Налаштування

Виберіть QT-4.8.7 та QT Creator, використовуючи MingW-W64 у Windows (10), ми регулюємо бонус на роботу з Github

Виберіть QT-4.8.7 та QT Creator, використовуючи MingW-W64 у Windows (10), ми регулюємо бонус на роботу з Github

Зміст

Якщо ви хочете встановити QT під Windows XP, то ця стаття не підходить, тому дотримуйтесь тут: Установка QT 4.8.4 на Windows XP. В іншому випадку дивіться інструкції нижче.

Встановлення

  1. Перейдіть на сторінку: http: // www.QT.IO/Завантажити -он -джерело.

Перейдіть до нижньої частини сторінки ще раз і натисніть Переглянути всі завантаження:

Після цього буде відкрито список усіх варіантів завантаження. Знайдіть там параметри для Windows. І завантажте будь -який необхідний варіант. Я рекомендую завантажити опцію для Android або для Windows 32-BIT (Mingw). Відповідь на запитання: Чому версія для Android у розділі Installers для Windows? Це той самий варіант, що і для 32-бітного Windows (Mingww) (тобто ви можете створити програми під Windows), але всі необхідні лосьйони для програмування для Android також додаються (хоча щось інше потрібно). Тому я рекомендую вибрати варіант для Android.

Запустіть відповідний файл після завантаження.

QT почав пропонувати вказувати дані облікового запису на веб -сайті QT. Ви можете позначити їх, створити новий обліковий запис або можете відмовитись.

Далі, все за замовчуванням.

Оскільки у мене все ще є QT -версія для Visual Studio, я поклав версію для Mingw в іншу папку.

Я, крім перелому, за замовчуванням, також ці.

Ми погоджуємось з ліцензією.

Я також змінюю назву елемента в головному меню.

Натисніть кнопку Встановити (або встановіть) та насолоджуйтесь установкою (це не дуже швидкий процес).

Ось установка та закінчення.

Якщо QT Creator відкрився (або ви можете відкрити його на значку), то встановлення успішно закінчилося.

Встановлення QT

  1. Якщо творець QT запустився з російським інтерфейсом, я настійно рекомендую змінити його на англійську мову.

А потім перезапустіть QT Creator.

Якщо ви створюєте будь -який проект у QT і складіть його в різних режимах (випуск, налагодження), у вас все ще є папка зі складеним проектом у папці з проектом.

На мою думку, це надзвичайно незручно і засмічує папку, де у вас можуть бути інші проекти. Було б краще, якби ці складені файли розташовані у спеціальній папці в папці проекту. Тому я змінюю шлях у налаштуваннях.

І змінити на _BUILD.

І так. Для тих, хто використовує Git. У файлі .gitignore я додаю наступний рядок.

Я також рекомендую розмістити вертикальний рядок у редакторі коду для контролю довжини рядка коду.

Якщо ви хочете, щоб ви повністю програмували QT для Android, то продовження в цьому є: Встановлення QT для Android

.

Щороку існує все більше і більше операційних систем, і тому розробникам стає все складніше задовольняти потреби користувачів. Три найпопулярніші комп'ютерні платформи - Windows, Linux та Mac OS, а також три мобільні - Android, iOS та Windows Mobile - продовжують активно битися між собою. Це означає, що високоякісна програма повинна працювати на всіх основних платформах.

Перехресна розробка платформ допомагає впоратися з цією проблемою. Про один з найпопулярніших медіа -платформних медіа - QT Creator - і буде обговорено в цій статті. Ми розглянемо, як виконується встановлення та конфігурація QT Creator, а також як працювати в QT Creator.

Що таке QT Creator

QT Creator (не так давно мав назву Оранник) -один з найпоширеніших хрест -платформ IDE. Його переваги - це зручність, швидкість роботи, а також безкоштовно, оскільки це відкритий код. Підтримуються такі мови, як C, C ++, QML.

