Оптимізація

Gibernation у Windows 10, як це таке, щоб увімкнути та вимкнути

Gibernation у Windows 10, як це таке, щоб увімкнути та вимкнути

Зміст

Ці інструкції детально про те, як увімкнути та відключити сплячку в Windows 10, відновити або видалити файл hiberfil.Sys (або зменшити його розмір), а також додати предмет "gibernation" до меню "Пуск". У той же час я розповім про деякі наслідки відключення режиму сплячки.

І по -перше, про що йдеться. Gibernation -стан, що переживає енергію комп'ютера, призначений насамперед для ноутбуків. Якщо в режимі "сну", дані про стан системи та програми зберігаються в енергії, що споживає оперативну пам’ять, то під час гібернації ця інформація зберігається на системному жорсткому диску в прихованому фала -hiberfil.sys, після чого ноутбук вимикається. Під час включення ці дані зчитуються, і ви можете продовжувати працювати з комп'ютером з моменту, коли ви закінчили.

Як увімкнути та вимкнути Hindows 10 Hyburner

Найпростіший спосіб увімкнути або відключити режим Gibbernation - це використовувати командний рядок. Потрібно запустити його від імені адміністратора: Для цього натисніть кнопку "запустити" та виберіть відповідну точку.

Щоб вимкнути сплячку, введіть у командний рядок Powercfg -h вимкнено І натисніть кнопку Enter. Це вимкне цей режим, видалити файл hiberfil.SYS з жорсткого диска, а також відключити можливість швидкого запуску Windows 10 (що також передбачає цю технологію і не працює без гібернації). У цьому контексті я рекомендую прочитати останній розділ цієї статті - про зменшення розміру файлу hiberfil.Sys.

Щоб увімкнути режим сплячки, використовуйте команду Powercfg -h на Таким же чином. Майте на увазі, що ця команда не додасть пункт "Gibernation" у меню "Пуск", як це зробити пізніше.

Примітка. Після відключення сплячки на ноутбуці ви також повинні перейти на панель управління - живлення, натисніть на налаштування використовуваної схеми живлення та переглянути додаткові параметри. Перевірте, що в розділах "спати", а також дії з низьким та критичним розрядом акумулятора, перехід до гібернації не був встановлений.

Ще один спосіб вимкнути гиббернацію - це використовувати редактор реєстру, для запуску якого ви можете натиснути клавіші Win+R на клавіатурі та ввести Regedit, а потім натиснути Enter.

В розділі HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CURTIONROLSEST КОНТРОЛЬ Знайдіть значення dword з назвою Hibernateenabled, Клацніть на нього двічі і встановіть значення 1, якщо слід увімкнути гібернацію, і 0, щоб вимкнути.

Як додати пункт "gibernation" до меню "Завершення роботи"

За замовчуванням у Windows 10 в меню «Пуск» немає елемента сплячки, але ви можете додати його туди. Для цього перейдіть на панель керування (щоб потрапити в неї, ви можете натиснути кнопку запуску правою кнопкою та вибрати потрібний пункт меню) - джерело живлення.

У вікні налаштувань живлення зліва натисніть елемент "Кнопки їжі", а потім натисніть "Змінити параметри, які зараз недоступні" (потрібні права адміністратора).

Після цього ви можете ввімкнути відображення точки "сплячка" у меню завершення.

Як зменшити файл hiberfil.Sys

У звичайних умовах, у Windows 10, розмір прихованого системного файлу Hiberfil.SYS на жорсткому диску - це трохи більше 70 відсотків розміру оперативної пам’яті вашого комп'ютера або ноутбука. Однак цей розмір можна зменшити.

Якщо ви не плануєте використовувати ручний перенесення комп'ютера в режим сплячки, але в той же час ви хочете зберегти опцію швидкого запуску Windows 10, ви можете встановити зменшений розмір файлу hiberfil.Sys.

Для цього в командному рядку, що працює від імені адміністратора, введіть команду: Powercfg /h /тип зменшується І натисніть кнопку Enter. Для того, щоб повернути все до свого початкового стану, у зазначеній команді, замість "зменшеного", використовуйте "Повний".

Якщо щось не зрозуміло або не працює - запитайте. Я хотів би сподіватися, що ви зможете знайти тут корисну та нову інформацію.

Gibernation -стан, що переживає енергію, розроблений в основному для ноутбуків, і може бути недоступним для всіх ПК (опція сплячки не передбачається на комп'ютерах Instantgo). Поки сплячий режим розміщує вашу роботу та налаштування в пам'ять і споживає невелику кількість енергії, Gibernation розміщує відкриті документи та програми на жорсткий диск у файл Giberfail (C: Hiberfil.sys), а потім вимикає комп'ютер. Gibernation споживає менше енергії, ніж режим сну, і коли ви знову запускаєте комп'ютер, ви повертаєтесь до місця, де ви зупинилися (хоча і не так швидко, як режим сну). Використовуйте режим сплячки, якщо ви знаєте, що не будете використовувати ноутбук або планшет протягом тривалого періоду часу, і ви не зможете заряджати акумулятор протягом цього часу.

