Програми та програми

Linux проти Windows 10

Linux проти Windows 10

Зміст

Питання, яке ОС встановлюється на комп’ютері, тривалий час турбує всі категорії користувачів--це стверджує, що продукти Microsoft є не-альтернативними, хтось, навпаки Сім'я Linux. Ми спробуємо розвіяти сумніви (або, навпаки, підтвердити переконання) у сучасній статті, яку ми присвятимо порівняно Linux та Windows 10.

Порівняння Windows 10 та Linux

Для початку ми відзначаємо важливий момент - немає ОС з іменем Linux: це слово (і ще точніше, поєднання слів Gnu/linux) - це ядро, основний компонент, тоді. Windows 10 -це повноцінна операційна система, яка працює на ядрі Windows NT. Тому в майбутньому слово Linux у цій статті слід розуміти як продукт на основі ядра GNU/Linux.

Вимоги до комп'ютерного обладнання

Перший критерій, за допомогою якого ми порівнюємо ці дві системні вимоги.

Windows 10:

Детальніше: Системні вимоги до встановлення Windows 10

Linux: Системні вимоги ОС на ядрі Linux залежать від надбудови та навколишнього середовища - наприклад, найвідоміший дружній для користувачів розподілу Ubuntu у стані коробки має такі вимоги:

Як бачите, він майже нічим не відрізняється від "десятка". Однак якщо ви використовуєте одне і те ж ядро, але вже з оболонкою Xfce (Цей варіант називається Xubuntu), тоді ми отримуємо такі вимоги:

Він вже сильніший від Windows, тоді як Xubuntu залишається сучасною зручною для користувача ОС, і підходить для використання навіть на старих машинах більше 10 років.

Детальніше: системні вимоги до різних розподілів Linux

Налаштування

Багато людей критикують підхід Microsoft до радикальної перегляду інтерфейсу та налаштувань системи у кожному основному оновленні "десятків" - деякі користувачі, особливо недосвідчені, плутаються і не розуміють, куди пішли ці чи ці параметри. Це робиться, відповідно до запевнення розробників, заради спрощення роботи, але насправді часто отримується протилежний ефект. Що стосується систем на ядрі, Linux фіксувався стереотипом, що ці ОС "не для всіх", в тому числі через складність налаштування. Так, певна надмірність кількості налаштованих параметрів присутня, однак, після короткого періоду знайомства вони дозволяють гнучко налаштувати систему для потреб користувачів. У цій категорії немає однозначного переможця - у Windows 10 налаштування дещо дурні, але їх кількість не надто велика, і важко заплутатися, тоді "Диспетчер налаштувань", Але вони розташовані в одному місці і дозволяють тонко відрегулювати систему до їх потреб.

Безпека використання

Для деяких категорій користувачів питання безпеки тієї чи іншої ОС є ключовими - зокрема, у корпоративному секторі. Так, безпека "десятків" зросла порівняно з попередніми версіями основного продукту Microsoft, але ця ОС все ще вимагає наявності принаймні антивірусної корисності для періодичного сканування. Крім того, деякі користувачі бентежать політику збору даних користувачів.

Дивіться також: Як відключити відстеження в Windows 10

З вільною ситуацією з зовсім іншою ситуацією. По -перше, жарт близько 3,5 вірусів для Linux недалеко від істини: шкідливі програми під розподілами цього ядра - сотні разів менше. По-друге, такі програми для Linux значно менше можливостей завдати шкоди системі: якщо доступ до кореневого каталогу, також відомий як коренеп-право, не використовується, вірус не зможе нічого робити в системі. Крім того, програми, написані під Windows, не працюють у цих системах, тому віруси з "десятками" для Linux не жахливі. Одним із принципів випуску за безкоштовною ліцензією є відмовитися від збору даних користувачів, тому з цієї точки зору безпека на основі Linux-це чудова.

