Налаштування

Як з’ясувати температуру процесора на комп’ютері з Windows 10?

Як з’ясувати температуру процесора на комп’ютері з Windows 10?

Зміст

Датчик температури процесора Датчик температури GPU Збір інформації про "залозу" Варс частоти Російська мова Тип ліцензії
Справжня температура Так Не Не Не Не Безкоштовно
Основна температура Так Не Не Не Так Безкоштовно
Rivatuner Не Так Не Так Так Безкоштовно
GPU-Z Не Так Не Не Не Безкоштовно
Швидкість Так Так Не Так Так Безкоштовно
Відкрите апаратне монітор Так Так Не Не Не Безкоштовно
Спектак Так Так Так Не Так Безкоштовно з обмеженнями
HWMONITOR Так Так Так Не Так Безкоштовно з обмеженнями
AIDA64 Екстремальне видання Так Так Так Не Так Тиальний

Під час огляду ми оцінимо зручність інтерфейсу ("зручність використання"), функціональність та універсальність корисності. Останній критерій залежить від того, наскільки сумісний з різними компонентами.

Програми для визначення температури процесора

Давайте розпочнемо огляд з утилітами для виявлення температури процесора з підтримкою Windows 10 та іншими версіями програмного забезпечення.

Справжня температура 6 6 5

профі Мінус

Інтерфейс цієї утиліти складається лише з одного вікна. Однак у ньому ви можете отримати достатню кількість інформації для контролю поточних показників. Програма відображає модель, поточне навантаження процесора, фактичні значення температури та кількість градусів, які відокремлюють реальні показники від критичних. Крім того, реальна температура фіксує максимальні та мінімальні значення, виявлені для робочого сеансу.

При необхідності в програмі ви можете розпочати тестування на продуктивність "напруги", а також перевірити продуктивність датчиків.

Повний огляд "//->

Основна температура 7 8 5

профі Мінус

Проста корисність для визначення температурапроцесор - програма Він починається без проблем Вікна7 І навіть XP має простий інтерфейс для розуміння. Основні темп -розробники переконалися, що користувач може отримати вичерпну інформацію про процесор (модель, платформа, чіпсет та інші дані). Утиліта показує поточне, максимальне та мінімальне значення температури для кожного ядра окремо, вимірює енергоефективність "каменю" та допомагає оновити драйвери BIOS.

Окремо ми відзначаємо наявність функції "захист від перегріву". Коли досягнуто критичного значення, Core Temp може надіслати лист на електронну пошту, вимкнути ПК або перенести його в режим сну.

Повний огляд "//->

Програми моніторингу відеокарти

Розглянемо програмне забезпечення, призначене для роботи з відео -адаптерами.

Rivatuner 7 7 3

профі Мінус

Поширена утиліта для низького рівня налаштування графічних адаптерів дозволяє не тільки з’ясувати температуру GPU, але й внести коригування робочих частот ядра та пам'яті, змінити швидкість обертання вентиляторів та інших налаштувань пристрою. Утиліта часто використовується для "розповсюдження" відеодискатних адаптерів та розблокування деяких моделей пристроїв.

Останнє оновлення тюнера Riva "вийшло" наприкінці літа 2009 року, тому утиліта несумісна з сучасними моделями обладнання. Через це програма отримала такий низький рейтинг у точці "універсальність".

Повний огляд "//->

GPU-Z 7 7 5

профі Мінус

Утиліта служить для збору різної інформації про встановлений графічний адаптер. З його допомогою ви можете з’ясувати модель та технічні характеристики пристрою, інформацію про шину, версію BIOS, що використовується драйвером, робочі частоти, температура, швидкість обертання охолоджувача, а також інші дані.

Моніторинг температури проводиться на окремій вкладці "датчики", у цьому розділі читання датчиків відображаються в онлайн -режимі. Функція надсилання сповіщень при досягненні певних значень відсутня.

Повний огляд "//->

Універсальні програми для моніторингу температури процесора та відеокарти

У цьому розділі представлені програми для видалення показань із датчиків температури відеокарти та процесора, а також визначення інших параметрів системи.

Швидкість 8 9 7

профі Мінус

Як випливає з назви, основною метою цієї утиліти є контроль кулерів обертів. Перші версії програми володіли такими можливостями. З часом розробники розширили функціональність програми. Сьогодні вентилятор Speed ​​- це багатофункціональна утиліта, яка дозволяє приймати читання з усіх видів комп'ютерних датчиків (включаючи температуру), а також діагностувати жорсткий диск та регулювати частоту системної шини. "Особливості" програми - це автоматичні зміни в обертовій кулішах залежно від температури.

