Програми та програми

Як увімкнути всі ядра на Windows 10

Як увімкнути всі ядра на Windows 10

Зміст

Як дізнатися кількість ядра процесорів?

Ви можете дізнатися, скільки ядер у процесорі, встановленому на вашому комп’ютері або ноутбуці.

В описі процесора

Подивіться на інструкції щодо пристрою, яка модель встановлена ​​на вашому комп’ютері. Після цього знайдіть опис процесора в Інтернеті.

Здоровий! Ви можете побачити модель в описі OS: PKM у меню «Пуск» → Система → У блоці «Система» вказано назву CP.

У Windows

 1. Введіть "Менеджер пристроїв" у пошуковій лінії та запустіть утиліту.
 2. Відкрийте відділення "процесорів" - кількість ядер у центральному процесорі вказана тут.

Програми

Створено багато програм, які показують характеристики пристрою.

CPU-Z

Безкоштовна програма CPU-Z проста і не вимагає ресурсів. Запустіть утиліту та перейдіть на вкладку CPU → у розділі "Кількість активних ядер" вказує на ядерну частину процесора.

AIDA64

Утиліта AIDA64 Умовно-оплата містить великий набір функцій.

Запустіть програму → Системна плата → CPU → Multi CPU.

Альтернативний варіант: Комп'ютер → Загальна інформація → Блок -системна плата → У рядку "Введіть CPM" LKM на процесорі → Інформація про продукт.

Скільки ядер використовуються за замовчуванням

Пам'ятайте головне! У багатоколінному процесорі всі ядра завжди працюють і в той же час (прочитайте статтю "Встановлення максимальної продуктивності Windows 10 для прискорення комп'ютера"). В основному вони функціонують з різною частотою (залежно від налаштувань BIOS або спеціальних комунальних послуг, які постачаються разом з материнськимиборами).

Переваги багатокольорового процесора можуть бути представлені наступним чином. Якщо людина виливає воду з одного крана у відро, він зробить цю роботу за один проміжок часу. Якщо ви увімкнете другий кран, ви можете наповнити відро набагато швидше, але об'єм води, який можна розмістити в цілому, не збільшиться.

При використанні двох кранів робота оптимізована. Те саме відбувається при використанні декількох ядер у процесорі - він обробляє дані, які приходять для обчислення швидше і продуктивніше.

Важливий! Процесор працює в режимі Multi -Wind, лише якщо програма, яку він виконує, оптимізована для цього. Якщо виробник програмного забезпечення не втілив підтримку багатокольорового процесора в ньому, буде задіяно лише одне ядро.

Як використовувати всі ядра?

Єдиний момент, коли процесор не може використовувати всі ядра - при завантаженні операційної системи. Але цю конфігурацію роботи можна змінити двома способами - у налаштуваннях Windows та BIOS (як завантажити BIOS, прочитайте у статті "Як запустити BIOS та змінити пріоритет завантаження в ньому?").

У Windows 10

 1. Введіть команду Windows у пошуковому рядку: Msconfig.
 2. У вікні "Конфігурація системи" → Вкладка "Завантажити" → Додаткові параметри.
 3. Встановіть галочку на елементі "Кількість процесорів" та виберіть максимальний номер у списку нижче.
 4. Встановіть галочку на елементі "Максимальна пам'ять" та вкажіть максимальний індикатор.
 5. Вийміть контрольні папери з точок блокування PCI та розподілу → Зберегти зміни → Після цього перевірте налаштування, зроблені. Якщо вони відхилилися, встановіть показник кількості пам'яті менше.

Важливий! Кожне ядро ​​повинно мати щонайменше 1024 Мб оперативної пам’яті, інакше ви досягнете протилежного ефекту.

В BIOS

Ви можете внести зміни в BIOS, лише якщо вони "пролетіли" через збій в ОС (прочитайте статтю "Завантажити комп'ютер Windows 10 у безпечному режимі", щоб дізнатися, як запустити ПК, якщо він працює нестабільним). В інших випадках всі ядра процесора в BIOS автоматично включаються.

Щоб увімкнути всі ядра, перейдіть до розділу калібрування розширеного годинника в налаштуваннях BIOS. Встановіть в нього індикатори "всі ядра" або "автоматично".

Важливий! Розділ калібрування годинника в різних версіях BIOS можна назвати по -різному.

Висновок

Під час роботи залучається все ядро ​​процесора, але вони функціонують з різною частотою (залежно від встановлених налаштувань). Ви можете увімкнути всі основні ядра під час завантаження ОС у налаштуваннях BIOS або в параметрах "конфігурація системи". Це скоротить час завантаження ПК.