Програма була написана компанією під назвою Trolltech, яка повністю виконала мету створення навколишнього середовища - робота з графічною рамкою QT. Зручний графічний інтерфейс із підтримкою віджетів QT та QML, а також великою кількістю підтримуваних компіляторів дозволяє швидко та зручно створювати власну програму -платформи.

Основне завдання цього IDE -забезпечити найшвидший розвиток плану -платформи, використовуючи власні рамки. Завдяки цьому розробники отримують чудову можливість не писати додатки для рідних. Е. окремо для кожної платформи) і створюйте загальний код, і, можливо, підходить до функцій використовуваної ОС.

QT Creator також включає утиліту QT Designer, що дозволяє обробляти зовнішній вигляд вікна програми, додавання та перетягування елементів (аналогічно формам Windows у Visual Studio). Системи складання використовують Qmake, Cmake та Autools.

Тож пора розглянути, як встановити QT Creator. Якщо для Windows розробники подбали та зробили офлайн-інсталятор, то в 32-бітному Linux цю можливість не надається. Тому під час встановлення вам може знадобитися стабільне підключення до Інтернету (~ 20-30 хвилин). Для початку завантажте інсталятор:

Після закінчення завантаження перейдіть у папку файлу, натисніть кнопкою правої миші та виберіть елемент "Властивості".

А тепер перейдемо на вкладку "Права" І покладіть галочку "Дозволити запуск цього файлу як програми".

Ми запускаємо програму.

Тепер натисніть "Далі".

Тут вам потрібно вибрати існуючий обліковий запис або створити його. Ця дія необхідна для перевірки ліцензії (комерційної або некомерційної).

Клацати "Далі".

Вибір каталогу, в якому буде розташований QT. Важливо, щоб по дорозі не було кириликів та прогалин!

Це меню містить вибір компонентів. Наприклад, ви можете вибрати встановлення інструментів для розробки на Android або початкових компонентів (це потрібно для статичної збірки, якщо хтось її потребує - напишіть у коментарях, і я напишу окрему статтю). Якщо ви не впевнені, вам потрібні ці компоненти чи ні, залиште їх поки що - навіть після встановлення QT можна буде видалити та додати елементи.

У цьому вікні ми приймаємо ліцензію. Клацати "Далі".

Якщо ви готові, почніть встановлювати. Вони попросять у вас пароль sudo sudo, після чого розпочнеться завантаження та вилучення файлів. Альтернативний спосіб - встановлення через термінал. Спочатку вам потрібно оновити список пакетів.

Завантажте та встановіть QT:

Тепер установка QT Creator:

І, якщо потрібно, джерела.

Після завершення установки перезавантажте комп'ютер і запустіть QT Creator. Перейдіть до меню "Інструменти" -> "Параметри".

Тут слід враховувати кілька вкладок.

1. Середа - Це конфігурація появи самої IDE, а також зміна ключових комбінацій та управління зовнішніми утилітами.

2. Текстовий редактор - Ось конфігурація зовнішності, шрифтів та кольорів редактора.

3. С++ - Синтаксис підсвічування, робота з розширеннями файлів та інтерфейсом (t. Е. форми).

чотири. Андроїд - Тут збираються способи до необхідних інструментів, а в цьому меню встановлюються підключені або віртуальні пристрої.

Встановлення компонентів QT Creator

Якщо раптом сталося, що ви забули встановити якусь компонент, або, навпаки, хочете його зняти, то на допомогу прийде інструмент обслуговування QT. Це інструмент, який дозволяє керувати всіма компонентами QT Creator.

Щоб запустити його, перейдіть до меню програми, виберіть пункт "Розробка" -> "Інструмент технічного обслуговування QT".

Виберіть необхідний елемент (Видалити/Додати компоненти, оновіть компоненти або видаліть QT). Після виконання необхідних операцій і закрийте вікно.

Робота з QT Creator - перший проект

Ну, я вразив годину! Встановлення творця QT завершено. Настав час зробити свою першу схему додатку на Linux, а потім зібрати його на Windows. Нехай це буде ... програма, яка відображає значок QT, кнопку та напис, на якій буде відображатися випадкова фраза, натиснувши кнопку. Проект простий, і, звичайно, перехресно -платформа!