Повний огляд "//->

Відкрите апаратне монітор 7 6 6

профі Мінус

Діагностичне програмне забезпечення на основі відкритого коду. Програма призначена для онлайн -моніторингу основних показників, включаючи дані про напругу та інформацію з усіх видів датчиків температури. Максимальне та мінімальне значення, досягнуте для програми програми, записується у відповідних полях, - це можливість "нульових" показників. Отримана інформація може бути експортована до текстового звіту.

Цікаво, що ряд розробників використовують вихідний код відкритий монітор Hardwar як основу для їх продукції.

Повний огляд "//->

Спектак 8 8 8 8

профі Мінус

Багатофункціональне програмне забезпечення для збору інформації про існуюче обладнання. Програма дозволяє з’ясувати паспортні характеристики пристроїв, поточних значень продуктивності, для моніторингу залучених ресурсів. Окремо зчитуються дані від датчиків температури обладнання, ця інформація відображається серед списку характеристик.

З додаткових функцій ми підкреслюємо наявність різних інструментів для експорту звітів до швидкого вивантаження в Інтернет -скріншоти інтерфейсу.

Безкоштовна версія Speccy містить основні варіанти. Необмежена версія утиліти дозволяє отримувати детальні звіти та включає технічну підтримку від розробника. Його вартість трохи менше 20 доларів.

Повний огляд "//->

HWMONITOR 8 7 6

профі Мінус

Інший системний аналізатор, який дозволяє завантажувати інформацію з різних датчиків ПК. У своїй структурі інтерфейсу програма нагадує стандартний інструмент системи для диспетчера пристроїв. Однак він використовує ту саму схему, подібну до дерева, HWMonitor показує набагато більше даних. Для всіх параметрів відображаються три індикатори - струм, мінімальне та максимальне значення. Таким чином, ви можете з’ясувати динаміку змін температури, стежте за швидкістю вентилятора.

На відміну від Specsy, HWMonitor - це не так багато можливостей для експорту. Насправді звіт може бути переданий лише до текстового документа.

Необмежена версія програми додатково включає три варіанти - віддалений доступ, генератор графіків та можливість відображення значень із датчиків у системі слідів. Ціна ліцензійного ключа - від 20 євро.

Повний огляд "//->

AIDA64 Екстремальне видання 9 9 9 9

профі Мінус

Історія цієї програми знайома всім системним адміністраторам "з досвідом". Додаток AIDA64 Екстремального під час свого існування кілька разів змінив назву, модель ліцензування та свого часу-це не-регульне програмне забезпечення для моніторингу в Інтернеті та збору інформації про систему. Навіть зараз функції програми вражають на тлі таких рішень - утиліта збирає найповнішу інформацію про ПК, може перевірити систему різними способами, підтримує обладнання різних виробників і дозволяє переглядати всілякі Дані в Інтернет -режимі.

Як і у випадку з Speccy та Hwmonitor, всі функції екстремального видання AIDA64 доступні після придбання ліцензійного ключа. Однак лише в AIDA64 Extreme Edition всі варіанти заблоковані після 30 днів періоду пробної заявки. Вартість ліцензії становить трохи менше 40 доларів.

Повний огляд "//->

Центральний процесор або процесор - це "серце" ПК та його "мозок". Він рідко провалюється. Найчастіше його можливості просто стають достатніми, і користувач змінює його та материнську плату. Однак якщо процесор є досить потужним, і користувач часто завантажує систему важкими іграми та додатками, то процесор може вийти з ладу через банальний перегрів. Або цей компонент через високі температури працюватиме повільніше, що вплине на продуктивність не лише ігор, але й усієї операційної системи в цілому.

Тому для того, щоб завжди знати про інформацію про те, наскільки безпечним є функціонування процесора, доцільно перевірити температурні показники процесора. Це можна зробити як повними інструментами самої ОС, так і за допомогою третій партійних програм та настільних пристосувань. Тому ми пропонуємо розглянути, як з’ясувати температуру процесора в Windows 10 різними методами.

Читайте на Softikbox: Що робити, якщо ноутбук потепліє?

