Налаштування

Як змінити роздільну здатність екрана в Windows 10

Як змінити роздільну здатність екрана в Windows 10

Зміст

Ці інструкції описуються кроками для зміни роздільної здатності екрана в Windows 10, а також представляють рішення можливих проблем, пов'язаних з роздільною здатністю: необхідна роздільна здатність недоступна, зображення виглядає розмитим або малою та ін. Також наведено відео, в якому чітко відображається весь процес.

Перш ніж говорити безпосередньо про зміну дозволу, я дещо напишу, що речі корисні для початківців користувачів речей. Це також може бути корисно: як змінити частоту екрана монітора, як змінити розмір шрифту в Windows 10, як виправити розмиті шрифти Windows 10.

Роздільна здатність екрана монітора визначає кількість точок горизонтально та вертикально на зображенні. З більш високими рішеннями зображення зазвичай виглядає меншим. Для сучасних рідкокристалічних моніторів, щоб уникнути видимих ​​"дефектів" картини, слід встановити роздільну здатність, рівну фізичній роздільній здатності екрана (яку можна знайти з його технічних характеристик).

Зміна роздільної здатності екрана в налаштуваннях Windows 10

Перший і найпростіший спосіб змінити роздільну здатність - це ввести новий інтерфейс налаштувань Windows 10 у розділі "Дисплей" (або "Екран" на ранніх версіях ОС):

 1. Ви можете відкрити параметри екрана якнайшвидше: натисніть на робочий стіл за правою кнопкою та виберіть пункт меню "Параметри екрана".
 2. Переконайтесь, що елемент "дисплея" вибрано у списку зліва. У нижній частині сторінки ви побачите елемент, щоб змінити роздільну здатність екрана (у попередніх версіях Windows 10, спочатку потрібно відкрити "додаткові параметри екрана", де ви побачите можливість зміни роздільної здатності). Якщо у вас є кілька моніторів, то, вибравши відповідний монітор, ви можете встановити власний дозвіл на нього.
 3. Після вибору роздільної здатності екрана налаштування використовуються негайно (в останній версії системи раніше потрібно було натиснути кнопку "Застосувати"). У той же час, якщо раптом зображення з екрана зникає, не вживайте жодних дій: через 15 секунд, якщо ви не підтвердите зміну, дозвіл повернеться до оригіналу.
 4. Якщо на одній сторінці параметрів відкрийте елемент "Додаткові параметри відображення" - "Властивості відеозапису для дисплея", а потім натисніть на "Список усіх режимів", ви побачите вікно з доступними дозволами, кольором Оновлення глибини та екрана, яке також можна використовувати для зміни роздільної здатності.

Якщо вибір роздільної здатності недоступний, інструкція повинна допомогти: роздільна здатність екрана Windows 10 не змінюється.

Дозвольте мені нагадати: Якщо при встановленні роздільної здатності екрана, який рекомендується Windows 10, текст та елементи здаються вам невеликими, ви не повинні їх збільшувати, встановивши роздільну здатність, яка не відповідає фізичній роздільній здатності матриці монітора : Це призводить до спотворень. Краще використовувати вбудовані інструменти масштабування та зміни розміру шрифту та піктограм, доступних у системі.

Зміна роздільної здатності екрана монітора за допомогою утиліти відеокарти

Під час встановлення драйверів популярних відеокарт з NVIDIA, AMD або Intel панель управління (а також у правому меню на робочому столі) додається до налаштувань цієї відеокарти - панель управління NVIDIA, Catalyst для Контроль графіки Radeon, панель управління Intel HD. Щоб увійти на панель управління, ви можете використовувати пошук на панелі завдань Windows 10, а після введення її, щоб побачити потрібний елемент поля перегляду вгорі правою, переодягніть з "категорії" на "піктограми".

У цих утилітах, серед іншого, є також можливість змінити роздільну здатність екрана монітора, приклад - на екрані вище.

