Оптимізація

Що робити, якщо жорсткий диск не визначається на ПК 12 Поширені питання

Що робити, якщо жорсткий диск не визначається на ПК 12 Поширені питання

Зміст

Якщо після перевстановлення Windows 7 або 8.1, а також після того, як вони оновлюють Windows 10, ваш комп'ютер не бачить другого жорсткого диска або другого логічного розділу на диску (диск D, умовно), у цих інструкціях ви також знайдете два прості рішення проблеми Як відео посібник для його усунення. Крім того, описані методи повинні допомогти, якщо ви встановили другий жорсткий диск або SSD, він видно в BIOS (UEFI), але не видно в Windows Proversor.

Якщо другий жорсткий диск не показаний у BIOS, але це сталося після будь -якої дії всередині комп'ютера або одразу після встановлення другого жорсткого диска, я рекомендую спочатку перевірити, чи все підключено: як підключити жорсткий диск до комп'ютера або ноутбук.

Як "увімкнути" другий жорсткий диск або SSD у Windows

Все, що нам потрібно буде виправити проблему за допомогою не видимого диска, -це вбудована утиліта «управління дисками», яка присутня в Windows 7, 8.1 та Windows 10.

Щоб запустити його, натисніть клавіші Windows + R на клавіатурі (де Windows є клавішею з відповідною емблемою), а у вікні "виконати", яке, здається, вводить Дискот.MSC Потім натисніть кнопку Enter.

Після короткої ініціалізації вікно управління дисками відкриється. У ньому слід звернути увагу на наступні речі внизу вікна: є колеса, є інформація, про яку присутня наступна інформація.

У першому випадку натисніть кнопку правої миші під назвою диска та виберіть пункт меню "Ініціалізувати диск". У вікні, яке з’явиться після цього, необхідно вибрати структуру розділів - GPT (GUID) або MBR (у Windows 7, такий вибір може не з’явитися).

Я рекомендую використовувати MBR для Windows 7 та GPT для Windows 8.1 та Windows 10 (за умови, що вони встановлені на сучасному комп’ютері). Якщо не впевнений, виберіть MBR.

Після завершення ініціалізації диска ви отримаєте на ній область "не розподілена".Е. Другий з двох описаних вище випадків.

Наступний крок для першого випадку, і єдиний для другого -це натиснути праворуч -Буттонська миша у збереженій області, виберіть пункт меню "Створити простий том" меню ".

Після цього залишається лише дотримуватися інструкцій майстра створення томів: Призначте букву, виберіть файлову систему (якщо сумніви, то NTFS) та розмір).

Що стосується розміру - за замовчуванням новий диск або розділ займе весь вільний простір. Якщо вам потрібно створити кілька розділів на одному диску, вкажіть розмір вручну (менше вільного простору), то зробіть ті самі дії з рештою нерозподіленим місцем.

Після завершення всіх цих дій другий диск з’явиться в провіднику Windows і буде придатним для використання.

Відеоінструкція

Нижче - невеликий відео посібник, де всі кроки, які дозволяють додати другий диск до системи (включити його до провідника), описані вище показані чітко та з деякими додатковими поясненнями.

Ми робимо другий диск видимим за допомогою командного рядка

Увага: Наступний спосіб виправити ситуацію за допомогою відсутнього другого диска за допомогою командного рядка наведено лише для інформаційних цілей. Якщо вищезазначені методи вам не допомогли, і в той же час ви не розумієте сутності команд нижче, краще не використовувати їх.

Я також зазначаю, що ці дії не змінюються для основних (не динамічних або рейдових дисків) без вдосконалених розділів.

Запустіть командний рядок від імені адміністратора, а потім введіть наступні команди в порядку:

 1. Дисковід
 2. Перелічіть диск

Згадайте кількість диска, який не видно, або кількість цього диска (далі - n), розділ, на якому не відображається в провіднику. Введіть команду Виберіть диск n І натисніть кнопку Enter.

У першому випадку, коли другий фізичний диск не видно, використовуйте такі команди (увага: дані будуть видалені. Якщо диск перестав відображатись, але на ньому були дані, не робіть описаних, можна просто призначити диск для дисків або використовувати програми для відновлення втрачених розділів):

 1. Чистий (Очищає диск. Дані будуть втрачені.)
 2. Створити розділ Первинний (Тут ви також можете встановити параметр розміру = s, встановивши розмір розділу в мегабайтах, якщо вам потрібно зробити кілька розділів).
 3. Формат fs = ntfs швидко
 4. Призначення літери = D (Призначте букву d).
 5. Вихід

У другому випадку (на одному жорсткому диску є збережена область, не видно в провіднику), ми використовуємо ті самі команди, за винятком чистого (очищення диска), в результаті операції для створення розділу це буде бути проведеним точно на збереженому місці вибраного фізичного диска.

