Ubuntu

Виправлення файлової системи лише для читання в Linux

Виправлення файлової системи лише для читання в Linux

У деяких випадках файлова система в Linux може перейти до стану Read-aly, в якій ви можете прочитати дані лише з диска, і коли ви намагаєтесь записати будь-які зміни або створити новий файл, помилку файлової системи лише для читання з’являється.

Помилки файлової системи та опція Remount-Roo

Перевірте параметри кріплення дисків при завантаженні Linux. Налаштування кріплення файлу при завантаженні встановлюються у файлі /etc/fstab.

$ cat /etc /fstab

Зверніть увагу, що FSTAB має лінію кріплення кореневого каталогу виду:

UUID = AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA / Ext4 помилки = Remount-ro 0 1

Параметр Помилки = Remount-ro означає, що цей каталог буде встановлений у режимі читання, якщо проблеми будуть знайдені у файловій системі пристрою. У цьому випадку вам потрібно перевірити диск за допомогою FSCK.

Звичайні файлові системи, такі як EXT4/BTRFS/XFS, можуть бути встановлені як у режимі запису, так і лише для читання (на відміну від файлових систем ISO або Squashfs, які доступні лише для читання).

У разі помилок на диску ви можете використовувати один із трьох варіантів помилки = [Продовжити | Remount -Ro | паніка]

Ви можете отримати відповідність між диском UUID та назвою пристрою:

$ Sudo blkid

У цьому прикладі ви зрозуміли, що ваш UUID відповідає пристрою /dev /sda3.

Ви також можете назви пристрою та кріпильні точки за допомогою команди:

$ df -h

Т.до. У цьому прикладі в кореневому каталозі було знайдено помилки. Команда використовується для виправлення помилок файлової системи:

$ Sudo fsck -y /dev /sda3

Або

$ Sudo fsck -y uuid = aaaaaaaaaa-aaaaaaa-aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Якщо ви не можете перевірити диск прямо зараз, і ви хочете негайно отримати файлову систему з режиму Read-aly, вам потрібно зробити команду:

$ Sudo Mount -O Remount, RW /

Не забудьте спланувати перевірку файлової системи найближчим часом.

Файлова система лише для читання у віртуальних машинах

Файлова система Linux на віртуальній машині може перейти до read-aly у разі недоступності системи зберігання даних (SCD). Найпростіший спосіб відновити роботу ОС - скинути віртуальну машину (насправді перезавантажити за допомогою параметрів за замовчуванням).

Може виявитися, що VM з Linux взагалі не завантажується, і вам доступний лише командний рядок initramfs із попередженнями:

Несподівана непослідовність: запустіть FSCK Manully. FSCK Exitrd з кодом 4. Коренева файлова система /dev /SDX вимагає вручну FSCK.

Initramfs - це початкова система пам'яті файлів, яка базується на TMPF, яка містить утиліти та сценарії, необхідні для роботи з дисками, файловими системами тощо. Після початку Initramfs Проблемна ситуація буде показана.

Якщо помилок немає, просто введіть Вихід. В іншому випадку ми виконуємо перевірку диска:

$ fsck /dev /sda3 -y

Том вказано тут (у цьому випадку /dev/sda1), для якого потрібно виконати перевірку вручну. Використовуючи наступну команду, ви можете перевірити всі підключені файлові системи:

$ fsck -a -y /dev /sda1

Після цього перезавантажте VM.

Як використовувати фундамент для новачків мультиметра
Перевірка напруги Діагностика скель Розподілений опір Нотатки Величезна кількість поломки електроніки пов'язана з відсутністю контакту в місцях, де ...
Операційні можливості архіву Windows 7, 8.1 і 10
Персонал Windows - Це функціональність повного часу, який дозволяє їй версії 7, 8.один і 10 створювати резервна коп, Він архів, він - зображення Windo...
Як дізнатись номер складання Windows у своєму встановленні ізо-зображення
Як, маючи інсталяцію Windows Iso-Image, щоб дізнатися, яка складка операційної системи міститься всередині неї? Збірка не означає версію, а не редакто...