Ми говоримо про те, як прискорити Wi-Fi. І декілька способів одразу.
Якщо ви думаєте, що повільно працюючий Інтернет є невиліковною проблемою, і нічого не змінить постачальника чи тарифів, то ви помиляєтесь. Існує багато способів прискорити роботу Wi-Fi. Більше того, деякі з них навіть не залежать від використовуваного обладнання, а деякі потребують дуже недорогого оновлення обладнання.
Однак про все в порядку.
Ми підключаємось до 5-віської мережі
Найпростіший, але не завжди очевидний спосіб. Зараз багато маршрутизаторів мають підтримку на дві частоти одночасно. Стандарт - 2.4 ГГц та прискорені 5 ГГц. Краса другого полягає в тому, що вона ділиться на менше пристроїв. Тому часто швидкість передачі даних через неї вище, ніж через стандартний варіант.
Тож якщо ви відчуваєте будь-які труднощі з підключеннями або в Інтернеті працюють занадто повільно, спробуйте знайти 5-оскольну мережу та підключитися до неї. Для цього:
- Клацаємо на значок на панелі управління, яка відкриває налаштування Wi-Fi.
- Виберіть у списку мереж, які підтримують з'єднання з частотою 5 ГГц.
На цьому все. Швидкість повинна збільшуватися.
Зазвичай 5-осі мережі доступні за замовчуванням. Тобто ваш Інтернет -постачальник на етапі з'єднання повинен подбати про наявність відповідної мережі. Якщо це не так, то вам слід спробувати зробити наступне:
- Відкрийте налаштування маршрутизатора (як це зробити, вказані в інструкціях для пристрою).
- Перейдіть до розділу бездротового зв'язку (тобто налаштування бездротової мережі).
- Потім відкрийте меню налаштувань бездротового зв'язку (ваше ім’я може бути різним, але суть - це одне, це має бути основними налаштуваннями Wi -Fi).
- Ми шукаємо пункт 5 ГГц (або “Налаштування на 5 ГГц) і вступаємо в нього.
- І тоді ми поставимо галочку протилежного бездротового радіо (або його аналога, відповідального за включення мережі).
Після цього ми знову шукаємо мережу з 5-шосе у списку доступних. Якщо не існує налаштувань, описаних вище, то ваш маршрутизатор не підтримує цю частоту, і вам доведеться замінити його або використовувати інші методи.
Корисно знати: найкращі програми розповсюдження Wi-Fi від ноутбука.
Змінити канал з'єднання
Щось інше можна змінити в налаштуваннях маршрутизатора, щоб зробити мережу хоча б трохи швидше. Зміна каналу передбачає вибір певного типу з'єднання, який найкраще підходить для передачі даних з певною частотою. Наприклад, при роботі з частотою 2.4 ГГц найкраще підходять канали 1, 6 та 11. Потрібно спробувати розібратися з ними, поки швидкість передачі даних не стане прийнятною.
Щоб змінити канал:
- Відкрийте налаштування маршрутизатора.
- Ми переходимо до розділу Налаштування бездротового зв'язку (це має бути основними параметрами вашої мережі).
- Ми шукаємо канал Word серед доступних налаштувань. Насправді це канал.
- Змініть його на інший канал, а потім збережіть налаштування, щоб перевірити, чи змінилася швидкість Wi -Fi.
Канал для 5-віської мережі зазвичай не змінюється. Вона та автоматичний режим ідеально справляються з вибором правильного каналу для передачі даних. Тож зміна ручної зміни тут не допоможе. Скоріше, навпаки, це негативно вплине на швидкість Wi-Fi.
Змінити потужність передавача
І це можливо. Не в усіх маршрутизаторах, але все -таки часто є можливість встановити потужність сигналу самостійно.
Зазвичай у налаштуваннях маршрутизатора є варіант у дусі "потужності сигналу" або передачі потужності.
Іноді ви можете самостійно вибрати значення цього параметра. Наприклад, від 3% до 100%. Іноді в параметрах маршрутизатора є лише умовні значення в дусі низького, високого та Т.П. Теоретично, чим вище потужність, тим вище буде швидкість передачі даних, але це не завжди так. Існує думка, що вам потрібно вибрати найкращу цінність для себе.
