Вікна

Що таке ліцензії на Windows та як з’ясувати, яку ліцензію має ваша система

Що таке ліцензії на Windows та як з’ясувати, яку ліцензію має ваша система

З концепцією версії, редактор і Білд Багато користувачів знайомі з Windows. Версію можна умовно називати життєвим циклом програми чи операційної системи з усіма її вдосконаленнями та оновленнями, що триває, поки розробники не будуть випущені принципово нового програмного продукту. На відміну від версії, редактори визначають набір функціональності продукту. Наприклад, редактори Windows Home менш функціональний, ніж Windows Enterprise.

Будівництво буквально перекладається як збори - певний проміжний стан програмного продукту між його початковим та кінцевим варіантом. Але є ще одне визначення, з яким знайомі дуже мало користувачів, принаймні ті, хто вважає за краще купувати Windows легально. Це визначення - ліцензія. Скажімо так, ліцензія - Це певний набір правил, який визначає права кінцевого користувача так чи інакше. Зокрема, ліцензування Windows залежить від корпоративного або приватного використання та може включати заборону на розподіл та створення певної кількості примірників, вимоги до активації тощо.П.

Наразі існує кілька видів ліцензій. Основні, найпоширеніші з них розглядаються Роздрібна торгівля, OEM, Ліцензія на обсяг, Оцінка.

Роздрібна торгівля або FPP (повний пакет товарів). Ліцензія на коробку так. Такі Windows розповсюджуються за допомогою роздрібної торгівлі, а звичайні користувачі - це кінцеві споживачі. Як правило, такі системи потребують активації.

OEM або оригінальне обладнання manaufacturer. Продукти Windows за цією ліцензією зазвичай постачаються з комп'ютером у вигляді попередньо встановленої версії. На відміну від вікон боксу, OEM-Продукція призначена для організацій, які беруть участь у виробництві, складі та продажу персональних комп’ютерів та серверів. Крім того, OEM-Версії, як би, прикріплені до комп'ютера, які спочатку були встановлені, тобто їх не можна перенести на інший автомобіль навіть у разі оновлення останнього. При перевстановленні OEM-Версія може вимагати активації.

Оцінка. Тестова версія системи. У функціональному відношенні він не відрізняється від боксованої версії, але після певного тестового періоду він перестає завантажувати.

Ліцензія на том (VL, VLK). Корпоративна ліцензія. Програмні продукти Microsoft, виготовлені за цією ліцензією. Офіційно в роздрібній торгівлі Windows-VL не продається, активації не вимагають (вже активовано відповідно до ліцензії).

Як дізнатися, яку ліцензію має ваші вікна? Дуже просто. Якщо ви встановили систему із зображення, завантаженого з Інтернету, звичайно, у вас немає коробки продукту. Не біда. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора та виконайте в ньому команду SLMGR.VBS /DLI.

Як результат, з’явиться вікно, в якій, крім іншої інформації, буде вказаний тип ліцензії (зазвичай у другому рядку). Наприклад, у нашому прикладі опис вказує ключове слово Роздрібна торгівля, Тобто боксерська версія.

Встановіть SD -карту як внутрішню пам'ять Android
Вперше можливість використання зовнішнього приводу MicroSD як внутрішньої пам'яті мобільного пристрою з'явилася в Android 6.0 Зелене. Не всі наступні ...
Як зробити резервну копію реєстру в Windows 10
Реєстр Windows - Це нервовий центр ОК. Якщо він пошкоджений або, що ще гірше, вилучено, вся система припинить функціонування. Щоб запобігти такому сце...
Що робити, якщо, коли документ відкривається в Word, з'являється повідомлення не вистачає пам’яті або місця на диску
Microsoft Word - Найсучасніший і потужний текстовий процесор, легко справляючись із відкриттям та редагуванням документів на сотнях сторінок із складн...