Підказки

Як виявити та змінити протокол мережі SMB, коли у Windows 10 виникає помилка

Як виявити та змінити протокол мережі SMB, коли у Windows 10 виникає помилка

Зміст

Найпопулярніша проблема при налаштуванні локальної мережі - це коли комп'ютер не бачить інших комп’ютерів, загальних папок, мережевих накопичувачів тощо. D. Ця проблема найчастіше вирішується шляхом налаштування загального доступу та вимкнення антивірусу (брандмауера), але не завжди. У цій статті я хочу поговорити про кілька рішень цієї проблеми в Windows 10, якими я вже використовував на практиці. Якщо у вас є комп'ютер із встановленим Windows 10, не бачить комп’ютерів та папок у локальній мережі, то спочатку вам потрібно перевірити, чи увімкнено підтримку SMB1, оскільки після одного з оновлень цей протокол вимкнено. Наче для безпеки. І це головна причина, чому мережеві та мережеві пристрої не відображаються на вкладці Мережі в провіднику та. Як правило, це старі пристрої, які використовують цей дуже протокол SMB1, який відключений у першій десятці.

Ми відкриваємо, ми маємо на увазі вкладку "Мережа" у провіднику Windows 10, де повинні відображатися всі мережеві пристрої. Але ми бачимо там, в кращому випадку, наш маршрутизатор Wi-Fi, наш комп’ютер і, можливо, деякі інші мультимедійні пристрої. Інші комп’ютери в локальній мережі та мережах не відображаються. А з інших комп’ютерів їх зазвичай видно, і ви можете ввести їх. Включаючи цей комп'ютер із встановленим Windows 10.

Як правило, всі комп’ютери підключені через один маршрутизатор. І чомусь багато людей думають, що місцева мережа не працює точно через налаштування маршрутизатора. Але з мого досвіду я можу сказати, що це не так. Якщо на маршрутизаторі ви не встановили жодних спеціальних функцій і нічого не вимикали, то всі підключені до нього пристрої автоматично розташовані в одній локальній мережі.

Окремо я хочу поговорити про загальний доступ до USB -накопичувачів через маршрутизатор. Якщо ви підключили флеш-накопичувач до маршрутизатора до порту USB, або зовнішній жорсткий диск і Windows 10 не бачать мережевого накопичувача на вкладці Мережі, то проблема також може бути в протоколі SMB1-вимкненого SMB1. Оскільки маршрутизатор використовує цей протокол для загального доступу до приводу (мережева папка).

Увімкнемо підтримку протоколу SMB1 у Windows 10

Відкрийте запуск (або натисніть кнопку пошуку) та введіть "компоненти". Відкрийте "включення або відключення компонентів Windows". Або ви можете відкрити це вікно через "Панель управління" -"Програми та компоненти", а ліворуч перейдіть до "Увімкнення або відключення компонентів Windows".

Відкрийте елемент "Підтримка загального доступу до файлів SMB 1.0/CIFS ". Вам потрібно поставити поблизу коробку "Клієнт SMB 1.0/CIFS " І натисніть "Добре".

Підтримка старого протоколу SMB 1.0 Windows 10. Тепер система повинна бачити всі мережеві папки, до яких доступ до SMB 1. Ви все ще можете перезавантажити комп’ютер.

Перевірка загальних параметрів доступу в Windows 10

Можливо, звичайно, на вашому комп’ютері вимкнено, або загальний доступ неправильно налаштований. Через те, що Windows 10 не може виявити інші комп’ютери та приводи в локальній мережі. Тепер я покажу вам, як перевірити ці налаштування.

У Windows 10 (версія 1803) Домашню групу було видалено. Просто налаштуйте загальний доступ до принтерів та файлів.

Відкрийте меню "START" (або натиснувши кнопку пошуку) та напишіть "Загальний доступ". Відкрити "Управління передовими загальними параметрами доступу".

Або ви можете відкрити це вікно в параметрах "мережа та Інтернет" - "Загальні параметри доступу".

Далі для поточного профілю (швидше за все, це буде приватна мережа), встановіть перемикач поблизу "Увімкніть виявлення мережі" та "Увімкніть загальний доступ до файлів та принтерів". А також поставте прапорець біля "Увімкніть автоматичні налаштування на мережеві пристрої".

