Програми та програми

Як розбити жорсткий диск на вечірки в Windows 10

Як розбити жорсткий диск на вечірки в Windows 10

Зміст

Сьогодні ми розглянемо, як розділити диск у Windows 10, не вдаючись до третього програмного забезпечення, оскільки ця потреба насправді з’являється у всіх користувачів нової операційної системи.

Незалежно від того, що кажуть прихильники спеціалізованих програм, якщо операційна система має відповідну функціональність, не має сенсу їх використовувати. Тому ми детально розглянемо, як розділити жорсткий диск за допомогою 10 інструментів, інтегрованих у Windows 10, для роботи з накопичувачами.

Що важливо, ми будемо працювати з самої операційної системи, навіть не вдаючись до використання інсталяційного приводу з розподілом "десятків".

Зміст

Для чого це потрібно?

Уявіть, що буде з жорстким накопичувачем 500-1000 ГБ, якщо він форматує його під час перевстановлення операційної системи, щоб позбутися всіх файлів старої ОС. Немає сенсу встановлювати нову систему поверх старої більше, ніж просто оновлення її з -під самих Windows: все сміття залишиться, що незабаром вплине на продуктивність комп'ютера.

Так, і зручніше зберігати різні типи даних про різні томи (ігри - на одній, відео колекцію - на іншому). Операційна система з програмним забезпеченням повинна розташовуватися на першому логічному диску завдяки функціям операції HDD.

Запуск утиліти для зміни диска

Робота з розділами починається з запуску програми «Управління дисками», яка практично не змінила змін після впровадження операційної системи Windows 7. Інструмент запускається кількома способами.

Панель управління

1. Відкрийте панель управління через старт, Win → X (утримуючи відповідну комбінацію клавіш) або ярлика в зручному місці.

2. Ми змінюємо стиль візуалізації піктограм вікна на "маленькі піктограми".

3. Зателефонуйте в аплет "Адміністрація".

чотири. Ми запускаємо утиліту управління комп'ютером у списку останнього у списку.

п’ять. Ми розгортаємо розділ "Примітні пристрої" у лівому вертикально розташованому меню.

6. Клацніть на точку "Управління дисками".

Перекладач команд

Другий і більш ефективний метод, щоб викликати інструмент для розбиття жорсткого диска в гучність, - це використання можливостей вікна "виконати".

1. Ми називаємо діалог для швидкого виконання системних команд та відкриття ресурсів за допомогою комбінації ключів Win+R.

2. Введіть команду "diskmgmt.MSC ".

3. Ми запускаємо його за допомогою клавіші "введення".

Як результат, те саме вікно відкриється, як і в попередній версії, але без зайвих елементів інтерфейсу.

Як користуватися вбудованим менеджером диска

1. У головній рамці або панелі нижче виберіть жорсткий диск або він, який повинен бути розділений на піну Nth кількість розділів.

Головне, що він має достатній об'єм вільного простору, який, принаймні, трохи перевищує розмір створеного розділу/розділів. І якщо системний об'єм розділений, на ньому слід залишити щонайменше 10 ГБ вільного місця. Це буде потрібно для зберігання тимчасових файлів та встановлення відсутнього програмного забезпечення.

2. Зателефонуйте в контекстне меню вибраного об'єкта та виберіть "Стисніть гучність ...".

Ця операція дозволить вам "відрізати" вказану кількість гігабайт з секції і в цьому місці, щоб утворити новий розділ або кілька, але їх загальний розмір не перевищує кількості даних, що виділяються для.

3. У вікні параметрики, що відкривається, ми встановлюємо гучність стисненого простору.

Ось скільки буде випущено мегабайт (перетворений на необґрунтовану зону), щоб згодом відзначити його бажаним способом.

Після вказівки на всю інформацію натисніть "Стисніть" і очікуйте. Залежно від розміру (і ступеня пошкодження жорсткого диска - цей фактор в першу чергу впливає на швидкість) доведеться чекати з десятка секунд до пари хвилин, тоді.

За замовчуванням його розмір буде дорівнює невикористаному простору, що стосується формування одного тома в цій області. Якщо вам потрібно створити кілька розділів, введіть обсяг першого в мегабайтах (враховуючи той факт, що 1 гігабайт - 1024 мегабайти, а не 1000).