Таким чином, з точки зору безпеки як самої системи, так і даних користувачів, ОС у ядрі GNU/Linux значно випереджає Windows 10, і це не враховує конкретні живі зміни, як хвости, що дозволяє майже працювати Немає слідів.

Програмне забезпечення

Найважливішою категорією порівняння двох операційних систем є наявність програмного забезпечення, без якого сама ОС майже не має значення. Усі версії Windows люблять користувачі насамперед для широкого набору прикладних програм: переважна більшість додатків записуються в першу чергу для "Windows", і лише тоді для альтернативних систем. Звичайно, є конкретні програми, які існують, наприклад, лише в Linux, але Windows надає їм певні альтернативи.

Однак ви не повинні скаржитися на відсутність програмного забезпечення для Linux: багато корисних і, що важливо, повністю безкоштовні програми для майже будь -яких потреб, від відео редакторів та закінчення систем управління науковим обладнанням. Однак варто зазначити, що інтерфейс в таких програмах іноді залишає бажати кращого, і подібна програма на Window.

Порівнюючи програмний компонент двох систем, ми не можемо не обійти питання ігор. Не секрет, що Windows 10 тепер є пріоритетним для випуску відеоігор для платформи ПК; Багато з них навіть обмежені "десять" і не зароблять на Windows 7 і навіть 8.1. Як правило, запуск іграшок не викликає жодних проблем за умови, що комп'ютерні характеристики виконуються принаймні мінімальними системними вимогами продукту. Крім того, під Windows парова платформа та подібні рішення інших розробників "загострені".

Linux речі дещо гірші. Так, виготовляється ігрове програмне забезпечення, перенесене на цю платформу або навіть з нуля для неї, але кількість продуктів неможливо порівняти з Windows Systems. Також є інтерпретатор вина, який дозволяє запускати програми, написані для Windows на Linux, але якщо воно справляється з більшою кількістю застосовуваного програмного забезпечення, то проблеми з іграми, навіть важкою залозою, можуть виникати з іграми, особливо важкими або піратами, або Вони взагалі не будуть запущені. Альтернативою Vaina є протонна оболонка, вбудована у версію Linux Steam, але вона далеко не панацея. Таким чином, ми можемо зробити висновок, що з точки зору ігор Windows 10 він має перевагу перед ОС на основі ядра Linux.

Кастамізація зовнішності

Останні як важливі, так і популярність критерію - можливість персоналізації появи операційної системи. Налаштування Windows в цьому сенсі обмежуються встановленням теми, яка змінює кольорові та звукові візерунки, а також шпалери "Робочий стіл" і "Блокування екрана". Крім того, є можливість замінити кожну з цих компонентів окремо. Додаткові можливості інтерфейсу досягаються за допомогою програмного забезпечення третього партії.

ОС, заснована на Linux, є більш гнучкою, і ви можете персоналізувати буквально все, аж до заміни навколишнього середовища, яка відіграє цю роль тут "Робочий стіл". Найдосвідченіші та вдосконалені користувачі, як правило, можуть відключити всю прекрасність, щоб зберегти ресурси та використовувати командний інтерфейс для взаємодії з системою.

За цим критерієм неможливо визначити однозначного фаворита між Windows 10 та Linux: остання є більш гнучкою, і дозволяє робити системні засоби, тоді рішення.

Що вибрати, Windows 10 або Linux

У більшості частин ОС GNU/Linux вони виглядають кращими: вони безпечніші, менш вимогливі до апаратних характеристик, існує багато програм для цієї платформи, які можуть замінити аналоги, які існують лише у Windows, включаючи альтернативні драйвери для певних пристроїв, як пристрої, як а також можливість запуску комп'ютерних ігор. Невиробничий розподіл на цьому ядрі може вдихнути друге життя на старий комп'ютер або ноутбук, який більше не підходить для останніх вікон.