Примітка. У методах, що використовують командний рядок, я описав лише два основні, найімовірніші варіанти, але інші можливі, тому описані лише в тому випадку, якщо ви розумієте і впевнені у своїх діях, а також піклувались про безпеку даних. Більш детальну інформацію про роботу з розділами за допомогою диска можна прочитати на офіційній сторінці Microsoft, створюючи розділ або логічний диск.

Багато комп’ютерів та ноутбуків дозволяють підключити додаткові жорсткі диски до себе. Правда, користувачі можуть зіткнутися з тим, що нещодавно доданий пристрій не відображається в системі. Така проблема справді виникає. У цій статті ми поговоримо про те, як його можна виправити за допомогою вбудованих інструментів Windows 10. Однак деякі з розглянутих методів виправлення будуть актуальними для попередніх операційних систем сім'ї.

Зміст

Що робити, якщо Windows 10 не бачить жорсткого диска

Перш ніж розглянути, як вирішити проблеми відображення диска в системі, потрібно переконатися, що пристрій без фізичного пошкодження і сам по собі є регулярним. Проведіть зовнішню перевірку як самого диска, так і інтерфейсів, з якими є з'єднання з комп'ютером. Крім того, рекомендується перевірити наявність пошкоджень самих роз'ємів у комп'ютері/ноутбуці.

Якщо під час перевірки було знайдено будь -яку шкоду на диск та/або обладнання, що постачається, ви маєте право вимагати безкоштовного ремонту або повернення коштів. Правда, за умови, що гарантія застосовується до покупки.

Якщо перевірка не дала жодних результатів, спробуйте підключити диск до комп'ютера. Операційна система може не бачити її, але в BIOS її слід зазвичай відображати. Якщо можливо, спробуйте підключити його до декількох пристроїв.

Нижче ми підемо відповідно до варіантів, за допомогою яких ви можете виправити неправильне визначення жорсткого диска операційною системою.

Варіант 1: Утиліта управління дискусами

У цьому випадку вам потрібно буде ініціалізувати привід та його форматування з призначенням листа. Це необхідно для того, щоб побачити це. Інформація, що знаходиться на середовищі, буде повністю видалена після цієї процедури, і відновити її буде дуже важко. Майте це на увазі!

Ми починаємо ініціалізувати диск у Windows 10:

 1. Спочатку вам потрібно зателефонувати до самої утиліти "управління дисками". Існує кілька способів зробити це. Як приклад, ми виконаємо це через лінію "виконати", яка відкрита комбінацією ключів Win+R.
 2. Запишіть команду: diskmgmt.MSC та натисніть клавішу Enter або кнопку ОК, щоб використовувати команду.

Якщо диск відображався раніше в BIOS, то він повинен відображатися в цій утиліті. Зазвичай це позначається чорним кольором, що означає збережений простір диска. Крім. Знайди це. Швидше за все, він відображатиметься під розподіленими дисками.Клацніть на цей диск за допомогою правої кнопки миші, щоб зателефонувати в контекстне меню з параметрами для дій. З них виберіть "Ініціалізувати диск". Однак на диску може бути розміщений "не розповсюджений". У цьому випадку перейдіть на 7 -й крок цієї інструкції.

Вікно ініціалізації вікна відкриється. Тут виберіть свій диск. Швидше за все, він буде лише одним у відповідному вікні, але все ще не забувайте встановити контрольну площу навпроти нього.Нижче зверніть увагу на стиль розділів, які пропонує утиліта вибрати. Якщо HDD/SDD використовується для інших ОС, покладіть маркер на MBR. Якщо ви використовуєте лише на "десять", тоді покладіть GPT. Натисніть кнопку ОК для використання.

Тепер диск буде показаний як "не розподілений". Клацніть на нього за допомогою правої кнопки миші та виберіть у контекстному меню "Створіть простий гучність".Буде запущений майстер створення простих томів. Спочатку вам потрібно призначити лист на диск, встановивши маркер навпроти відповідної точки. Лист, який ви встановлюєте на диск, не слід повторювати з іншими. Тобто, якщо у вас є диск D, C, Z, то вам не потрібно встановлювати ту саму букву з нового пристрою, щоб уникнути проблем у майбутньому.Тепер натисніть "Далі", щоб перейти на наступний етап.

Вкажіть формат диска, в якому він буде відформатований. Для Windows рекомендується використовувати формат NTFS. Вам також потрібно вказати розмір. Його можна встановити на найбільш доступному. Якщо диск розірветься на кілька локальних секцій, то вам не потрібно вказувати найдоступніший обсяг.Запустіть процес форматування та очікуйте його завершення. Процес може тривати до декількох годин. Все залежить від характеристик самого диска та вашого комп’ютера. Після завершення процесу перезавантажте комп'ютер.

