Підказки

Як переглянути нещодавно відкриті файли в ОС Windows 10 (я просто не можу знайти вчорашній документ ...)

Як переглянути нещодавно відкриті файли в ОС Windows 10 (я просто не можу знайти вчорашній документ ...)

Зміст

Знання Як правильно використовувати пошук файлів спрощує роботу на комп’ютері, на якому працює Windows 10. Значно швидше введіть ім'я або фразу вмісту файлу, ніж шукати його в системі, особливо якщо багато даних зібрало на жорсткому диску. Шукайте файли та папки, а після переходу на останню версію системи та додатків дозволяє заощадити час користувача.

Ця стаття розповість, як знайти файл або папку на комп’ютері з Windows 10. З недавнього часу пошук був доопрацьований з кожним випуском, ми рекомендуємо до останньої версії оновлення Windows 10. А також не забувайте про швидкий пошук у провіднику системи, що дозволяє шукати файл за вмістом.

Шукайте файли та папки в Windows 10

Оновлений пошук

Оновлений пошук дозволяє швидко знайти не лише файли та папки, але й встановлені програми (доручено з магазину чи класики) та параметри системи в Windows 10. Якщо користувач заздалегідь знає, який тип файлу потрібно знайти, ви можете вказати його значення у вікні пошуку. У цьому випадку користувач буде відображатися лише за допомогою програм, документів, різних налаштувань або папки.

Користувачу достатньо запустити ім'я потрібного файлу, папки або програми на панелі пошуку. Результати пошуку представлять найкращу відповідність запиту користувача. Ви можете відкрити новий пошук, натиснувши відповідну кнопку на панелі завдань або комбінації клавіш Win+Q. Щоб скористатися можливостями пошуку, ви можете почати вводити ім'я папки або файлу безпосередньо в меню «Пуск».

Пошук у диригента

Порівняно з попередніми версіями операційної системи, навіть пошук у провіднику отримав деякі оновлення та вдосконалення. Користувачу достатньо вибрати місце розташування, а в рядку пошуку провідника починає вводити ім'я файлу або папки. Після деякого часу очікування всі збіги за замовчуванням, знайдені в іменах файлів та папки, будуть відображатися.

Шукайте вміст файлу у Windows 10

За замовчуванням оновлений та раніше доступний пошук у провіднику шукає збігів лише у іменах і папках файлів. Але можна додати до індексації вмісту всіх текстових файлів. У цьому випадку можна буде включити пошук вмісту файлу в системі. Після чого можна буде шукати файли, ввівши певний вміст тексту за поточним файлом.

Перейдіть до розділу стандартної панелі управління Параметри індексації> Додаткові> Типи файлів, і змініть елемент належним чином індексуйте такі файли на значення Індексація властивостей та вмісту файлів. Реструктуризація індексу може зайняти значний час. Деякі типи та результати пошуку зможуть надати неповну інформацію (до завершення перестройки).

Найпростіший спосіб ввести значення в оновленому пошуку Параметри індексації і перейдіть до потрібного місця безпосередньо з результатів пошуку. Після цього в оновленому пошуку можна буде ввести будь -яку фразу з документа, а результати будуть представлені із зазначеним вмістом. Для пошуку вмісту файлу в провіднику потрібно вибрати додатковий параметр Вміст файлів.

Висновок

Якщо користувачеві потрібно знайти програму або тоді параметри системи, тоді використовуйте оновлений пошук для системи. Для зручного пошуку системних файлів рекомендується використовувати швидкий пошук у провідника. Пошук вмісту потрібного файлу може бути виконаний як в оновленому пошуку, так і прямо в класичному провіднику.

Втрата файлів - одна з найпоширеніших проблем, з якими стикаються досвідчені користувачі та новачки. На щастя, операційна система Windows 10 забезпечує досить потужні інструменти пошуку. З яким ви можете знайти будь -який файл, де він знаходиться.

