Оптимізація

Що робити, якщо ноутбук з операційною системою Windows 10 сповільнюється і замерзає?

Що робити, якщо ноутбук з операційною системою Windows 10 сповільнюється і замерзає?

Зміст

З усіма його очевидними перевагами перед іншими операційними системами Microsoft Windows 10, існує ряд недоліків, без яких немає версії Windows. Ми говоримо про поступове уповільнення чутливості системи. Незважаючи на досить низькі системні вимоги, іноді Windows 10 уповільнюється не лише на слабких офісних автомобілях, але і на потужних персональних комп'ютерах та ігрових ноутбуках. Проблема дуже конкретна, і причин цього достатньо.

Основні причини Windows 10 "гальм" 10

Перш ніж піднятися в дику природу, необхідно вирішити, що може бути можливим причиною втрати продуктивності комп'ютера. Це може бути набагато простішим, ніж здається - несумісними драйверами, або загалом їх відсутність, накопичене "сміття" на жорсткому диску, не відповідає системним вимогам, несправності компонентів. Наприклад, при висиханні теплової пасти на процесорі "гальма" подібного характеру також трапляються. Ви можете перевірити це майже будь -якою корисністю для тестування компонентів - наприклад, AIDA64, CPUID HWMONITOR, HWINFO тощо. Якщо температура на процесорі висока або значно змінюється на ядрах, це сама причина. Також власникам невеликої кількості оперативної пам’яті можна порадити збільшити обсяг віртуального.

Для оптимальної роботи Windows 10 потрібні щонайменше 2 гігабайти оперативної пам’яті, а краще 4. Існує також файл гойдалки, з яким ви можете "допомогти" системі з відсутністю пам'яті. І цей насосний файл можна збільшити. Для цього відкрийте "Цей комп'ютер", перейдіть на вкладку "Комп'ютер" та далі до "Властивості системи".

У вікні, що відкривається зліва, є вкладка "Додаткові параметри системи". Після переходу вздовж нього відкриється "Властивості системи", де в розділі "Продуктивність" необхідно вибрати "Параметри". Тут також налаштовані візуальні ефекти, які ви можете вивантажити пам'ять трохи більше.

На вкладці "Додатково" є розділ "Віртуальна пам'ять" та кнопка "Змінити". Натиснувши на нього, бажане вікно відкриється. Після зняття поля "автоматично виберіть накачальний файл" та натисніть "Вкажіть розмір", ви можете встановити своє значення.

Зазвичай початкове значення становить півтора обсягу оперативної пам’яті, а максимум - два. Тобто, якщо оперативна пам’ять встановила 2 гігабайти - значення становитимуть 3 та 4 ГБ.

Це були загальні поради, якщо причину не вдалося усунути - ця стаття допоможе. Починаючи від простого до складного, причини "гальм" в системі можна класифікувати наступним чином:

Див. Також: Помилка SSL 14077102 у автономному перетворювачі VMware Vcener

один. Автомобіль - як джерело всіх неприємностей

Існує велика ймовірність того, що вся проблема повільної роботи виникає саме під час завантаження операційної системи. Тому він є тут і в першу чергу, оскільки все, що дозволено в автоматичному старті, висить у оперативній пам’яті. Щоб дізнатись, що дозволено, слід зателефонувати до менеджера завдань (комбінація Ctrl-Alt-Delete) та відкрити вкладку "Автоматичне навантаженняЩо.

Тут ви можете просто побачити, що включено, а що ні. Клацніть правою кнопкою миші - вимкніть зайву програму. Безкоштовна програма Autoruns відмінна для визначення паразитів з автоматичного завантаження, але вона більше підходить для більш досконалих користувачів, і непідготовлена ​​людина може зламати в ньому багато дров.

2. Фонові процеси в оперативній пам’яті

Поряд з такою проблемою, як захаращене автоматичне завантаження, можлива велика кількість «лівих процесів» на задньому плані. Можливо, корінь зла - це саме в цьому. Справа в тому, що процеси подачі далеко не завжди висять лише в завантаженні автомобіля. У розширених процесах ви можете побачити процеси вірусів, всілякі програми оновлення. Все це можна перевірити в одному місці, у менеджері завдань Windows, на вкладці "Деталі".

У розділі "Пам'ять" ви можете побачити, що найбільше завантажується пам'яттю, і в розділі "CP"- процесор. Це не буде зайвим і перевірте ПК на наявність вірусів - те саме вилікування! З лікаря в Інтернеті або інструменту видалення вірусу Касперського з лабораторії Касперського.

Порада. Ми рекомендуємо вам ознайомитись із методами усунення недавнього похованого вірусу кролика.