Таким чином, ви можете ініціалізувати будь -який диск. Він підходить для більшості користувачів, оскільки щойно придбаний SSD/HDD може бути неправильно відформатований для Windows. Однак є й інші причини, через які диск відображається неправильно в "десятій першій" або взагалі не відображається.

Варіант 2: Форматування через "командний рядок"

За допомогою "командного рядка" ви також можете форматувати та ініціалізувати диски. Правда, тут вам потрібно мати певний досвід роботи з комп’ютером та "командним рядком". В іншому випадку ви ризикуєте отримати додаткові проблеми.

Див. Також: Як відформатувати жорсткий диск через заміну BIOS (BIOS) MBR на GPT: Встановіть Windows (Windows) 10 без помилок, що робити, якщо комп'ютер не бачить, що комп'ютер жорсткого диска не бачить SSD-диска: причини та рішення

Якщо ви впевнені у своїх навичках, то діяти відповідно до інструкцій, поданих нижче:

 1. Зателефонуйте на "командний рядок" будь -яким чином зручним для вас. Наприклад, це можна зробити через пошукову лінію відповідно до системи (відкривається комбінацією клавіш Win+S).
 2. Напишіть там ім'я потрібного об'єкта. Відповідно до першого результату з видачі, натисніть кнопкою правої миші та виберіть у контекстному меню "Запуск від імені адміністратора".

Введіть команду DiskPart у рядку та натисніть кнопку Кнопку ENTER, щоб ввести її та виконати.Тоді вам потрібно отримати відображення всіх дисків - основних та локальних, підключених до системи. Це робиться за допомогою команди диска спискуСеред підключених приводів знайдіть той, який система відмовляється відображати. Це можна знайти відповідно до характеристик. Його потрібно буде вибрати за допомогою команди Select Disk 1. Замість "1" вам потрібно написати номер диска, відображений у "Командному рядку".Очистіть диск файлів та іншу інформацію, яка може бути на ньому. Чиста команда відповідає за це.З цього створити новий розділ. Команда: Створіть первинний розділ.Форматуйте диск у форматі NTFS. Команда відповідає: Формат FS = NTFS ШвидкийЧекайте процедури. Це може здатися, що це "командний рядок" вивішений. Зачекайте, поки процедура буде завершена, не закривайте "консоль"!Встановіть розділ імені за допомогою команди Letter = G. Замість букви "g" ви можете встановити будь -який інший латинський лист, однак не слід повторювати з літерами, які вже встановлені в системі, тобто не повинно бути "c", "d", якщо такі є , є один.Тепер залиште утиліту Diskpart за допомогою команди: Вихід.

Варіант 3: Змініть лист -лист

Можливо, що диск був успішно ініціалізований правильно, але назва, встановлене на диску, збігається з тими, що встановлені диски та локальні секції на комп’ютері вже мали. Ви можете змінити букву, використовуючи наступні дії:

 1. Перейдіть до утиліти "Disks Management". Як це зробити, було написано вище. Зателефонуйте рядку "виконати" (Win+R) Вставте команду: Diskmgmt.MSC і введіть його.
 2. В інтерфейсі виберіть диск, з яким у вас є проблеми. Клацніть на ньому за допомогою правої кнопки миші та виберіть "Змінити букву або шлях на диск ...".
 3. Вибираючи потрібний диск у спеціальному вікні, використовуйте кнопку "зміна".

Призначте новий лист на диск, щоб він не збігався з іншими локальними дисками в системі. Для використання натисніть "ОК".

Інші рекомендації

Розглянуті методи дозволяють ініціалізувати диск у Windows 10. Але може виникнути кілька проблем з відображенням дисків, які безпосередньо не пов'язані з ініціалізацією у Windows. Ось кілька порад, які можна використовувати для відображення диска:

Як бачите, основні проблеми з відображенням жорсткого диска в системі пов'язані з її неправильною ініціалізацією, яку можна виправити за допомогою самих Windows. Правда, якщо проблема була викликана чимось іншим, то це може бути набагато складніше виправити. Якщо виникають питання щодо теми статті, запишіть їх у коментарях нижче.

Спочатку потрібно визначити жорсткий диск. Жорсткий диск або жорсткий диск, він же жорсткий диск використовується для збереження даних. Усі комп'ютерні файли тут (є лише незначні винятки). Він має Windows 10, а також всю інформацію. Таким чином, у випадку, якщо не відображається жорсткий диск, інформація від нього також буде недоступною.

Зміст

HDD Діагностика

Якщо система не визначає жорсткий диск, то необхідно визначити причину.

Дізнайтеся: проблема на жорсткому диску або в операційній системі.