Натисніть кнопку "Зберегти зміни".

Якщо це не допоможе - спробуйте встановити такі налаштування на вкладку "Усі мережі".

Але я не рекомендую робити такі налаштування, особливо якщо ви часто підключаєтесь до публічних мереж Wi-Fi.

Ще кілька рішень:

Я буду радий бачити ваші коментарі з іншими рішеннями та питаннями на тему цієї статті!

Привіт! Для тих, хто не в цій темі, я почну далеко. На комп’ютерах та ноутбуках із встановленими вікнами в провіднику є окрема вкладка "мережа". На цій вкладці відображаються пристрої з мережевого середовища. Тобто, відкривши вкладку "Мережа", ми можемо спостерігати за комп'ютерами, мережевими сховищами (NAS), мультимедійними (DLNA) пристроями, флеш -накопичувачами та зовнішніми дисками, які підключені до маршрутизатора, і до якого налаштований загальний доступ. Простіше кажучи, ті пристрої, які підключені через один маршрутизатор (знаходяться в одній мережі) і на яких функція виявлення мережі (пристрої, які можна знайти в локальній мережі, увімкнено). Наш маршрутизатор (розділ "Мережева інфраструктура") та інші пристрої також можуть відображатися там.

Тепер я поясню, що і як і чому я взагалі вирішив написати цю статтю. У мене є маршрутизатор ASUS, до якого я підключив флеш -накопичувач USB і встановив загальний доступ до цього флеш -накопичувача для всіх пристроїв у мережі. І що, на вашу думку, у розділі "мережа" цей мережевий накопичувач з’явився на всіх комп'ютерах (він відображається там як "комп'ютер"), але на моєму комп’ютері він не відображався. Тобто мій комп'ютер не бачив флешки, підключеного до маршрутизатора чи інших комп'ютерів у цій мережі. Але сервер DLNA відображався на тому ж маршрутизаторі. Але це нічого не змінює, оскільки мені потрібен звичайний доступ до мережі до диска.

Я також не міг отримати доступ до флеш -накопичувача, коли я набрав його адресу // 192.168.один.1 в провіднику. Ця адреса негайно відкрилася через браузер. І я не зміг підключити цей диск як мережевий диск. Це просто не було у списку доступних пристроїв у мережевому середовищі.

Така проблема, коли Windows 7, Windows 8 або Windows 10 не бачать мережевих пристроїв - не рідко. Це не повинно бути флеш -накопичувачем або зовнішнім жорстким жорстким диска, який ви підключили до свого маршрутизатора, як у моєму випадку. Найчастіше вони налаштовують загальний доступ між комп’ютерами в локальній мережі. І таким же чином вони стикаються з проблемою, коли комп’ютери підключені до однієї мережі (до одного маршрутизатора), то загальні параметри доступу встановлюються правильно, а на вкладці "Мережа" порожня. Або відображаються лише маршрутизатор та ваш комп'ютер.

Оскільки причин може бути багато і відповідно до рішень, я, мабуть, почну з найпростіших (що мені не допомогло), і в кінці цієї статті я поділюсь рішенням, яке допомогло в моєму випадку. Як результат, мій ноутбук все ще бачив усі пристрої в мережі. Включаючи мережевий привід та інший комп'ютер, який також підключений до цієї мережі.

Але це не означає, що у вас є однаковий випадок. Тому я раджу вам перевірити всі налаштування в порядку.

Ми перевіряємо загальні параметри доступу

Ми розглянемо два випадки:

  1. Коли комп’ютери не бачать один одного в локальній мережі.
  2. Загальний доступ до мережевого диска. У нас може бути флеш -накопичувач або жорсткий диск, підключений до маршрутизатора, або окремий диск (він же NAS).

Перший випадок

Щоб комп’ютери могли бачити один одного та відображатись у провіднику в розділі "мережа", вони повинні бути підключені через один маршрутизатор. Або підключений безпосередньо (кабель, або Wi-Fi). Простіше кажучи, вони повинні бути в одній локальній мережі.

Далі, на всіх комп’ютерах (я не знаю, скільки у вас є), доцільно призначити статус мережі "домашньої" (приватної). Як це зробити в Windows 10, я написав у статті Home (Private) та загальнодоступній (загальнодоступній) мережі Windows 10. Досить перейти до Windows 7, щоб перейти до "мереж та загального центру управління доступом" та змінити стан поточного з'єднання там.