Це ще не все. Існують також системні утиліти Microsoft, які більшість користувачів включені за замовчуванням, але в відправці завдань невидимі. Це додаток календаря, окремий фітнес -додаток, компоненти Xbox та Skype тощо. Все це - телеметрія та спостереження, не зупиняючись на хвилину. Повністю важко відключити відстеження, але кожен може зробити найосновніші. Досить відкрити "старт" і знайти "параметри". З'явиться велика панель з параметрами Windows. Тут потрібно перейти до "конфіденційності".

Тут є більш ніж достатньо додатків для відстеження, і все, що є у статусі "VCL", завжди присутнє в оперативній пам’яті комп'ютера. Тут немає конкретних порад, що вимкнути, оскільки кожен користувач має свої уподобання. Існує також чудова вільна утиліта Spybot анти-біакона, що виключає дратівливе спостереження в Windows 10. Єдиний "мінус" - ця програма англійською мовою, а також встановити та запустити її від імені адміністратора.

Дивіться також: Як оптимізувати Windows 10 та прискорити комп'ютер

Ви можете дізнатися більше про такі програми в нашому огляді безкоштовних комунальних підприємств для відключення спостереження в Windows 10.

3. Служба Superfetch та її вплив на жорсткий диск

Як поводиться жорсткий диск? Раптом система завантажується Служба Superfetch? Спочатку вона була задумана для підвищення продуктивності та швидкості контактних файлів, але це трапляється, і навпаки, і навпаки. У тому ж завданні ви можете побачити, як справи з жорстким диска. Якщо воно дуже завантажене, "гальма" неминучі, оскільки і система, і всі програми на ній. І диск може бути завантажений майже на 100% навіть під час простою. Це дуже можливо за допомогою послуги Superfetch. На жаль, ця проблема виявляється не лише у Windows 10, але і в Windows 7. Якщо це станеться, то, використовуючи комбінацію клавіші "Win+R" Window ", вам потрібно ввести" та ввести в нього служби.MSC та натисніть вхід. Відкриється обладнання "послуги" із вражаючим списком послуг.

У цьому списку вам потрібно знайти послугу Superfetch, натисніть на неї двічі та натисніть "Зупинити", а потім встановити тип запуску "Як" вимкнено ". Однак якщо жорсткий диск поводиться нормально, а навантаження невелика, ви можете залишити все, як є.

чотири. SmartScreen заважає роботі

SmartScreen Service несе відповідальність за забезпечення безпеки в мережі під час роботи в браузері, а не тільки. Принаймні спочатку це було призначено для цього. Практика показує, що ця послуга також впливає на продуктивність Windows. Він відключений у тому ж місці, де телеметрія та спостереження були відключені - у "параметрах", у "конфіденційності", на вкладці "Загальна". Якщо все ще є сумніви в тому, що він все ще працює, то це можна перевірити в реєстрі, відкрившись за допомогою комбінації "Win+R" оновлення "та представивши там regedit. Далі в реєстрі ви повинні перейти до адреси:

Hkey_local_machinesoftwarosoftwindscurenerntersionexplorer

і знайдіть параметр SmartScreenenencabled. Це повинно мати значення "вимкнути".

Висновок

Ми вивчили основні причини, чому комп'ютер з Windows 10 може уповільнити. Звичайно, кожен випадок є унікальним і вимагає індивідуального підходу, але, використовуючи вищезазначені методи для усунення причин уповільнення вікон, ви можете швидко та значно збільшити швидкість свого ПК або ноутбука. Для розширеної настройки системи прочитайте нашу наступну статтю про налаштування та оптимізацію Windows 10.

Багато власників нових недорогих ноутбуків стикаються з подібною проблемою. Приїхавши додому та підключивши його до Інтернету, користувачі не можуть зрозуміти, чому це сповільнюється так. Інгібування проявляється у всьому: під час відкриття програм, перегляд веб -сайтів та відео в Інтернеті під час роботи з текстовими документами.

Чому це відбувається і як вирішити цю проблему, яку ви дізнаєтесь у цій статті.

Причини повільної роботи нового ноутбука на Windows 10

Негайно зауважте, що це не має нічого спільного з ліцензованими вікнами, які ви встановили або пірат. Навіть ноутбуки з вже попередньо встановленою версією операційної системи сповільнюються.

Як правило, набір факторів призводить до повільної роботи, а саме:

Що робити і як хоча б частково виправити ситуацію?

Дійсно гарна ідея може прийти в голову - і не перевстановити Windows 10 на Windows 7?! Ми відповідаємо. Так, це дійсно допоможе, але є одна проблема. Справа в тому, що майже всі ноутбуки, випущені з 2017 року, не підтримали Windows 7. Перевірте, що це дуже просто. Досить перейти до офіційної підтримки вашого ноутбука, вибрати свою модель, перейти до розділу з драйверами та відкрити список доступних операційних систем.

