Підказки

Десять команд PowerShell, про які повинен знати кожен адміністратор Windows

Десять команд PowerShell, про які повинен знати кожен адміністратор Windows

Зміст

Переклад статті "Підручник з сценаріїв Windows PowerShell для початківців"

PowerShell - Це об'єктно-орієнтований програмний двигун та мова сценарію з командним рядковим інтерфейсом, який надає йому професіонала з більш широкими можливостями для налаштування операційних систем сімейства MS Windows. Простіше кажучи, це своєрідний інструмент універсального адміністрації. У цій статті буде обговорено основні методи написання сценаріїв на PowerShell, що дозволяє автоматично автоматизувати управління Windows-Crontation.

PowerShell пропонує як суто консольне інтерфейс, так і повне середовище розвитку PowerShell ise (Інтегроване середовище сценаріїв, побудоване середовище сценарію) для сценаріїв. Введіть інтерфейс командного рядка, щоб запустити інтерфейс PowerShell У меню "Виконання" (Winkey + R). PowerShell ISE запускає за допомогою команди PowerShell ISE в тому ж меню.

Це краще, оскільки він надає більш широкі можливості для розробника через освітлення синтаксису, функцію автоматичного заповнення коду та інших функцій, притаманних багатьом «великим» IDE.

Написання та запуск сценаріїв

Сценарії зберігаються у вигляді файлів з розширенням .PS1. Незважаючи на те, що PowerShell вже давно є рідною частиною ОС Windows, ви не зможете запустити його сценарії простим подвійним клацанням. Для цього натисніть на сценарій правою кнопкою та виберіть "Запустити в PowerShell".

Існують також системні політики, що обмежують реалізацію сценаріїв. Ви можете перевірити поточні параметри політики, ввівши команду Get-ExecutionPolicy. Результатом стане одне з наступних значень:

Щоб розпочати роботу, необхідно змінити налаштування політики запуску на віддаленій програмі за допомогою команди Set-ExecutionPolicy:

Командування

Команди - це команди з заздалегідь визначеною функцією, подібно до умовних операторів у мовах програмування. Вони мають кілька ключових особливостей:

Кожен командуючий містить дієслово та іменник, який ділиться дефісом. Наприклад:

Якщо необхідно, список усіх доступних командирів може відображатися за допомогою категорій GET-SHELP:

Ви також можете створити власних командирів.

Варіанти

Кожен командир має кілька параметрів, що визначають свою роботу. PowerShell ISE автоматично пропонує всі доступні параметри з їхнім дисплеєм типу. Наприклад, Get-service-namew* Відображає список послуг, в яких починається ім'я В. Якщо ви забули, які параметри представленого командира, використовуйте Заграти. Наприклад, Get-процес | Заграти:

Якщо ви не знайшли те, що вам потрібно, або не впевнені, як правильно встановлені параметри, ви можете навіть запитувати приклади за допомогою параметра -Приклади:

Деякі командири також можна назвати за допомогою псевдоніму, наприклад, замість Get-selp Ви можете просто написати Допомога.

Під час написання великих сценаріїв або колективного розвитку ви можете використовувати коментарі. Кожен коментар починається з символу #, і блок коментарів обмежений комбінаціями символів <# і #> На початку і в кінці відповідно.

Конвеєр

PowerShell Дозволяє обмінюватися даними між командиром за допомогою конвеєра. Наприклад:

Ви можете використовувати кілька конвеєрів. Наприклад, наступний сценарій відображає список імен усіх служб, за винятком припинених:

Отримати послугу | Що $ _.Статус -eq "запуск" | Виберіть DisplayName

Висновок

Отже, завдяки цьому керівництву, початківці мають уявлення про те, що таке PowerShell. Ми також вивчили параметри зміни політики сценарію, яка така команда, як вони обмінюються даними за допомогою конвеєра та як отримати властивості потрібного об'єкта. Пам'ятайте, що у випадку труднощів ви можете використовувати команду Get-shelp.

Не смішно? І ось смішно: @ithumor

Windows PowerShell є потужним інструментом і може робити майже все, що людина хоче на своєму комп’ютері. Але єдина проблема полягає в тому, що це інструмент командного рядка і не має графічного інтерфейсу. Тим не менш, це може бути корисним, коли інтерфейс на основі графічного інтерфейсу не працює і не припиняє відповіді. На жаль, головне - той факт, що звичайному користувачеві не вистачає знань про використання PowerShell в повній мірі. Але сьогодні ми спробуємо обговорити 10 найкращих команд PowerShell, які можуть допомогти користувачеві зробити більше у Windows 10.

Перш ніж ми почнемо, слід підкреслити, що деякі з них Commandletes Вони можуть переключити певні параметри або конфігурацію на вашому комп’ютері. Командування - Це сценарій PowerShell, який виконує одну функцію. Тому, щоб бути в безпеці, спочатку створіть систему відновлення системи. Якщо щось піде не так під час виконання одного з наступних командирів, ви завжди можете відновити комп’ютер.

