Комп'ютер

Функція обрізки для SSD та як перевірити її роботу

Функція обрізки для SSD та як перевірити її роботу

Один із способів продовжити термін служби жорстких дисків Жорсткий диск Періодична дефрагментація, до речі, повністю надмірна для дисків SSD. Хоча, з точки зору операційної системи, дані на твердій державній привід і виглядають розкиданими, адже вони є там, де це необхідно, де вони були розміщені контролером, у завдань яких, і зовсім не в експлуатації Система, оптимізація даних у Флеш -пам'ять. Але є c SSD Щось, без чого зниження продуктивності та загального терміну служби практично неминуче.

Це щось - спеціальна функція, призначена для "Прибирання сміття" на SSD. Це називається Обрізати. При видаленні файлу на жорсткому диску Жорсткий диск Операційна система деліфує запис файлу з таблиці Мфт, Сам файл залишається на місці. Cogda же -полььователе, апіаса, д -диск Нноые деннн, Онай -Разматся і -Поверх Рирых, Перепіса. Щось подібного трапляється на SSD-диски, але в той же час з клітин Спалах Пам'ять видаляється і самі дані. По суті, це робота функції Обрізати. Завдяки одночасно видаленню даних у файлі та самому файлі швидкість запису на носіях збільшується, а кількість циклів переписування зменшується.

Опис, звичайно, примітивний, насправді все трохи складніше, але ми вирішили не вступати в технічні деталі процесу. Головне, що функція Обрізати увімкнено, перевірка того, що ми зробимо. Як правило, функція функції Обрізати Перевірте команду Запит поведінки FSUTIL Відключення -розетки, Зроблено в командному рядку, що працює від імені адміністратора. Якщо результат виконання команди є 0, Тож обробка увімкнена, якщо 1, Відповідно відключено. Це вмикається Обрізати команда FSUTIL поведінки Набір інвалідіветенотифікуйте 0.

Як переконатися, що обробка справді працює

Позитивний результат команди фсутил не є на сто відсотків гарантії, що функція Обрізати Це дійсно працює. Вона лише це показує Обрізати увімкнено, але чи прибули команди, надіслані контролеру чи ні, це невідомо. Ви точно можете дізнатися за допомогою безкоштовної утиліти Тримати. Для цього вам потрібно запустити утиліту з дискової перевірки, натисніть Enter, закрити її, а потім почати знову через пару хвилин. Якщо Обрізати Це працює, у вікні консолі утиліти ви отримаєте повідомлення "Висновок: Здається, обробка працює!Що.

Що робити, якщо обробка не працює

Використання Тримати - Чудовий спосіб перевірити функцію функції Обрізати, Але тут є невелика лісозаготівля. Якщо контролер SSD Він має звичайну роботу з простою системою, вперше утиліта може показати негативні результати. У цьому випадку потрібно перез Тримати.

Якщо корисність видає негативні результати на другий та третій день, дуже ймовірно, що у контролера є проблеми Обрізати. Спочатку переконайтеся, що режим Ахчі Диско -контролер активується. По-друге, у диспетчері пристроїв див (MSAHCI.Sys). Якщо третійпартій, спробуйте оновити його, а потім знову пройдіть тест Тримати.

Також рішенням проблеми може бути перехід до стандартного драйвера Microsoft - MSAHCI.Sys. Для цього знайдіть контролер у диспетчері пристрою Сата, Клацнувши за допомогою правої кнопки миші, зателефонуйте на нього меню та виберіть опцію "Оновлення драйверів". Використовуйте пошук вручну. У списку знайдених драйверів виберіть стандарт Sata/ahci та натисніть "Встановіть диск".

Нарешті, ви можете спробувати оновити прошивку SSD, Завантаживши необхідний пакет з офіційного веб -сайту виробника диска. Ця процедура дуже проста, майже не відрізняється від встановлення звичайних прикладних програм, але варто вдатися до неї, коли всі інші варіанти були вичерпані.

Найкращі програми діагностики програми
Діагностичні програми дозволяють визначити стан комп'ютера в цілому та його індивідуальні компоненти. Вони можуть бути використані для перевірки техні...
Увімкніть старе контекстне меню у Windows 11
Як завжди, основні зміни, які користувач виявляє при переході на новий випуск Windows, відноситься до інтерфейсу та навігації. Windows 11 не був винят...
Як створити портативні програми за допомогою платформи cameyo
Безперечно перевага портативного програмного забезпечення - це можливість запустити його з портативних перевізників, а також зберігання налаштувань у ...