За допомогою панелі управління

Роздільна здатність екрана також може бути змінена на панелі управління на більш звичному "старому" екрані параметрів екрана. Оновити: Зазначена можливість зміни роздільної здатності була видалена в останній версії Windows 10 - вибираючи відповідні елементи, ви потрапите в нові параметри системи.

Для цього перейдіть на панель управління (введіть: піктограми) та виберіть елемент "екран" (або наберіть "екран" у полі пошуку - під час написання статті, він видає елемент панелі управління , а не налаштування Windows 10).

У списку зліва виберіть елемент "Налаштування скріншота" та вкажіть правильну роздільну здатність для одного або декількох моніторів. При натисканні "застосувати" вас, як у попередньому методі, можете підтвердити, або скасувати зміни (або чекати, і вони будуть скасовані для себе).

Відеоінструкція

По -перше, відео, яке по -різному показує зміну роздільної здатності екрана Windows 10, і нижче ви знайдете рішення типових проблем, які можуть виникнути в цій процедурі.

Проблеми при виборі резолюції

Windows 10 створила підтримку для роздільної здатності 4K та 8K, а за замовчуванням система вибирає оптимальну роздільну здатність для вашого екрана (відповідає її характеристикам). Однак, з деякими типами з'єднання та для деяких моніторів, автоматичне визначення може не працювати, а у списку наявних дозволів ви можете не побачити права.

У цьому випадку спробуйте наступні варіанти:

 1. У вікні додаткових параметрів екрану (в новому інтерфейсі налаштувань) виберіть елемент "Властивості графічного адаптера", а потім натисніть кнопку "Список усіх режимів". І подивіться, чи є в списку необхідну резолюцію. Ви також можете потрапити у властивості адаптера через "додаткові параметри" у вікні для зміни роздільної здатності панелі управління з другого методу. 
 2. Перевірте, чи встановлені останні офіційні драйвери відеокарти. Крім того, під час оновлення до Windows 10, навіть вони можуть працювати неправильно. Можливо, вам слід зробити їх чисту установку, побачити. Установка драйверів Nvidia у Windows 10 (підходить для AMD та Intel).
 3. Для деяких не стандартних моніторів їх власні водії можуть вимагати. Перевірте, чи є такі на веб -сайті виробника для вашої моделі.
 4. Проблеми з встановленням роздільної здатності також можуть виникати при використанні адаптерів, адаптерів та китайських кабелів HDMI для підключення монітора. Варто спробувати інший варіант з'єднання, якщо це можливо.

Ще одна типова проблема при зміні роздільної здатності -це низькоякісне зображення на екрані (у цьому контексті він може стати в нагоді: погана якість зображення на HDMI на моніторі). Зазвичай це викликано тим, що встановлено зображення, яке не відповідає фізичній роздільній здатності монітора. І це робиться, як правило, тому, що зображення занадто мало. У цьому випадку краще повернути рекомендовану роздільну здатність, а потім збільшити шкалу (клацніть правою кнопкою миші на робочому столі - параметри екрана - змініть розмір тексту, додатків та інших елементів) та перезапустіть комп'ютер.

Здається, відповідає на всі можливі запитання на цю тему. Але якщо раптом ні, запитайте в коментарях, є рішення.

Зазвичай Windows 10 автоматично регулює параметри роздільної здатності екрана для вимог самого дисплея. Однак трапляється також, що роздільна здатність, встановлена ​​за замовчуванням, не відповідає фізичним параметрам самого монітора, або це незручно для користувача. У цьому випадку ви можете легко встановити роздільну здатність екрана для вас без проблем у налаштуваннях операційної системи.

Зміст

Як змінити роздільну здатність екрана в Windows 10

Існує кілька методів зміни роздільної здатності дисплея в операційній системі Windows 10. Деякі з них означають використання третійпартійних програм, а інші передбачають використання лише вбудованих інструментів.