п’ять. У майстві створення простих томів виберіть файлову систему. Встановлюємо розмір кластера та мітку.

Як файлова система, краще вибрати NTFS. Навіть беручи до уваги багато недоліків, це найкраще рішення від Mycrosoft. Розмір кластера: Якщо невеликі файли зберігаються на диску, має сенс встановити його значення на 2096 або менше, ніж бюро дизайну з метою оптимального використання простору, і краще використовувати більший розмір кластера для зберігання a Відео та зображення Відео та зображення. Нічого не залежить від марки TOM, і він легко змінюється через провідника в будь -який час.

6. Клацніть "Далі", перевірте параметри та натисніть "Готовий".

Як результат, буде сформована файлова система нового розділу і з’явиться новий том на жорсткому диску. Створюючи кілька розділів з необґрунтованою областю, вам доведеться зробити те саме, що і в пунктах 4-6.

Тома розбиття на етапі встановлення Windows 10

Якщо на комп’ютері немає операційної системи, ви також можете вчасно зламати жорсткий диск для його встановлення. Різниця між варіантом полягає в неможливість розділити привід на логічні томи без форматування, а для жорстких дисків з важливою інформацією метод не підходить.

1. Ми завантажуємо з розподілу інсталяції за допомогою меню завантаження.

2. Ми дістаємось до етапу вибору диска для встановлення "десятків", зупиняючись на "вибірковій" версії.

3. Ми видаляємо непотрібні обсяги, щоб зробити їх необґрунтованою зоною.

чотири. Як і раніше, ми вибираємо цей простір і створюємо розділи зазначених розмірів.

Далі ви можете встановити ОС на першому з них, раніше відформатовши її.

Звичка багатьох користувачів використовувати два розділи на одному фізичному жорсткому диску або SSD - умовно, диск C та диск D. У цих інструкціях докладно про те, як розділити диск на розділи в Windows 10 як побудовані системи системи (при встановленні та після неї), а також за допомогою третій безкоштовних програм для роботи з розділами.

Незважаючи на те, що доступні фонди Windows 10 достатньо для виконання основних операцій на розділах, деякі дії за допомогою їхньої допомоги не так просто виконувати. Найбільш типовим для цих завдань є збільшення в системному розділі: Якщо ви зацікавлені в цій конкретній дії, я рекомендую використовувати інші вказівки: як збільшити диск C через диск D.

Як розбити диск на секції у вже встановленій Windows 10

Перший сценарій, який ми розглянемо, вже встановлений на комп’ютері, все працює, але було вирішено розділити жорсткий диск системи на два логічні секції. Ви можете зробити це без програм.

Клацніть за правою кнопкою миші на кнопці "запустити" та виберіть "Управління дисками". Також ця утиліта може бути запущена натисканням клавіатури Windows (клавіша емблеми) + R та введення диска.MSC у вікні "виконати". Відкриться оновлення проекту Windows 10.

У верхній частині ви побачите список усіх розділів (томи). У нижньому - список підключених фізичних накопичувачів. Якщо ваш комп'ютер або ноутбук має один фізичний жорсткий диск або SSD, то, швидше за все, ви побачите його у списку (у нижній частині) під назвою "Диск 0 (нуль)".

У той же час у більшості випадків він вже містить кілька (двох -трьох) розділів, лише один з яких відповідає вашому диску c. Ви не повинні виконувати дії на прихованих розділах "без літери" - вони містять дані даних завантажувача та відновлення Windows 10.

Для того, щоб розділити диск C до C і D, натисніть на праву кнопку миші відповідно до відповідного (вздовж диска C) та виберіть "Видаліть гучність".

За замовчуванням вас запросять вичавити гучність (відпустіть місце для диска D, іншими словами) для всього доступного вільного простору жорсткого диска. Я не рекомендую це - залиште щонайменше 10-15 гігабайт безкоштовно на системній секції. Тобто замість запропонованого значення введіть той, який ви самі вважаєте необхідним для диска d. У моєму прикладі на скріншоті - 15 000 мегабайт або трохи менше 15 гігабайт. Натисніть "Стиснути".