Але важливо розуміти, що остаточний вибір повинен бути зроблений на основі набору завдань. Наприклад, потужний комп'ютер з хорошими характеристиками, який планується використовувати, в тому числі для ігор, під контролем Linux навряд чи повністю розкриє його потенціал. Ви не можете обійтися без Windows, якщо програма має вирішальне значення для роботи лише для цієї платформи, і не працює в певній передачі. Крім того, для багатьох користувачів ОС з Microsoft більш знайома, нехай перехід до Linux тепер менш болючий, ніж 10 років тому.

Як бачите, нехай Linux виглядає краще, ніж Windows 10 відповідно до деяких критеріїв, вибір операційної системи для комп'ютера залежить від цілей, для яких він буде використаний. Ми раді, що нам вдалося допомогти вам у вирішенні проблеми. Опишіть, що вам не вдалося. Наші експерти спробують відповісти якомога швидше.

Чи допомогла вам ця стаття?

Windows - найпопулярніша операційна система, і це досить заслужено. Вона пройшла довгий шлях, постійно вдосконалюючись та розвиваючись. Однак, хоча Microsoft стверджує, що "десяток" є його найкращим творінням, в деяких речах Linux значно перевищує Windows.

1. Зручна реалізація оновлень

Напевно, ми всі знаємо цю ситуацію. Вранці ви вмикаєте комп'ютер, щоб зробити важливу та нагальну роботу, і Windows 10 раптом радує синюватний екран, і напис "Робота з оновленнями" триває. Мабуть, Microsoft натякає на те, що ваші справи можуть зачекати. І якщо у вас немає найпотужнішої конфігурації, оновлення може тривати тривалий час.

Так, з операційної системи вирізали примусове перезавантаження, і тепер ви можете призначити інтервал, під час якого комп'ютер повинен утримуватися від нього. Але все -таки у домашній версії Windows 10 ви не дозволите відкласти оновлення довше 12 годин. Ця необхідність дратує деяких користувачів, що вони вдаються до всіляких хитрощів, щоб вимкнути функцію.

Linux має проблему з довгим оновленням, під час якого ви нічого не можете зробити, відсутня. Усі патчі встановлені на задньому плані під час роботи, серфіт в Інтернеті або слухайте музику, і не заважають використовувати комп'ютер. І перезавантаження після оновлення в Linux відбувається як зазвичай - немає написів "28%, що висіли протягом години. І нарешті, ви можете просто оцінити оновлення операційної системи і не встановити їх - вона не намагатиметься протистояти вам.

2. Проста установка додатків

Вам ніколи не здавалося, що магазин Windows, як це було м'якше, трохи марний? Ні, звичайно, і в ньому, за бажанням, ви можете знайти стоячі програми.

Але здебільшого, коли нам потрібно встановити якусь програму. А потім відкрийте його, дозвольте виконати, поставити кнопку "далі" кілька разів ... купа зайвих дій.

Усі популярні дистрибутиви Linux мають зручні магазини додатків, які завантажують та встановлюють програми з сховищ (мережеві джерела). І це дуже зручно.

Вам потрібно встановити Firefox, Skype або Telegram? Не потрібно шукати їх у Google. Позначте їх у магазині або менеджері пакетів, натисніть одну кнопку "Встановіть", і через кілька секунд вони з’являться на вашому комп’ютері.

Ще одним плюсом сховища Linux є те, що оновлення надходять з одного джерела для всіх програм і встановлюються одночасно. Разом з патчами системи, браузером, відеоплеєром та всім іншим також буде оновлено.

Linux не має ситуації, коли ви запускаєте програму, він пропонує оновити, і вам доведеться чекати, поки не буде завантажена та встановлена ​​нова версія.

3. Відсутність нав'язливих програм

Windows 10 створили величезну кількість So -Called Universal Applications. Деякі з них, як -от "Пошта" та "Календар", можуть бути корисними.

Але навіщо вам потрібен "портал змішаної реальності", якщо у вас немає VR HARP, "3D -інструмента перегляду", якщо ви не модельіст, і Xbox, якщо ви не граєте на консолі з Microsoft? Більше того, у домашніх редагуваннях Windows нові програми, про які ви не запитували, цілком можуть бути встановлені самі, якщо Microsoft вирішить, що вони вам потрібні.