Для швидкого запуску потрібно увімкнути режим сну. Якщо ви хочете використовувати лише швидкий старт і не плануєте використовувати гібернацію, то ви можете вказати тип hiberfile як зменшений до значного зменшення розміру hiberfile (c: hiberfil.sys) до половини повного розміру.

Якщо ви хочете використовувати сплячку, не забудьте вкажіть тип Hiberfile як повний.

У цих інструкціях ви дізнаєтесь, як увімкнути або вимкнути режим сплячки, а також відновити або видалити файл hiberfil.Sys у Windows 10.

Ви повинні ввести Windows як адміністратор для виконання дій, описаних у цьому посібнику.

Метод 1. Увімкніть або вимкніть сплячку через командний рядок

 1. Відкрийте командний рядок з правами адміністратора.
 2. Виконайте крок 3 або 4, залежно від того, хочете ви увімкнути сплячку чи відключити.
 3. Увімкніть сплячку.Цей крок відновить файл hiberfil.Sys та Gibbernation.
  • У командному рядку з правами адміністратора скопіюйте та вставте команду нижче та натисніть кнопку Enter.Powercfg -h на

 4. Від'єднайте сплячку.

  Ця точка інструкції вимкне сплячку, а також вимкніть швидкий старт, видаліть файл hiberfil.Sys

  • У командному рядку з правами адміністратора скопіюйте та вставте команду нижче та натисніть кнопку Enter.Powercfg -h вимкнено

 5. Тепер ви можете закрити командний рядок, якщо хочете.

Метод 2. Увімкніть або вимкніть сплячку за допомогою файлу реєстру

 1. Виконайте крок 2 або 3, залежно від того, хочете ви увімкнути сплячку чи відключити.
 2. Цей крок відновить файл hiberfil.Sys та Gibbernation.
  • Клацніть на кнопку "Завантажити", щоб завантажити файл та перейти на крок 4 нижче.Завантажити enable_hibernate.рег
 3. Від'єднайте сплячку. Ця точка інструкції вимкне сплячку, а також вимкніть швидкий старт, видаліть файл hiberfil.Sys
  • Клацніть на кнопку "Завантажити", щоб завантажити файл та перейти на крок 4 нижче.Завантажити disable_hibernate.рег
 4. Збагачувати .Рег -файл на робочому столі.
 5. Натисніть Завантажити двічі .Рег -файл для його поєднання.
 6. Коли з’явиться запит, натисніть, так (UAC) та добре, щоб підтвердити злиття.
 7. Перезавантажте комп'ютер, щоб зміни набрали чинності.
 8. Коли ви закінчите, ви можете видалити завантажений файл .рег.

Метод 3. Увімкніть або вимкніть сплячку через редактор реєстру

 1. Натисніть клавіші Windows + R, щоб відкрити діалогове вікно "виконати", введіть Regedit та натисніть кнопку ОК.
 2. Якщо з’являється запит "контроль облікових записів", натисніть так.
 3. У редакторі реєстру перейдіть до місця розташування нижче. (см. скріншот нижче)
  Hkey_local_machinessystomurentrolsetcontrolpower

 4. На правій панелі двічі натисніть на сплячцю. (см. скріншот вище).
 5. Увімкніть сплячку.
  • Введіть 1, натисніть кнопку ОК і перейдіть до кроку 7 нижче. (см. скріншот нижче)

  • Введіть 0 (нуль) і натисніть кнопку ОК. (см. Екран вище)
 6. Закрийте регедіт і перезавантажте комп'ютер, щоб зміни набрали чинності.

Метод 4. Увімкніть або вимкніть сплячку через параметри живлення

Цей варіант не вимикає сплячку, а лише вмикає або вмикає гіберніатуру для вашого плану електроенергії.