Ми перевіряємо операційні системи, що підтримуються ноутбуком на офіційному веб -сайті

Якщо є лише Windows 10, то вам не слід намагатися встановити Windows 7, оскільки навіть якщо це виявиться, то обов'язково виникнуть проблеми з драйверами. Маючи 99% ймовірності, порти тачпада та USB не працюватимуть.

Таким чином, єдиним варіантом є налаштування Windows 10 та відключення ресурсів -інтенсивних послуг для зменшення навантаження на компоненти ноутбука.

Що можна відключити?

Перш за все, вам потрібно вимкнути оновлення. Це значно зменшить навантаження на жорсткий диск та підключення до Інтернету. Сайти почнуть відкриватися набагато швидше.

Для цього вам потрібно відкрити керування комп'ютером за допомогою клацання правою кнопкою миші в меню «Пуск» та перейти до розділу «Служба».

Відкрийте управління комп’ютером

Послуги в Windows 10

Список усіх служб операційної системи відкриється в правій частині вікна. Нас цікавить "Центр оновлення Windows".

Ми забороняємо автоматичний запуск служби оновлення

Клацніть на нього двічі за допомогою лівої кнопки миші. Відкривається вікно, в якому потрібно встановити TIA запуску "відключений" і може натиснути кнопку "Зупинка".

Те саме варто зробити зі службою пошуку Windows. Його відключення також позитивно вплине на роботу жорсткого диска, що призведе до нижчого гальмування ноутбука.

Відключення служби індексації, щоб збільшити швидкість ноутбука на Windows 10

Якщо, після всього вищезазначеного, гальмування все одно присутнє, то наступного кроку можна спробувати видалити антивірус. Чому саме він? Так, тому що в Windows 10 є вбудований антивірус - захисник Windows. І встановлення третього партійного антивірусу, таких як Касперський або Аваста, ще більше уповільнює роботу ноутбука. Два антивіруси намагаються працювати паралельно, що на слабких комп’ютерах неминуче призводить до гальмування.

За відсутності позитивного результату, останнє, що ви можете порадити зробити це, щоб встановити це замість жорсткого приводу SSD. Це коштуватиме близько 60 доларів США за встановленням SSD на 120 ГБ. Але ефект цієї процедури буде величезним. Швидкість ноутбука значно збільшиться.

Це схоже на SSD 2.5 sata3

Висновок

Не купуйте найдешевші ноутбуки. Дешеві ноутбуки вартістю близько 250 - 300 $. Якщо ви все ще стали власником нового, але гальмуючи ноутбук у Windows 10, тоді ми радимо вимкнути службу оновлення системи, індексацію (пошук Windows), видалити третій партії антивірусу, якщо він є, і замініть жорстко їздити з SSD.

Дуже часто, через деякий час після встановлення Windows 10 на ноутбуці починає працювати повільніше - час завантаження операційного столу збільшується, додатки не так швидко запускаються, і вимоги до гри починають збиватися. Незначне гальмування ноутбука з Windows 10 зазвичай викликається природними причинами, наприклад, накопиченням помилок, які додаються новими програмами та послугами, фрагментація дисків тощо.П.

Падіння продуктивності також можна спостерігати за допомогою неправильної роботи системних служб, вбудованих та третій партійних додатків, наявності помилок у оновленнях, не відповідність вимогам апаратного та програмного забезпечення. Але це, звичайно, якщо ви узагальнюєте. Насправді, не завжди легко встановити джерело проблеми, оскільки це потрібно принаймні всебічна перевірка пристрою. То чому ноутбук з Windows 10 уповільнюється і як прискорити свою роботу?

Автоматичне навантаження

Наявність великої кількості програм для автоматичного завантаження є найпоширенішою причиною для зниження швидкості системи. Легко зрозуміти, які програми починаються з Windows 10, просто відкрийте менеджер завдань та перейдіть на вкладку "Автомобільний".

Використовуючи той самий диспетчер, користувачі можуть автоматично вимкнути завантажені програми та модулі. Щоб видалити непотрібні програми з автоматичного завантаження, ви також можете використовувати третій сторонні інструменти, такі як CCLeaner.

Неправильна робота служб та додатків

Вам, мабуть, вже довелося зіткнутися з таким явищем, як високе завантаження процесора, диска або оперативної пам’яті з будь -яким конкретним процесом. У той же час, ноутбук з Windows 10 сильно сповільнюється, час відгуку системи значно збільшується. Що робити в цьому випадку? Як правило, надмірне навантаження процесора та оперативної пам’яті спостерігається за допомогою неправильної роботи системи та третій партії, деякі програми.