Нова область збереженого диска з’явиться в управлінні дисками, а диск C зменшиться. Клацніть на області "не розподілене" правою кнопкою миші та виберіть "Створіть простий гучність", запускається майстер створення томів або розділів.

Майстер попросить розмір нового тома (якщо ви хочете створити лише диск D, залиште повний розмір), запропонуйте призначити букву, а також відформатувати новий розділ (залиште значення за замовчуванням, змініть Мітка на ваш розсуд).

Після цього новий розділ буде автоматично відформатований та встановлений у системі під вказаною вами буквою (t.Е. з’явиться в провіднику). Готовий.

Примітка. Ви також можете зламати диск у встановленій Windows 10 за допомогою спеціальних програм, який написано в останньому розділі цієї статті.

Створення розділів під час встановлення Windows 10

Розділення дисків на секції також можливе за допомогою чистої установки Windows 10 на комп'ютері з флеш -накопичувача або диска. Однак тут слід зазначити один важливий нюанс: робити це без видалення даних із системного розділу, не спрацює.

Під час встановлення системи, після введення (або вхідного пропуску, докладніше в активації статті Windows 10) клавішу активації виберіть "Селективну установку", у наступному вікні вам буде запропоновано вибір розділу для встановлення, як а також інструменти для налаштування розділів.

У моєму випадку Disc C - це розділ 4 на диску. Для того, щоб замість цього зробити два розділи, необхідно спочатку видалити розділ, використовуючи відповідну кнопку нижче, в результаті вона перетворюється на "незайнятий простір на диску".

Другий крок - вибрати незайнятий простір і натиснути "створити", а потім встановити розмір майбутнього "Диск С" ". Після його створення у нас буде безкоштовний незайнятий простір, який таким же чином (використання "створення") можна перетворити на другий розділ диска.

Я також рекомендую після створення другого розділу, виділіть його та натисніть «Формат» (інакше він може не з’явитися в провіднику після встановлення Windows 10, і йому доведеться форматувати та призначити букву за допомогою управління дисками).

І нарешті, виберіть розділ, який був створений спочатку, натисніть кнопку "Далі", щоб продовжувати встановлювати систему на диск C.

Програми для поділу дисків на розділи

Окрім власних інструментів Windows, існує багато програм для роботи з розділами дисків. З сформованих безкоштовних програм подібного роду я можу порекомендувати помічника Aomei Partition Free та майстра розподілу Minitool Free безкоштовно. У наведеному нижче прикладі розглянемо використання першої з цих програм.

Насправді, розділення диска в помічнику розподілу Aomei настільки просто (а також все російська), що я навіть не знаю, що тут писати. Порядок виглядає так:

 1. Встановив програму (з офіційного сайту) та запустив її.
 2. Виділив диск (розділ), який потрібно розділити на два.
 3. Зліва в меню вибрали пункт "Розділ розділу".
 4. Встановлені нові розміри для двох розділів за допомогою миші, переміщення сепаратора або введення числа в гігабайт. Притиснуто близько.
 5. Натисніть кнопку "Застосувати" ліворуч вгорі.

Якщо, тим не менш, при використанні будь -якого з описаних методів у вас є проблеми - пишіть, і я відповім.

Як розділити жорсткий диск у Windows 10? Замикання жорсткого диска на кілька секцій - Необхідна процедура, яка дозволить вам бути впевненим, що у випадку проблем із системою та необхідністю перевстановити Windows 10 ваша особиста та важлива інформація залишатиметься в безпеці.Має бути щонайменше два логічні розділи. Звичайно, ви можете зробити більше. Наприклад, створіть три розділи, Залиште один для Windows та програм, Друге використання для особистої інформації, і зробіть третій запас і зберігайте там найважливішу інформацію.

У цьому випадку, якщо є якісь проблеми з системою, її можна легко перевстановити, не торкаючись розділу необхідними файлами.

Розділення жорстких дисків із стандартними інструментами Windows

Це найпростіший спосіб для тих, хто не хоче шукати, завантажувати та встановлювати спеціальний. 