Як знайти файли за іменем

Найпростіший спосіб - шукати за назвою документа. Тому, якщо ви знаєте, як називається файл, то не буде важко його знайти.

Для початку відкрийте папку, в якій повинен бути необхідний файл, і після цього використовуйте лінію пошуку у верхньому правому куті вікна. Введіть назву документа та натисніть клавішу Enter, після чого операційна система Windows 10 буде шукати та показувати результат.

Якщо ви не знаєте, в якій папці може бути файл, то відкрийте один із дисків (наприклад, диск D або C) або просто відкрийте вікно «Жінки», і в цьому випадку пошук не буде здійснено у папці , але на всьому диску або на всьому диску цілий комп'ютер. Але, треба мати на увазі, що пошук на диску або на всьому комп’ютері займе набагато більше часу, ніж в одній конкретній вибраній папці.

Як знайти файли до дати створення

Якщо ви не знаєте, як називається бажаний документ, але приблизно пам’ятайте дату його створення та розташування, то ви можете шукати файл до дати створення.

Для цього відкрийте папку (диск або комп'ютер) та встановіть курсор у пошуковій лінії у верхньому правому куті екрана. Після цього у верхньому вікні вікна з’явиться нова вкладка під назвою "Пошук".

На вкладці Пошук натисніть кнопку "Дата зміни" та виберіть один із запропонованих параметрів. Серед стандартних варіантів: сьогодні, вчора, цього тижня, минулого тижня, минулого місяця, цього року, минулого року.

Вибравши одну з цих дат, система буде шукати файли у визначеному діапазоні часу. У той же час команда "Дата змін" з’явиться на панелі пошуку, що вказує на використаний період часу.

Якщо ви хочете вказати певну дату чи інший період часу, ви можете натиснути на поточне значення праворуч від команди "Дата зміни" у рядку пошуку та вибрати потрібний час, використовуючи календар. Щоб вказати час часу, потрібно спочатку затиснути клавішу Shift до першої дати, а потім до останнього.

Команда "Зміна даних" може бути доповнена пошуком за іменем файлу. Це дозволить вам знайти файли з певним іменем та датою змін. Для цього після команди "Зміна дати" введіть GAP та введіть ім'я файлу.

Як знайти файли за типом

Windows 10 також дозволяє знайти певний тип файлів. Для цього встановіть курсор у рядок пошуку, перейдіть на вкладку "Пошук", натисніть кнопку "Тип" та виберіть один із запропонованих типів документів у списку, що відкривається. Список тут досить великі і такі поширені типи, як: документ (текст), папка, фільм, музика, зображення тощо.D.

Після вибору одного з типів у рядку пошуку з’явиться команда "Переглянути", яка вказує вибраний тип файлу.

Якщо вам потрібно знайти файл з певним розширенням (наприклад, DOCX або TXT), ви можете вказати це розширення як ім'я документа. Для цього замість імені введіть зірочку в пошуку, точте, і вам потрібно розширити. На скріншоті нижче показано, як він повинен виглядати для пошуку документів із розширенням DOCX.

Як і в попередньому випадку, пошук типу можна поєднувати з іншими методами пошуку

Як знайти файли в розмірі

Ви також можете знайти всі файли з певним розміром у Windows 10. Для цього встановіть курсор у рядку пошуку, перейдіть на вкладку "Пошук", натисніть кнопку "Розмір" та виберіть один із запропонованих варіантів. Тут ви можете вказати, яким розміром повинен бути потрібні документи: порожній (0 кб), крихітний (0 - 16 кб), невеликий (16 кб - 1 Мб) тощо.D.

Після цього в пошуковій лінії з’явиться команда "розмір", що вказує на розмір потрібних об'єктів.

За бажанням, після команди "розміру", ви можете вказати певне значення в кілобайтах, мегабайтах або гігабайтах.

Щодо попередніх випадків, пошук за розміром може поєднуватися з іншими методами пошуку. Наприклад, ви можете знайти файли з певним іменем, розміром та типом.