Наявність таких програм у меню "старт" лише дратує, і вони також займають додаткове місце на диску. Звичайно, їх можна вимкнути або зняти, але для цього вам знадобляться час і додаткові рухи тіла.

У Linux такої проблеми немає. Система ніколи не накладе вам певні програми, переконую вас використовувати певний браузер за замовчуванням і встановлювати що -небудь без попиту. Якщо вам потрібна готова система з вбудованими офісами, калькуляторами та гравцями, завантажте розподіл, де все це увімкнено за замовчуванням та використовуйте.

Якщо ви хочете контролювати, що і як буде встановлено на вашому комп’ютері? Почніть встановлювати систему за допомогою чистого інсталятора та позначте з контрольними знаками, які програми вам потрібні, а які ні. Нічого зайвого.

чотири. Невелика вага системи

Windows 10 - це досить важкий варіант, який займає багато місця на диску. В середньому, після встановлення та завантаження всіх оновлень, 25-35 ГБ будуть заповнені в системному розділі. Але вам все одно доведеться встановити браузер, офісну сумку, медіаплеєр і все це в цьому дусі.

Особливо це буде «в захваті» від власників бюджетних ноутбуків з невеликою кількістю внутрішньої пам’яті. Установка ISO -файл Windows 10 важить більше 4 ГБ - цікаво, що вони там засунули?

Наприв. Після встановлення він візьме десь близько 4,8 Гб. І це досить важкий розподіл. А також є дуже крихітні, які їдять не більше 700 Мб.

п’ять. Висока швидкість

Власники не найшвидших та нових комп’ютерів та ноутбуків, на яких встановлено Windows 7, напевно, помітили, наскільки дозвіллям стає оновлення до "десятків". Це особливо очевидно на пристроях без SSD. Коли Windows 10 намагається встановити у фоновому режимі оновлення або завантажувати програми з Microsoft Store, комп'ютер буквально починає "виття" з усіма шанувальниками.

Linux має значно нижчі вимоги до залози і здатний літати навіть на дуже скромних конфігураціях, що робить цю операційну систему ідеальним кандидатом для встановлення на низькій потужності або старих комп'ютерах. Деякі розподіли здатні існувати досить добре на пристроях з кількістю оперативної пам’яті на 128 Мб!

6. Спеціальний інтерфейс

У інтерфейсі Windows 10 мало можна змінити. Ви можете експериментувати з кольором Windows або темою дизайну, додати або видалити плитку в меню "START". Але це, загалом, все. Змініть форму панелей вікон та завдань, перемістіть панель сповіщень з правого краю або змініть щось інше, що ви не зможете. Нам доведеться використовувати те, що придумали дизайнери Microsoft.

Linux надає користувачам майже повне встановлення свободи. У ньому багато снарядів настільних ПК, які можна змінити за бажанням. Якщо ви хочете ультра -модерний інтерфейс з купою прозорості, віконними вікнами та іншими «булочками»? Або, можливо, вам потрібні великі піктограми та елементи меню для сенсорного дисплея? Або віддайте перевагу консервативній та мінімалістичній версії для комп'ютера з низькою потужністю? Вибір чудовий.

7. Гнучке управління

Microsoft вважає, що вона краще знає, як слід користуватися комп’ютером. Кнопки управління Windows розташовані праворуч, і не для того, щоб ви сперечалися з цим. Вибране вікно не можна виправити над іншими (без використання третім -партійних інструментів) - це означає, що вам це не потрібно. Візьміть кнопки відключення та перезавантажте з "старту" до панелі завдань - про що ви говорите? І тут є лише один активний кут - нижня справа, і він перетворює всі вікна. Він не повинен робити нічого іншого.