По -перше, відкрийте середовище розвитку. Клацати "Файл" -> "Створіть файл або проект ...". Виберіть додаток QT віджетів - це швидко і зручно зробити. І ім'я для нього - "Перехресний платформ". Ось як!

Встановити - за замовчуванням. Головне вікно також залишається незмінним. Ми створюємо проект.

Спочатку потрібно налаштувати форму - головне вікно. За замовчуванням він порожній, але він довго не залишиться.

Перейди до папки "Форми" -> "MainWindow.ui ". Відкриється вікно дизайнера QT:

Видаліть панель меню та панель інструментів на формі, натиснувши праву кнопку та вибравши відповідний елемент. Тепер ми перетягуємо графічний вигляд елементів, натискання кнопки та мітки таким чином:

Щоб змінити текст, натисніть на елемент двічі. У властивостях етикетки (праворуч) виберіть розташування тексту вертикально та горизонтально - вертикально.

Тепер настав час розібратися з результатом значка. Перейди до редактора, натисніть на будь -яку папку за допомогою правої кнопки миші та виберемо "Додати новий ...". Тепер натисніть "QT" -> "Файл ресурсів QT". Ім'я - res. У вікні відкрито клацніть "Додати" -> "Додати префікс", І після додавання - "Додати файли". Виберіть файл та у вікні, яке з’явиться "Неправильна публікація файлів" Клацати "Копія".

Сталося! Ми врятуємо все. Знову відкрийте форму. Клацніть Перегляд графіки за допомогою правої кнопки миші, виберіть "Стил таблиця ..." -> "Додати ресурс" -> "Фон -IMage". З лівого боку вікна, що з’являється, виберіть Prefix1 та вправо - наше зображення. Клацати "ДОБРЕ". Встановіть довжину і ширину.

всі! Тепер ви можете перейти до коду.  Клацніть правою кнопкою за кнопкою відкривається контекстне меню, тепер вам потрібно натиснути "Перейдіть до слота ..." -> "натиснув ()". У вікні ми вводимо наступний код:

Або ви можете завантажити повний проект для Github. Робота з QT Creator завершена, натисніть на значок зеленої стрілки зліва, і зачекайте, поки програма запуститься (якщо стрілка сіра, спочатку натисніть на піктограму Hammer). Розпочато! Ура!

Встановлення та конфігурація QT Creator завершено. Тепер ви можете створити свої програми під величезною кількістю платформ, залишаючи код недоторканим! До речі, встановивши QT у Windows, ви можете скласти цей проект і там. Удачі вам!

На цьому уроці ми знайдемося з хрест -платформою Framework QT та встановитиму IDE для роботи з ним.

Зміст:

Вступ до QT

QT -це перехресна платформа (не залежить від платформи/ОС) FreimPoreM для розробки додатків на мова з++. За допомогою QT такі добре відомі програми були розроблені як: KDE, Opera, Google Earth та Skype. Вперше QT був опублікований у травні 1995 року.

QT5 передбачає подвійне ліцензування, що означає, що QT може використовуватися для некомерційних цілей для створення додатків з відкритим кодом, а також ліцензії для комерційних клієнтів. Завдяки використанню власних рамок та потужних інструментів QT, це дозволяє швидко та зручно створювати власні програми -платформи. Крім того, команди розробників отримують можливість працювати на різних платформах, використовуючи загальні інструменти для розробки та налагодження. Ви можете знайти всі QT із відкритим кодом на сайті QT.Io.

Спочатку QT була розроблена норвезькою компанією для розробки програмного забезпечення Trolltech. У 2008 році Nokia придбала компанію. Через чотири роки, у серпні 2012 року, QT Software Technologies придбав фінський розробник Digia. Зараз QT розробляє компанію QT, яка є дочірньою компанією Digia, і як проект з відкритим кодом, за участю окремих розробників та фірм.