 1. Виконайте крок 2 або 3, залежно від того, хочете ви увімкнути сплячку чи відключити.
 2. Увімкніть сплячку
  1. Відкрийте "додаткові параметри живлення" для свого плану живлення, а потім розгорніть "сон". (см. Короткий екран нижче, крок 4)
  2. У "Gibernaya після" встановіть параметр (протоколи) на скільки хвилин ви хочете, щоб ваш комп'ютер не працював, перш ніж він перейде в режим сну. (см. Короткий екран, крок 4)
  3. Перейдіть на крок 4 .
 3. Відключіть Gibbernation Якщо ви вимкнули режим сплячки, використовуючи перший, другий або третій, описаний вище, вам не потрібно виконувати цей крок, оскільки після того, як режим сну більше не відображатиметься в параметрах живлення.
  1. Відкрийте "додаткові параметри живлення" для свого плану живлення, а потім розгорніть "сон". (см. Короткий екран нижче, крок 4)
  2. В Гібернаї, після встановлення значення для параметра (протоколи) ніколи. (см. Скріншот нижче, крок 4)
  3. Перейдіть на крок 4.
 4. В кінці натисніть кнопку ОК. (см. скріншот нижче)

Доброго часу доби! У сьогоднішній примітці я хочу сказати вам, що таке Gibernation у Windows 10, в чому вона відрізняється від режиму спального. Давайте поговоримо про те, як зменшити або видалити файл hiberfil.Sys з ПК.

Але перед тим, як перейти до практичної частини, вам потрібно зрозуміти, чому потрібна ця функція операційної системи, і ви вирішите її чи не використовувати чи ні.

Що таке сплячка в Windows 10

Для початку давайте розберемося, що таке Gibernation у Windows 10. Це особливий стан, що переживає енергію портативного пристрою, ноутбука або комп'ютера. Спочатку цей метод був розроблений виключно для ноутбуків, але через деякий час він став релевантним та потребував на стаціонарних ПК під контролем Windows 10.

Щоб мати уявлення про цей режим і знати, що таке гібринація, вам потрібно зрозуміти, які відмінності між ним та режимом сну. Майже всі користувачі продуктів вищезазначеного бренду знайомі з функцією режиму сну, переміщення, в яку техніка переходить у менші стани споживання енергії, і вся системна інформація зберігається в оперативній пам’яті, що, в свою чергу, споживає енергію.

Цей режим можна називати гібридним режимом сну, оскільки в ньому системні дані зберігаються на певному файлі і подрібнюють у BIOS, незначне споживання енергії якого залежить від вбудованого акумулятора. Усі інші процеси повністю завершені.

Комп'ютер виходить з режиму сплячки, а також зі сну, він відрізняється тим, що перед тим, як вийти з системи з режиму Гібберни, всі початкові налаштування системи зі спеціального файлу передаються в оперативну пам’ять, що дозволяє миттєво запустити систему.

Як увімкнути та вимкнути сплячку в Windows 10

Як увімкнути сплячку в Windows 10? Вам потрібно перейти до меню «Пуск» та до підменю, який завершує роботу вибору відповідного елемента, який розташований разом із кнопками відключення та режимом сну.

Дивіться також: Як завантажити Windows 10 з офіційного веб -сайту Microsoft

Якщо цей режим не знаходиться в стандартних налаштуваннях за замовчуванням (часто зустрічається в останніх оновленнях ОС), тобто можливість почати самостійно декількома способами:

Давайте розберемося з кожним варіантом детальніше.

Як додати кнопку, щоб увімкнути режим gibbernation до початку

У Windows 10 гібернація не вивозить окремою кнопкою, але це дуже легко виправити.

1 Перекладіть на панель управління, виберіть, і після цього ми переходимо до меню, яке знаходиться там.

Або ви можете потрапити туди по -іншому, натисніть праву кнопку в меню та виберіть у списку

2 -е, вам потрібно вибрати зліва від меню дії кнопок живлення.

3 Перекладіть на точку зміни параметрів, яка недоступна, як на малюнку нижче.

4 Містить у недоступних параметрах, натиснувши до відповідної точки (доступний лише в режимі адміністратора), і нижче ми відзначаємо елемент .

Далі вам потрібно зберегти зміни, після яких нові налаштування набудуть чинності.

Запустіть гібридний режим сну через командний рядок

Цей метод дозволяє ввімкнути режим та вимикати гібернацію в Windows 10 і підходить для тих, хто завдяки функціям відрізняється за BIOS, який часто зустрічається на сучасних моделях материнської плати, і не може використовувати стандартні методики.

Спочатку потрібно запустити командний рядок у режимі адміністратора.

Варіант 1. Для цього вам потрібно натиснути на значок пошуку в меню, призначити команду CMD, натиснути праву кнопку та запустити в режимі адміністратора, вибираючи відповідний елемент. Як показано на малюнку нижче.

Варіант 2. Клацніть за правою кнопкою в меню та виберіть пункт у меню "Команда (адміністратор)". Для ясності, малюнок нижче.

Щоб увімкнути або вимкнути гібридний режим сну, використовуються дві команди:

Див. Також: Перевірка портів на відкритість: 3 методи перевірки

Powercfg -h на - Щоб увімкнути сплячку в Windows 10

Powercfg -h вимкнено - Щоб вимкнути сплячку в Windows 10

Попереду повинен бути проміжок.