Навпаки, Linux дозволяє налаштувати власну поведінку інтерфейсу. Якщо ви віддаєте перевагу використовувати активні кути для запуску програм, вам просто потрібно ввімкнути їх у налаштуваннях. Потрібен глобальний рядок меню, як у MacOS? Майже в будь -якій оболонці його можна додати, просто встановивши правильне розширення. Так, що там, навіть порядок та розташування кнопок управління вікном можна змінити.

8. Високий рівень безпеки

Хоча Microsoft зробила багато роботи над підвищенням безпеки в десятці і навіть побудував власний хороший антивірус там, Windows все ще залишається вразливою системою. Саме для неї створюються найбільш віруси та шкідливі програми.

Ще одна проблема з Windows - програмні програми. Ви завантажуєте якусь корисну річ, запустіть інсталятор, безрозсудно дивлячись на контрольні папери, і ви ставите на додаток, чужу домашню сторінку в браузері, купу тюльбарів та розширень, якийсь Yandex.Браузер "і все таке хороше. З такими брудними хитрощами, навіть дуже високоякісними та популярними програмами гріх. Наприклад, той самий гравець AIMP.

Linux майже повністю відсутній для вірусів. Рекламне програмне забезпечення теж не в ньому. І немає необхідності турбуватися про те, що ви зробите щось не так і встановите якусь качку.

дев'ять. Безкоштовні розподіли

Минув час, коли оновлення до Windows 10 можна було отримати безкоштовно. Тепер для ліцензованої домашньої версії "десятків" доведеться заплатити 199 доларів, а за пропедацію ще більше. Якщо ви не готові викласти ці гроші з кишені, і це не дозволяє вам стати піратами совісті, спробуйте Linux.

Ця система абсолютно безкоштовна. Ви можете завантажити будь -який розповсюдження з офіційного сайту, встановити його, і він ніколи не попросить вас грошей і не змусить вас сумніватися.

Звичайно, є кілька дистрибутивів Linux із платною комерційною підтримкою, як -от Red Hat Enterprise Linux. Але вони зосереджені на корпоративному використанні і не потрібні вдома.

10. Безкоштовні програми

Навіть після придбання Windows 10 ваші витрати ще не закінчилися. Далі в рядку - придбання пакету Microsoft Office або якогось графічного редактора, як Adobe Photoshop. Ще один ударний кишеню.

У магазинах додатків Linux просто є купа безкоштовних програм, встановлених одним клацанням. Графічні та офісні редактори, варіанти обробки відео, архіви тощо. Звичайно, безкоштовні аналоги дещо поступаються комерційним, але їм буде достатньо для домашнього використання.

одинадцять. Повна конфіденційність та конфіденційність

Про телеметрію в Windows 10 розбито багато примірників. Система ретельно надсилає інформацію про те, які програми ви встановлюєте, які сайти ви відвідуєте та де ви знаходитесь. Звичайно, ці дані деперсонізовані, і справді все для вашого блага.

Правда, комуючи в налаштуваннях, цю особливість системи можна вимкнути, але немає гарантії, що з наступним оновленням вона знову не активується.

Linux позбавлений телеметрії. У крайніх випадках, в деяких розподілах ви можете вручну надіслати розробникам звіт про помилку, і до цього система запитає вашу роздільну здатність. Однак це не обов'язково відключено.

12. Широкий спектр розподілів

Windows 10, за великим рахунком, існує лише у двох iPostas - Home and Pro (є всілякі підприємства та підприємства LTSB, але вони не для простих смертних). Різниця між ними невелика: Pro версія трохи більше, ніж функції та можливості, але всі вони надійно заховані в кишечнику операційної системи і не особливо цікаві звичайному користувачеві.

Linux дуже різноманітний. Існує велика кількість розподілів, які можуть задовольнити різноманітні потреби. Для зручного домашнього завдання є Linux Mint та Ubuntu, для любителів прекрасних - Кубунту та Неона, для шанувальників усього нового та експериментального - Arch та Manjaro.

І є розподіл для програмістів, для параноїдів, для власників старого заліза, для створення медіа -центрів та домашніх серверів ... є що вибрати. Подивіться, наприклад, на веб -сайті Fairltowatch і подивіться, що з популярного.