Зміст:

Ранги безпечних робочих температур для ноутбуків та стаціонарних процесорів ПК відрізняються через розташування кристала. У ноутбуці він набагато менший і оточений усіма компонентами ПК. Невеликий кулер відповідає за його охолодження. Якщо він зупиниться, і користувач цього не помічає, ймовірність перегріву процесора гарантується. Хоча ноутбук, в цьому випадку, вимкніть, видаючи чорний або синій екран смерті з відповідним повідомленням.

Ситуація з процесором ПК дещо інша. У корпусі системи більше місця, кулер, відповідальний за охолодження процесора, більший і потужніший, і тому охолодження процесора краще.

При низькому навантаженні на процесорі його температура знаходиться в межах від 30 до 50 ° C. Якщо користувач запускає потужну гру або програму з інтенсивними розрахунками, то підвищення температури можливе на 82-85 ° C. Ця температура не єкритична для процесора, аварійне відключення ПК не буде дотримуватися (якщо обмеження не встановлені в BIOS). Це буде лише зі значенням вище 95-100 ° C.

Для процесорів ноутбуків безпечна температура становить від 30 до 80 ° C. Далі може вже слідувати зниження продуктивності лептопа через високу температуру.

Важливий! Температурні показники для ноутбуків вказані в середніх значеннях. Для кожної моделі лептопа та встановленого процесора вони будуть різними. Якщо, наприклад, ви використовуєте ігровий ноутбук, то температура досягне понад 80 градусів. Однак якщо така температура виникає на слабкій офісній техніці, то це вказує на проблему. Вам потрібно негайно перевірити процесор на перегрів

Визначте, яка температура встановленого процесора на комп’ютері з Windows 10 може бути декількома способами. Розгляньте їх на практиці.

Використання вбудованих -в Windows 10

Ви можете побачити поточні робочі індикатори тепла процесора на комп’ютері з Windows 10 (він також працює в Windows 8) за допомогою консолі PowerShell. Для цього потрібно зробити наступні кроки:

Далі, стандартні інструменти включають сам BIOS. У ньому ви також можете побачити температуру, робочі частоти та напругу процесора. Для цього ми виконуємо наступне:

Важливий! На пристроях з UEFI дані про температуру даних відображаються прямо на головній сторінці, і якщо їх немає, то правильне поле легко знайти. Потрібно шукати інформацію про моніторинг або збірку

Це найпростіші та найдоступніші способи моніторингу тепла процесора. Інші в Windows 10 не надаються.

На нашому сайті ви можете знайти та завантажити багато програм, розроблених для діагностики різних компонентів системи системи. Розглянемо деякі з них.

AIDA64 - найпростіша програма для визначення потрібного індикатора. Більше того, є безкоштовна версія, яка не потребує встановлення. У утиліті потрібно вибрати "комп'ютер" та знайти "датчик". Моніторинг даних, як вони зміниться.

Core Temp - безкоштовна програма, яка має простий інтерфейс і відразу після встановлення показує температуру та робочі частоти процесора.

Hwinfo - безкоштовний аналоговий AIDA. Відображає дані на всіх компонентах ПК. Дозволяє бачити температуру процесора.

HWMonitor - безкоштовний інструмент для моніторингу стану системи системи. Програму потрібно завантажити та встановити за пару кліків. Далі почніть і подивіться на температуру. Все надзвичайно зрозуміло.

Відкрийте апаратне монітор - програма, яка не потребує встановлення. Додаткові будуть запущені Exe-файл папки програмного забезпечення та отримувати детальні дані.

Speccy - програма, яка, щоб встановити, потрібно вимкнути антивірус на деякому ПК. Однак він також показує інформацію про всю збірку, включаючи процесор.

Speedfan - це просте рішення, яке має лише кілька вкладок: температура, обертання кулерів, напруги, швидкості та налаштувань. У головному вікні відображатиметься температура ядра.

Природно, це не весь список програм. Ми не будемо писати про всіх, бо якщо подивитися на скріншоти, помітно, що все тестоване програмне забезпечення показує майже однакові дані. Тому цих застосувань буде достатньо для визначення температури процесора.

Читайте на Softikbox: Програми для визначення температури процесора

У мережі ви можете знайти багато віджетів для моніторингу стану компонентів ПК. Ми рекомендуємо завантажити такі температури процесора для Windows 10, як:

Розглянемо приклад встановлення та використання одного з представлених гаджетів.

Ми завантажуємо всі лічильники процесора на наш комп’ютер. Розпакуйте архів і запустіть установку віджета.