Гіббернація за допомогою реєстру

Завдяки реєстру системи, просто вимкніть або ввімкніть гібридний режим сну. Спочатку вам потрібно зателефонувати на лінію (ви можете це зробити, тримаючи комбінацію клавіш +) та зареєструвати regedit.

Опинившись в реєстрі, вам потрібно знайти та вибрати Hkey_local_machinessystomurentrolsetcontrolpower, а потім знайдіть там файл увімкненого Hibernate (тип файлу Hibernate Увімкнення повинен бути у форматі reg_dword).

Як відключити гібернацію в тому ж реєстрі? Щоб вимкнути режим Hibernate, натисніть файл HiberNate і встановіть параметр Увімкнення Hibernate 0, і якщо значення включення ввімкнено Hibernate встановлено 1, режим увімкнено.

Ми встановили гібридний режим сну на панелі управління

Варіант 1. По -перше, у меню «Пуск» ви повинні вибрати та перейти до "Налаштування> Система> Режим їжі та сну> Додаткові параметри живлення".

Або скористайтеся шляхом, трохи простіше потрапити в управління живленням ПК.

Варіант 2. Натисніть кнопку правою кнопкою та виберіть у пункті контекстного меню

Зліва в меню потрібно вибрати елемент

Далі, на даний момент слід дозволити недоступні параметри, вибираючи елемент

Далі поставте "прапорець" біля режиму сплячки і не забудьте вижити перед цим.

Автоматичне переправа від сну в режим сплячки

У випадку, якщо вам потрібно змінити режим сну для гібернації, або навпаки, а також якщо ви хочете, встановіть час, коли комп'ютер перейде в цей режим у Windows 10, вам потрібно виконати такі кроки:

1 -шлях на панелі управління та в меню живлення в параметрі джерела живлення, виберіть підменю для параметрів живлення для поточного режиму.

2 -день вам потрібно вибрати “Змінити додатково. Налаштування живлення ". 3V відкрито вікно, вам потрібно розгорнути вкладку та налаштувати час переходу в режим сплячки та/або спати.

Для того, щоб відбулася гиббернація Windows 10 без проміжного режиму сну - під час встановлення таймера встановіть відмінності в часі між сном і гиббернацією. Останнє повинно вмикатися раніше.

Дивіться також: Як видалити програму в Windows 10: Детальні інструкції - 6 способів!

Детальна інформація про файл hiberfil.Sys

Hiberfil.Sys - Це саме той файл, який вся інформація з оперативної пам’яті зберігається перед переходом у режим сплячки, а потім зберігається в BIOS до наступного активного сеансу. Цей самий файл містить дані, які дозволяють швидко запускати Windows.

Його головний недолік - це дуже великий розмір, оскільки за замовчуванням це 70% оперативної пам’яті, встановленої на пристрої, що дуже важливо, якщо простір диска займається важливою інформацією або якщо він в принципі невеликий. Але цей недолік також легко видалити, просто потрібно знати, як видалити файл hiberfil.Sys або зменшити розмір hiberfil.

Що потрібно зробити, щоб зменшити розмір файлу? Це вимагає таких дій:

Спочатку вам потрібно відкрити командний рядок (етап -кроці -інструкції вгорі), а потім ввести

Powercfg /h /тип зменшується - Зменшіть розмір файлу

Powercfg /h /type full - Команда відновлює попередній розмір файлу.

Як відключити Windows 10

Щоб вимкнути сплячку в Windows 10, потрібно видалити файл hiberfil.Sys, вам потрібно представити Команда powercfg -h вимкнено. Якщо це не працює, але вам потрібно відновити його, то достатньо повернути його за допомогою Команда powercfg -h on. Інформація не буде записана та не приймати пам’ять під час вимкнення режиму сплячки.

Gibernation у Windows 10 - давайте підсумовуємо

Режим Gibernation у Windows 10 не має сенсу використовувати на персональному комп’ютері, оскільки використання режиму сну дозволить вам відновити систему набагато швидше і не використовує апаратну пам'ять. Цей гібридний режим сну надається на платформі Windows 10 як дуже корисна функція для ноутбуків із слабким акумулятором або часто керується без підключення до мережі.

Як скасувати оновлення Windows 11 та повернутися до Windows 10
Після переходу до нового випуску операційної системи Windows 11 з десятою версією у користувача можуть виникнути проблеми, які принаймні розчаровують ...
Як виправити BIOS за допомогою програміста правильно
У цьому матеріалі ми проаналізуємо програмне забезпечення BIOS на прикладі материнської плати Asrock. Діагностика показала, що материнська плата успіш...
Які програми можуть бути приховані або відключені на Android
Купівля смартфона або планшета за допомогою «чистої» операційної системи Android, кожен користувач отримує кілька програм, попередньо встановлених за ...