Windows 10 не так давно. Більшість користувачів це сподобалось, і це як найбільш раціональна версія операційної системи Microsoft сьогодні. Але не всі люди раді цього оновлення, є ті, хто шукає альтернативи.

У цій статті я хочу розглянути 9 причин, чому ви повинні змінити Windows 10 на Linux. Linux - це платформа з відкритим кодом, на якій базуються багато операційних систем, і ці вісім причин, чому ви повинні залишити Microsoft та перейти на безкоштовне програмне забезпечення.

1. Це безкоштовна операційна система

Усі операційні системи на основі платформи Linux абсолютно безкоштовні. Вам не потрібно витрачати багато грошей, щоб придбати, наприклад, Fedora Linux. Все, що потрібно, - це USB -накопичувач, підключення до Інтернету та невеликі знання, які ви можете отримати на цьому сайті.

Навряд чи є якісь операційні системи, засновані на ядрі Linux, які продаються за гроші. Так, є кілька компаній, що надають Linux за гроші, але це корпоративні розподіли. Що стосується робочого столу, ціна стає 0 доларів. Це чудовий варіант для тих, хто не може заплатити 199 доларів за повну функцію версії Windows.

2. Безкоштовні програми

Величезна кількість безкоштовних програм. Це звучить цікаво, правда? Якщо ви встановите Ubuntu на комп’ютер або ноутбук, ви отримаєте доступ до тонн абсолютно безкоштовного програмного забезпечення. Принцип Ubuntu та Linux в цілому полягає в тому, що програмне забезпечення повинно бути безкоштовним. Програма - Як рецепт приготування кулінарної страви, деякі програми добре виконують свою роботу, інші - не дуже. Коли ви придумаєте нову кулінарну страву, ви ділитесь його рецептом з друзями та знайомими, і кожен може змінити його так, як вони хочуть. Таким чином, програми повинні вільно розподіляти між користувачами без будь -яких обмежень - це основна ідея вільного програмного забезпечення.

Так, я думаю, ви знайдете кілька комерційних, платних програм для Linux, але їх дуже мало.

Windows також має безкоштовне програмне забезпечення, і, як правило, це не програма першого класу. Adobe, швидше за все, ніколи не псує свою Photoshop для Linux. Але у нас є gimp. Це великий проект з відкритим кодом, який розробляється великою кількістю людей. GIMP - відмінний редактор фотографій для Linux також має версію для Windows.

3. Більше безпеки

Величезною перевагою Linux є його ставлення до безпеки. Наприклад, ви не можете встановити будь -яку програму випадково, не вводячи пароля. Все програмне забезпечення, коли додається до розповсюдження та сховища, зазнає ретельної перевірки наявності шкідливого коду. Надійність пакетів контролюється розробниками того чи іншого розподілу, а також, оскільки програми мають з відкритим кодом, будь -який користувач може виявити та інформувати про проблему.

чотири. Працює на старому обладнанні

Ви навряд чи знайдете копію сучасної операційної системи Microsoft, яка почнеться на пристрої з 128 мегабайт оперативної пам’яті. Але Linux цілком може. Якщо у вас старий комп'ютер, несумісний з Windows 10, ви можете встановити на ньому спеціальний розподіл Linux, призначений для старого обладнання. Наприклад, Lubuntu може використовувати дуже мало оперативної пам’яті та дозволяє користувачеві насолоджуватися сучасною операційною системою на старому комп’ютері.

п’ять. Немає централізації

Використовуючи Linux, вам не потрібно мати один обліковий запис для Microsoft, Office 365, Xbox Live, Skype та OneDrive. Вам не потрібно брати участь у чийсь екзейсі, і Linux не переповнений баченням лише однієї компанії. Ви можете вибрати, що використовувати.