Ми Роздивимось Командування , який може виконати такі дії:

  1. Запустіть додаток UWP.
  2. Отримайте сертифікат будь -якої команди.
  3. Отримайте подібні команди.
  4. Знайдіть конкретний файл.
  5. Прочитайте вміст файлу.
  6. Знайдіть інформацію про всі послуги на комп’ютері.
  7. Знайдіть інформацію про всі процеси на комп’ютері.
  8. Встановлення політики впровадження.
  9. Скопіюйте файл або каталог.
  10. Видаліть файл або каталог.

1] Запустіть додаток UWP

PowerShell - чудовий інструмент, який можна використовувати для запуску додатків UWP за лічені секунди. Але головне - це належне виконання команди. Ви можете використовувати

 Стартовий процес "MS-Settings:" 

Команда - це лише для запуску налаштувань програми Windows UWP. Ви можете дізнатися більше про інші URI для інших додатків UWP тут, на Microsoft.Com.

2] Отримати сертифікат будь -якої команди

Якщо ви коли -небудь не розумієте, яку команду ви повинні використовувати для виконання певного завдання. Або що робить конкретна командуюча, вам не потрібно хвилюватися. Ви можете просто скористатися командою get-selp, щоб це зробити. Ви можете використовувати його наступними способами:

 Get-selp Get Допомога get-selp -full get-selp-example get-selp * 

Тут перший запис покаже вам, як користуватися цим командником. Другий запис дасть вам просте резюме певного командування. Третій запис дасть детальну інформацію про відповідну команду. Четвертий запис буде містити все, що показує третя команда, але додасть приклад того, як користуватися цією командою. І нарешті, п'ята команда перелічить кожну команду, яка доступна для вашого використання.

3] Отримати подібні команди

Щоб знайти команди подібного типу або містять певну фразу, ви можете використовувати командлет Командування . Однак вона не передає кожну команду в PowerShell, тому ви використовуєте деякі конкретні фільтри. Ви можете використовувати такі команди:

 Get -Command -Name get -Command -CommandType 

Перший командир допоможе вам знайти командлет з певною фразою, а другий - фільтрувати командири, що виконують певну функцію.

4] Шукайте певний файл

Якщо вам потрібно знайти певний файл або каталог у певному місці, ви можете використовувати команду Get-sitem . Ви можете використовувати його як

 Get-sitem 

Перелічіть вміст певного шляху.

5] Прочитайте вміст файлу

Якщо вам потрібно прочитати вміст файлу, ви можете використовувати команду Отримати вбрання Як

 Отримати вбрання 

6] Прочитайте інформацію про всі послуги на комп’ютері .

Ви можете використовувати командира Сервіс , Щоб перелічити всі служби, що працюють або зупинилися на вашому комп’ютері. Крім того, ви можете використовувати такі пов'язані командири для виконання своїх відповідних функцій:

 Служба перезавантаження резервів Start Service 

7] Прочитайте інформацію про всі процеси на комп’ютері

Як і командир Get Service, ви можете використовувати командира Get-процес , Для відображення всіх процесів, що працюють на вашому комп’ютері.Як альтернатива, ви можете використовувати такі пов'язані командири для виконання відповідних функцій:

 Запуск процесу зупинки 

8] Налаштування політики виконання

Хоча PowerShell підтримує створення та виконання сценаріїв, існують обмеження для кожного з них у деяких заходах безпеки. Ви можете переключити рівень безпеки на будь -який із 4 рівнів. Ви можете використовувати командира Set-ExecutionPolicy , а потім будь -який із рівнів безпеки, зазначеного в

 Set-ExecutionPolicy Unlimited Set-ExecutionPolicy Всі підписані Set-ExecectionPolice Set-ExecutionPolice 

Тут політики зверху внизу відрізняються від найнижчого до найвищого рівня безпеки.

9] Скопіюйте файл або каталог

Користувач може використовувати командира Копія -ite Щоб скопіювати один файл або каталог в інший пункт призначення. Синтаксис цього командлета

 Копія-Айтем "E: Twctest.Txt "-Дестація" D: " 

10] Видалити файл або каталог

Як і командири копіювання-sitem, користувач може використовувати командира Копія -ite Щоб скопіювати один файл або каталог в інший пункт призначення. Синтаксис цього командлета

 Видалити -ite "e: twctest.Txt " 

У вас є інші корисні домогосподарства, якими ви можете поділитися з усіма нами? Не соромтеся записувати їх у коментарях нижче поля.

Commandletes в Windows PowerShell Ось чому сьогодні я пропоную розглянути невеликий список найкорисніших і часто використовуваних командних розлів із коротким описом того, що вони можуть. Цей посібник допоможе вам швидко знайти команду Windows PowerShell, яку ви зацікавлені, і вона орієнтована на системних адміністраторів -початківців.