З'явиться дуже маленьке вікно. Програмний інтерфейс, який потрібно налаштувати. Для цього натисніть на значок "Налаштування". Ми переходимо на вкладку "Параметри". Виберіть "На ПК -mete".

Щоб розмір гаджета більший, вам потрібно вибрати масштаб.

Далі, лише монітор температури процесора. Ця програма дуже зручна для використання і дозволяє контролювати не тільки температуру графічного прискорювача, але й інші компоненти ПК.

Важливо зазначити, що ми розглядали лише найпростіші та найдоступніші методи для звичайного користувача ПК. Однак у мережі ви можете знайти інші рекомендації щодо перевірки температури процесора.

Температура центрального процесора відіграє важливу роль у ефективності його роботи та ефективності загалом. Збільшення цього індикатора може негативно вплинути на стан ПК або ноутбука, а також будь -який інший пристрій. Важливо знати, якою повинна бути температура процесора, щоб підтримувати свою нормальну роботу, і якщо це необхідно, її слід знизити. Але це вимагає, як дізнатися, як з’ясувати температуру процесора в Windows 10.

Зміст

Чому виглядати

Центральний процесор (процесор) - це серцевий пристрій, який керує своїми обчислювальними реліквіями для певних завдань. І у випадку перегріву комп'ютер буде працювати повільніше. Коли температура перевищує максимально допустиме значення ПК, вимкнеться.

Від важкого перегріву з великим навантаженням на процесор, сусідні елементи можуть вплинути. Як правило, у таких випадках комп'ютер не вдається. І лише ремонт може це виправити.

Але якщо періодично переглядати значення температури, ви можете своєчасно вжити необхідних заходів. Це також дає можливість зрозуміти, наскільки сильно впливає на процес процесу.

Без третій партійних програм

Значення температури можна розпізнати без завантаження додаткового програмного забезпечення. Windows вже має необхідні інструменти, які допоможуть вам побачити значення температури процесора.

UEFI/BIOS

Ви можете побачити ступінь нагріву центрального процесора, навіть не використовуючи операційну систему. Для цього використовуйте BIOS або UEFI (позначення для нових ПК та материнської плати). Щоб дізнатися необхідний параметр, достатньо зробити наступне:

  1. Перезапустіть комп’ютер, якщо його увімкнули.
  2. Під час завантаження натисніть клавішу F2, або інший, що відтворює перехід до BIOS.
  3. У параметрах перейдіть до вікна стану здоров'я або Апаратне монітор
  4. Тоді достатньо натиснути на лінію температури, після чого з’явиться необхідні значення.

У нових комп’ютерах все набагато простіше. Все організовано російською мовою, і необхідний параметр легко знайти. У більшості випадків показники температури відображаються на екрані відразу після переходу до UEFI.

Використовуючи BIOS, ви можете з’ясувати ступінь нагрівання центрального процесора без використання сторонніх програм. Але значним недоліком цього методу є неможливість відстежувати зміну параметра під час роботи ПК.

Командний рядок PowerShell

Командний рядок - це універсальний інструмент, з яким ви можете виконувати різні корисні дії. Один з них - це можливість з’ясувати температуру центрального процесора. Це можна зробити так:

  1. Шукаючи, знайдіть командний рядок і запустіть його від імені адміністратора (через праву кнопку миші).
  2. Диск і виконуйте команду: Отримати-Wmiobject MSACPI_Термальцонетемпература -Простір імен ЩоКорінь/WMIЩо. 
  3. У відображеному вікні знайдіть поле з індикатором температури.
  4. Отримане числове значення повинно бути розділене на 10 і відняти 273.
  5. Отримане значення буде температурою процесора під час команди.

Такі математичні маніпуляції необхідні, оскільки ПК відображає температуру в кельвінах. Варто також перевіряти параметр не один раз, оскільки цей метод може працювати неправильно і давати однакове значення тривалий час, навіть якщо є чіткий перегрів.

Третя партія програмне забезпечення

Для зручності ви можете завантажити спеціальні безкоштовні програми, які відображають необхідний параметр у зручному форматі. Крім того, більшість програм практично не завантажують процесор і можуть постійно працювати. Це особливо зручно для відстеження змін параметра та його динамізму, що дозволяє зрозуміти, які вдосконалені програми впливають.

Основна температура

Хороша програма для візуалізації параметрів, пов'язаних з апаратною частиною ПК. Утиліта повністю російською, і завдяки цьому пошук необхідної інформації дуже простий. 