6. Серйозне ставлення до конфіденційності

У Windows 10 конфіденційність користувача просто ігнорується. Багато аспектів Windows 10 перетинають цілісність приватного життя користувачів. Кажуть, що це нормально, що вони збирають дані про вас. Microsoft збирає інформацію про місце розташування вашого пристрою, примітки до календаря, повідомлення електронної пошти, тексти та контактну інформацію, і цей список можна продовжувати. Вже написано досить багато про те, як Microsoft обробляє інформацію про приватну користувача в Інтернеті, і ви можете легко знайти цю інформацію.

Якщо ви цінуєте свою конфіденційність, не використовуйте Windows 10. Більшість, якщо не всі розподіли дуже серйозно ставляться до вашої конфіденційності. Ви не знайдете жодної програми, яка збирає вашу особисту інформацію для її фінансової вигоди. Також дуже важливо, щоб якщо будь -який розподіл Linux почне ігнорувати ваше право на конфіденційність, це негайно помітить велике співтовариство розробників і швидко виправлено.

7. Код з відкритим кодом

Більшість, якщо не всі розподіли, розподіляються з відкритим кодом. Інсталяційний диск будь -якого розподілу Linux, швидше за все, не міститиме закритих програм. Це дозволяє безкоштовно передавати операційну систему, а також юридично змінювати її. Це означає, що ви можете змінити свою систему, як тільки захочете.

8. Гнучкість у налаштуванні

Ви коли -небудь хотіли змінити піктограми папки чи програм у WinoDWS? І тип курсорів, екрана входу, завантаження або панель завдань? Або може замінити Standard Explorer на будь -яке інше середовище робочого столу. В операційній системі з Microsoft це неможливо. Ні, ну, звичайно, є третя партія, які дозволяють вам це робити, але в той же час, насправді вони також порушують систему, тому що Microsoft придумала захист, і всі стилі пришиті в стандартних бібліотеках. Щоб змінити що -небудь, вам потрібно замінити ці бібліотеки, і це може призвести до всіх видів глюків.

У розподілі Linux все абсолютно не так, ви можете змінити що завгодно з зображень та теми робочого столу, на екрани завантаження. І взагалі все, що ви можете собі уявити. Як результат, ваша система Linux може стати абсолютно унікальною, що неможливо сказати про Windows 10.

дев'ять. Стабільність

Ми часто стикаємося з різними проблемами в Windows, встановлювали, наприклад, кілька програм чи ігор, і звуковий драйвер полетів, тоді бажана програма не починається, тоді комп'ютер не вмикається, і не було важливих документів і немає Час зараз для посилення. Так, якщо тільки працюючи в Word, не запускайте третьої партії та нічого не завантажуйте, то система буде служити роками. Але навіть тоді реєстр із часом засмічується, і вікна починають сповільнюватися помітно.

У Linux ніщо не зламається, поки ви самі не порушите його випадково або спеціально. Якщо ви хочете, щоб комп'ютер працював, не торкайтеся тих компонентів, які можуть призвести до збоїв, і тому ви маєте повну свободу налаштування інтерфейсу та встановлення програм.

висновки

Щороку є все більше причин переходу з Windows на Linux. І більше немає сумнівів у тому, що Linux перетворився на операційну систему "тільки для хакерів", що кожен може спробувати. Я сподіваюся, що цей список допоможе тим, хто ще не впевнений у тому, чи потрібно відмовитися від Windows 10, і шукати найкращу платформу, яка поважає свободу вибору та недоторканність приватного життя.

Як поставити пароль на папку в Windows 10
Щоб приховати вміст папки, ми будемо використовувати вбудовані інструменти Windows 10 та програми від третій розробників. Існують різні варіанти: від ...
Очікування грошових коштів у Chrome Як усунути проблему
На момент переходу посилання на Гугл хром У нижньому лівому куті ви можете побачити появу ряду повідомлень, що слідують за одним за одним - визначення...
Як підключити дві субтитри у VLC одразу
VLC є одним з найпопулярніших мультимедійних гравців - такі хороші показники та функціональність зробили це. Гравець VLC дійсно має багато додаткових ...