Перед запуском операції поділу диска зробіть резервну копію Windows

У всіх версіях від XP до Windows 10 є вбудована утиліта для розділення. Ви можете знайти його двома способами:

 1. Клацніть на клавіатурі комбінацію Win+R та введіть команду Discmgmt у вікні, що відкривається у вікні.MSC, потім натисніть Увійти.
 2. Перейдіть до меню "Почати", тоді "Панель управління" - "Адміністрація" - "Управління комп'ютером".
  Комп'ютерне управління
 3. У діалоговому вікні, яке відкрилося з лівого боку, виберіть меню "Управління дисками". Серед показаних дисків виберіть той, який потрібно розділити. Далі відкрийте контекстне меню та знайдіть "Стисніть об'єм".
  Вичавити об'єм
 4. У новому вікні слід вказати кількість мегабайт для створеного розділу (саме в мегабайтах) та натисніть кнопку "Стиснути".

Тепер нова область відобразиться в зеленому. Це означає, що вона все ще абсолютно вільна і незалежна. Для того, щоб перетворити його на розділ жорсткого диска, потрібно зателефонувати в контекстне меню та вибрати "Створіть простий том".

Після всього цього система здійснить вас через кілька простих кроків, де вам потрібно вказати максимальний розмір розділу, призначити йому нову літею, вибрати файлову систему тощо.

Програми для розділення локального диска на Windows 10

Директор Acronis Disc

Один з найпотужніших та найпопулярніших утиліт, який ідеально справляється зі своїм завданням. Її єдиний мінус Ви можете назвати незліченну кількість функцій, які просто не потребує простого користувача, ви можете просто заплутатися в них. Але якщо ви це зрозумієте, то Процес розділення дисків може здатися навіть простішим, ніж у Windows. Для цього вам потрібно знайти жорсткий диск у вікні програми, виділити його та натиснути в ліве меню "Змінити гучність".

Директор Acronis Disc

Тепер, переміщуючи повзунок, вкажіть розмір нового розділу. Далі ви можете побачити нову малоймовірну область "не зайнятий". Натиснувши на нього та вибрати "Створити Тома", ви потрапите в Майстер налаштувань, який крокує через усі етапи.

Оскільки розмір вже встановлений, вам просто потрібно вказати файл Система NTFS, Призначте лист до нового розділу та підтвердьте зміни.

Тепер у головному вікні з’явиться напис "Застосувати операції з очікування". Якщо натиснути цю кнопку, то поділ розпочнеться з розділів.

Менеджер розділів Парагона

Функціональність цієї програми дуже схожа на Acronis. Тут на самому початку вам також потрібно вибрати "Створення розділу"Потім виберіть жорсткий диск для роботи і Ретрісом вказує бажаний розмір нового розділу. У цьому ж вікні його слід перевірити так, щоб файлова система NTFS та літера, який диск не збігається з існуючим. Після цього перевірте зміни, підтвердьте їх і зачекайте, поки утиліта завершить фізичні зміни на жорсткому диску. Як це закінчиться, новостворений розділ можна побачити поруч із звичайними дисками та D.

Як розділити жорсткий диск при перевстановленні вікон

Якщо вам потрібно перевстановити систему Windows, то в процесі ви також можете змінити розділи жорсткого диска, Додайте нові або відрегулюйте розмір існуючих.

У той же час надзвичайно важливо гарантувати, що зміни не стосуються розділу з важливою інформацією.

При перевстановленні Windows на одному з екранів завантаження ви можете побачити лінію "Налаштування дискаЩо. Якщо натиснути на нього, ви потрапите в майстер налаштувань, де слід вказати розміри дисків та їхніх листів.

Форматуйте жорсткий диск через командний рядок
Форматування через командний рядок може бути корисним, якщо стандартні системи системи не можуть виконувати цю процедуру. Існує кілька способів формат...
У Windows 10 файли EXE не запускаються. Вирішення проблеми
Іноді користувачі десятої версії Windows стикаються з проблемами - програми перестають увімкнути. Коли ви намагаєтесь запустити програму, виникає поми...
Як перетворити сценарій PowerShell у виконуваний EXE
Щоб мати можливість працювати в сценарії Windows 10 PS1, необхідно змінити політику впровадження в самому PowerShell. Це не складно, але якщо ви хочет...