Тут дуже важко порекомендувати щось конкретне, оскільки вам потрібно подивитися, який процес викликає проблему, і мати справу з нею індивідуально. Це одне, коли Windows 10 починає сповільнюватися через надмірну активність брокера виконання, і це зовсім інше, коли процесор завантажується «перериванням системи», що вказує на наявність загальних проблем у роботі системи та апаратних компонентів.

Зношування жорсткого диска

Серед причин погіршення продуктивності Windows 10 варто відзначити загальний знос жорсткого диска. Наявність логічних помилок, зокрема, побиті сектори зменшує швидкість читання/запису, призводить до замерзання при відкритті великих файлів, падаючи систему в BSOD або навіть до раптового відключення комп'ютера (якщо ставки на обсязі системи). Ми рекомендуємо перевірити такі програми жорсткого диска, як Crystaldiskinfo.

Гальмування також можна спостерігати під час несправностей у роботі оперативної пам’яті. Це також слід перевірити.

Фрагментація жорсткого диска

На відміну від суцільних накопичувачів, жорсткі диски жорсткого диска підлягають фрагментації, ступінь якої збільшується пропорційно кількості операцій видалення старих файлів та запису нових. Якщо ваш ноутбук встановлений на HDD, час від часу перевірте стан файлової системи та дефрагмента, якщо фрагментація файлів у розділах більше 10 відсотків.

Зараження комп’ютером вірусами

Зловмисні програми, зокрема, шахтарі можуть значно знизити швидкість роботи через їх споживання комп'ютерних ресурсів. Класичний сценарій, коли все було в порядку, але після встановлення програми почав сповільнювати ноутбук з Windows 10. Що робити в цьому випадку? Природно, видаліть програмне забезпечення, після встановлення якого почалися проблеми, і ретельно скануйте систему щонайменше два антивірусні сканери.

Перегрівання апаратних компонентів

Ноутбуки не мають досить ефективної системи охолодження, саме тому їх апаратні компоненти часто перегріваються. Надмірне перегрівання, у свою чергу, призводить до зниження продуктивності. Визначивши температуру ключових компонентів за допомогою AIDA64 або інших подібних утиліт, якщо необхідно вжити відповідних заходів.

Сміття у файловому системі

Гальмування ноутбука з Windows 10 може бути пов'язано з сильною життєвою силою з тимчасовими файлами та записами реєстру. Використовуйте програми очищення, щоб визначити наявність застарілих файлів, ярликів та клавіш клавіш на дисках, а потім видаліть їх. Серед програм для очищення дисків, CCLeaner, Glary Utilities та Wise Cleaner реєстру є найпопулярнішими.

Намагайтеся не заповнювати жорсткий диск файлами для очних яблук - це не тільки знижує швидкість читання/запису, але й найкраще не впливає на життя диска.

Застарілий або неправильно працюючий драйвер

Якщо зниження продуктивності спостерігається після заміни компонентів або підключення зовнішніх пристроїв, слід перевірити умову драйверів і, якщо необхідно, оновіть їх до поточних версій. До речі, несумісність водіїв дає відповідь на питання, чому новий ноутбук з Windows 10 уповільнює. Справа в тому, що для забезпечення роботи пристроїв у Windows 10 використовуються драйвери Microsoft, які не завжди підходять для конкретної конфігурації обладнання. Тому вам потрібно завантажити водії з офіційних сайтів виробників пристроїв. Однак, щоб оновити драйвери, ви завжди можете вдатися до допомоги рішення драйвера або подібного інструменту.

Помилки в оновленнях

Є випадки особливої ​​уваги, коли Windows 10 уповільнюється після оновлення. Найчастіше причиною зниження продуктивності в результаті встановлення фінансуваних або основних оновлень є помилки та недоліки Microsoft. Враховуючи різноманітність конфігурацій комп'ютерів, дуже важко дати будь -які конкретні поради щодо цього питання, оскільки навіть самі розробники Microsoft ідентифікують та виправляють виявлені помилки, займає кілька місяців.

Якщо після оновлення до наступної збірки «десятків» система почала сповільнюватися, і ви не можете знайти причини, можливо, варто повернутися до попереднього, хоча і не найновішої, але стабільної версії система.

13 програм для завантаження відео та музики з Vkontakte
Ми розповідаємо, як завантажувати музику та відео з VK на комп’ютер та мобільні пристрої. Vkontakte, будучи соціальною мережею, водночас є одним із на...
Як зробити резервну копію Android Phone
Сучасні смартфони давно перестали виконувати лише роль комунікаторів для голосового спілкування. Зараз мобільні пристрої містять велику кількість кори...
Значок акумулятора на ноутбуці з Windows 10 відсутня
Значок акумулятора допомагає контролювати рівень заряду та вивчити час, що залишився, поки кінець роботи не буде автономним. Коли він зникає з панелі ...