з Gigabyte Z390 Aorus Ultra через конкретну конструкцію та матеріали. Ну, з цієї причини ціна здається дещо високою.

Вартість: 20 000 рублів

Asus rog maximus xi герой

Найкраща материнська плата для тих, кому потрібно зібрати справді потужну ігрову машину з мінімальними інвестиціями. Звичайно, мінімальні інвестиції означають адекватну суму, яку може коштувати таке "залізо". Для геймерів це надзвичайно актуальне і вигідне рішення через високоякісне розгортання. Ви можете розповсюджувати мікросхеми та пам’ять на дуже високі частоти. Вбудований у Bios Asus Rog Maximus XI Hero, це дозволяє.

Технічні характеристики:

З переваг дошки можна відрізнити відмінні показники за замовчуванням. Зручне та функціональне BIOS та шикарне вбудоване аудіо обладнання. Ну, дизайн самого "заліза" є досить привабливим. Для прозорих будівель це може бути актуальним.

З реальних недоліків важко назвати щось, крім ціни та великої кількості програмного забезпечення, що включається (і "необхідним", звичайно).

Вартість: 26 000 рублів

Asus rog x570 Crosshair viii Герой

Мабуть, найкраща материнська плата з усіх, чия ціна вражає бюджет відносно слабкий. Так, його ціна далеко не ціна однакової ігри Asus tuf Z390-плюс, але порівняно з найкращими рішеннями в дусі богоподібного. Висока сумісність з різними типами обладнання, величезним парком портів та сучасними технологіями, здатність встановлювати до 128 ГБ оперативних баранів та купа інших мікросхем робить цей пристрій найкращим серед бюджету.

Технічні характеристики:

Власне, набір комунікацій є основною перевагою Ради. Тут їх справді достатньо. Але все руйнується приблизно з досить високою вартістю. Це дійсно потужне рішення для більшості геймерів, але не кожен може собі дозволити. Тут багато здасться зайвим для тих, хто хоче виконати вузький бюджет і краще витратити гроші на інші компоненти. Але пристрій справді цікавий.

Вартість: 31 000 рублів

Замість висновку

На цьому все. Як бачите, вибір материнських плати досить великий. Головне - знайти ідеальне поєднання ціни та якості для себе, а не допускати чіпсетів чи розетків. Тоді Рада триватиме багато років і проявиться як ефективний і надійний компонент ПК.

Перегляди допису: 972
Встановіть батьківський контроль на смартфоні iPhone
Ми говоримо про те, як працює "батьківський контроль" на iPhone і що ви можете налаштувати в ньому. Короткий посібник для однієї з найбільш неоднознач...
Як буде працювати Starlink - Space Internet від Ilon Mask
Переважна більшість людей у ​​цьому світі є споживачами переваг, тоді як їх створення - кілька. Відомий американський інженер та підприємець Елон Маск...
Як заборонити диски та секції в Windows 10, незахищені службою BitLocker
Якщо ви хочете захистити свої дані, скористайтеся шифруванням, принаймні таким же побудованим Вікна Бітлокер. Цей механізм захисту не є ідеальним, але...