Якщо після цього комп'ютер все ще не виявляє інших комп’ютерів (або навпаки), то давайте все -таки перевіримо загальні параметри доступу.

Для цього у вікні "Центр управління мережами та загальний доступ" (якщо ви не знаєте, як відкрити його в Windows 10, то дивіться цю статтю), натисніть на "Змінити додаткові параметри загального доступу".

І для поточного профілю (як правило, це "приватне") встановлюйте параметри, як на екрані нижче.

Ми це робимо На всіх комп’ютерах в локальній мережі.

Статті на цю тему:

Не плутайте загальний доступ із налаштуваннями FTP. Налаштування FTP -сервера на маршрутизаторі в цьому випадку не мають нічого спільного.

Що ж, якщо інші пристрої бачать мережевий накопичувач і мають доступ до нього, а доступу до нього немає, то проблема не на боці маршрутизатора. Надішліть налаштування ПК "Проблема" відповідно до цієї статті.

Антивірус або брандмауер може блокувати мережеві пристрої

Якщо ваш антивірус або брандмауер (брандмауер), який встановлюється на вашому комп’ютері, щось не сподобало.

Правда, після відключення фаерволи, побудованої в антивірусі, проблема не була вирішена (а це означає, що проблема, швидше за все, не в ній), але мені здається, що в моєму випадку без участі антивірусу не було там.

Тому спробуйте тимчасово зупинити роботу антивірусу на деякий час або, принаймні, вимкніть вбудований в нього брандмауер (міжгридний екран). У Nod 32 це робиться так:

Щоб перевірити, це потрібно зробити На всіх комп’ютерах, яка буде брати участь у локальній мережі.

Можливо, що у вас є деякі інші програми, які можуть контролювати мережу та керувати мережевими з'єднаннями.

Якщо виявляється, що проблема в антивірусі, то вам потрібно додати свою мережу до винятків. Заборонити брандмауер блокувати саму мережу або мережеві пристрої.

Якщо у вас немає антивірусу, то ви можете експериментувати з відключенням/включенням брандмауера, вбудованого у вікна.

Робоча група

Робоча група повинна бути однаковою на всіх пристроях. Як правило, це є. Але доцільно перевірити. Для цього відкрийте властивості системи "система" та перейдіть до "додаткових параметрів системи".

"Робоча група" буде вказана там. Щоб змінити його, потрібно натиснути кнопку "Змінити".

Ще раз: Назва робочої групи повинно бути однаковим на всіх комп’ютерах.

Якщо у вас є проблема з доступом до мережевого накопичувача (до флеш -накопичувача через маршрутизатор), то в налаштуваннях загального доступу на тому ж маршрутизаторі ASUS, робоча група також вказана. Ви можете подивитися на скріншот вище у статті. Це повинно бути таким же, як на комп’ютері.

Проблема з доступом до загальної мережевої папки для SMB1 у Windows 10 (моє рішення)

Повернемося спеціально до моєї проблеми. Я перевірив усе, що я описав вище, перевірив і вдвічі перевірити 10 разів. Пару разів я скидав налаштування мережі, але Windows 10 не бачили інших комп'ютерів у мережі, і, що найголовніше, провідник ніколи не виявився загальною папкою у вигляді флеш -накопичувача, підключеного до маршрутизатора. А на інших пристроях в мережі все було визначено без проблем. Включаючи мій ноутбук.

Десь я читав, що ви можете спробувати відкрити загальну папку через вікно "виконати". Я натиснув комбінацію Keys Win + R, ввів адресу мережевої папки // 192.168.1.1 (він також маршрутизатор).

Я не отримав доступу до приводу, але з’явилася цікава помилка:

Ви не можете підключитися до загальної папки, оскільки це небезпечно. Ця загальна папка працює над застарілим протоколом SMB1, який є небезпечним і може піддавати вашій системі ризику нападу.

Ваша система повинна використовувати SMB2 або пізнішу версію.

І посилання, яке вам потрібно вручну набирати 🙂

Ось вона:

Це вже цікаво. Хоч щось.

SMB (блок серверних повідомлень) - мережевий протокол, який відповідає за загальний доступ до файлів, принтерів та інших мережевих пристроїв.