Справа в тому, що якщо маршрутизатор занадто близький до комп'ютера чи смартфона, і в той же час працює на повній потужності, то це не гарантує високу швидкість Інтернету, але навпаки призводить до невдач. Тому потужність повинна бути недооцінена до тих пір.
Ми змінюємо стандарт безпеки
Чомусь багато мереж Wi-Fi працюють повільніше або взагалі не працюють, якщо стандарт WEP використовується як інструмент безпеки для забезпечення безпеки. Це застаріла технологія, від якої потрібно позбутися.
Якщо ваша мережа не захищена паролем або використовує стандарт WEP, то вам потрібно змінити її на алгоритм шифрування даних WPA2-PSK та AES.
Для цього:
- Відкрийте налаштування маршрутизатора.
- Ми шукаємо там свою мережу та відкриваємо її параметри.
- У меню з налаштуваннями мережі ми шукаємо щось у дусі безпеки або "параметри безпеки".
- Виберіть стандарт WPA2-PSK.
Після цього швидкість мережі повинна нормалізуватися, і більшість збоїв у з'єднанні повинні зникнути.
Дивіться також: Чому ноутбук не підключається до Wi-Fi.
Змініть сервер DNS
Не найефективніший, але популярний спосіб підвищення швидкості передачі даних.
Більшість запитів мережі здійснюються за допомогою серверів DNS. Тому загальна швидкість мережі може залежати від продуктивності DNS. Зазвичай різниця ледь помітна, але деякі користувачі повідомляли про випадки, коли зміна DNS докорінно вплинула на швидкість Wi-Fi. Тож варто точно спробувати.
Зробити це:
- Ми відкриваємо налаштування нашої мережі (часто параметри не потрібні конкретно, ви можете зробити все на комп’ютері чи смартфоні).
- Ми переходимо до параметрів розширеної мережі.
- Виберіть елемент DNS.
- Додайте новий DNS -сервер.
DNS -сервери з збільшенням швидкості запитів. Але найпопулярніший від Google та Cloudflare.
Ми вмикаємо технологію QoS
Якщо параметр QOS має опцію в налаштуваннях маршрутизатора, то ви можете спробувати його включити. Це дозволяє автоматично встановлювати пріоритети передачі даних, щоб люди, які використовують одну і ту ж мережу, отримували приблизно однакову швидкість без різких спотворень в одній чи іншій.
І в деяких маршрутизаторах можна вручну встановити пріоритет швидкості для певних пристроїв.
Ми вбудовували замки VPN та трекера
Багато сучасних маршрутизаторів встановили операційну систему, в якій можна встановити програми OpenVPN та ADGUARD. Це інструмент для створення мереж VPN та рекламного замикання. І те, і інший позитивно впливають на швидкість wifi.
Взагалі VPN може збільшити швидкість мережі, оскільки деякі постачальники Інтернету обмежують канал зв'язку, що в кінцевому рахунку впливає на повільну роботу деяких сайтів. Наприклад, зараз це спостерігається у Twitter Social Network. Використання VPN вирішує проблему. І якщо VPN вбудований у маршрутизатор, то це також зручно.
Збільшити "довгий -діапазон" wifi
Є спеціальні пристрої, які називаються розширеннями Wi-Fi. Це додатковий приймач, який використовується для збільшення діапазону передачі сигналу від маршрутизатора до пристрою.
Наприклад, маршрутизатор у вашому домі знаходиться на другому поверсі. Сигнал погано проходить через стелю, тому швидкість на першому поверсі падає. Але якщо ви грамотно розміщуєте додатковий приймач десь на сходах, то сила сигналу на першому поверсі помітно збільшиться. Те саме стосується великих квартир, де стандартні антени маршрутизатора просто не досягають ваших пристроїв.
Тож мешканці великих приміщень повинні подумати про придбання подібного пристрою. Або навіть кілька.
Що робити, якщо нічого не допомогло?
На жаль, нічого не порадити, крім того, як звернутися до найпростіших і дорогих методів:
- Купівля нового більш технологічного маршрутизатора.
- Оренда послуг у кращого Інтернет -постачальника.
- Купівля нового комп'ютера або смартфона, що підтримує сучасні стандарти передачі даних через бездротову мережу.
Це складніше і дорожче, але це обов'язково спрацює.
Якщо ви знаєте інші методи прискорення Wi-Fi, то обов'язково розкажіть про них у коментарях.
Перегляди допису: 110