Windows 10

Технології постійно розвиваються та вдосконалюються, і сьогодні на 9 з 10 комп'ютерів, встановлених багатокольоровими процесорами. І якщо обидві ядра можуть використовувати обидва бінукерки, то у випадку чотирьох- або восьмиядерних процесорів все не так очевидно.

Часто користувачі навіть не знають про прихований потенціал свого процесора і не використовують його до повної потужності в іграх чи складних програмах. У нашій статті ми розповімо, як включити всі ядра процесора в Windows 10 та отримаємо більш детальну інформацію про процесор.

Вміст: кількість робочих ядрів за замовчуванням у Windows 10Способи увімкнення ядра процесорів на Windows 10Налаштування процесора в BIOSПеревірка параметрів даних та процесораСтандартна ОС Windows 10Третя партія

Кількість ядер за замовчуванням у Windows 10

Для кожного окремого ядра можна забезпечити скидання навантаження, що пов'язане зі зміною навантаження ПК. Налаштування BIOS дозволяють встановити окрему робочу частоту ядра. За допомогою рівномірного розподілу навантаження на ПК користувач отримає високу продуктивність.

Якщо ми поговоримо про подвійний процесор. З іншого боку, завжди є можливість активувати всі ресурси для прискорення процесу завантаження (з іншого боку, завантаження Windows - це не найвибагливіший процес для процесора, і ви виграєте набагато більше, якщо просто поставите свої Windows 10 на SSD).

Способи увімкнення ядра процесорів на Windows 10

Щоб активувати всі ядра чотирикольорового (прикладу) процесора при включенні ПК, ви можете використовувати:

 1. Конфігурація системи Переналежування.
 2. Налаштування BIOS.

Наведені нижче інструкції підходять як для 32- та 64-бітних елементів керування Windows 10:

 1. Відкрийте меню "виконати", натиснувши комбінації клавіш Windows + R. Введіть msconfig та натисніть Enter, щоб відкрити вікно конфігурації системи.
 2. Перейдіть на вкладку "Завантажити", виберіть правильну ОС та натисніть на "Додаткові параметри завантаження" до функції.

 1. Виберіть рядок "Кількість процесорів" та в детальному списку виберіть максимальну доступну кількість ядер.
 2. Крім того, слід збільшити "максимальну пам'ять", вимкнути опцію "блокування PCI". У цьому випадку ОС рівномірно розподілятиме навантаження на всі ядра. Підтвердьте налаштування, натиснувши OK.

_

Примітка. У налаштуваннях "Максимальна пам'ять" вам потрібно вибрати будь -яке числове значення щонайменше 1024 Мб. В іншому випадку швидкість завантаження комп'ютера може навіть зменшуватися.

Для того, щоб не виконувати ці дії щоразу, у попередньому вікні "Конфігурація системи" встановіть контрольну площу в точці "Зробіть ці параметри завантаження постійними". Підтвердьте дії на "Застосувати" та добре.

Налаштування процесора в BIOS

Змініть параметри BIOS лише в тому випадку, якщо ПК просто не завантажує. Вам не потрібно використовувати цей метод, якщо ви не маєте початкових знань про роботу в BIOS. Краще використовувати попередню інструкцію.

Щоб активувати всі ядра багатокольорового процесора за допомогою BIOS, дотримуйтесь таких дій:

 1. Введіть меню BIOS (перезавантажте комп'ютер та натисніть на F3, DEL або ESC на початковому екрані з інформацією на материнській платі). Зазвичай на цьому екрані є інформація, що вказує на ті клавіші, які потрібно натиснути.
 2. У BIOS знайдіть розділ калібрування розширеного годинника та виберіть параметри всіх ядер.
 3. Збережіть усі налаштування, натиснувши F10 та Y (або використовуйте поради щодо BIOS).

Перевірка параметрів даних та процесора

Щоб з’ясувати, скільки ядер використовуються системою, а також які параметри мають процесор, ви можете використовувати стандартні операційні системи або третій партії програми.

Стандартна ОС Windows 10

 1. Витягніть курсор миші на кнопку «Пуск» у нижньому лівому куті екрана, натисніть кнопкою правої миші та виберіть «Параметри».
 2. Перейдіть до категорії "Система".
 3. Відкрийте підкатегорію "Про систему". З'явиться сторінка з інформацією, де також будуть вказані назви та частоти кожного з ядер.

Щоб знайти більш детальну інформацію про всі пристрої, вам потрібно відкрити менеджер пристроїв (Devmgmt.MSC).

Розгорніть графіки "процесорів" та вивчайте графіки (для чотирикольорового процесора має бути чотири і t. D.). Потягніть курсор до будь -якого рядка, натисніть PKM та виберіть параметр Параметри. Тут буде вся необхідна інформація про процесор.

Третя партія

Якщо вам недостатньо "диспетчера пристроїв", ви можете використовувати кілька програм, розроблених для перевірки інформації про систему та обладнання:

Всі програми можна завантажити з офіційного веб -сайту їх розробників.