Подивіться також

Windows 10 має хороший вбудований пошук, який чомусь користується кількома людьми. Тим часом це дійсно класний інструмент, який стане в нагоді, якщо ви не дуже ретельно сортуєте свої файли за папками. І загалом, часто відкривають документи, шукаючи просто швидше, ніж йти на повний шлях до файлу.

Існує два способи почати шукати файли. Ви можете натиснути значок пошуку (лупу) на панелі завдань. Або просто відкрийте меню "Почати" і починайте вводити пошуковий запит.

Ось кілька хитрощів, які допоможуть швидко та ефективно шукати пошук.

Фільтрування результатів пошуку

Почніть шукати файли, програми та налаштування, як завжди. Потім натисніть на одну з трьох піктограм у верхній частині меню "Почати", яке фільтрує додатки, документи та веб -сторінки відповідно.

Ви також можете натиснути кнопку "Фільтри" зверху, щоб вказати, що шукати: папки, музика, фотографії, налаштування чи відеоролики.

Прості налаштування пошуку

Однією з недоліків Windows 10 є неоцінка налаштування. Будучи сумішшю Windows 7 та Windows 8, «десяток» з моменту випуску заплутав багато користувачів на наявність двох панелей управління одночасно. Налаштування в них не особливо логічні, і в них легко загубитися.

Але пошук Windows 10 полегшує навігацію в налаштуваннях. Якщо вам потрібен окремий елемент, просто почніть вводити його до меню «Пуск», і є відповідний варіант. Не має значення, хто з двох панелей управління, які він знаходиться.

Пошук у "диригента"

У "Провідник" Windows 10, як у минулих версіях, є панель для швидкого пошуку файлів та папки. Введіть ім'я файлу або папки, і Windows 10 знайдуть їх. Панель пошуку також дозволяє сортувати файли, знайдені за типом, розміром, зміною та іншими параметрами. А в "диригенті" ще є класна можливість - підтримувати пошуковий запит на майбутнє, як розумна папка. Для цього просто натисніть "Зберегти стан пошуку".

Пошук Fong

Якщо ви хочете щось знайти, але не знайте, що саме, можливість пошуку Windows 10 допоможе вам здогадатися про слова в пошуку. Для цього використовуються спеціальні символи заміни.

Шукайте файл за його властивостями

Припустимо, ви хочете знайти файл, чий ім'я ви не знаєте, але пам’ятайте його формат, розмір або час, коли ви створили або в останній раз змінив цей файл. Почніть шукати будь -який файл із запитом *, а потім у налаштуваннях пошуку вкажіть формат або тимчасовий діапазон, що приблизно відповідає потрібному файлу. Ви можете шукати такі властивості, як дата, тип файлу, автора тощо.

Зауважте, що коли ви змінюєте умови пошукових фільтрів на панелі, незрозумілі слова з’являються в рядку пошуку. Ось що вони мають на увазі:

Вирази "і", "або", "ні"

Ці вирази дозволять вам одночасно використовувати кілька умов пошуку.

Тепер, коли ви знаєте про пошук Windows 10, ви можете бути впевнені, що ніколи не втратите свої файли.

Читайте також

Ми створюємо презентацію в MS PowerPoint
Мало хто знає, що вперше програма презентації PowerPoint 1.0 (перекладений "переконливий звіт") був створений для Apple Macintosh і працював у чорно -...
Інструкції, як ввести iPhone в режим DFU
Ми говоримо про те, як впровадити iPhone в режим DFU. Детальні інструкції для всіх моделей пристроїв.  Що таке режим DFU Чому пристрій слід відобража...
Як створити завантажувальний флеш -диск Windows 10
Напевно, ви вже помітили, що виявлення почали зникати з конфігурації сучасних ноутбуків, і це не якесь загадкове явище, коли ви купили ноутбук з приво...