Установка QT Creator в Linux

Крок № 1: Ми встановимо IDE з відкритим кодом. Для цього пройдіть зв'язок і виберіть останню версію QT 5.13:

Ці уроки використовують операційну систему Linux (Debian 9.x 64-біт), тому ми завантажуємо QT-OpenSourse-Linux-X64-5.13.0.Пробігати, Але ви також можете використовувати відповідні файли QT для Windows або Mac:

Після закінчення завантаження перейдіть до папки з потрібним нам файлу, натисніть на нього правою кнопкою миші та виберіть "Властивості". На вкладці "Basic" ми бачимо "Ім'я", "Тип", "Розмір файлу", а також ім'я батьківської папки:

Ми переходимо на вкладку "Правий" і розміщуємо галочку в полі "Дозволити файлу виконувати як програму":

Закрийте "властивості" і запустіть програму.

Крок № 2: На наступному етапі Installer повідомляє, що нам надається версія з відкритим кодом QT 5.13.0. Подальша установка QT передбачає реєстрацію в QT та створення облікового запису QT, що забезпечує доступ до всіх можливостей QT. Крім того, ця дія необхідна для перевірки ліцензії (комерційної/некомерційної). Якщо у вас вже є обліковий запис у QT -обліковому записі, тоді використовуйте кнопку "Наступний".

Якщо у вас немає облікового запису в обліковому записі QT, то ви можете його створити зараз: Для цього перейдіть за відповідним посиланням у інсталяторі, і ви будете перенаправлені на веб -сайт QT.IO у відповідному розділі або просто скористайтеся кнопкою "Наступний" - ви можете зробити це на наступному кроці:

Крок № 3: Тут вам потрібно ввести вхід та пароль з облікового запису QT або створити обліковий запис QT, якщо його ще немає. Кнопка "Наступна" передає нас на наступний етап:

Ласкаво просимо до налаштувань QT 5.13.0! Щоб перейти до наступного кроку, натисніть "Далі":

Крок № 4: Виберіть каталог для встановлення QT 5.13.0. Зверніть увагу, що адреса каталогу позначається латинськими літерами (без кирилику) та без пробілів! Після того, як ми вибрали каталог, натиснули "Далі":

Крок № 5: Виберіть компоненти, які ми хочемо встановити. Якщо на цьому етапі немає впевненості у виборі конкретних компонентів, то додавання та видалення можна зробити пізніше, після встановлення програми:

Крок № 6: Ми приймаємо ліцензійну угоду:

І натисніть кнопку "Встановити":

Щоб завершити установку, натисніть "завершити". Після завершення навантаження творець QT запуститься самостійно (для цього необхідно залишити коробку в полі запуску QT Creator за замовчуванням):

Це стосується наступного, ви повинні побачити, коли запущений творець QT:

Вітаємо! QT Creator встановлений.

Встановлення через командний рядок у Linux

Ще одним альтернативним та простим способом встановлення QT Creator в Linux на основі Debian є встановлення пакетів. Якщо ви використовуєте термінал під час роботи з Linux, то перед завантаженням та встановленням QT Creator програма вимагатиме пароля користувача SUDO. Тільки після цього розпочнеться завантаження та витягування файлів. Зазвичай пакти Linux не містять останньої версії QT, і вони повинні бути оновлені. Далі наведено алгоритм дій, які дозволяють 4 кроки Встановіть QT Creator через термінал.