Незважаючи на те, що Windows вважається операційною системою для звичайних користувачів, на відміну від численних розподілів Linux, вона все ще дозволяє деяким операціям, для яких досвідчені користувачі все ще віддають перевагу останнім. Зокрема, це означає доступ до апаратних компонентів. Сама ОС та встановлені драйвери роблять це (або принаймні намагаються) працювати на максимумі та забезпечити найкращий досвід користувачів. По -перше, вам потрібно знати, як включити всі ядра процесора в Windows 10, і це питання ми детально проаналізуємо в цій статті.

Дізнайтеся про кількість

Якщо ви раптом не знаєте, скільки з них і хочете знати версію ядра у Windows 10 у вашому процесорі, то вам слід почати з цього. Найпростіший спосіб зробити це - це використання самих інструментів Windows. Право -натисніть на меню «Пуск»> «Управління комп’ютером». У лівому меню Увімкніть "Менеджер пристроїв"> "Процесор". Кількість балів означатиме кількість процесорних ядер, які можна використовувати, коли ви знаєте, як активувати всі ядра процесора в Windows 10. Подібну інформацію можна отримати за допомогою третійпартійних програм:

Перший безкоштовно, решта варті грошей, але, звичайно, крім кількості, вони пропонують, як переглянути величезну кількість інформації про комп'ютер та систему, починаючи від списку компонентів до температури Процесор у Windows 10. Звичайно, вони надають лише інформацію, а не знають, як включити та запустити всі ядра процесора у Windows 10.

Як працюють ядра та як їх включити

Існує загальна помилкова думка щодо того, що не всі працюють на комп’ютері. Це не так. У будь -який час, крім включення, всі вони задіяні, тому, звичайно, ви ніколи не дізнаєтесь, як вимкнути серцевину процесора, бо це неможливо. Але є ще один нюанс - вони можуть працювати з різними частотами, відповідальними за різні завдання. Сучасні процесори часто оснащені кількома виробничими, які будуть запущені в іграх, установці та інших складних завданнях; і простіше - для елементарних процесів. Таким чином, досягається баланс ефективності та енергоефективності, що особливо важливо щодо ноутбуків. Але немає відповіді на питання про те, як включити друге ядро ​​процесора в Windows 10, оскільки всі вони працюють однаково. Необхідно також звернути увагу на той факт, що в деяких випадках неможливо включити та направити силу кожного обробити певне завдання. Це залежить виключно від розробника. Тільки він вирішує, чи розблокувати ядра та підтримувати багаторазовий потік чи ні. Якщо ні, то лише одна річ зробить найбільше навантаження та всю роботу, решта працює в щадному режимі.

Як увімкнути всі ядра процесора в Windows 10 при запуску?

У операції операційної системи є одна точка, коли лише один може бути активним - це процес включення на комп'ютер. Але навіть у цьому випадку ситуацію можна змінити і з’ясувати, як увімкнути 4 ядра на Windows 10. Використання вбудованих системних інструментів та BIOS.

У першому випадку вам потрібно увімкнути діалогове вікно "виконати" або скористатися гарячими клавішами "Windows + R". Після цього введіть "msconfig" і натисніть кнопку ОК. Відкриється вікно з основними налаштуваннями системи.

Варіант BIOS

Другий варіант, як використовувати та налаштувати всі ядра процесора для роботи в Windows 10 - Використовуйте BIOS. Він починається, коли комп'ютер увімкнено за допомогою клавіш F2 або DEL залежно від типу пристрою.

У самому BIOS, знову ж таки, залежно від його версії, вам потрібно знайти предмет "вдосконалену калібрування годинника" або подібне, і там включають "всі ядра" або "автоматично".

Знову ж таки, слід зазначити, що ці налаштування впливатимуть лише на процес запуску комп'ютера, і комп'ютер не буде працювати для прискорення комп'ютера. Операція операційної системи в цілому або окремих програм повністю залежить від розробників. Чи додали вони цю можливість включити та як це якісно оптимізувати.

Як відключити оновлення Windows 10 за допомогою безкоштовного утиліти блокування Windows
Політика постачання Microsoft Windows 10, яка обмежує нас, користувачів у здатності відмовитись від їх отримувати, створили багато третій партійних пр...
Помилка gpedit.MSC не був знайдений у Windows 10 і як це виправити
Якщо в додатку немає налаштувань Windows 10 "Варіанти", Це не означає, що вони зовсім не. Величезна кількість налаштувань міститься в корисності Gpedi...
Як відновити завантажувач Windows
Windows не завантажується, і на екрані комп'ютера ви можете побачити повідомлення про відмову в роботі завантажувача або взагалі про відсутність типу ...