Потрібно підключити жорсткий диск до системного блоку. При успішному визначенні пристрою можлива проблема в програмному забезпеченні, інакше дефект жорсткого диска.

Робота з програмним забезпеченням

Якщо після оновлення Windows 7/8.1 до Windows 10 Операційна система перестала бачити другий жорсткий диск, тоді оптимальні дії наведені нижче, щоб усунути проблему. Ця інструкція також допоможе, якщо користувач поставить HDD або SSD у системному блоці, але лише BIOS його бачить, а провідник операційної системи не відображається. І якщо BIOS цього не показує, то необхідно проаналізувати правильне з'єднання обладнання.

"Увімкніть" правильно другий жорсткий диск

Це необхідно, натиснувши клавіші  + R, зателефонуйте в меню "Виконати", друкувати diskmgmt.MSC. Далі натисніть Enter. Утиліта "Диски управління" у Windows 10 запуститься в Windows 10. У нижній частині вікна буде область, де перераховані диски, щоб вивчити про них таку інформацію:

 1. "Даних немає. Не зародився " - Це буде написано, якщо фізичний жорсткий диск або SSD не відображатимуться;
 2. Чи є частина на диску, де він прописаний "не розподіляється" - це за відсутності розділу на практично розділеному просторі;
 3. За відсутності вищезазначеного розділу RAW та розділу NTFS або FAT32 відображаються, вони не видно для Windows, а буква гучності не призначена. Потрібно натиснути на нього за допомогою правої кнопки миші та натиснути "формат" (якщо RAW) або "Призначити букву".
 4. Натисніть праву кнопку за іменем та натисніть "Ініціалізувати".

У меню, яке, здається, визначає структуру розділів - MBR (у Windows 7) або GPT (GUID). Для Windows 10 - це краще GPT.

Далі натисніть праву кнопку миші на нерозподіленій частині, вкажіть елемент "Створіть простий том".

Дотримуйтесь інструкцій кроку -кроку для створення тома: виберіть Лист, Визначте файлову систему (бажано NTFS) та кількість гігабайт простору. Якщо ви не вказуєте, скільки буде гігабайт, то це займе ціле незайняте місце.

Закінчивши ці кроки, другий диск з’явиться в Windows 10, готовий до використання.

Ми використовуємо командний рядок, щоб забезпечити видимість другого диска

Цей варіант надається лише для інформації, і він не рекомендується використовувати. За відсутності позитивного результату після виконання кроків вищезазначеного, і якщо ви не знаєте сутності наступних кроків, то настійно рекомендується їх використовувати.

Потрібно відобразити командний рядок із повноваженнями адміністратора на екран, а потім ввести команду в порядку:

 1. Дисковід
 2. Перелічіть диск

Напишіть на аркуші паперу або запам'ятайте кількість диска, що не відображається (далі - x). Виконайте команду Select Disk X, натиснувши клавішу Enter.

Якщо другий жорсткий диск не видно, тоді використовуйте нижче команди. Обережно! Файли будуть стерті! Якщо необхідно зберегти файли в розділі, що не входять до дисплею, задані дії не можуть бути здійснені. Отже, ми послідовно входимо в команди в консолі:

 1. Чистий (видалити всі файли);
 2. Створити розділ Первинний (Можна встановити розмір = s, розмір сайту в МБ, у випадку наявності декількох секцій);
 3. Формат fs = ntfs швидко
 4. Призначення літери = D (Призначте - d).
 5. Вихід

Більш складні операції можна здійснити через командний рядок, але рекомендується використовувати його лише в тому випадку, якщо в цій галузі є необхідні знання. Також перед цим слід заздалегідь зберегти необхідну інформацію.

Альтернативний спосіб побудованих можливостей Windows -використовувати спеціальні програми для відновлення розділів.

Схожі статті

Комп'ютер не бачить внутрішнього або зовнішнього жорсткого диска: що робити? Що робити, якщо система Windows 7 не встановлена ​​на жорсткому диску Що робити, коли система Windows 10 замерзає при встановленні Як зламати жорсткий диск для Windows 7 на секції

Встановіть вино в Linux Mint
Ми розповідаємо, як встановити та налаштувати вино в монетному дворі Linux. Що таке вино Завантажте вино Ми встановили вино Що таке вино Проста мов...
Як відновити завантажувач, перевстановлений Windows з захопленого іміджу з-під Livedisk від Сагітарія Сергія
Якщо коли комп'ютер увімкнено, замість логотипу Windows, на чорному екрані з’явилося повідомлення "Операційна система не знайшла" або "Немає завантажу...
Як включити UAC для вбудованого адміністратора в Windows 10
Щоб забезпечити більше контролю над запуском виконуваних файлів у Windows, спеціальний механізм моніторингу облікових записів або скороченого Uac. На ...