Він почав шукати. І виявляється, що Windows 10 відмовився від протоколу SMB1. Через безпеку. А кампанія Samba, встановлена ​​на моєму маршрутизаторі, працює над протоколом SMB1. Тому Windows 10 не бачить цього. Але інші комп’ютери, які також працюють на Windows 10, також не відображалися на вкладці Мережі.

Оскільки я не міг оновити протокол для SMB2 в налаштуваннях маршрутизатора, я вирішив, що мені потрібно якось увімкнути підтримку SMB1 у Windows 10. І як виявилося, це можна зробити без проблем. Як результат, після підключення компонента "Клієнт SMB 1.0/CIFS "У мене все було. Система бачила загальні папки на комп'ютерних комп'ютерах та мережевій папці, налаштованій на самому маршрутизаторі.

Як увімкнути SMB1 у Windows 10?

Через пошук знайдіть та відкрийте стару "панель управління".

Перейдіть на "Маленькі піктограми" та відкрити "Програми та компоненти".

Відкрийте "Увімкнення або відключення компонентів Windows". Знайдіть елемент "Підтримка загального доступу до файлів SMB 1.0/CIFS ". Відкрийте його і поставте галочку біля "Клієнт SMB 1.0/CIFS ". Клацніть ОК.

Якщо комп'ютер надає запит на перезавантаження, то перезавантажте його. Якщо немає вікон з пропозицією, то виконайте перезавантаження вручну.

Після перезавантаження, на вкладці "Мережа" - "Комп'ютер", всі доступні пристрої з’являться у вашій мережі.

Я буду радий, якщо ця стаття корисна комусь і допоможе вирішити проблему, яка виникла. Не забудьте писати в коментарях про результати. Або задайте питання, де воно без них 🙂

340

Сергій річки проблем та помилок

Швидше за все, факт полягає в тому, що в рамках поступового відключення старих небезпечних версій протоколу SMB, крім повного відключення SMB1, за замовчуванням доступ до гостьового облікового запису для віддаленого сервера на протоколі SMBV2 розпочався Блокувати також за замовчуванням.

При спробі такого з'єднання з’являється така помилка. І в журналі SMB журналу клієнта (Microsoft-Windows-Smbclient) записано: відхилено невпевнений вхід гостей.

Це для цього, коли доступ до мережевих папок SMBV2 для гостьового обліку (у більшості випадків, що NAS включає доступ до гостей) або до кульок на старих версіях ОС (згідно з раніше опублікованою таблицею підтримуваних версій SMB у різних версіях Windows Windows , SMB 2.0 використовується в Windows Server 2008 та Windows Vista SP1, і SMB 2.1 у Windows Server 2008 R2 та Windows 7).

Щоб увімкнути доступ до гостьового облікового запису, вам потрібно використовувати редактор GPEDIT.MSC) у розділі:

Конфігурація комп'ютера -> Адміністративні шаблони -> Мережа-> робоча станція Lanman Увімкніть політику увімкнути

небезпечні введення гостей.

Або створити наступний ключ клавіші:

Hklmsystemcurentrolsetservitslanmanmanmanmanmanctationparameters "Дозволити insecureguestauth”= Dword:1

Якщо це рішення не допомогло, чи може ваш NAS (або інший віддалений пристрій, який забезпечує доступ до папки мережі через SMB) підтримувати лише SMBV1. Спробуйте увімкнути цей протокол на клієнті (функції Windows -> SMB 1.0/CIFS Підтримка обміну файлами -> SMB 1.0/Клієнт CIFS).

Однак ви повинні розуміти, що використання цього обходу рішення не рекомендується, t.до. Тема Ваша система небезпеки.

Airdrop не працює, ми вирішуємо всі можливі проблеми
Ми говоримо вам, що робити, якщо Airdrop не працює. Найповніший аналіз усіх можливих сценаріїв, що призводять до проблем при передачі файлів з одного ...
Як змінити гарячі клавіші в Windows 10
Багато користувачів більше знайомих для виконання різних операцій Windows 10 за допомогою миші, однак у цій ОС є багато гарячих клавіш, які можуть зна...
Що робити, якщо Windows 10 недоступний режим планшета
Для пристроїв із сенсорним дисплеєм у Windows 10 розробники реалізували спеціальний режим планшета, який дозволяє використовувати програми та запустит...