Варіант 1: Центр управління каталізатором AMD

Цей варіант підходить для тих користувачів, які мають відеокарту від AMD, а також є відповідні драйвери. У цьому випадку ця програма буде вбудована в систему за замовчуванням, і вам не знадобиться нічого додатково встановлювати.

Інструкції для цього методу такі:

 1. Натисніть праву кнопку миші для будь -якого безкоштовного місця на робочому столі. Виберіть "Центр управління каталізатором AMD" у контекстному меню.

У інтерфейсі програми вам потрібно відкрити елемент "Управління робочим столом".

Тепер перейдіть до "Властивості на робочому столі".

Тоді вам потрібно вибрати необхідну роздільну здатність із представлених параметрів у полі робочого столу. Крім того, у цьому ж вікні ви можете вказати якість кольорової візуалізації, орієнтації на зображення та частоту оновлення екрана. Ви можете побачити поточні налаштування робочого столу трохи вище.

Закінчивши налаштування, застосовуйте зміни за допомогою тієї ж кнопки.

Варіант 2: Центр управління NVIDIA

Аналогічним чином ситуація також розвивається для власників комп’ютерів із відеокартою від Nvidia:

 1. Спеціальна програма вже повинна бути вбудована в систему, яка дозволяє змінити роздільну здатність екрана комп'ютера, а також створювати інші параметри передачі зображення. Натисніть праву кнопку миші на безкоштовній області на робочому столі. У контекстному меню виберіть "Панель управління NVIDIA" (також можна назвати "Центр управління NVIDIA").
 2. Тепер у відкритій програмі відкривається гілка "Дисплей" у лівому меню).
 3. Далі виберіть із представлених точок у відділенні "дозвіл на зміну" ("Роздільна здатність змін").
 4. Тут, як і в програмі AMD, вам потрібно вибрати необхідну роздільну здатність в окремому вікні, яке носить те саме ім’я. Крім того, тут ви можете налаштувати частоту оновлення зображення на екрані та візуалізації кольору.

Застосуйте вказані параметри.

Варіант 3: Параметри Intel HD-графіки

Оскільки Intel також займається випуском вбудованих графічних процесорів, вона також має відповідну утиліту, яка повинна відповідати за налаштування для графіки. Інструкції щодо його використання такі:

 1. Клацніть кнопкою правої миші на порожньому місці на робочому столі та виберіть параметр "Графічні характеристики" у контекстному меню. Поруч з ним повинен бути логотип Intel.

У головному меню з Налаштуваннями натисніть елемент "Відображення".Розгорніть вкладку "BASIC" та, під написом "Роздільна здатність", виберіть необхідну вас у контекстному меню. Ви також можете встановити інші параметри тут, наприклад, частоту оновлення зображення.

Варіант 4: Вбудовані -це означає вікна

Це найпоширеніший і зручний спосіб налаштування роздільної здатності екрана в Windows 10. Його можна використовувати незалежно від того, який відео -адаптер у вашій системі. Процес відбувається відповідно до таких інструкцій:

 1. Натисніть праву кнопку миші на порожньому місці на робочому столі. Далі, у контекстному меню виберіть пункт "Параметри екрана".
 2. Солодке вікно відкриття до кінця. Там натисніть на точку "Додаткові параметри екрана".
 3. У стовпці "Роздільна здатність" виберіть той, який для вас зручний.
 4. Застосуйте налаштування за допомогою тієї ж кнопки.

Ці інструкції мають альтернативу, яку можна використовувати за деяких обставин:

 1. Відкрити будь -яким чином зручно для вас "панель управління". Наприклад, ви можете просто натиснути значок лупи, що лунають, і ввести потрібне значення в лінію пошуку. З запропонованих параметрів виберіть найбільш підходящі.
 2. Щоб усі необхідні елементи відображалися правильно, у верхній частині навпроти точки "перегляду" встановіть значення "великих ікон".
 3. Серед представлених елементів знайдіть параметр "екран".
 4. Знайдіть та натисніть на "Конфігурація роздільної здатності екрана" на лівій стороні вікна.
 5. У наступному вікні встановіть необхідну роздільну здатність екрана та застосуйте зміни.