Ця програма може показувати дані на задньому плані. Достатньо встановити та почати його, щоб з’ясувати все необхідне. Параметри відображаються для кожного ядра.

Завантажте програму з офіційного сайту

HWMONITOR

Ця програма дозволяє з’ясувати, скільки нагрівається ПК, а також переглянути навантаження на комп'ютерні елементи. Відображення характеристик дозволяють швидко визначити потребу в додатковому охолодженні.

Ця програма має власну функцію, а саме можливість з’ясувати мінімальне та максимальне значення температури. Застосування фіксує температуру з моменту її запуску. Програма повністю англійською мовою. Але інтерфейс просто просто розташований, і його легко зрозуміти.

Завантажити програму

Спектак

Ідеальне рішення для швидкого і без зайвих кліків з’ясуйте необхідний щодо стану нагрівання процесора. Щоб ознайомитись із необхідною інформацією, необхідно відкрити програму та знайти рядок про стан температури на головному екрані.

Завантажте Speccy з офіційного веб -сайту безкоштовно

Швидкість

Дуже популярна програма, яка відображає температурні показники як процесора, так і жорсткого диска. Крім того, у своїх налаштуваннях можна відрегулювати ступінь видування вентилятором залежно від нагрівання ПК.

Безкоштовно завантажити Speedfan

Hwinfo

Це програмне забезпечення вважається професійним. Це дає всю інформацію про обладнання ноутбука чи комп'ютера. Також можна сформувати повноцінні звіти про продуктивність пристрою. Завдяки цій функції її можна використовувати в діагностиці ПК.

Завантажте Hwinfo безкоштовно з офіційного веб -сайту

Відкрите апаратне монітор

Безкоштовне програмне забезпечення працює виключно з англійським інтерфейсом. Це не зовсім підходить для початківців.

Вся інформація про процесора та ступінь опалення відображається на вкладці екрана з нотою Windows.

Завантажити заявку

Окт

Цікаве та зрозуміле застосування вимірювання температури. Тут ви також можете провести тести на високу швидкість та відобразити інформацію у вигляді графіків. Додаток бере дані з власного модуля. Також може працювати з вже попередньо встановленими програмами для вимірювання температури.

Завантажити OCCT безкоштовно

AIDA64

Цю корисність можна вважати повноцінним продуктом для діагностики продуктивності комп'ютера. Він не поширюється безкоштовно, але ви можете використовувати його функціональність без покупки, оскільки після завантаження є бонусний режим цілий місяць.

Остання версія продукту просто підходить для перегляду температури на ОС Windows 10. Температурні індикатори відображаються на вкладці датчиків. Індикатори відображаються для кожного ядра.

Завантажте тестову версію програми

Яка температура вважається нормальною

Недостатньо просто для того, щоб з’ясувати температуру КП. Головне - це можливість оцінювати його безпеку для технологій. Ви можете зосередитись на таких показниках:

Деякі моделі комп’ютерів та відеокарт дозволені для прогрівання до 70 градусів. Середня потужність пристрою не рекомендується прискорити значення раніше.

Вже, досягаючи 70 градусів, ПК пропустить удари. Через це робота буде гальмуватися.

Підказки

Для підтримки продуктивності комп'ютера за хорошою цінністю рекомендується зробити наступне:

Температура комп'ютера - це індикатор, який вимагає пильної уваги. Особливо у випадку стаціонарного ПК. Такі пристрої зазвичай перегріваються частіше, оскільки користувач не може постійно відчувати ступінь опалення. Ось чому вам потрібно з’ясувати, як подивитися на температуру процесора в Windows 10.  Це не відбувається з ноутбуками, оскільки користувач постійно відчуває температуру і може швидко реагувати у випадку його сильного збільшення.

Використовувані джерела:

Відкриті вікна не розгортаються у Windows 10 Solutions
Ми говоримо вам, що робити, якщо неможливо розширити вікна занедбаних додатків до Windows 10. Про що ми говоримо? Пояснимо. Ми говоримо про програми т...
Windows або Winpe Завантаження при запуску ПК
Я пропоную розглянути можливі причини, чому операційна система Windows може висіти і не завантажуватися, коли. І навіть при запуску Winpe картина не п...
Як створити та налаштувати канал Telegram
Щороку кількість користувачів месенджера Telegram зростає експоненціально. У 2021 році ця цифра становить приблизно 300 мільйонів. користувачі. Телегр...