Крок №1. Оновлення:

$ Sudo Apt Update

Крок № 2. Завантажити та встановити QT:

$ Sudo apt Установіть QT5-default

Крок № 3. Інсталяція QT Creator:

$ Sudo apt Установіть qtcreator

Крок № 4. Джерела:

$ Sudo apt Встановити qtbase5-examples qtdeclarative5-example

Встановлення QT Creator у Windows

По -перше, нам потрібно завантажити інсталяційний пакет Qt. Ви можете це зробити, звернувшись до офіційного сайту QT.Io. Або скористайтеся альтернативним варіантом та завантажте з деякого "дзеркала", наприклад, c це (Повний список усіх "дзеркал" розташований ось):

Натисніть на Офіційний_Releas/ І йти до Інтернет_installers/:

Натисніть на Інтернет_installers/ І завантажте файл QT-unified-windows-x86-online.Екзе:

Запустивши завантажений файл, ми бачимо перед нами привітання "QT Online Installer". Клацати Наступний:

Далі нас запитають про наявність облікового запису QT. Ви можете безпечно натиснути Пропустити І рухайтеся далі:

Потім знову Подальший:

Тепер нам потрібно вказати шлях встановлення QT. Для простоти я вибрав C: QT:

На наступному кроці нам потрібно вибрати набір компіляторів, які ми будемо використовувати на своїх уроках. Я пропоную обмежити себе вибором пакету Mingw 7.3.0 32-бітний, І покладіть решту тегів, як зазначено на скріншоті нижче:

Після того, як інсталятор завантажує та встановить усі необхідні компоненти, можна буде перейти до прямого написання коду для нашої програми.

Створення проекту

Спочатку нам потрібно створити проект. Треба одразу сказати, що наша програма буде консольною заявкою. Виберіть для цього Файл> Створіть файл або проект .. або ви можете використовувати комбінацію клавіш Ctrl+n:

Перш ніж ви з’явиться "Майстер налаштувань проекту". У лівій колонці позначте елемент прикладна програма, а потім праворуч - Комбінований додаток QT:

Наступним кроком потрібно буде вказати назву для нашої майбутньої програми та папки, де будуть розміщені файли проекту. у мене це є My_qtapplication і C: devqt_project відповідно:

На наступному кроці без змін, тому просто натисніть кнопку Подальший:

Тепер нам потрібно вибрати набір компіляторів, які ми будемо використовувати для збирання нашого проекту. Я настійно рекомендую вибрати вас Робочий стіл QT 5.13.0 Mingw 32-бітний (Вилучивши позначки з решти, якщо у вас є):

На останньому кроці натисніть Повне:

Тепер ви можете побачити автоматично створений проект QT консольної програми. Давайте розглянемо це детальніше:

У кореневій папці у нас файл my_qtapplication.Pro - головний файл налаштувань проекту. Ми проаналізуємо його пізніше, але наразі ми звернемо свою увагу на папку "джерело", в якій знаходиться основний файл.CPP. Цей файл містить мінімальний вихідний код нашої програми. Він автоматично генерувався QT. Я не буду вступати в детальний опис класу QcoreApplication, я можу лише сказати, що він надає повідомлення для додатка QT Console і є особливістю архітектури конструкції QT -додатків.

Перша програма

Ось вихідний код основного файлу.CPP, завдання якого - відкликати інформацію про версію бібліотеки QT5:

Функція Qversion () повертає рядок, який містить інформацію про версію бібліотеки QT. Тепер ви можете запустити нашу програму та подивитися на результат її реалізації: для цього натисніть на великий зелений трикутник у нижньому лівому куті або скористайтеся комбінацією клавіш Ctrl+r:

Висновок

На цьому уроці ми розглянули встановлення пакету QT5 для Linux та Windows, зробили перші кроки у створенні власного проекту консольної програми і навіть приніс перший текст із кількістю встановленої версії QT на консоль.

Найкращі відеокарти 2021 року
Відеокарта -це особливо важливий компонент комп’ютера для всіх, але, зокрема, для тих, хто хоче грати в сучасні ігри, робити відеофайли або працювати ...
Найкращі менеджери файлів для Android
Менеджер файлів для Android - це аналог спостерігача спостерігача, знайомий всім користувачам комп'ютерів на ОС Windows. За замовчуванням програма при...
Заміна теплової пасти в MacBook
Інструкції щодо очищення системи охолодження та заміни теплової пасти в ноутбуці Apple MacBook. Ця процедура передбачає часткове розбирання пристрою. ...