Можливі проблеми

На жаль, процес зміни роздільної здатності екрана в Windows 10 не завжди гладкий. Ось перелік основних проблем, які можуть виникнути, а також способи їх вирішення:

Дивіться також: Нечітка картина на моніторі: Ми вирішуємо проблему для програм Windows 10top 3, щоб змінити роздільну здатність екрана, щоб з’ясувати, з якої частоти монітор оновлюється?Чи можливо вимкнути апаратне прискорення у Windows (Windows) 7

Під час підключення другого монітора, резолюція, яку ви встановили раніше, може бути втрачена. Ви можете виправити це відповідно до наступних інструкцій:

 1. Натисніть праву кнопку миші на порожньому місці на робочому столі. У контекстному меню виберіть опцію "Параметри екрана".
 2. Далі перейдіть до розділу "Властивості графічного адаптера".
 3. Тут потрібно натиснути кнопку "Список усіх режимів".
 4. Серед доступних режимів виберіть найбільш підходящі для вас.

Таким чином, ви можете легко налаштувати роздільну здатність монітора в Windows 10 для ваших потреб. У цьому немає нічого складного.

Після переходу до нової операційної системи багато користувачів замінили зникнення в розділі "персоналізація" точки щодо роздільної здатності екрана в Windows 10. У зв'язку з цим виникли труднощі. Деякі користувачі звикають до неправильного розширення екрана, інші починають повертатися до старої знайомої Windows 7. Як змінити роздільну здатність екрана в Windows 10 по -різному?

Щоб налаштувати розмір монітора комп'ютера, натисніть "запустити" та виберіть "Параметри".

Вибір розділу "Система".

Ми переходимо на вкладку "Екран".

Прокрутіть повзунок вниз. Тут ви можете змінити розмір монітора. Вибір бажаної роздільної здатності екрану. Натисніть "Застосувати".

Клацніть "запустити", і в рядку пошуку ми вводимо запит "Панель керування". Вибір класичного застосування Windows 10.

Відкриється нове вікно. Вибір "Налаштування скріншота".

Виберіть потрібний формат, а саме, збільшіть або зменшіть та натисніть "Застосувати".

Ми зберігаємо результат. Після оновлення монітора комп'ютера масштаб буде змінено.

Якщо ви оновлені до Windows 10, а екран вашого монітора розтягнуто, а параметри змін неактивні, ви можете налаштувати шкалу за допомогою драйверів на відеокарті. Варто зазначити, що драйвери повинні бути актуальними від офіційного розробника пристрою, а не від Microsoft.

Дізнайтеся, які драйвери встановлюються на відеокарті, ми рекомендуємо використовувати диспетчер пристроїв, а параметри монітора можна виправити наступним чином:

Тепер розтягнутий екран набуде правильного розміру. Тому, якщо ви все ще не знаєте, як виправити або як змінити роздільну здатність екрана в Windows 10, ці рекомендації допоможуть вирішити проблему.

Ми вбиваємо процеси в Linux
Ми розповідаємо, як виконати роботу одного або декількох процесів у різних розподілах Linux. Сигнали завершення процесу в Linux Як завершити процес ...
Встановити програми в Linux
Ми говоримо про те, як користуватися менеджерами пакетів, який вихідний код, чому потрібні сценарії .Штук. Загалом, ми говоримо про велику кількість в...
Заміна теплової пасти в MacBook
Інструкції щодо очищення системи охолодження та заміни теплової пасти в ноутбуці Apple MacBook. Ця процедура передбачає часткове розбирання пристрою. ...