Раніше в матеріалах "Основи Windows PowerShell" ми дізналися, що таке PowerShell в цілому, а також вважали його основними можливостями. Тому ця стаття означає, що ви вже маєте уявлення про те, що таке Windows PowerShell, і тепер ми не будемо зосереджуватися на цьому, але ми негайно перейдемо до розгляду командирів.

Звичайно, неповний список командирів представлений нижче, оскільки їх насправді багато, ви можете отримати повний список командира в системі, виконавши наступну команду в мембрані PowerShell.

 Get -Command -CommandType CMDLE 

Якщо ви, завершивши вищезазначену команду на своєму комп’ютері, не знайшли команду зі списку нижче (або той, що вам потрібно), то, швидше за все, ви не встановили необхідний модуль. Модулі PowerShell для відповідних ролей та компонентів сервера встановлюються автоматично одночасно. Якщо ви хочете використовувати ці модулі в системі без встановлених ролей та компонентів, ви завжди можете встановити відповідний "Віддалене адміністрування сервера", Що додає не лише управління управлінням, але й необхідними командувачами. Наприклад, для того, щоб адмініструвати Active Directory за допомогою Windows PowerShell на комп’ютері, який не є контролером домену, вам потрібно встановити модуль Active Directory для Windows PowerShell (RSAT-OD-Powershell).

Примітка!Цей посібник складається на основі команд версії PowerShell 5.0 в операційній системі Windows Server 2016.

Зміст

Корисні команди Windows PowerShell

У цьому розділі я перелічу командирів PowerShell, якими ви обов'язково будете використовувати.

Робота зі змінними

У PowerShell для того, щоб створити змінну, щоб встановити значення або отримати це значення, зазвичай використовує долар $ (Коротко і зручно), але для цих цілей є спеціальні командири.

Форматування в Windows PowerShell

У Windows PowerShell існує набір командлетів, які призначені для форматування результатів результату семінару. Вони дозволяють користувачеві відображати результат у формі, в якій він зручно переглянути цей результат.

Імпорт та експорт

PowerShell дозволяє імпортувати та експортувати дані в різних загальних форматах, наприклад, CSV або XML, а також перенаправити вихід результату команди команди у зовнішній файл або на принтер.

Робота з Windows PowerShell

Є такі домогосподарства, як:

Робота з елементами

Windows PowerShell має командири, які можуть працювати з елементами, ви можете зрозуміти елементи тут: файли, папки, ключі реєстру тощо.

Клуби для роботи з Active Directory (AD)

Звичайно, Windows PowerShell дозволяє працювати зі службою каталогів Active Directory. Для цих цілей є багато командирів, ось деякі з них:

Робота з Hyper-V

Є багато командирів, які працюють з Hyper-V у Windows PowerShell, ось невеликий список:

Робота з фоновими завданнями

Windows PowerShell має можливість запустити завдання на задньому плані, щоб, не чекаючи кінця команди (У випадках, коли завдання виконується протягом тривалого часу), продовжуйте працювати на поточній сесії. Для роботи з фоновими завданнями в PowerShell є такі командири:

Робота з об'єктами

Оскільки PowerShell працює з об'єктами, це дозволяє виконувати певні дії на цих об'єктах, наприклад:

Командири PowerShell для дистанційного керування

Використовуючи Windows PowerShell, ви можете виконувати команди не лише на локальному комп’ютері, але і на одному чи навіть декількому віддалених комп'ютерах.

Працюйте з послугами та процесами

PowerShell, звичайно, знає, як керувати послугами та процесами в Windows, оскільки це такі командири, як:

Працювати з комп’ютером

Наприклад, Windows PowerShell дозволяє адміністративним завданням для операційної системи та комп'ютера в цілому, наприклад, перезапустити операційну систему або перейменувати комп'ютер.

Працювати з вмістом

Для управління вмістом, наприклад, текст у файлі у Windows PowerShell є спеціальні командири, такі як:

Інші команди Windows PowerShell

Я також хотів би виділити наступні командири Windows PowerShell, що вам неодмінно знадобиться і буде корисним.

Ось ми є і вважаємо корисними та часто використовуваними командами Windows PowerShell, я сподіваюся, що цей каталог буде корисним вам, удачі!

5 найкращих програм для зміни відео прямо зараз
У відкритих просторах всесвітньої павутини легко знайти багато програм для зміни відео. Така різноманітність може спричинити труднощі користувача у ви...
Як включити батьківський контроль для Android
Як відомо, Інтернет наповнений величезною кількістю інформації, яка може погано вплинути на тендітну психіку дітей. Тому в системі Android є функція б...
Помилка 0x800F0831 у Windows
Помилка з кодом 0x800F0831 з'являється при встановленні оновлення Windows і може бути викликана різними причинами. Повідомлення про помилку з кодом ...